Petra-1

Přečtené 183Kudy ke hvězdám
? - červen 2022
Kudy ke hvězdám 2020, Jenn Bennett

Ooo, tak tohle bylo tak krásné. Skvělá odpočinková kniha, po dočtení se nemůžu ubránit úsměvu. I když musím říct, že u některých částí mi bylo vcelku smutno.


Hypotéza lásky
červen 2022 (06.-13.)
Hypotéza lásky 2022, Ali Hazelwood


Království prokletých
? - červen 2022
Království prokletých 2022, Kerri Maniscalco


Gričská čarodějnice 3. - Kladivo na čarodějnice
? - červen 2022
Gričská čarodějnice 3. - Kladivo na čarodějnice 1994, M. J. Zagorka (pseudonym)


Gričská čarodějnice 2. - Komtesa Nera
? - červen 2022
Gričská čarodějnice 2. - Komtesa Nera 1994, M. J. Zagorka (pseudonym)


Gričská čarodějnice I. - Tajemství Krvavého mostu (1)
? - červen 2022
Gričská čarodějnice I. - Tajemství Krvavého mostu (1) 2007, M. J. Zagorka (pseudonym)


Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu
? - červen 2022
Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu 1992, M. J. Zagorka (pseudonym)


Rivalové
? - červen 2022
Rivalové 2022, Emily Wibberley

Doporučuji pro všechny milovníky Kasie West. Když jsem to tak četla, tak jsem si říkala, že bych se někdy vrátila na střední. Je to takové období, kdy člověk hledá sebe, ale na druhou stranu proti životu dospělého nemá žádné starosti. Ke konci to pro mě byla velká nostalgie, protože postupem času opravdu člověk ztrácí kontakty a cesty se rozcházejí tím, jak člověk dospívá.


Srdcem proti zdi
? - květen 2022
Srdcem proti zdi 2022, Mariana Zapata

Četla jsem již před delší dobou v originále. Kniha se mi moc líbila, sympatické, netradiční postavy.


Legenda
květen 2022 (26.-30.)
Legenda 2018, Stephanie Garber

Kniha se mi velmi líbila, na rozdíl od prvního dílu tu bylo trochu více zápletky a to mě bavilo. Navíc mi autorka hezky zamotala hlavu a musím říct, že v prvním díle jsem si myslela, že Legenda je někdo jiný. Tella mi v prvním díle nebyla příliš sympatická, ale tady se ukázalo, že v prvním díle byla jen špička ledovce. Už se těším na závěrečný díl a myslím, že se vrhnu na ten v originále.


Zelená jako smaragd
? - květen 2022
Zelená jako smaragd 2015, Kerstin Gier

Velmi příjemná oddychovka. Hned jsem se začetla a děj mi rychle utíkal. Určitě moc doporučuji k přečtení. Jediná chyba, kterou jsem našla, je ve mně. Kdybych byla aspoň o deset let mladší, tak si z toho i sednu na zadek.


Modrá jako safír
? - květen 2022
Modrá jako safír 2015, Kerstin Gier

Velmi příjemná oddychovka. Hned jsem se začetla a děj mi rychle utíkal. Určitě moc doporučuji k přečtení. Jediná chyba, kterou jsem našla, je ve mně. Kdybych byla aspoň o deset let mladší, tak si z toho i sednu na zadek.


Rudá jako rubín
? - květen 2022
Rudá jako rubín 2015, Kerstin Gier

Velmi příjemná oddychovka. Hned jsem se začetla a děj mi rychle utíkal. Určitě moc doporučuji k přečtení. Jediná chyba, kterou jsem našla, je ve mně. Kdybych byla aspoň o deset let mladší, tak si z toho i sednu na zadek.


Království hříšných
? - květen 2022
Království hříšných 2022, Kerri Maniscalco

S odstupem pár dní si říkám, že se toho v knize moc nedělo.. Některé věci mi přišly nelogické, ale to může být způsobené i překladem. Ale i po pár dnech mi kniha stále leží v hlavě a já přemýšlím na tom, jak to všechno bude dál. Dokonce přemýšlím, že si další knihu koupím v originále, protože nevydržím čekat na překlad. Sympatické postavy. Hlavní hrdinka trochu naivní, ale kupodivu mě to u ní nevadilo. Musím říct, že pro mě je to skvělý začátek série.


