Petra00 Petra00 komentáře u knih

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Knížka je napsaná stejným stylem jako autorčina kniha Štvanice - několik postav na opuštěném "uzavřeném" místě, kde se něco stane a jeden z nich je viníkem. Postavy jsou tady bohužel stejně arogantní a nesympatické jako ve Štvanici. Celkově se mi ale Seznam hostů líbil o něco více. Možná to bylo tím prostředím. Sledovat svatební den bylo fajn. Jinak to ale není nijak napínavé, spíše sledujeme tajemství každého hosta a až na posledních stranách se pořádně něco děje a hned se to vlastně vyřeší. Co mě docela šokovalo a překvapilo bylo zjištění o Olivii a následně o hře Přežití a uneseném chlapci.
Takže průměr. Neurazí, ale nenadchne. Do dalších knížek autorky už se nejspíš nepustím.

05.10.2022 3 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Hodně silná knížka. Styl psaní autorky mi sedl, jen konec byl pro mně asi trochu moc rychlý.
Knížka je velmi smutná. Sledovat jak matka dokáže být na dceru zlá, i když ona pro ni obětuje vše, bylo opravdu náročné.

26.09.2022 4 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Knížka mě zaujala kombinací tématu španělské chřipky a porodnického oddělení.
Co se týče období španělské chřipky, nedávno jsem četla knížku Sběratelka sirotků, která se také odehrává v té době, a už tam jsem zjistila, jak to v té době chodilo. Španělská chřipka a vlastně celá ta doba byla velice podobná pandemii COVID-19, což mě chvílemi až děsilo. Roušky, karanténa, zákazy veřejných akcí, umírání lidí. Hrůza. V knize Volání hvězd ale navíc sledujeme tuto chřipku u těhotných žen. Kniha je ale věnována zejména porodům a osudům matek a jejich dětí. To jsem možná nečekala a některé detaily na mně byly možná až moc podrobné a taky dost drsné. Celkově byla knížka velmi náročná, drsná, smutná.
Knížka je rozdělena do čtyř částí, jinak nemá vůbec kapitoly. I přesto se mi ale četla docela dobře. Je poměrně krátká, takže čtení bylo i celkem rychlé.
Nejvíc jsem si oblíbila Bridie, která mi byla opravdu moc sympatická a líbilo se mi sledovat její životní příběh. Sestřička Julie mi taky byla sympatická, zejména její přístup k práci a pacientům. Co mi ale vadilo, byla romantická linka, nebo jak jinak to označit, aniž bych napsala spoiler. To tam bylo opravdu navíc a přitažené za vlasy.
Konec byl dobrý ale celkově mě knížka nijak zvlášť nenadchla. Pokud někoho zaujme anotace, zkuste, špatné to není.

23.09.2022 3 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Opět super knížka, jako každá v této sérii. Skvěle se četla, díky krátkým kapitolám. Případ v tomto díle byl zajímavý a moc mě baví sledovat i život Josie. Už se těším na další díl :-)

13.09.2022 5 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Četla jsem na dovolené, což bylo fajn. Několik povídek, člověk hned ví závěr, nemusí moc přemýšlet. Nebylo to ale nic extra a nezapomenutelného. Některé povídky se mi líbily moc. Některé ale skoro vůbec, nebavily mě...
Nejvíc jsem zklamaná z povídky od Mornštajnové.

Mornštajnová 2/5
Hejdova 4/5
Myšková 3/5

11.09.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Knížky od Shari Lapena mám moc ráda, ikdyž pět hvězdiček většinou nedávám. Nepříliš šťastná rodina byla zase super, četla se rychle, jen občas mi přišlo, že se autorka už moc točí v kruhu. Vraha jsem neodhadla, ale celou dobu bylo jasné, mezi kým se najde. Určitě doporučuji a těším se na další autorčinu knížku!

10.09.2022 4 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Průměrný thriller. Přišel mi možná zbytečně zdlouhavý, děj a zápletka fajn, ale některé části jsem odhadla. Možná je to ale tím, že mám už dost thrillerů načteno. Chvílemi jsem taky měla problém se vyznat v postavách. Řekla bych, že knížka neurazí, nenadchne...

08.09.2022 3 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Velice zajímavá knížka, s tajemnou a děsivou atmosférou.

03.09.2022 3 z 5

Matky Matky Brit Bennett

Knížka má nádhernou obálku, která je bohužel asi to nejlepší na celé knize. Možná jsem ji úplně nepochopila, nebo mi nesedla do nálady... Ale vlastně ani nevím, o čem to celé mělo být. Některé úseky jsem vůbec nechápala. No čekala jsem zkrátka mnohem víc, takže velké zklamání.

29.08.2022 2 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Prvních cca 200 stran bylo super a říkala jsem si, proč má knížka tak nízké hodnocení. Potom se ale všechno až moc zamotalo a přestalo mi to davat smysl. Chápu kam autorka mířila, ale ten fajn námět by mohl být mnohem lépe zpracován. Některé věci mi vubec neseděly a říkala jsem si, co to je za "blbost". To celkové rozuzlení bylo až moc rychlé. Ale bylo to čtivé, fajn průměrná knížka.

