Petra-1

Kudy ke hvězdámKudy ke hvězdámJenn Bennett

Ooo, tak tohle bylo tak krásné. Skvělá odpočinková kniha, po dočtení se nemůžu ubránit úsměvu. I když musím říct, že u některých částí mi bylo vcelku smutno.

RivalovéRivalovéEmily Wibberley

Doporučuji pro všechny milovníky Kasie West. Když jsem to tak četla, tak jsem si říkala, že bych se někdy vrátila na střední. Je to takové období, kdy člověk hledá sebe, ale na druhou stranu proti životu dospělého nemá žádné starosti. Ke konci to pro mě byla velká nostalgie, protože postupem času opravdu člověk ztrácí kontakty a cesty se rozcházejí tím, jak člověk dospívá.

Srdcem proti zdiSrdcem proti zdiMariana Zapata

Četla jsem již před delší dobou v originále. Kniha se mi moc líbila, sympatické, netradiční postavy.

LegendaLegendaStephanie Garber

Kniha se mi velmi líbila, na rozdíl od prvního dílu tu bylo trochu více zápletky a to mě bavilo. Navíc mi autorka hezky zamotala hlavu a musím říct, že v prvním díle jsem si myslela, že Legenda je někdo jiný.
Tella mi v prvním díle nebyla příliš sympatická, ale tady se ukázalo, že v prvním díle byla jen špička ledovce.
Už se těším na závěrečný díl a myslím, že se vrhnu na ten v originále.

Zelená jako smaragdZelená jako smaragdKerstin Gier

Velmi příjemná oddychovka. Hned jsem se začetla a děj mi rychle utíkal.
Určitě moc doporučuji k přečtení. Jediná chyba, kterou jsem našla, je ve mně. Kdybych byla aspoň o deset let mladší, tak si z toho i sednu na zadek.

Modrá jako safírModrá jako safírKerstin Gier

Velmi příjemná oddychovka. Hned jsem se začetla a děj mi rychle utíkal.

Rudá jako rubínRudá jako rubínKerstin Gier

Království hříšnýchKrálovství hříšnýchKerri Maniscalco

S odstupem pár dní si říkám, že se toho v knize moc nedělo.. Některé věci mi přišly nelogické, ale to může být způsobené i překladem.
Ale i po pár dnech mi kniha stále leží v hlavě a já přemýšlím na tom, jak to všechno bude dál. Dokonce přemýšlím, že si další knihu koupím v originále, protože nevydržím čekat na překlad.
Sympatické postavy. Hlavní hrdinka trochu naivní, ale kupodivu mě to u ní nevadilo.
Musím říct, že pro mě je to skvělý začátek série.

CaravalCaravalStephanie Garber

Sympatické postavy, zajímavý nápad a spousta zvratů.
Je to jen hra. Nebo to není jen hra?
Těším se na další díl.

Nebe po bouřiNebe po bouřiSabaa Tahir

Velmi důstojný závěr. Miluji tuhle nadčasovou sérii. Smutné a krásné zároveň. A na závěr napíši jen, že některé příběhy by neměly být nikdy zapomenuty.

Smrtící vzděláníSmrtící vzděláníNaomi Novik

Svět je skvěle promyšlený a originální. Líbily se mi atypické postavy, pro mě byly osvěžující a sympatické.
Celou knihu postupně objevujete, jak zajímavě vlastně fungují kouzla a celý tenhle svět.
Kniha je čtivě napsaná a já jsem se nemohla odtrhnout. Hned bych četla další díl.
Kniha mi spíš přišla jako takové seznamování s prostředím. Musím říct, že si občas řekněte, kam vlastně celý příběh směřuje (i když to tak nějak víte).

Smrt před branamiSmrt před branamiSabaa Tahir

Já půjdu proti proudu, protože mně se tenhle díl líbil nejvíc. Je tu opět hodně akce, celou dobu mi v hlavě běžela možná řešení "hádanky", čímž mě kniha krásně vtáhla. Já vše prožívala s hlavními hrdiny.
Opět byla kniha velmi čtivá a já jsem nutně potřebovala vědět, co bude dál. Postupně se dávají dohromady jednotlivé dílky skládačky, což v knihách miluji.
Elias, co vám budu povídat, pořád ho zbožňuji. S Laiou mám takový obtížný, těžce definovatelny vztah. Koho jsem si tady zamilovala je Helena a Avitas Harper.
Konečně jsem se dočkala i lepšího vykreslení záporáků.

