pazdy15 pazdy15 komentáře u knih

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Příběh zajímavý , docela to bylo i logicky uspořádané .. vše dávalo smysl , o tom žádná. Nicméně nenašel jsem v knize jednoznačný žánr - nebyla to ani krimi, ani thriller, ani horor atd. Takový prostý příběh o životech(ě) hlavních(í) postav(y).

22.10.2018 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Bezvadný příběh a zároveň povedené dokončení trilogie . Za mě jedna z nej postapo literatury!!! DOPORUČUJI

25.09.2018 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Něco -pro mě nového- UNIKÁTNÍHO !!! V životě jsem si nepředstavoval, že by si dal někdo tolik grafické práce s tak obsáhlou knihou, jen aby to někoho nadchlo právě tím stylem ZPRACOVÁNÍ. A k čemu to vedlo ? Ihned jsem si koupil druhý díl Gemina ... přičemž se mi ani nestihl zaprášit přebal, jak krásně se to čte :) 5 z 5 !!!

20.05.2018 5 z 5

Vojenská káznice Vojenská káznice Sven Hassel (p)

Pecka , jako každej Sven Hassel ;)

11.04.2018 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Nic jiného jsem ani nečekal ... MISTR Olsen zase předvedl, že je pánem detektivích příběhů. No a ten závěr .. MASAKR ! :) DOPORUČUJI !

12.10.2017

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

VYNIKAJÍCÍ !!! A to co se zde popisuje je absolutně otřesné ... Nicméně zajímavá kniha a DOPORUČUJI :)

18.08.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Ihned po první knize "V lese visí anděl" jsem se těšil na tento díl ... Sice nepřekonala díl 1. - zdálo se mi, že ten měl větší "grády a spád"- nicméně vynikající příběh a opět velmi napínavé ... gradující ke konci - DOPORUČUJI ;)

07.03.2017 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Tento autor mě ihned zaujal - nejen svým profilovým obrázkem zde na databázi - ale i jeho kontroverzí, kterou se nebojí použít ve svých příbězích. Také mě motivovalo velmi kladné hodnocení většiny jeho knížek ;) Od příběhu jsem čekal opravdu asi přehnaně mnoho , sex , drogy a prostě to, co jsem se dočetl v komentářích u autorovo knih. Zrovna u této knihy toho sexu a krve "přehnaně" nebylo , nicméně krve přeci jen dostatek :D A příběh ? ANO ten zaujal ;)

29.01.2017 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Byl jsem i na premiéře činoherního studia v UL a musím říct, že jak kniha tak představení byly úžasné :) A děj se podařilo interpretovat skoro přesně, jak je to v knize! SILNÝ životní příběh zde stojí naproti slabé vůli Ch. V. F. , která, jak víme, po honoráři za knihu Můj druhý život (2014), opět spadla tam, kam jste si mohli přečíst, nebo se dočítáte.

02.11.2016 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Souhlasím s komentářem Kopretiny - nic, co bychom se nedozvěděli v předešlých knihách autorky, sáhodlouze zpytující se příběh jedné ženy v obecných informacích o KLDR.

05.04.2024 3 z 5

Košík plný hlav Košík plný hlav Joe Hill (p)

Perfektní zpracování příběhu i ilustrací. Myslím, že komiksové nakladatelství Joea Hilla bude bezvýhradně konkurovat světové špičce. Uvěřitelné pocity z kreseb, vygradované napětí, sympatická hlavní postava a plno bad-ass záporáků. Taková nadprůměrná "pohádka" pro dospělé. SKVĚLÉ

23.09.2023 5 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Ale jo, rozjelo se to a Minier píše čtivě :)

04.04.2023 4 z 5

Stephen King jde do kina Stephen King jde do kina Stephen King

Moc hezké povídky a také jejich filmové zpracování :) Za mě TOP Věznice Shawshank a Pokoj 1408.

08.10.2022 4 z 5

Kladivo Boží Kladivo Boží Eric Schumacher

Asi neřeknu nic nového... výborně historicky zpracovaná kniha co se týče kultury a obyčejů. K postavám jsem si sice takový vztah neudělal, každopádně mě příběh bavil a těším se na další díl.

26.07.2022 4 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

Přesně jak tady psal Ládja... zklamání, protože hlavní hrdina byl neuvěřitelně overpowered (až nadlidsky silnej, nesmrtelnej). Samý hlášky typu "No jo, na mě nemáte ani ve snu" a "To jste se hošánci přepočítali"... To je prostě na mě moc macho styl, jednoduché psaní. Neříkám, že jsem se nenasmál, některé hlášky byly opravdu povedené. Nicméně styl psaní, absolutně nesympatická hlavní postava a celkově děj se mi prostě nezamlouvaly.

28.11.2021 2 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Parádní pokračování. Jednička o malilinko lepší ale to je skoro zanedbatelné. Kvalitně a poutavě napsaná knížka. Velice mě baví ta pseudohistorie... legionář s kulometem a kevlarovou helmou :D Už se těším na poslední díl.

29.10.2021 4 z 5

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Velice slušný námět a téma, pro nás postapo hlavy jako dělanej, avšak tý akce tam bylo na mě pomálu. Čekal jsem pecku od který se neodlepím, ale od půlky to jde nějak do kelu. Monology o přemýšlení, hledání sama sebe atd atd. Nicméně je to stále knížka hodná přečtení, je to klasika, bratři !

20.08.2021 3 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Velice se mi zamlouvá nápad se staršími hlavními postavami. Přirostli mi k srdci a uronil jsem i slzu. Celkově se mi knížka líbila, jen sem tam jsem louskal dlouhé, a ne až tak zajímavé pasáže. Docela zajímavá zápletka - ale rozhodně znám lepší díla a zápletky od Mistra (Pod Kupolí, Řbitov atd.). 3 nebo 4?? Nakonec si ale zaslouží 4 hvězdy :)

11.07.2021 4 z 5

Christina Christina Stephen King

King zase nezklamal. Potěší nás s neotřelou a originální zápletkou, vozem a jeho technickým popisem, který jistě zaujme spoustu technicky zdatných mužů a v neposlední řadě také skvěle psychologicky vykonstruovaným dějem - to je však u Mistra standardem. Kamarádství, obzvláště to nejlepší, není vždy tak neprůstřelné, jak se zdá... o tom Vás dokonce přesvědčí i obyčejná kára - věříte tomu??

15.06.2021 4 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

No to jsem ani nechtěl komentovat, ale nedá mi to. Strašně mi vadí ten rádoby ležérní a "NON-STOP VTIPNEJ" styl p. Kopřivy... stovky zbytečných a nevkusných popisů, co by ani v nepovedené young adult fantasy člověk nepohledal. No strašný zklamání, ani jsem to nedočetl, cca 3/4 knihy a naštvaný jsem ji prodal.

31.01.2021 1 z 5