Láska v nebezpečí

Láska v nebezpečí https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82867/bmid_bevelstoke-laska-v-n-82867.jpg 4.3 279

Bevelstoke série

< 2. díl >

Když se Olivia Bevelstokeová doslechne, že její nový soused možná zavraždil svou snoubenku, ani na okamžik tomu nevěří. Přesto se neubrání a začne ho sledovat. Jen aby měla jistotu, samozřejmě. Z okna svého pokoje, pečlivě ukrytá za záclonou, pozoruje podivína naproti a čeká… a objevuje nanejvýš zajímavého muže, který něco za lubem určitě má. Sir Harry Valentine pracuje pro ministerstvo války – překládá tajné dokumenty, z hlediska národní bezpečnosti nanejvýš důležité. Je vycvičen k velké obezřetnosti a ve chvíli, kdy ho začne špehovat krásná blondýnka zpoza záclony, ji začne podezřívat. Zjistí ale, že dívka je docela obyčejná debutantka, která se jen nudí. Posléze se však doslechne, že jí nadbíhá ruský princ, jehož úmysly nejsou zcela čisté a mohl by znamenat nebezpečí pro Anglii. Harry se tedy do toho vloží, ale než se naděje, začíná se o Olivii velmi zajímat i on sám…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

What Happens in London , 2009

Komentáře 40 Recenze 1

Petra-1
Petra-1
20.08.2023 4 z 5

Bylo to hezké, oddechové a se zajímavou zápletkou.

Senza Jenka
Senza Jenka
25.07.2023 5 z 5

Už dlouho jsem se při čtení červené knihovny tak nenasmála. Je to milé, romantické a velmi zábavné.

vcielka
vcielka
28.06.2023 5 z 5

To bolo milé. Aj netypický mužský charakter bol úplne čarovný.

tatjana1737
tatjana1737
22.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Konečně se dostávám k psaní komentářů ke knihám, které jsem přečetla loni:

Lásku v nebezpečí jsem si půjčila spolu s Nevhodným návrhem a po přečtení obou musím konstatovat, že se mi líbila víc. Hlavní hrdina byl tentokrát trochu atypický, žádný prvoplánový krasavec a samec, naopak osoba s poměrně nudným zaměstnáním. Když jsem četla anotaci příběhu, vůbec mě nepřipravila na to, o čem to bude. Olivia není žádná pitomá husička, jak by se mohlo zdát, a Harry byl krásně a naprosto nevhodně ironický. Jejich vzájemné sledování okny bylo naprosto bezchybné a klobouk tomu jen nasadil korunu. I když to bude znít úchylně, oceňuji i realističnost ve vylíčení prvního milování a plánování společné budoucnosti. V románech odehrávajících se ve viktoriánské Anglii se to jen hemží předmanželským stykem bez záruky budoucího sňatku (i když je jasné, že spolu hrdinové skončí), a tak mne potěšil Oliviin i Harryho pragmatický přístup k věci. Nu a samozřejmě scéna předčítání v salonu byla geniální a řezala jsem se u ní smíchy.

„Co dělá?“ zajímalo Olivii.
„Je představován…“ A kruciš. Neměl tušení, komu je princ představován. „…někomu.“
„Ženě, nebo muži?“
„Ženě?“
„Mladé, nebo staré?“
(…) „Je tak ve středním věku,“ řekl.
„Co má na sobě?“
„Šaty,“ opáčil.
„Můžete mi je popsat?“ řekla to netrpělivě. „Jste stejně strašný jako můj bratr,“ dodala ještě.
„Ale váš bratr se mi líbí,“ řekl, aby ji pozlobil.
Protočila panenky. „Jen nebojte, až ho poznáte lépe, změníte názor.“

pip11
pip11
05.01.2023 5 z 5

Slovní přestřelky s princem byly skvělé a předčítání knihy u Olivie v salonu bylo velmi zábavné :D U příběhu jsem se dost nasmála.

02.07.2022 5 z 5

Tak tuhle knihu zatím řadím k mým úplně nejoblíbenějším od Quinn. Byla to zkrátka sranda. Několikrát jsem se během čtení smála nahlas.

Charley
Charley
19.11.2021 5 z 5

Už nevím, jaké komentáře ke knihám J. Quinnové psát. Je to prostě veselé pohlazení po duši. Nikdy nechybí vtip, láska a prostě všechno, co potřebujete, abyste zavírali knihu s úsměvem na tváři.

narisa
narisa
25.10.2021 5 z 5

Tak v této knize jsem zbožňovala postavu Harryho. Byl mi opavdu velice sympatický. Zajímavá byla i zápletka s ruským princem. A dostaly mě knihy Sarah Gorely, které jsou zmiňované již v sérii Bridgerton (Poznáš to z polibků) a jsou zakomponované i ve třetím díle této řady (hlavně ve třetím!), ale také v sérii Smythe-Smith Quartet. Super čtení.

