perpe2a perpe2a komentáře u knih

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Politické uspořádání ve Španělsku pod nadvládou diktátora bylo popsáno skvěle. Ovšem dějová linka "milostná" hlavní hrdinky Any a Daniela byla tak plochá a naivní, že mi to kazilo dojem. Proto jen 3 hvězdy.

16.12.2020 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Opět skvělé, nepředvídatelné, napínavé. Autorka nezklamala. Doporučuji.

14.06.2020 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Výborně napsané, super čtivé. Rozplétání starého případu přináší i rozmotávání klubka vztahů mezi místními. Moc mě to bavilo a mohu doporučit.

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Naprosto skvělé čtení. Miluju celou sérii a autorka je za mě TOP.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

3. díl série oddělení Q. Stručně shrnu: napínavé, úžasné, nepředvídatelné a super čtení.

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Naprosto skvělé, za mě asi nejlepší díl z celé amišské série. Moc se mi to líbilo, vřele doporučuji a jen si moc přeji, aby autorka pokračovala v psaní o amišské komunitě co nejdéle. Super, super, super.

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Skutečný příběh chlapce Leona (autora samotného), židovského chlapce, který přežil holokaust díky Schindlerově seznamu. Moc krásný, silný a smutný příběh. Rozhodně stojí za přečtení.

03.03.2020 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Strhující, skvěle napsaný a naprosto nepředvídatelný děj. Autorce tleskám a všem milovníkům psychothrillerů vřele doporučuji!

18.12.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Tuto knihu jsem absolutně nepochopila. Už hadrový panák mě nepřesvědčil a toto je za mě teda propadák.

29.06.2019 odpad!

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Naprosto skvělé čtení. Děj má spád a budu vyhlížet s netrpělivostí další díl. Jednoznačně tuto sérii považuji za jednu z nejlepších objevů roku.

09.09.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Začátek se mi moc líbil, to byl dost dobrý rozjezd. Ale bohužel jen to. Zhruba ve třetině knihy už víte, jak banální je celá zápletka a stále čekáte a věříte, že vás autorka schválně navedla tímto jednoduchým směrem a že ve finále to bude vše jinak a vám spadne brada. No tak ne, to se nestane, škoda. Kniha byla dost průměrná a tak trošku napsaná na stejné platformě jako autorčina předešlá prvotina. Takže za mě trochu zklamání.

25.02.2018 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Mě tato kniha nijak nenadchla. Byla taková utahaná a měla jsem problémy se začíst a to opakovaně. Takže za mě průměr.

26.11.2017 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Skvělé čtení. Ze života...trochu smutné, trochu trpké, trochu zábavné, trochu úsměvné, moc se mi to líbilo a jednoznačně můžu doporučit.

29.02.2016 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Nádherná série.

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Top příběhy, top autorka.

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Opravdové rodinné drama. Až do konce jste napnutí, kdo je vrah. Děj ubíhá rychle, dobře se čte.

12.08.2022 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Super čtivá detektivka ve stylu A. Christie, výborně se čte.

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Zbožňuji celou sérii.

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Výborný rodinný psychothriller

12.08.2022 4 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Nádherný příběh, prolínání životů přátel, včetně války, soc. rozdíly, nenaplněné lásky.... srdcovka.