perpe2a

Ledová princeznaLedová princeznaCamilla Läckberg

První díl švédské krimi série. Hlavní postavy Erica- spisovatelka a Patrik- policista, jejichž osudy se prolnou. Život v poklidném městečku, kde se stane vražda a probíhá vyšetřování. Nečekejte žádné násilí, ani brutalitu. Je to velice hezky napsaná detektivka. Těším se na další díly.

KameníkKameníkCamilla Läckberg

Třetí díl švédské krimisérie, opět skvělé. Rozhodně mohu doporučit. Díly je ovšem nutné číst po sobě, protože dějová linka hlavních hrdinů se stále vyvíjí. Za mě povedená série a jdu na další díl.

KazatelKazatelCamilla Läckberg

Druhý díl švédské krimi série. Hlavní postavy Erica- spisovatelka a Patrik- policista, jejichž osudy se prolnou. Život v poklidném městečku naruší vraždy mladých dívek a probíhá vyšetřování. Nečekejte žádné násilí, ani brutalitu. Je to velice hezky napsaná detektivka. Těším se na další díly.

Dlouhá traťDlouhá traťViktorie Hanišová

Smutné a místy až depresivní povídky ze života, napsané tak, že vás chytnou za srdce a vyvolají rozporuplné emoce a nálady. Skvělé, doporučuji.

Pozvala mě dálPozvala mě dálLucy Clarke

Vynikající psychothriller o spisovatelce, zasazený do prostředí Cornwallu. Řeší se sesterské vztahy, rodinné záležitosti, křivdy, pomsta. Čtivé, kniha se nedá odložit a ten závěr, super.

Stříbrná křídlaStříbrná křídlaCamilla Läckberg

Druhý díl série. Je to příběh o lásce, pomstě, zradě. Hlavní postava Faye- velmi tvrdá a silná žena. Super se četlo, děj pěkně ubíhal.

JedináčekJedináčekM. So (pseudonym)

Rodinný psychologický thriller z Koreje. Desetiletá dívka s vražednými sklony, která má adoptivní rodiče a řeší se vztahy macecha-dívka. Druhá dějová linka sériový vrah. Moc dobře napsané, super se četlo, doporučuji milovníkům thrillerů a dramat.

Notting Hill pod sněhemNotting Hill pod sněhemJules Wake

Jednoduchý, naivní, ženský román. Oddechovka, u které hlava odpočívá a nepřemýšlí.

Na smrtNa smrtJozef Karika

Kdybych mohla, dám 6 hvězd. Jsou knihy, které se Vám vryjí pod kůži a zůstanou navždy. A tato je jedna z nich. Slova jsou zbytečná. Prostě si ji musíte přečíst a sami pochopíte, proč je pro tuto knihu 5 hvězd nedostatečných.

Bývalá manželkaBývalá manželkaJess Ryder

Podprůměr, zklamání. Velké a naivní mezery v ději. Neeeeeee, tohle ne.

Ať zemřeAť zemřeSarah Pinborough

Velmi čtivé, zajímavé. Psychoromán. Do poslední chvíle nevíš, kdo je vrah. Moc doporučuji.

Purpurové dotekyPurpurové dotekyMarkéta Harasimová

Fajn oddechovka.

Dokonalá oběťDokonalá oběťEmma Kavanagh

No průměr. Vrah, který uniká, mění identitu, žena vyšetřovatelka....obehrané téma. Další díl si nebudu pořizovat, nezaujalo mě.

River WildRiver WildSamantha Towle

Trochu psycho a trochu román. Moc se mi to líbilo a rozhodně doporučuji. Neotřelé téma útěku týrané ženy od manžela a následně budování nového života.

16.12.2020

Mráz pod kůžíMráz pod kůžíAllie Reynolds

Vynikající zimní thriller z prostředí snowboardistů, ledovců, Alp. Četlo se jedním dechem, skvěle zamotaný děj, samozřejmě by se dalo najít nějaké ale...., přesto celkový dojem super čtení.

