Můj (téměř) dokonalý život

Můj (téměř) dokonalý život

Katie Brennerová vede na první pohled dokonalý život. Bydlí v Londýně, má skvělou práci a senzační fotky na Instagramu. Ale popravdě bydlí v podnájmu v malinké místnůstce, do níž se nevejde ani šatník, má špatně placenou administrativní práci s dlouhým dojížděním a život, který předvádí na Instagramu, jejímu tak zcela neodpovídá. Ale jednou se jí přece sny musí splnit! Jenomže i ten její ne úplně dokonalý život vezme za své, když ji její šéfová Deméter, která má podle Katie všechno, po čem sama touží, vyhodí z práce. Všechny naděje se Katie rozplynou. Musí se vrátit do Somersetu ke svému tátovi, který hodlá založit luxusní kemp. A právě do něj přijede na dovolenou Deméter s celou svou rodinou a Katie s údivem zjistí, že ani její život není ideální. A ještě je tu pohledný Alex, který se o Katie velmi zajímá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341271/muj-temer-dokonaly-zivot-WW9-341271.jpg 4.240

My Not So Perfect Life (2017)

Vydáno:, BB art

Torino

Tak tahle kniha se mi opravdu líbila. Nejdříve jsem se vyděsila, jak jsou stránky celkem hustě popsány od kraje ke kraji s hustým řádkováním, ale i tak mi to vlastně při čtení nevadilo... Četlo se mi to lehce, rychle a bavilo mě to. Na knize se mi nejvíce líbilo to, že nepopisuje dokonalý život, ale ten nedokonalý reálný se všedními problémy. Přišlo mi, že vše, co se v ději stalo, by se bez problémů mohla stát komukoli. Pravda, některé věci třeba jen v Americe nebo Británii, ale i tak. Autorka si musela dát s psaním opravdu záležet, protože snad každá i zdánlivě bezvýznamná věc, která se v knize udála, nebo o které autorka píše, má svůj důvod a navazuje na ní něco jiného. Když se v první kapitole autorka dlouhosáhle rozepisuje o tom, jak hlavní postava jezdí zdlouhavě a náročně do práce, vypadá to, jen jako popis zvláštního života v Londýně, ale v předposlední kapitole, se to opět vrací na scénu, byť jednou větou, ale má to význam. Snad jen konec nemusel být tak sladký. Dobré konce mám ráda, ale vždyť ta kniha popisovala TÉMĚŘ dokonalý život :-)

Ladiva

Vcelku zábavný príbeh, ktorý sa dobre a ľahko číta. Páčila sa mi snaha autorky ukázať, ako veľká časť dnešnej mladej generácie podlieha pozlátku sociálnych sietí a snaží sa svoj život "napasovať" a prezentovať podľa vyhliadnutej šablóny virtuálneho sveta.

Lucie341

Kniha se mi moc líbila, je zábavná a čtivá.

dom.ini

Jsem trochu zklamaná. Knížka se nečetla špatně, to vůbec ne. Chápu jakou myšlenku se snažila předat a vím, že v dnešní době sociálních sítí se mnoho holek může cítit jako hlavní hrdinka. Snažíme se světu ukazovat svou tvář v tom nejlepším světle a vytváříme tak falešný obraz sami sebe, ale to jak byla Katie přesvědčená že všichni okolo ní mají naprosto dokonalý život a vůbec žádné problémy mě straně rozčilovalo a připadalo mi, že neustále eší jenom sebe. A ten idylický růžový konec mi k celé myšlence knihy vůbec neseděl. Ale zase se mi moc líbilo sledovat kemp, tomu jsem moc fandila a možná bych si přečetla knížku o tom jaké tam mají příhody s hosty, to by se mi docela líbilo :)

kopretitinka

Kniha mě bavila. Nic není jen černo-bílé a všechno zlé je pro něco dobré. To je základní pocit, který si z knihy odnesu. Poslední stránky na mě byly až moc velká "romanťárna". Jinak fajn pohodové čtení.

Peace
28.12.2017

"Pokaždé když člověk zapadne až po uši do problémů, cítí se zoufale a myslí si: Já se z toho nikdy nevyhrabu, vzpomeňte si: Tak to není. Každý život má svůj rub i líc, i když na to někdy máme tendenci zapomínat."

Sophie Kinsella je má oblíbená autorka a jsem moc ráda, že mě svou nejnovější knihou nezklamala. Dočkala jsem se pro ni typického humoru a nechyběly ani pasáže k zamyšlení.

intelektuálka
17.12.2017

Sny a touhy moderní Popelky, která místo sbírání hrášku posílá své fotky na Instagram. A také hledá vysněného prince...
Pro ženy příjemné čtení, doporučím.

Daenerys
13.11.2017

Jako pravá nefalšovaná oddechovka to nebylo špatné, ale na někdejší Kinselliny pecky to nemá. Závěr opět napínavý, to oceňuji.

Aknel26
20.10.2017

No páni, to je poprvé, co tady na databázi píšu k nějakému titulu první komentář. A také je to poprvé, co o knížce, kterou Sophie Kinsella vydala pod tímto jménem, musím napsat, že mi přišla smutná. Katie byla sympatická, ano, ale všechno to její předstírání v kontrastu ke skutečnosti vyznívalo nesmírně bezútěšně. Druhá polovina byla o něco veselejší, ale pro změnu se má lítost přesunula na jinou osobu a já se nemohla smát všem těm vedariským kouzlům, která si Katie vymyslela - navíc mi přišly přece jen víc podlé než zábavné. Spíš než legraci přináší knížka poučení, ale myslím, že na čtivosti to neubírá, zvlášť když nás žene dopředu detektivní prvek.