Plamen v temnotěPlamen v temnotěSabaa Tahir

Styl psaní je neuvěřitelně čtivý. Bylo tu hodně napětí a akce. Potvrdilo se mi pár věcí, které jsem čekala už od prvního dílu. Některé věci se dají očekávat a některé ne. Zbožňuji Eliase. Ale co mě tady teda štve, je ten milostný trojúhelník..
Musím říct, že z jedné věci jsem byla vážně naštvaná.

Jiskra v popeluJiskra v popeluSabaa Tahir

Originální a zajímavá kniha, celkem nepředvídatelná. Skvělá kniha, u u které musíte číst pořád dál, protože jste zvědavý na pokračování a na odhalení tajemství světa. Začátek byl trošku kostrbatější, ale pak začal být děj napínavý. Trošku odlišné fantasy, což se mi líbilo. Moc jsem si oblíbila Eliase. Některé části vyprávěné Laiou nebyly tak dobré, Laia mi zatím tolik k srdci nepřirostla. .
Občas mi přišly některé věci nelogické. O světě a jeho fungování toho taky zrovna moc nevíme, ale co už. Budou další díly. Jen mně teda osobně chyběl nějaký trošku lépe vykreslený záporák.
Ten mnohoúhelník taky překousnu, ale trošku mi tam osobně vadí. No jo, romantická duše.

Jeden z nás je na řaděJeden z nás je na řaděKaren M. McManus

Četlo se mi velmi dobře. Autorka umí skvělé podat dospívání, nenásilně řešit těžké životní situace a zapojit i nějaký ten detektivní příběh.
Postavy sympatické, občas vtipné a logicky uvažující. Jen mi chyběla ještě jedna postava, jak tomu bylo u prvního dílu. U prvního dílu mi postavy více přírostly k srdci.

WinterWinterMarissa Meyer

Krásné zakončení série. Byla to nádherná pohádka. Můj nejoblíbenější díl je Scarlet, stejně jako dvojice Scarlet s Vlkem.
Autorka nádherně vykreslila postavy přesně podle jejich pohádkových předloh. A musím říct, že ačkoli Winter byla bláznivka, tak to sedělo k její postavě Sněhurky a Jacin byl přesně jako netečný, poslušný myslivec, který se rozhodl Sněhurku ušetřit. A já jsem si je i tak zamilovala.
Poslední kniha byla trošku utáhaná, bylo zde až příliš zvratů, ale ani to nesnižuje moje nadšení ze série. Jediné, co mě mrzí, je jedna věc na konci, kdo přečte, hned bude vědět.

Nejkrásnější - Příběh LevanyNejkrásnější - Příběh LevanyMarissa Meyer

Tak tohle bylo silné kafe. Skvělé doplnění série. Musím uznat, že Levana je opravdu skvěle napsaný záporák. Upřímně ji ani nedokáži litovat a nesnáším ji ještě víc.
A přitom by možná stačilo málo, aby se z Levany nestalo to, co se z ní nakonec stalo...

CressCressMarissa Meyer

Opět skvělé. Vše do sebe hezky zapadá a já se těším na zakončení série.

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Velmi originální kniha se zajímavou zápletkou. Řekla bych, že svým způsobem je velmi nadčasová a nesmrtelná. Sposta zajímavých námětů k zamyšlení.
Kniha se rychle čte a musím říct, že mě velmi překvapila.
Jediné, co mi vadilo, že asi vzhledem k tématu autor píše knihu zvláštním odtažitým způsobem. Takže mě nedokázala úplně vtáhnout.

Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhyJak se král Země víl naučil nenávidět příběhyHolly Black

Taková milá jednohubka s pár příběhy.

