Petra-1 Petra-1 komentáře u knih

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Rozhodně doporučuji k přečtení. Zajímavé hlavní postavy. Trochu jiné než jsem u této autorky zvyklá, ale stále je milujete a zároveň si myslíte, že by potřebovaly občas kopnout. Četla jsem v originále, takže mě celkem překvapilo, když jsem tu četla, že přezdívku Skull eyes přeložili jako Smrtka. To pak postrádá úplně pointu, ne. Přijde mi, že překlady do češtiny jsou někdy dost hrozné a spousta vtipů, ironie a sarkasmu, pak vyzní v češtině vážně hrozně.

26.11.2021 4 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Četla jsem v originále již před delší dobou, z počátku jsem byla nadšená. Kniha měla zajímavý nápad a byla vtipná. Ale po první třetině už jsem se celkem nudila.

26.11.2021 3 z 5

Rivali Rivali Vi Keeland

Tak tohle byl takový lepší průměr. Upřímně mi přišlo, že kniha postrádala děj. Nemohla jsem si pomoct, ale bylo to jako bych něco podobného četla.

25.11.2021 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Příběh se nám hezky rozběhl a všechny dílky skládačky do sebe začaly zapadat. Postavám se rozvinul charakter. Jediné, co mi kazí tuhle sérii, je hlavní hrdinka. Feyre jsem, bohužel, ani tady úplně nepřišla na chuť. Nechybí drama a napětí.

25.11.2021 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Za mě naprosto skvělé, jízda už od začátku. Byla jsem unesená už z předchozí série, ale tahle má v sobě i to, co jsem postrádala u první. Skvělou romantickou linku. Hlavní postavy neskutečně sympatické a originální. Hlavní hrdinka chytrá, schopná, tvrdá a nebojácná. Opět plno náznaků, tajemství a poselství.

25.11.2021 5 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Ač autorku miluji, tahle kniha mi přišla jako jedna z jejích slabších. Postavy byly sympatické, ale za mě chyběla jiskra a trochu více té romantiky.

19.11.2021 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tahle kniha mě celkem překvapila. Byla pěkná, originální, ale mně tam pořád něco chybělo. Asi jsem po přečtení Rodu země a krve a všech ohlasech čekala víc. Musím říct, že hlavní pár mi k sobě tak nějak nesedí. Taky jsem měla problém, že snad ani jedna postava mi nebyla sympatická.

07.11.2021 4 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Kniha pro mě postrádala děj, vše se točilo jen kolem sexu a vše se pořád dokola opakovalo.
Dialogy nebyly téměř žádné. Jediné, co vyzdvihovalo knihu byly sarkastické řeči Jakea.
Úryvky z blogu byly trapné a u hlavních postav mi bylo celkem jedno, jak to s nimi dopadne

02.11.2021 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tleskám..
Jedna z nejlepších knih, co jsem dosud četla.
Musím říct, že prvních 150 stran jsem si zvykala na propojení fantasy světa se světem moderním, na psaní ve třetí osobě a také Bryce mi nebyla příliš sympatická svým stylem života sex, drogy a rockenroll, ale...
Pak se příběh neuvěřitelně rozjel, zamilovala jsem si hlavní postavy. Neuvěřitelně se mi líbilo, jak do sebe jednotlivé části příběhu zapadaly. A ta poslední část knihy, která byla nabitá akcí, mě naprosto dostala.

01.11.2021 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Velmi dobře napsaná kniha. Hlavní postava je super ironická a sarkastická tvrdačka. Kniha má originální námět a rozhodně stojí za přečtení.

24.10.2021 4 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Tak z téhle knihy jsem byla tak trochu zklamaná. Ani jedna z postav mi nebyla moc sympatická a mě nebavil ani samotný děj.

12.10.2021 2 z 5

Nezkrotný horal Nezkrotný horal Suzanne Enoch

Ačkoli jsem četla nedávno, tak jsem si musela znovu přečíst o čem kniha byla... Takže kniha je vcelku lehce zapomenutelná. Postavy sympatické, děj celkem ubíhal, ale chyběl mi tam nějaké to jiskření a pověstný humor autorky.

12.10.2021 3 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vi Keeland

Knihu jsem četla před delší dobou v originále.Ze začátku slibná, ale později mě začala celkem nudit. Na mě bylo v knize až moc zápletek. Hlavní postavy jsou sice sympatické, ale příběh mi přišel až příliš smutný.

12.10.2021 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Pokud bych měla knihu porovnat s mými nejoblíbenějšími knihami ze žánru (Angelfall, divergence..), tak bych se rozmýšlela, jestli dát 5 nebo 4 hvězdy. Ale protože jsem se nemohla od knihy odtrhnout a četla jsem až do 4 do rána,tak dávám 5 hvězd. Super charaktery, svižný děj a hned od prvních stran mě bavila. Rozhodně si připravte hodně času, protože se nebudete chtít od knihy odtrhnout.

10.10.2021 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Kniha mě moc bavila. Sympatické hlavní postavy, vtipné dialogy a celkově se kniha dobře čte.

08.10.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Knihu jsem četla v originále a moc se mi líbila. Oproti Kulti, kde mi přišla hlavní postava nevyspělá a celkově byla kniha nezáživná, jsem ráda, že jsem na autorku nezanevřela. Hlavní postavy sympatické děj rychle utíká a líbil se mi postupný vývoj ve vzahu.

08.10.2021 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Četla jsem již před pár lety, jednu hvězdičku jsem dala jen proto, že to někdo musel napsat. Hlavní ženská postava totálně nesympatická a hloupá. Hlavní mužská postava je neuvěřitelně protivná. Jediná světlá stránka celé téhle série je parodie, kterou natočili.

08.10.2021 1 z 5

Nezapomenutelný polibek Nezapomenutelný polibek Teresa Medeiros

Hezká kniha. Netypicka zápletka, sympatické postavy.

15.04.2020 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Moc hezká kniha. Zajímavý nápad. Sympatické postavy a hezký dej, vtipná a pohodová četba.

07.04.2020 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Moc hezká kniha. Určitě stojí za přečtení. Sympatické postavy.

29.03.2020 4 z 5