Ztracené ekniha

Šest žen, které se zamilovaly do muslima. Známá slovenská autorka se setkala se šesti Evropankami, které se zamilovaly do muže jiné mentality a odlišné kultury, provdaly se za něj a měly s ním děti. A pak se všechno změnilo a nic už nebylo jako předtím. Simona, Mona, Maruška, Baška, Renáta, Patrícia – šest žen vypráví o lásce, jakou předtím nezažily, o naději, o stěhování, o konvertování k islámu, o zklamání, o nové rodině, o zmizelých dětech, o podplacených soudech, o samotě a bezmocnosti, o boji proti zvykům a zákonům muslimských zemí. Eva Urbaníková přináší šest životních osudů, které nenechají nikoho lhostejným....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257872/ztracene-257872.jpg 4.3278
Romány, Literatura slovenská
Vydáno (ekniha), Motto

Kniha Ztracené

Jurajovamaka

Tak tu nejde o nejaké literárne dielo, ktoré by sa malo porovnávať s nejakými top knižkami. Skôr ide o vyrozprávanie príbehov s veľmi krutým dejom. Rozprávanie nás zavedie do moslimských manželstiev a poukáže na myslenie a život v tejto krajine. Malo by pôsobiť ako isté memento pre slovenské devy. Mne osobne je šuma fuk, že existujú aj "dobrí", či "normálni" moslimovia, pre mňa sú všetci rovnakí a to v tom najhoršom zmysle (konkrétna nebudem). Táto kniha ma v tom len utvrdila. Je dobre, že sa o tom píše, len sa to aj číta!!

Vendula39
26.12.2020

Všichni jim říkali ať to nedělají, ale ony okouzlené oříškovou barvou pleti neměly náladu poslouchat jejich rady. Po přečtení této knihy jsem k Arabům získala ještě větší odpor až do této doby to byly pouze ženy s viditelnýma očima, ale čeho jsou schopni jejich muži tak to už je i na mně silný šálek kávy.

Bláža9
06.12.2020

Musím říct, že mě kniha mile překvapila. Trochu jsem se obávala, že v tak krátkým kapitolách budou příběhy plytké, ale všechno podstatné, tam bylo řečeno. Velmi kladně hodnotím výstižné popsání toho jakým způsobem se jim podařilo "zblbnout" evropskou ženu, jak se dokáží přetvařovat a že ženy bohužel přijdou příliš pozdě na to, že rozdíly mezi Evropou a muslimskými zeměmi jsou veliké. Nás, kteří žijeme ve svobodné zemi, kde si můžeme svůj život vést v podstatě podle sebe, ani nenapadne, že život jinde může být tak svázaný nesmyslnými pravidly a co vše si muž vůči ženě může dovolit...kéž by tato kniha dokázala alespoň pár ženám ušetřit velké trápení...

denisa7430
01.12.2020

Tuto knihu doporučuji přečíst všem dívkám i ženám, které se bezhlavě zamilují do Araba a plánují s ním žít. Budu pevně doufat, že je jejich slepota, po přečtení této knihy, rychle opustí.
Jiná kultura, jiný mrav a mnohdy to prostě nejde dohromady.
Někdy nechápu, proč si ženy na ty naše české muže tolik stěžují :-).

Přínosná kniha! Děkuji autorce a děkuji rovněž za otevřené zpovědi šesti dotčených žen.

lenkaabooks
15.09.2020

"Věděla jsi koho si bereš, tak co jsi čekala". Příběhy šesti žen, které potkaly muslima a bláznivě se zamilovaly. A teď bojují o své děti.
Tolik knih už na toto téma vyšlo a pořád ženy podléhají tajemnému vábení exotiky a příslibům věčné lásky od krásných snědých mužů.

vorlice28
22.05.2020

Skvělá kniha. Dlouho jsem nad příběhy žen přemýšlela. Doporučuji!

argi111
10.05.2020

Jde z toho mráz po zádech...

Nikychlupova
09.04.2020

Poučná a zajímavá kniha, kterou by jsi měla přečíst snad každá dívka a žena.
Místy jsem se nestačila divit a bylo mi ze čtení příběhu smutno.
Poutavé příběhy od kterých jsem se nemohla odtrhnout.
Za mě nejlepší kniha od paní spisovatelky Urbaníkove.
Doporučují.