ScarletScarletMarissa Meyer

Našla jsem další nádhernou sérii! Ještě lepší než než první díl. Já ty postavy žeru! Líbí se mi, že se nejsou hloupé ani naivní. Nechybí zvraty, romantika, akce a krásně promyšlený příběh.
Děj byl napínavý a četlo se mi opět krásně.

CinderCinderMarissa Meyer

Když jsem začala knihu číst, tak jsem si říkala, že tohle asi nebude můj šálek čaje. Po pár kapitolách jsem se začetla tak, že jsem byla za chvíli na konci.
Zajímavý svět, velice čtivé, hlavní postavy si musíte hned zamilovat. Zápletka předvídatelná, ale ten styl jakým byla podaná, mě uchvátil.
Takže já se hned vrhnu na další díl.

Z krve a popelaZ krve a popelaJennifer L. Armentrout

Ohodnotit tuhle knížku je pro mě docela oříšek. Zanechala ve mně dost rozporuplné pocity.
První třetinou jsem se musela prokousávat, pak už děj nabral spád. Charaktery jsou výborně napsané, ať už některé postavy budete milovat nebo nenávidět. U hlavní hrdinky si říkáte, jak je možné, že jí nic nedochází. Také chápu, že nám její myšlenkové pochody mají ukázat charakter postavy, ale tady už toho někdy bylo až příliš. Opravdu mě nebavilo, že se pořád dokola opakuje to stejné.
Nic originálního nečekejte, kniha je spleteninou všech dalších knih, seriálů a filmů. Zápletka je velmi podobná jako u mé oblíbené filmové série.
Celá zápletka je až neuvěřitelně předvídatelná, já jsem věděla téměř od začátku, jak to vlastně celé dopadne. Žádný wow efekt se tedy nekonal.
Někdy mi přišlo, že autorka nevěděla, jaký žánr vlastně chce psát. Ale musím pochválit romantickou linku a jiskru mezi hlavními hrdiny.

Zrada vítězůZrada vítězůMarie Rutkoski

U série se mi líbí postavy, děj i zajímavá zápletka. Jediné s čím mám problém je pro mě krkolomné zpracování, nedokáže mě tolik vtáhnout do děje.

31.12.2021

Královna ničehoKrálovna ničehoHolly Black

Tak tuhle sérii jsem slupla jako malinu. Musím říct, že pro mě je to jedna z mála sérii , kdy jsem opravdu netušila, kam se bude příběh ubírat. Jo, bylo to skvělé..

29.12.2021

Podlý králPodlý králHolly Black

To bylo tak zatraceně skvělé.. Miluji tenhle svět víl a jejich dohody a lsti... Opět tu jsou v knize nečekané zvraty a ten konec.. Hned jdu na další knihu. Tahle série je návyková!

28.12.2021

Krutý princKrutý princHolly Black

Tak tohle bylo skvělé čtení... Zdejší hodnocení mě trochu odrazovalo od čtení této knihy, ale jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla.
Nechybí akce, skvělé zvraty, sympatické postavy. Já jsem se rozhodně nenudila a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Vyzdvihuji velmi zajímavý svět víl a poutavý příběh, který se ubírá nečekaným směrem.

27.12.2021

Mám tě ráda, nemám tě rádaMám tě ráda, nemám tě rádaJo Watson

Byla to šílená jízda... Ale mě to vážně chytlo a bavilo mě to. Usmívala jsem se skoro celou knihu, i když jsem si někdy říkala, ať to ta holka nedělá.

21.12.2021

Půlnoční korunaPůlnoční korunaSarah J. Maas

Kniha je neskutečně čtivá a styl psaní mi vyloženě sedí. Jde vidět, že postavy potřebují trochu dospět. Některé jejich reakce mi přišly zbytečně přehnané.

19.12.2021

Královna stínůKrálovna stínůSarah J. Maas

S každým dalším dílem je série lepší a lepší. Tohle byla jízda. U této autorky miluji, že se odhaluje příběh postav postupně a jednotlivé dílky skládačky do sebe postupně zapadají. Konečně jsem se dočkala pořádného vývoje postav.

19.12.2021