Průvodce ztracených

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Vedle starých známých – Hanky, Rafana a Sváti – nás nový příběh seznámí s Tulianem, Silmurem nebo mágem Artitanem. Tentokrát nás děj zavede hlavně do školy v Airbowanu, která se nachází v nevlídné krajině na pomezí mezi životem a smrtí. Vládnou zde harpyje, jež jsou také učitelkami Toma a Sama. Druhá – zcela nová oblast, kam se dostaneme – je Jižní kontinent a hrad Belistoun s okolím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196406/pruvodce-ztracenych-iuT-196406.jpg 4.6234

Sedmý smysl 5.

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Průvodce ztracených

soupik2012

S každou další knihou mi tato série připadá stále lepší a lepší. Ono to bude hodně tím, že jsem si všechny hrdiny příběhu oblíbila a tak se těším na jejich další dobrodružství stále víc a víc. Autorka změnila způsob vyprávění. Již se nedrží pouze jedné dějové linky, ale rozehrává hned několik příběhů, které se ve vhodný okamžik všechny protnou a propojí. Myslím si, že to příběhu a této knize hodně prospělo a doufám, že u podobného způsobu vyprávění zůstane i nadále. Abych jenom nechválila, tak mi přišlo, že je tento díl malinko přeplácaný. Zkrátka už je těch postav, možná až příliš. Nicméně je to krásná pohádka, která potěší nejenom dítka, ale také jejich velké vzory. :-) Nádherně čte tuto sérii paní Margit Vinklárková. Možná je to především její zásluha, že se mi tato série zdá tak úžasná.

DK197

E-KNIHA: Pátého dílu jsem se bála, oprávněně. Vždyť anotace mluví o nových postavách i změně prostředí. To je vždycky risk. Na počátku mi bylo hodně líto, že se nevracíme do školy v Santareně. Jenže zůstal úžasný styl vyprávění a v Airbowanu vzniklo spousta prostoru pro další tajemno a objevování nových věcí, že jsem brzy na lítost zapomněla a čtení mě bavilo možná ještě víc. Protože tohle místo je víc nebezpečné, zahalené nevědomostí a na hraně dobra se zlem. Ani by mi naši staří známí pro jeden díl nechyběli. Proto jsem dost smutná, jak to autorka zkoulela na konci. Vůbec by mi nevadilo, kdyby to s dvojčaty dopadlo jinak. Ale co se dá dělat. Nicméně, i kvůli tomu mě opravdu mrzelo jiné rozložení času, než jsme byly u předchozích částí zvyklí. Na druhou stranu, lepší asi takto, než s tím uměle pracovat a pak být zklamaný, že jde kvalita dolů. Jen to království mi tam nesedělo. Jako bych se propadla do jiného století... Ale tak, k pohádkách pro dětí asi vedle kouzel patří i princové a princezny... Jinými slovy - každé negativum jsem si sama ospravedlnila, byť se mi nelíbí. A zápletka se taky povedla, ačkoli se mi jiné líbily víc. Ale to bude tím královstvím. Ještěže tu byl ten Airbowan. Rovnováha nadšení a nenadšení z toho pro mě udělala opět dobré počtení. Tudíž se těším, co bude dál...

Radoušš
02.03.2019

Zatím mi připadá, jako nejlepší díl ze série. Doufám, že autorka odhalí v dalších dílech ostatní kouty světa sedmého smyslu. Jako byl zajímavě vymyšlený Airbowan a v tomhle díle popsaná situace Jižního kontinentu.

mysik612
03.02.2019

Úžasné je, jaké rodinné vztahy mezi sebou hrdinové nevědomky mají.

Hani77
02.01.2019

Tento díl mě zaujal méně než předchozí. Hodně velká část se odehrává v Airbowanu. Sice nakonec to nebylo tak špatné, ale přeci jen jsem byla veselejší, když se děj točil kolem Hanky a jejích kamarádů.

Moňas17
22.11.2018

Je mi 45 let a tuto sérii čtu díky 15leté dceři, která nechala knihu na wc (ale přečetla jen asi půlku) :-D. Tento díl je trošku překombinovaný. Příběh nějakého království byl skoro pohádkový (ale je to pro děti, takže chápu). A závěr sliboval hodně napětí - tam to mohlo být dramatičtějí a trošku detailnější. Asi by tam měli děti udělat pořádný ohňostroj, aby všechno viděli opravdu všichni, jelikož je jasné, že vojáci byli vzhůru, ale vesničani přece spali. Mohlo to být prostě víc parádní a dramatické.
Jinak tleskám za Airbowan. Hodně zajímavé, zvláštní, originální fantazie. I když pro děti mi to přišlo trochu depresívní a temné.
Bylo by super, kdyby tento námět někdo zfilmoval. Prosím! :-)

Jass
11.07.2018

První část této knihy patří mezi mé oblíbené, Airbowan jsem si zkrátka naprosto zamilovala, a stejně tak Toma a Sama. Druhá část, na druhou stranu, už mě tolik nebavila, respektive, moc mě nebavila ta zápletka s Tulem (i když Tul je fajn), ale moc se mi líbil popis středního stupně magického vzdělávání, vážně, já chci taky! :D

RemiBlack
24.01.2018

2018/5
Airbowan - tleskám, paní autorko. :) Tahle škola a její obyvatelé, to je jedna z mých oblíbených částí celé série. Obzvlášť Zen (škoda, že ho bylo tak málo...).

Co se týče Belistounu, je to tak půl na půl. Na jednu stranu mi přijde, že se tam příběh z víceméně nemagického kontinetu nesedí. Ale na druhou stranu je to krásné rozvedení světa, ve kterém se série odehrává.

Věž zkázy
Věž zkázy