Balada o láske až za hrob

Balada o láske až za hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518297/bmid_balada-o-laske-az-za-hrob-5W8-518297.jpg 5 21 8

Nie každá láska sa môže naplniť Po zrade Princa sŕdc sa Evangeline Foxová zaprisahá, že mu už nikdy nebude dôverovať. Verí, že ku vzkrieseniu šance na šťastný koniec, o ktorú ju Jacks obral, jej dopomôžu vlastné kúzelné schopnosti. No po tom, ako sa na ňu uvalí kliatba, musí s Princom sŕdc znovu uzavrieť dohodu. Ibaže tentoraz sa pravidlá líšia. Jacks už nie je jediná hrozba, pred ktorou by sa mala mať na pozore. V skutočnosti je možno jediný, komu môže veriť, aj keď v kútiku duše by ním najradšej pohŕdala. Evangelinin život už neničí kúzlo lásky, ale smrtiaca kliatba. A ak ju chcú s Jacksom prelomiť, musia bojovať so starými priateľmi, nájsť si nových spojencov a premôcť kúzla, ktoré sa im za... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (SK)

The Ballad of Never After , 2022

Ekniha.
18.02.2024 5 z 5

Nie nie nie.. musia mi chýbať stránky .. to nemôže takto skončiť

Čitali ste 1.diel bolo raz jedno srdce? Tak chápete ten koniec Vravela som si že 2.diel začnem keď bude 3.diel no viac som nevydržala

1.diel som koniec dlho nevedela predýchať ale tu? Autorka by mala zvážiť pribaliť ku knihe nejake upokojujúce prášky! Famózne!!

rozprávka o princovi srdc pokračuje .. tam kde sme skončili pokračujeme.. niektore odpovede prichádzajúale otázky aj tak pribúdajú nové

Milujem Jacksa je to presne ten typ bad boya.. ktorý za “tvrdou fasádou všetko skrýva XY krát som ho mala chuť uskrtit a objať zároveň

Celý pribeh je neskutočný.. akcie.. hate to Love linka fantasy svet autorka dokazala napísať 2.diel proste úžasne ale ten koniec?!..
ten koniec sa so mnou všetko roztočilo..
potrebujem 3.diel

PS: 3.diel už v maji :)

Majuš333
26.11.2023 5 z 5

Takéto infarktové zakončenie a nekonečné poškulovanie po záverečnej časti - to ma chce autorka naozaj zabiť???
Mnohonásobne lepšie ako prvá časť, vrele doporučujem :)

"Žiadam ťa iba o to, aby si so mnou zostala cez noc." Oddialil pery od jej krku a zamrmlal: "Ani si to nebudeš pamätať."
Evangeline mu stuhla v náručí. "Čo myslíš tým, že si to nebudem pamätať?"
"Myslím tým že je to len na jednu noc," zašepkal. "Ráno na to môžeš zabudnúť. Môžeš ďalej predstierať, že ma nemáš rada, a ja budem predstierať, že mi je to jedno. Ale dnes v noci mi dovoľ predstierať, že si moja."
Pri slove moja sa roztopila. Na okamih úplne prestala premýšľať. Nedokázala sa prinútiť od neho odtiahnuť, no ani tak mu nedokázala sľúbiť, že pri ňom zostane.
"Ak to bude pre teba ľahšie, aj ty to môžeš predstierať," zašepkal. "Môžeš predstierať, že som stále ten Jacks z Diery a že chceš byť moja."

kristy.books
05.11.2023 4 z 5

Pokračovanie príbehu Bolo raz jedno zlomené srdce v podstate začína tam, kde skončila jednotka. Za seba môžem povedať, že Balada o láske až za hrob mi sadla viac, aj čítanie ma viac bavilo. V príbehu sa neustále niečo dialo, takže som sa ani chvíľu nenudila.

Z Evangeline mám zmiešané pocity. Na jednej strane mi jej je ľúto, neustále ju niekto využíva a klame, nemá vo svojom živote človeka, ktorému by mohla stopercentne veriť a je odkázaná viac-menej sama na seba. Je to dobré dievča a po tom všetkom, čím si prešla, by si zaslúžila konečne aspoň kúsok šťastia. Niekedy mi však pripadá dosť naivná a mám nad jej správaním chuť prevracať očami.

Jacks si ma získal. Miestami je to pekný hajzlík a neraz ma poriadne naštval, no má v sebe niečo, vďaka čomu si ho človek proste nedokáže neobľúbiť. Pod maskou arogantného a nebezpečného Princa sŕdc sa toho skrýva oveľa viac, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Som rada, že v tejto časti sme sa o ňom dozvedeli viac, no aj napriek tomu je okolo neho ešte veľa nevypovedaného a ja dúfam, že v ďalšej časti sa konečne dozvieme celú pravdu.

