Průvodce ztracených

Vedle starých známých – Hanky, Rafana a Sváti – nás nový příběh seznámí s Tulianem, Silmurem nebo mágem Artitanem. Tentokrát nás děj zavede hlavně do školy v Airbowanu, která se nachází v nevlídné krajině na pomezí mezi životem a smrtí. Vládnou zde harpyje, jež jsou také učitelkami Toma a Sama. Druhá – zcela nová oblast, kam se dostaneme – je Jižní kontinent a hrad Belistoun s okolím....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/196406/pruvodce-ztracenych-196406.jpg 4.5206

Sedmý smysl (5.)

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Průvodce ztracených

Radoušš

Zatím mi připadá, jako nejlepší díl ze série. Doufám, že autorka odhalí v dalších dílech ostatní kouty světa sedmého smyslu. Jako byl zajímavě vymyšlený Airbowan a v tomhle díle popsaná situace Jižního kontinentu.

mysik612

Úžasné je, jaké rodinné vztahy mezi sebou hrdinové nevědomky mají.

Hani77

Tento díl mě zaujal méně než předchozí. Hodně velká část se odehrává v Airbowanu. Sice nakonec to nebylo tak špatné, ale přeci jen jsem byla veselejší, když se děj točil kolem Hanky a jejích kamarádů.

Moňas17
22.11.2018

Je mi 45 let a tuto sérii čtu díky 15leté dceři, která nechala knihu na wc (ale přečetla jen asi půlku) :-D. Tento díl je trošku překombinovaný. Příběh nějakého království byl skoro pohádkový (ale je to pro děti, takže chápu). A závěr sliboval hodně napětí - tam to mohlo být dramatičtějí a trošku detailnější. Asi by tam měli děti udělat pořádný ohňostroj, aby všechno viděli opravdu všichni, jelikož je jasné, že vojáci byli vzhůru, ale vesničani přece spali. Mohlo to být prostě víc parádní a dramatické.
Jinak tleskám za Airbowan. Hodně zajímavé, zvláštní, originální fantazie. I když pro děti mi to přišlo trochu depresívní a temné.
Bylo by super, kdyby tento námět někdo zfilmoval. Prosím! :-)

Jass
11.07.2018

První část této knihy patří mezi mé oblíbené, Airbowan jsem si zkrátka naprosto zamilovala, a stejně tak Toma a Sama. Druhá část, na druhou stranu, už mě tolik nebavila, respektive, moc mě nebavila ta zápletka s Tulem (i když Tul je fajn), ale moc se mi líbil popis středního stupně magického vzdělávání, vážně, já chci taky! :D

RemiBlack
24.01.2018

2018/5
Airbowan - tleskám, paní autorko. :) Tahle škola a její obyvatelé, to je jedna z mých oblíbených částí celé série. Obzvlášť Zen (škoda, že ho bylo tak málo...).

Co se týče Belistounu, je to tak půl na půl. Na jednu stranu mi přijde, že se tam příběh z víceméně nemagického kontinetu nesedí. Ale na druhou stranu je to krásné rozvedení světa, ve kterém se série odehrává.

limo
07.11.2017

Původně jsem knihu číst nechtěla, protože jsem se bála, že se třeba kniha úplně změní (jiné postavy,prostředí), ale jsem příjemě překvapena, že hlavní postavy přetrvávají. (Důvod mé obavy byl ten, že u většiny knih ze sérií co jsem četla, byly na začatku velmi poutavé, ale v dílech nad 5 se ze serie stalo něco jiného co třeba úplně popírá původní děj).

doubravka212
23.10.2017