Román z pokoje 128Román z pokoje 128Cathy Bonidan

Krásný a milý román o jedné knize, její pouti a mnoha lidech a jejich příbězích. Psáno formou dopisů a za mě milé pohlazení po duši.

16.12.2020

Dívky ve voděDívky ve voděVictoria Jenkins

Thriller, vyšetřovatelky jsou dvě ženy a sériový vrah. Začátek knihy a konec wow, střed lepší průměr. Ale celkově to stojí za přečtení, líbilo se mi.

16.12.2020

Aristokratka u královského dvoraAristokratka u královského dvoraEvžen Boček

Slabý odvar prvních dvou dílů. Myslím, že další díly už kupovat nebudu. Zbytečně se to natahuje, aby si čtenář kupoval další a další díl a to je škoda. Kdyby se příběhy spojily a vznikly třeba jen dva, tři díly, bylo by to lepší.

16.12.2020

DilemaDilemaB. A. Paris (pseudonym)

Psychorodinné drama. Mě se to moc líbilo. Pořád jsem si přála a doufala, že závěr bude jiný, neustále jsem hltala další a další stránky a chtěla vědět, kdy už.., co se stane dál...Velmi čtivé a doporučuji mooooc.

Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

2. díl s vyšetřovatelkou Kate. Je to super čtivé, moc se mi to líbilo a za mě Robert Bryndza zkrátka umí :-)

Na pokraji silNa pokraji silSamantha M. Bailey

Výborné psychodrama, děj ubíhá rychle, dobře se to čte, nemůžeš knihu odložit, protože prostě potřebuješ nutně znát pravdu. Moc doporučuji.

Mlčící fontányMlčící fontányRuta Sepetys

Politické uspořádání ve Španělsku pod nadvládou diktátora bylo popsáno skvěle. Ovšem dějová linka "milostná" hlavní hrdinky Any a Daniela byla tak plochá a naivní, že mi to kazilo dojem. Proto jen 3 hvězdy.

Nelituju ničehoNelituju ničehoColleen Hoover

Hezký rodinný příběh, pěkně popsané vztahy matka-dcera. Je to ale lepší průměr, Colleen umí mnohem víc.

16.12.2020

Chuť jablečných jadýrekChuť jablečných jadýrekKatharina Hagena

Pohodový, ženský román, nepřekvapí, neohromí, děj hezky plyne. Milé a oddechové čtení, líbilo se mi to.

16.12.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Můj top autor opět nezklamal. Zase naprosto úžasný příběh ze života, někdy smutný, někdy legrační, ale vždycky se emočně vrývající do srdce. ANO, ano a stokrát ano. Doporučuji moc.

Smrtící útesSmrtící útesGregg Dunnett

Skvělý psychothriller/detektivka. Má to spád, děj plynule ubíhá, vraha neodhadnete, i když si myslíte, že víte, tak vlastně nevíte :-). Skvělé a čtivé, rozhodně doporučuji.

Poháry touhyPoháry touhyMarkéta Harasimová

Krásný ženský román, kterému nechybí trochu romantiky, naivity, sexu, vína a vinohradu a trochu duchařiny. Moc hezky se to četlo, je to příjemná oddechovka, doporučuji moc.

Naděje pro FleetwoodNaděje pro FleetwoodStacey Halls

Příběh z Anglie, 17. století, čarodějnické procesy... no nebylo to špatné, ale průměrné. Chyběl tomu náboj.

PandemiePandemieRobin Cook

Slabší knížka, čekala jsem něco víc, za mě průměr.

Krysí requiemKrysí requiemTomáš Zářecký

Úžasné, drsné, strhující. Strašné, pokud si představíte, že by se to mohlo opravdu stát. Jednoznačně skvěle napsané a vřele doporučuji !!!!