TerkaJK
TerkaJK
19.04.2021 5 z 5

Krásné romantické čtení.

Kniha se mi líbila, některé scény mě vážně pobavili...
A sir Harry Valentine byl správný a trochu komplikovaný. Také mě pobavila scéna v salónku. Hlavní hrdinka samozřejmě byla krásná a žádaná.
A pěkně to do sebe zapadlo.

Maruš.D
Maruš.D
23.03.2021 4 z 5

Ani nemám moc co napsat. Kniha se četla pěkně, nicméně na mě byla taková nevýrazná. Ničím mě extra nenadchla, ale rozhodně ani neurazila. Postavy byly fajn. Trochu jsem se bála jaká bude Olivia, po prvním díle, ale nakonec byla super. Harry byl zlatíčko. Užívala jsem si chvilky u okna a žádost o ruku byla asi nejlepší a nejpromyšlenější co jsem kdy četla. Zápletka mi přišla jen rychle napsaná, aby se neřeklo. Nejvíce jsem se však těšila na Sebastiana, haha.

Kačka227
Kačka227
28.01.2021 5 z 5

Moc hezké. Opravdu jsem se bavila. Předčítání v salónku bylo úžasné. :-)

Ála1968
Ála1968
14.05.2020 4 z 5

Bylo to moc hezké čtení,ale myslím,že první díl byl o hodně hezčí.I když tady zase nechybělo dobrodružství,přesto jednička u mě vítězí.Každopádně nádhera,která stojí za přečtení.

luci2
luci2
05.03.2020 5 z 5

Čirá, čistá romantika na vás dýchá z každé stránky. Touto knihou jsem nadšena pro svoji jednoduchost. Jak se říká v jednoduchosti je krása a tady to platí stokrát víc. Proto mohu s klidným svědomím říct, ze jsem z knihy unesena a přidám si ji mezi své oblíbené. Ne pro komplikovanost, ale pro svoji ryzí jednoduchost.

Katt15
Katt15
29.01.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi libila. Povahy hlavnich hrdinu super a moc se mi zamlouvalo, ze laska nebyla preslazena,ale vzajemne skadleni pres okno, vyvjejici se přátelství mi bylo velmi sympaticke. Jedine co mi tam nesedělo,byl unos v zaveru. Cekala jsem nejake napeti s princem. Např souboj. Jinak uzasny!

rampapa
rampapa
25.10.2019 5 z 5

Nádherný příběh o lásce.Knizku velmi doporučuji.

malazluta
malazluta
14.06.2019 4 z 5

V této historické romanci je všechno, láska, nebezpečí, vtipné momenty ... a to vše dohromady dává příjemnou oddechovku ke které se ráda vrátím.

suzanne1997
suzanne1997
18.05.2019 5 z 5

Jako první je záhodno napsat, že na této knize cosi je. Hýří láskou, skromností a vtipem, přitom ani o nebezpečí není nouze. Ono ji vlastně nejde ani nikam zařadit, při některých scénách se smějete, až se za břicho popadáte, u jiných vám vrtá hlavou, co se to tady sakra děje a v neposlední řadě vám také v několika chvílích běhá mráz po zádech. Není to proto obyčejná romance, ale kniha, kterou si stojí zato přečíst, a která dokáže příjemně překvapit.

michaela8804
michaela8804
16.08.2018 3 z 5

Když jsem četla anotaci, tak jsem byla nedočkavá si knihu přečíst. V poměrně dlouhém prologu, který byl velice nudný a takříkajíc nic neříkajíc, jsem začínala být docela znuděná, ale pořád jsem tak nějak doufala, že až se příběh nastartuje, že to bude jízda, ale ono ne. Oliva je extrémně nudná, řekla bych až hloupá, nic neumějící slečinka, která akorát hezky vypadá. Harry je akorát charakterní, o něco málo méně nudný než Olivia a jedinou jeho předností je znalost ruštiny, což mi přišlo jako obzvláštňující prvek historického románu. Doposavad jsem se s rolí ruské aristokracie v románu ještě neshledala. Nicméně, to to fakt nezachránilo. Ten vtip, co má být v každém dialogu, o kterém tady všichni mluví, je prosím kde? Narazila jsem na pár pasáží, ale to je tak všeho všudy 10%. Takže, buďte připravení, že ačkoli je Quinn dobrá spisovatelka, tahle sága Bevelstoke je teda nuda.
Líbí se mi Sebastian, ale nechce se mi do jeho příběhu pouštět, protože podle anotace to vypadá lákavě, ale už teď vím, že Annabel bude dle mého názoru stejně nemožná jako Olivia. Taková panenka do vitríny.