Caraval
? - květen 2022
Caraval 2017, Stephanie Garber

Sympatické postavy, zajímavý nápad a spousta zvratů. Je to jen hra. Nebo to není jen hra? Těším se na další díl.


Nebe po bouři
? - květen 2022
Nebe po bouři 2021, Sabaa Tahir

Velmi důstojný závěr. Miluji tuhle nadčasovou sérii. Smutné a krásné zároveň. A na závěr napíši jen, že některé příběhy by neměly být nikdy zapomenuty.


Smrtící vzdělání
? - duben 2022
Smrtící vzdělání 2021, Naomi Novik

Svět je skvěle promyšlený a originální. Líbily se mi atypické postavy, pro mě byly osvěžující a sympatické. Celou knihu postupně objevujete, jak zajímavě vlastně fungují kouzla a celý tenhle svět. Kniha je čtivě napsaná a já jsem se nemohla odtrhnout. Hned bych četla další díl. Kniha mi spíš přišla jako takové seznamování s prostředím. Musím říct, že si občas řekněte, kam vlastně celý příběh směřuje (i když to tak nějak víte).


Smrt před branami
duben 2022 (09.-11.)
Smrt před branami 2019, Sabaa Tahir

Já půjdu proti proudu, protože mně se tenhle díl líbil nejvíc. Je tu opět hodně akce, celou dobu mi v hlavě běžela možná řešení "hádanky", čímž mě kniha krásně vtáhla. Já vše prožívala s hlavními hrdiny. Opět byla kniha velmi čtivá a já jsem nutně potřebovala vědět, co bude dál. Postupně se dávají dohromady jednotlivé dílky skládačky, což v knihách miluji. Elias, co vám budu povídat, pořád ho zbožňuji. S Laiou mám takový obtížný, těžce definovatelny vztah. Koho jsem si tady zamilovala je Helena a Avitas Harper. Konečně jsem se dočkala i lepšího vykreslení záporáků.


Plamen v temnotě
? - únor 2022
Plamen v temnotě 2017, Sabaa Tahir

Styl psaní je neuvěřitelně čtivý. Bylo tu hodně napětí a akce. Potvrdilo se mi pár věcí, které jsem čekala už od prvního dílu. Některé věci se dají očekávat a některé ne. Zbožňuji Eliase. Ale co mě tady teda štve, je ten milostný trojúhelník.. Musím říct, že z jedné věci jsem byla vážně naštvaná.


Jiskra v popelu
únor 2022 (08.-13.)
Jiskra v popelu 2016, Sabaa Tahir

Originální a zajímavá kniha, celkem nepředvídatelná. Skvělá kniha, u u které musíte číst pořád dál, protože jste zvědavý na pokračování a na odhalení tajemství světa. Začátek byl trošku kostrbatější, ale pak začal být děj napínavý. Trošku odlišné fantasy, což se mi líbilo. Moc jsem si oblíbila Eliase. Některé části vyprávěné Laiou nebyly tak dobré, Laia mi zatím tolik k srdci nepřirostla. . Občas mi přišly některé věci nelogické. O světě a jeho fungování toho taky zrovna moc nevíme, ale co už. Budou další díly. Jen mně teda osobně chyběl nějaký trošku lépe vykreslený záporák. Ten mnohoúhelník taky překousnu, ale trošku mi tam osobně vadí. No jo, romantická duše.


Jeden z nás je na řadě
únor 2022 (08.-11.)
Jeden z nás je na řadě 2020, Karen M. McManus

Četlo se mi velmi dobře. Autorka umí skvělé podat dospívání, nenásilně řešit těžké životní situace a zapojit i nějaký ten detektivní příběh. Postavy sympatické, občas vtipné a logicky uvažující. Jen mi chyběla ještě jedna postava, jak tomu bylo u prvního dílu. U prvního dílu mi postavy více přírostly k srdci.


