Petra00 Petra00 komentáře u knih

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Tohle bylo perfektní. Řetěz se skvěle čte, je napínavý, konec jsem ani zdaleka neodhadla. Možná poslední část mohla být zpracována trochu jinak, nejdříve jsem vůbec nechápala, o co jde. Jinak ale nemám co vytknout.

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Možná trošičku zklamání, čekala jsem asi více. Úplně mi nesedl styl psaní a vyprávění dítětem. Také mi vadilo dost sprostých slov právě v kombinaci s dětmi. Jinak je to ale velmi zajímavý příběh, který se bohužel může snadno dít aniž by o tom někdo věděl. Velmi mě bavila linka s rodiči hlavní postavy, mohla být klidně více rozpracovaná.

06.06.2022 3 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Průměr. Konec byl tedy opravdu povedený, šokující, překvapivý. Jinak mě ale knížka nijak extra nenadchla, byla zdlouhavá a konec už to nezachránil.

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Trochu slabší než první díl. Hlavně z toho důvodu, že se tam toho děje možná až zbytečně moc. Místy jsem musela přemýšlet, co a proč se stalo, s čím to vubec souvisí, jaké postavy jsou spolu propojené a tak dále. To mi trochu kazilo zážitek ze čtení. Jinak ale dobrá knížka, zajímavá zápletka a život Josie mě moc baví.

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Průměrná knížka, která neurazí ani nenadchne. Úplně mi nesedly postavy, přišly mi afektované a spíše mě štvaly.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Odpočinková knížka, která se odehrává v krásném prostředí. Jsou tam nádherné popisy, které zajistí, že se cítíte skoro jako součást příběhu. Jediným negativem je, že jsem měla u knihy pořád na něco chuť, zejména na skořicové šneky! Romantická linka nijak překvapivá, ale milá.

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Bohužel zklamání. Příběhy jsou napsané hodně jednoduše, vůbec mě to nebavilo číst, nechtělo se mi ani moc číst dál, protože jednotlivé příběhy jsou skoro stejné, stejně napsané...Nejlepší byl konec, kde byly v rozhovorech shrnuty různé postřehy a informace například od kriminalisty a dalších osob. Tato část mohla být klidně delší.

06.06.2022 2 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Knížka byla velmi napínavá, až do konce jsem netušila, jak to tedy celé je. Zároveň se zde vyskytuje i téma umělého oplodnění, což přináší do knížky další zajímavé situace. Skvěle popsané postavy, z nichž každá má nějaké tajemství, které se nám postupně odhalí.

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Skvělá kniha! Samozřejmě velmi smutná. Líbilo se mi, že zde sledujeme autorky život v období války ale i po ní. Část z války byla skvěle napsaná a velmi emotivní. Část po válce pro mne byla velmi zajímavá, bavilo mě jak čtení o autorčině studiu, kariéře, tak i její rodině a emigraci. Opravdu doporučuji každému, kdo se o téma druhé světové války zajímá a chce si přečíst knihu z trochu jiného pohledu než obvykle.

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Super pokračování série, jen tedy Sawyer už mě ke konci trochu vytáčela.

06.06.2022 4 z 5

Knížka určitě člověku může pomoci přehodnotit svoje postoje k životu, priority a myšlenky ale na druhou stranu nemůžu říct, že by mi nějak výrazně změnila život. Někdy si ji nejspíš přečtu znovu, abych si myšlenky připomněla a třeba mi dá zase něco nového. Občas nebylo úplně jednoduché pochopit, co se nám autor snaží říci. Je to zkrátka trochu "ezo".

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Tak toto bohužel ne. Žádné napětí, akce, zkrátka jedním slovem nuda. Knížka je dlouhá a musela jsem se přemáhat, abych ji vůbec dočetla.

06.06.2022 2 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

(SPOILER) Velmi čtivá knížka, místy až nechutná, nebylo mi z ní občas úplně dobře. Základním tématem je zde totiž pedofilie a zneužívání. Je napsaná velmi jednoduše, za mně by mohla být trochu delší, vše bylo popsáno spíše povrchně. I tak ale velmi povedená knížka, kterou bych doporučila každému, komu nevadí číst o vztahu mezi "malou holčičkou" a mužem, který by mohl být možná i její děda.
Pro mně bylo nejhorší asi sledovat matku, která v podstatě nijak nezakročila a ještě vztah podporovala.

Andílek Andílek Lucinda Berry

Super knížka, která si s člověkem pořádně hraje. Místy velmi děsivá, až mě mrazilo. Na podobné téma jsem četla Dětské zouby, Andílek byl ale podle mého názoru mnohem lepší, takže pokud třeba váháte...

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Podle nadšených recenzí jsem čekala možná trochu více, i tak ale knížku hodnotím velmi pozitivně. Nedozvěděla jsem se sice žádné převratné informace, ale knížka mi pomohla si celou řadu uvědomit a srovnat v hlavě. Velmi zajímavé byly příběhy od terapeuta. Četla se rychle a dobře.

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Zatím nejlepší díl ze série, která je ale celá skvělá. Čte se sama, je napínavá, život Josie Quinn je taktéž velmi zajímavý a chci se stále dozvídat víc a víc. Moc se těším na další díl, který už mám připravený doma.

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

Kniha je psaná velmi zvláštním způsobem, stejně tak i děj mi přišel poměrně zvláštní a chvílemi dost děsivý. Nemohla jsem se do knížky začíst, postupem času se to zlepšilo, ale i tak se jedná spíše o průměrnou knížku a kdybych ji nečetla, nejspíš by mi to vubec nevadilo. Trochu mi připomínala knihu Dětské zoubky nebo Andílek.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na počátku jsem nevěděla, co od této knihy očekávat, přeci jen se jedná o trochu jiné téma a styl knihy, než autorka obvykle píše. Byl to ale perfektní příběh, nemohla jsem knihu odložit a uvědomila jsem si při čtení celou řadu věcí. Konec byl opravdu překvapivý a nečekaný.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu jedna z nejlepších knih co jsem vůbec kdy přečetla. Rozhodně by měla být zařazena do povinné četby na školách. Perfektní od začátku dokonce, ale samozřejmě velmi smutné.

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tento žánr běžně nečtu ale anotace mě zaujala natolik, že jsem se do knížky pustila. Rozhodně toho nelituji. Knížka byla skvělá, napínavá, chvílemi děsivá. Bylo mi nakonec líto, že už je knížka u konce.

03.06.2022 5 z 5