účetní
účetní
08.08.2018 5 z 5

Tak ani nevím, co ještě k této knize dodat, co už tu nebylo řečeno, byla to zkrátka paráda, místy tak trochu praštěná, ale opravdu zábavná, romantická a velmi čtivá kniha, moc jsem se bavila a nasmála. Olivia s Harrym byli úžasní a autorce se opravdu moc povedlo, jak se k sobě hodili a jak se měli rádi. A ta scéna v salonu, nebo to, jak si Harry se Sebem dělali z švandu z prince a hlavně žádost o ruku na konci, to nemělo chybu, opravdu super oddechovka na pobavení na léto.

zinon
zinon
24.06.2018 3 z 5

Uff, tak jsem v rozpacích. Knížky od této autorky mám ráda...ale toto? Humor za každou cenu snad úplně v každé větě....to pak ty skutečně vtipné chvíle ani nevyniknou a ani se nezasměji. Znáte takové ty lidi, co se snaží být vtipní za každou cenu a snaží se vám vymluvit díru do hlavy? Tak takto jsem si při čtení připadala. Takhle prosím neee!

nani_nka
nani_nka
24.08.2017 5 z 5

Moja najobľúbenejšia od Julie Quinn, ku ktorej sa veľmi rada vždy vrátim. Vzájomné popichovanie hlavných hrdinov, vtipné dialógy, rozhovory Olivie a Harryho z okna do okna či spoločné čítanie knihy sú dôvody, prečo túto knihu každej milovníčke romantiky odporúčam :)

katkaq
katkaq
02.08.2017 3 z 5

O něco slabší než první díl. Ale i tak se mi knížka líbila. Stejně jako u ostatních...ty dialogy...u nich se člověk prostě musí smát od ucha k uchu.
Kdyby se mnou si začal povídat někdo s okna do okna...
Líbilo se mi, jak Harry začal Olivii sledovat kvůli princi a nakonec se na něj začal žárlit.
Romanťárna na oddech.

PomněnkaPrvní
PomněnkaPrvní
28.06.2017

Místy vtipné, místy nudné. Ale ten konec fakt neměl chybu!! :)

PerlaZP
PerlaZP
09.06.2017 4 z 5

První knížka této série se mi velice líbila a četla jsem ji několikrát, takže už je chudinka úplně celá opotřebovaná…
Tato knížka také nebyla špatná a docela jsem se i při čtení bavila, ale na Tajné deníky prostě neměla. Některé kapitoly jsem dokonce chtěla i přeskočit, ale nakonec jsem ji přečetla celou…
Nejvíce se mi, asi líbily rozhovory z okna do okna, napětí v rezidenci velvyslance a žádost o ruku, také neměla chybu…
Knížka si určitě zaslouží čtyři hvězdičky, i když jsem občas měla smíšené pocity...

vikimi
vikimi
03.03.2017 5 z 5

Dobrý příběh, dobrý konec. Nesmíte od toho čekat kdovíco a u knížky si skvěle odpočinete :)

kkeisha
kkeisha
16.08.2016 5 z 5

Zo zaciatku som mala problem sa zacitat, ale ked sa Olivia s Harrym zacali stretavat a podpichovat sa nemohla som sa od knihy odtrhnut. Vtipne dialogy striedal moj prihlupli usmev. Taka dobra oddychovka. Akurat ta zapletka s princom mohla byt viac premyslena.

havrmoni
havrmoni
02.08.2016 5 z 5

Pokud jsem se rozplývala nad prvním dílem,tak tady jsem už asi rozplzlá a slintnám blahem. Krásná romantika a vtipné dialogy. Fakt jsem se bavila.

Kamiliana
Kamiliana
03.04.2016 5 z 5

Tak tohle bude jedna z mých nejoblíbenějších knih autorky. Velice jsem ocenila vtipné dialogy a lehkost, s jakou příběh plyne. Naprosto jsem chápala, jak se dva odlišní lidé nejprve nesnesou, aby vzápětí přístup přehodnotili. Quinnovou velmi obdivuji za to, jak dokáže vystihnout tehdejší dobu a společenská pravidla.

ariel platto
ariel platto
27.01.2016 5 z 5

No páni...jsem naprosto unešená !
První růžovka, kde mi rozhovory a sbližování hlavních hrdinů zcela naplnili moje očekávání od tohoto žánru, aniž byly použity erotické scény, které mám jinak velice ráda a proto čtu tento druh literatury.

Karoli282
Karoli282
31.08.2015 4 z 5

Není to to nejlepší, co autorka napsala, ale pořád je to krásné čtení.