Winter
? - leden 2022
Winter 2016, Marissa Meyer

Krásné zakončení série. Byla to nádherná pohádka. Můj nejoblíbenější díl je Scarlet, stejně jako dvojice Scarlet s Vlkem. Autorka nádherně vykreslila postavy přesně podle jejich pohádkových předloh. A musím říct, že ačkoli Winter byla bláznivka, tak to sedělo k její postavě Sněhurky a Jacin byl přesně jako netečný, poslušný myslivec, který se rozhodl Sněhurku ušetřit. A já jsem si je i tak zamilovala. Poslední kniha byla trošku utáhaná, bylo zde až příliš zvratů, ale ani to nesnižuje moje nadšení ze série. Jediné, co mě mrzí, je jedna věc na konci, kdo přečte, hned bude vědět.


Nejkrásnější - Příběh Levany
? - leden 2022
Nejkrásnější - Příběh Levany 2015, Marissa Meyer

Tak tohle bylo silné kafe. Skvělé doplnění série. Musím uznat, že Levana je opravdu skvěle napsaný záporák. Upřímně ji ani nedokáži litovat a nesnáším ji ještě víc. A přitom by možná stačilo málo, aby se z Levany nestalo to, co se z ní nakonec stalo...


Cress
? - leden 2022
Cress 2014, Marissa Meyer

Opět skvělé. Vše do sebe hezky zapadá a já se těším na zakončení série.


Smrtka
? - leden 2022
Smrtka 2018, Neal Shusterman

Velmi originální kniha se zajímavou zápletkou. Řekla bych, že svým způsobem je velmi nadčasová a nesmrtelná. Sposta zajímavých námětů k zamyšlení. Kniha se rychle čte a musím říct, že mě velmi překvapila. Jediné, co mi vadilo, že asi vzhledem k tématu autor píše knihu zvláštním odtažitým způsobem. Takže mě nedokázala úplně vtáhnout.


Scarlet
? - leden 2022
Scarlet 2013, Marissa Meyer

Našla jsem další nádhernou sérii! Ještě lepší než než první díl. Já ty postavy žeru! Líbí se mi, že se nejsou hloupé ani naivní. Nechybí zvraty, romantika, akce a krásně promyšlený příběh. Děj byl napínavý a četlo se mi opět krásně.


Cinder
? - leden 2022
Cinder 2012, Marissa Meyer

Když jsem začala knihu číst, tak jsem si říkala, že tohle asi nebude můj šálek čaje. Po pár kapitolách jsem se začetla tak, že jsem byla za chvíli na konci. Zajímavý svět, velice čtivé, hlavní postavy si musíte hned zamilovat. Zápletka předvídatelná, ale ten styl jakým byla podaná, mě uchvátil. Takže já se hned vrhnu na další díl.


Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy
? - leden 2022
Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy 2021, Holly Black

Taková milá jednohubka s pár příběhy.


Z krve a popela
leden 2022 (01.-04.)
Z krve a popela 2021, Jennifer L. Armentrout

Ohodnotit tuhle knížku je pro mě docela oříšek. Zanechala ve mně dost rozporuplné pocity. První třetinou jsem se musela prokousávat, pak už děj nabral spád. Charaktery jsou výborně napsané, ať už některé postavy budete milovat nebo nenávidět. U hlavní hrdinky si říkáte, jak je možné, že jí nic nedochází. Také chápu, že nám její myšlenkové pochody mají ukázat charakter postavy, ale tady už toho někdy bylo až příliš. Opravdu mě nebavilo, že se pořád dokola opakuje to stejné. Nic originálního nečekejte, kniha je spleteninou všech dalších knih, seriálů a filmů. Zápletka je velmi podobná jako u mé oblíbené filmové série. Celá zápletka je až neuvěřitelně předvídatelná, já jsem věděla téměř od začátku, jak to vlastně celé dopadne. Žádný wow efekt se tedy nekonal. Někdy mi přišlo, že autorka nevěděla, jaký žánr vlastně chce psát. Ale musím pochválit romantickou linku a jiskru mezi hlavními hrdiny.