18.08.2022 3 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Skvělá knížka, sice velmi smutná, ale rozhodně mohu doporučit. Hvězdu strhávám za poněkud pomalejší rozjezd, prvních 100 stran jsem se nemohla moc zacist. A také mi nějaké události přišly až moc velká náhoda a trochu nereálné. Plus dávám za originální námět i období, který jsem ještě v žádné knize neviděla.

05.08.2022 4 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Moc fajn knížka, za mně asi dokonce lepší než Andílek. Chvílemi mi chybělo nějaké větší napětí. Konec byl ale super. Doporučuji.

25.07.2022 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Neskutečně zvláštní knížka. Bavily mě životy a cesta obou hlavních postav. Objevují se tu zajímavá a silná témata, jako mateřství, úzkosti, rodinné vztahy. Byl to silný příběh, který se neskutečně dobře četl a na konci se vše tak krásně propojilo. Oceňuji i to, že konec není prvoplanove šťastný, vlastně je trochu smutný, ale na druhou stranu krásný a dojemný. Určitě doporučuji.

21.07.2022 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Toto byl opravdu silný příběh. Vždy když jsem si uvědomila, že je pravdivý, tak se pro mně stal ještě silnějším.
Jak zde někdo píše, že pokulhává zpracování... Možná jsem si také chvílemi řekla, že by to mohlo být napsáno lépe, ale ten příběh samotný ve mně vyvolal takové emoce, že nelze hodnotit jinak než plným počtem hvězd. Několikrát se mi chtělo brečet, bylo mi až fyzicky špatně, jindy jsem měla z autorky radost a držela jí po celou dobu pěsti. Může být pyšná na to, co dokázala.
Nacházíme zde spoustu zajímavých témat, jako je náboženství, týrání a násilí, vzdělání, psychické problémy.
Hlavní myšlenkou, kterou si z knížky odnáším je, že člověk dokáže všechno, pokud si půjde za svým cílem.
Opravdu velice silná knížka, která mi myslím v hlavě utkví hodně dlouho.

19.07.2022 5 z 5

Pokřivená zrcadla Pokřivená zrcadla Diana Urban

Knížka se četla dobře, super bylo střídání minulosti a současnosti, dodalo to na čtivosti. Četlo se to vážně rychle. Bylo to takové jednodušší a oddechové čtení, nic závratného ale celkem mě to i bavilo. Po nějaké době mi přišlo, že už se ty kapitoly ze současnosti trochu točí v kruhu a říkala jsem si, že už by se mohlo začít něco dít.
Konec byl pak za mně z celé knížky nejhorší. I když se jedná o YA thriller, kde už nejsem úplně cílovka, relativně mě bavil, ale ten konec to teda zabil... Skončilo to hrozně rychle, nijak mě to nešokovalo... Hvězdy dávám zejména za čtivost a témata jako šikana a úmrtí v rodině, které do knížky přinesly něco navíc. Pro mladší čtenáře to bude ale určitě moc fajn knížka.

07.07.2022 3 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Bavilo mě sledovat život Fabieny, její vztahy s macechou i romantická linka. Vůbec mě ale nebavily popisy války. Celkově bych knihu snesla tak o 200 stran kratší (četla jsem vydání, které mělo 647 stran) . Asi v polovině jsem měla chuť ji odložit, ale posledních cca 200 stran bylo nakonec asi nejlepších z celé knihy. Váhala jsem, zda dát 2 či 3 hvězdy, ale ten konec mé dojmy zlepšil. Celkově to bylo ale spíš průměrné čtení, které nebudu dále s nadšením doporučovat.

03.07.2022 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Terapie je další skvělá knížka od B. A. Paris. Konec jsem neodhadla, bylo to čtivé, knížka mě moc bavila. Místy mi při čtení běhal mráz po zádech. Některé situace byly trochu nereálné a nepochopitelné, ale nevadí mi to a dokážu si představit že zkrátka hlavní postava takto na základě svých momentálních pocitů jednala. Určitě doporučuji a čtení jsem si moc užila. Na prvním místě mám ale stále V pasti lží.

17.06.2022 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Bylo pro mně dost těžké knížku ohodnotit hvězdami. Skvěle se četla, vyvolala ve mně spoustu emocí, byla velmi zvláštní a jiná. Emoce a postavy byly vykresleny opravdu skvěle. Na druhou stranu ale nemůžu říct, že by to byla jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla a mohla ji všem s klidným srdcem doporučovat. Bylo to nakonec něco trochu jiného, než jsem od knihy očekávala, v tom ale problém nevidím. U některých pasáží mi bylo fyzicky opravdu špatně a myslela jsem, že knížku ani nebudu schopna dočíst. Na konci knihy jsem ale na celou věc trochu změnila názor, tudíž můj pocit z knihy i její hodnocení jsou poměrně rozpačité. Určitě přečtení nelituju a v hlavě mi ještě nějakou chvíli zůstane.

12.06.2022 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Na knížku jsem se moc těšila a o to víc jsem byla zklamaná. Chvílemi jsem myslela, že ji dokonce budu muset odložit. Na toto téma je hodně jiných lepších knížek.

06.06.2022 2 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Tak tohle za mně vůbec. Absolutně nereálná romantická linka. No zkrátka mi to celkově vůbec nesedlo.

06.06.2022 2 z 5