Romantickú linku som si užívala, medzi Evangeline a Jacksom to iskrilo, vzájomnú príťažlivosť nemohol poprieť ani jeden z nich. Keď si vezmeme všetky prekážky, čo im stoja v ceste, dodáva to ich vzťahu ešte viac na "príťažlivosti". Oproti prvej časti dostala romantika viac priestoru, čo ma potešilo.

Samozrejme, že príbeh opäť musel skončiť v tom najhoršom možnom momente. Čakanie na pokračovanie bude náročné.

Bryel
23.10.2023 5 z 5

"Ja ubližujem všetkým, Líštička. No na to, aby si ma nenávidela, musíš byť nažive. Nechcem, aby si zomrela, a zabijem každého, kto sa ťa pokúsi zabiť."

Top strop!! Jedna z vůbec nejlepších knih, které jsem letos četla.
Této sérii nechybí absolutně nic. Druhý díl ještě o pořádný kus převyšuje ten první. Kletby, dohody, proroctví, napětí, zvraty..
Evangeline hledala svou lásku a našla svůj Osud.. Perfektní chemie! Perfektní lačnost hlavní dvojice!
Příběh graduje, až vygraduje do strhujícího závěru, který mě zanechal značně rozladěnou.. :) Jsem moc zvědavá, jak se tohle klubko nakonec rozmotá.
Jednoznačně doporučuju! A doporučuju mít po ruce jablka, rozhodně na ně při čtení přijde chuť. :)

"Prepáč, že som ti pokazil obľúbenú rozprávku, Líštička, ale balady sa nekončia šťastne. A ani my dvaja tak neskončíme."

evineckY
20.10.2023 5 z 5

Jéjdanečky, co to je za konec, úplně mi vyletěl tlak ?!!!
Chudák Evangeline, ta je bitá z každé strany.
A co Jack ???!!!!
Tolik zvratů a napětí...
Potřebuji pokračování....

Jej pohľad na lásku sa síce po príchode na Sever trochu zmenil,
no naďalej verila, že je to najväčšia sila na svete.
Ak sa dvaja ľudia skutočne ľúbia a sú ochotní za svoju lásku bojovať,
nezáleží na tom, čo všetko im stojí v ceste.
Láska vždy zvíťazí, ak o ňu nikdy neprestanú bojovať.

Matri
13.10.2023 5 z 5

"Šťastný koniec sa dá dolapiť, ale je ťažké stále sa ho držať. Je ako sen, ktorý chce utiecť noci. Je to poklad s krídlami. Je to čosi divoké a neskrotné, čo treba ustavične naháňať, inak ti to určite utečie."

Ach, ja to taaak MILUJEM...
Existujú knihy, pri ktorých nechcete aby skončili, a pre mňa je táto kniha, táto séria a tento krásne zakliaty rozprávkový príbeh práve jednou z nich!
Evangeline a Jacks sa týmto definitívne radia k mojim top knižným párom! Ich príbeh je tak komplikovaný, zdanlivo nereálny a práve v tom tak krásny. Vo fantasy knihách je často ústrednou témou nejaký zloduch, hroziaca katastrofa a boj hlavných postáv proti nim.. tu? Zápletka sa možno javí na prvý pohľad jednoduchá - hľadanie svojho šťastného konca a osudovej lásky. Akokoľvek sa to však zdá jednoduché, nie je to absolútne tak! Práve naopak. Toľko komplikácií, samá kliatba z každej strany, toľké klamstvá a polopravdy... a ten koniec!!!
Tak moc som sa na knihu tešila, užívala som si každú stránku, až som je doslova zhltla a teraz mi neostáva iné, ako čakať na rozuzlenie tejto hádanky. Budem moc dúfať, že sa prekladu finálnej časti dočkám čím skôr! Už teraz viem, že k tomuto príbehu sa určite v budúcnosti vrátim!
Miliónkrát ODPORÚČAM ;-)

„Ráno na to môžeš zabudnúť. Môžeš ďalej predstierať, že ma nemáš rada, a ja budem predstierať, že mi je to jedno. Ale dnes v noci mi dovoľ predstierať, že si moja.“

Petra-1
06.10.2023 5 z 5

Přečetla jsem v angličtině a já tuhle sérii doslova zbožňuji. Za chvíli vychází poslední díl a nikdy jsem se netěšila na vydání jako teď.

petra1394
23.09.2023

Knihu jsem přečetla v anglickém originále. Škoda, že v Česku nevyšla vůbec a na Slovensku se teprve chystá druhý díl. Já už čekám, až mi do schránky dorazí můj předobjednaný poslední třetí díl z Anglie <3

2017  79%Caraval
2018  85%Legenda
2023  86%Bolo raz jedno zlomené srdce
2023  95%Balada o láske až za hrob
2024  0%Kliatba pravej lásky

Kniha Balada o láske až za hrob je v