Zrada vítězů
? - prosinec 2021
Zrada vítězů 2019, Marie Rutkoski

U série se mi líbí postavy, děj i zajímavá zápletka. Jediné s čím mám problém je pro mě krkolomné zpracování, nedokáže mě tolik vtáhnout do děje.


Královna ničeho
? - prosinec 2021
Královna ničeho 2020, Holly Black

Tak tuhle sérii jsem slupla jako malinu. Musím říct, že pro mě je to jedna z mála sérii , kdy jsem opravdu netušila, kam se bude příběh ubírat. Jo, bylo to skvělé..


Podlý král
28. prosinec 2021
Podlý král 2019, Holly Black

To bylo tak zatraceně skvělé.. Miluji tenhle svět víl a jejich dohody a lsti... Opět tu jsou v knize nečekané zvraty a ten konec.. Hned jdu na další knihu. Tahle série je návyková!


Krutý princ
? - prosinec 2021
Krutý princ 2018, Holly Black

Tak tohle bylo skvělé čtení... Zdejší hodnocení mě trochu odrazovalo od čtení této knihy, ale jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla. Nechybí akce, skvělé zvraty, sympatické postavy. Já jsem se rozhodně nenudila a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Vyzdvihuji velmi zajímavý svět víl a poutavý příběh, který se ubírá nečekaným směrem.


Mám tě ráda, nemám tě ráda
prosinec 2021 (19.-21.)
Mám tě ráda, nemám tě ráda 2020, Jo Watson

Byla to šílená jízda... Ale mě to vážně chytlo a bavilo mě to. Usmívala jsem se skoro celou knihu, i když jsem si někdy říkala, ať to ta holka nedělá.


Půlnoční koruna
? - prosinec 2021
Půlnoční koruna 2016, Sarah J. Maas

Kniha je neskutečně čtivá a styl psaní mi vyloženě sedí. Jde vidět, že postavy potřebují trochu dospět. Některé jejich reakce mi přišly zbytečně přehnané.


Královna stínů
prosinec 2021 (18.-19.)
Královna stínů 2016, Sarah J. Maas

S každým dalším dílem je série lepší a lepší. Tohle byla jízda. U této autorky miluji, že se odhaluje příběh postav postupně a jednotlivé dílky skládačky do sebe postupně zapadají. Konečně jsem se dočkala pořádného vývoje postav.


Dědička ohně
? - prosinec 2021
Dědička ohně 2016, Sarah J. Maas

Super, u některých částí bylo potřeba, aby se trochu rozjely, ale jinak paráda. Opět mě často často štvala Caleana a na druhou stranu ji někdy zbožňuji. Ale opět musím vyzvednout práci českých nakladatelství, protože je sice hezké, že Rowen znamená v češtině Jeřáb (jak je i přeloženo). Bohužel asi někomu nedochází, že je to v angličtině normální jméno.. Asi bych měla poděkovat, že někoho nenapadlo přeložit Huntu z Půlměsíčního města na Lovce.


Skleněný trůn
? - prosinec 2021
Skleněný trůn 2015, Sarah J. Maas

Musím přiznat, že hodnotím po přečtení více dílů. Série se mi velice líbí. Přijde mi lepší než Dvory, ale určitě ne tak skvělá jako Půlměsíční město. Postavy sympatické, ale musím říct, že někdy mě dost štve Celaenou. Chování některých postav je také zvláštní. Všichni mají být obávaní bojovníci/vrahové,.. A nakonec se hned u první kapky krve hroutí. Příběh sice vcelku předvídatelný, ale velmi poutavý.


Rozzlobený bůh
? - prosinec 2021
Rozzlobený bůh 2022, L. J. Shen


Kluk odvedle
listopad - prosinec 2021
Kluk odvedle 2020, Kasie West

Knížky od Kasie West se čtou prostě sami. Opět příjemný příběh, který zahřeje srdce a vykouzlí úsměv na tváři.


1