Legenda

Poté, co byla Donatella nechtěně vtažena do magického světa Caravalu, podařilo se jí uniknout svému démonickému otci a zachránit sestru před domluvenou svatbou. Společně by teď měly oslavovat, jenže Donatella pořád není volná. Dala totiž slib tajemnému zločinci, že pro něj zjistí něco, co se dosud nikomu nepodařilo. Odhalit pravé jméno Legendy, mistra Caravalu. To ale dokáže jen tak, že zvítězí v Caravalu. Proto se soutěže musí zúčastnit ještě jednou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385061/big_legenda-0ir-385061.jpg 4.4136

Caraval 2.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Egmont (ČR)

Legendary

Kniha Legenda

Petra-1

Kniha se mi velmi líbila, na rozdíl od prvního dílu tu bylo trochu více zápletky a to mě bavilo. Navíc mi autorka hezky zamotala hlavu a musím říct, že v prvním díle jsem si myslela, že Legenda je někdo jiný.
Tella mi v prvním díle nebyla příliš sympatická, ale tady se ukázalo, že v prvním díle byla jen špička ledovce.
Už se těším na závěrečný díl a myslím, že se vrhnu na ten v originále.

Luna7

Tentokrát je hlavní hrdinkou knihy Tella a Scarlett se objeví málokdy. Caraval, i když se koná i zde, ustupuje do pozadí a my se více dozvídáme o světě a jeho historii a i o matce Scar a Telly. V této knize mě zaujali osudníci a „tarotové“ karty, kolem kterých se děj vlastně točí.
V první knize jsem moc netušila, kdo je Legenda, ale tady jsem to už od začátku věděla, takže žádné překvapení se na konci knihy nekonalo.
Celkově se mi líbilo, že autorka více rozvinula svůj svět, ale chybělo mi počáteční kouzlo Caravalu. I tak jsem si knížku užila a asi si budu muset přečíst třetí díl v angličtině.

Dani3

(+ SPOILER) První díl byl věnován výhradně Caravalu, hře jako takové. Ve druhém díle nám autorka odhaluje něco málo z minulosti sester Scarlett a Telly a i historie světa, ve kterém žijí.

Hlavní postavou druhého dílu je Donatella, Scarlettina mladší sestra. I když mi v prvním díle Tella zrovna moc k srdci nepřirostla, změna vypravěče příběhu velmi pomohla. Tella je opakem své sestry. Je odvážná, sebevědomá, do všeho se vrhá po hlavě a je odhodlaná zjistit pravdu o své matce. Aby dostala odpovědi na svoje otázky, bude muset dát něco na oplátku. A aby získala, co potřebuje, bude muset hrát Caraval. Je to sice jenom hra, ale je nebezpečná, možná proto, že tentokrát to nemusí být jen hra. Obzvlášť když se na scéně objevují krutí pokoření vládci. Zatím jsou ještě uvěznění, ale je jen otázka času, než budou osvobozeni a nebezpeční.

Nieroccoon

Donutilo mě to přečíst poslední díl v angličtině a to jí moc neumím.

kate9326
15.12.2021

Skvělá fantasy...přečteno nejdříve v originále :-)
ačkoliv mnohým je jasné už od prvního dílu, kdo je Legenda /někomu možná ne/ #nospoilers - není to vůbec na škodu příběhu. Tentokrát se vše odehrává z pohledu Telly - Scarlett je spíše vedlejší postava.
Konec mi připadal trochu uspěchaný, což byla asi jediná "vada" - a třetí díl mám v plánu...Skoda, že kniha se zatím nedočkala filmové adaptace- podle mě by bylo lepší než Twilight..hlavně kvůli postavám a originalitě. Moc povedená je i obálka knihy.

Katka_Malfoy
07.09.2021

(+ SPOILER) Co si budeme, byla jsem zklamaná, když jsem zjistila, kdo je legenda

Suzanne07
07.08.2021

Druhý díl byl ještě lepší než první, zdál se mi rozmanitější a čtivější. I Tella mi byla sympatičtější než Scarlett. Kdo je Legenda jsem teda věděla už od prvního dílu, protože jsem si to přečetla na internetu. Ups. Ten konec mě ale úplně odrovnal. Potřebuju ihned třetí díl!