pazdy15 Online pazdy15 komentáře u knih

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Mám už od Mistra nějaký ty desítky děl přečtený a TOHLE BYLA BOMBA (sorry za bombu... kdo četl pochopí :D) Perfektní vyjádření maniaků, ať už těch pozitivních či negativních, a celý to korunoval děj "na tajňáka" a "improvizace za syrova". Jedinečná knížka s originálním tématem. Možná, že i na Kinga atypický konec, ale to nebudu spoilovat. Jistojistě 5 z 5.

15.12.2020 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Za mě mnohem zajímavější a čtivější díl, než ten předchozí... děj odsejpá a honba za cintránskou princeznou dodává to pravé akční koření. Geralt je upozaděn, ale určitě zas přijde do akce... za mě spokojenost a 5 z 5.

04.06.2020 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Většinou se volná pokračování (berme to jako 2. díly) málokdy vyrovnají prvním dílům. Zde ale Mistr dokazuje, že se dá v pohodě navázat na jednu z jeho NEJ (Osvícení... kde doporučuji i filmovou adaptaci!). Příběh nás krásně a v poklidu - avšak bez nudy a hluchých míst - provede spoustou nástrah a dějových zlomů, které se většinou vytvoří jen u Vás v hlavě ... nemyslíte ? :)

15.12.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

S. King = MISTR !!! Tak poutavé a kvalitní příběhy, napětí a sled událostí končící ... překvapivě, se vždy dočkám jen u S. Kinga ;) Bezvadná zápletka a promyšlený děj , DOPORUČUJI :)

25.08.2018 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Naprosto luxusní prostředí .. ten nápad !! :) Děj mě vtrhl okamžitě a a příběh je velice poutavě vymyšlený , jsem zvědavy na druhý díl ( Turnus ). 5 z 5 !!!

02.07.2018 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Vynikající knížka ... měl jsem husí kůži už u prologu, což se mi v životě nestalo ;) Příběh je naprosto reálný a souvislosti logické. DOPORUČUJI PŘEČÍST !

05.12.2017 5 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Tato knížka mě opravdu tak vtáhla do děje, že jsem při každém pokusu o útěk, vzpouru či odpor odsouzených na smrt fandil a doufal jak jen to šlo. Už jen čtení těch věcí a myšlenkových pochodů oněch, dle ideologie "lidí" , ve mě vzbuzovalo rozruch a všeobecně takový divný svírající pocit, ale ten je přece u takovýchto knih vyžadován, alespoň já to pokládám za naprosto povedené dílo!

08.11.2016 5 z 5

Temné, vážné a fascinující... Brumbál, Gonagallová a ještě plno dalších jsou mými oblíbenými charaktery a celkově je ten příběh neskutečně promyšlený. Uronil jsem i pár slz a knížka je perfektní. Odhaluje totiž mnohem více zákoutí, jenž nám zůstaly ve filmech skryty.

21.10.2022 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Masterpiece, krása a bomba :))) Mistře, díky za další báječně dílo. Sranda, smutek, vážnost, elegance, intriky atd. To vše spolu dokonale ladí, nemluvě o ději a postavách, to má King zmáklý perfektně. Moc se mi líbily ty extrémy - vrah/empatik, starý/mladá, prachy/čest, no prostě to stojí za to! Hlavní postava byla strašně sympatická! 5 z 5

19.08.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Vynikající - jako všecky knížky od Miniera :)

20.03.2022 5 z 5

"Tak to bylo ku*va dobrý" řekl jsem si ihned po zaklapnutí knížky. Víc k tomu nemám co dodat. Velice zajímavé a poučné 5 z 5.

25.05.2021 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Taaak, jdeme na to, to jsem zvědavý... Super zápletka :O Docela dost to odsejpá a je to akční! Cože? Už jsem za půlkou a to čtu 6h. Wow, tak to bylo bezvadný!! Toť vše... recenze jak fík. Doporučuji

19.03.2021 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Jedna z více jednodušších, kratších a oddechovějších knih... nicméně napětí a hnusu se do ní vešlo, jen co je pravda. Bavila mě :)

08.11.2020 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Celou dobu knihy až do závěrečných cca 100 stran jsem si myslel, že je to na 4 hvězdy... ale ten závěr, kdy jsem i uronil slzu, mě teda dostal. Celkově krásně a s citem vykonstruovaný příběh tak, jak to Mistr umí... Vztahy hlavních postav, co se jim odehrává v bedně a celý tento komplet dohromady - PARÁDA !

16.10.2020 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Po prvním dílu "Mráz" jsem se nemohl dočkat tohoto, druhého! A moje očekávání se splnilo s přehledem. A že to bylo očekávání... Mráz nastavil spisovatelskou laťku hodně vysoko. Děj samotný, jeho tempo, logika, niance a souvislosti... prostě pro čtenáře fajnšmekry ;) Když se dočítám v komentářích - a to nejen u této knihy - o zbytečné délce a "hluchých" místech v ději, mám na to jiný názor. Mě absolutně nevadí rozvité věty a souvětí, ba naopak, avšak pod jednou podmínkou !! Když se těmito lecky sáhodlouhými pasážemi produktivně dozvídám důležité a zajímavé novinky v příběhu. A to mi prosím pěkně nikdo nevymluví.. ať už u Miniera nebo u Kinga. Tato kniha jednoznačně 5 z 5.

08.09.2020 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Zatím nejhezčí díl vzhledem k postavám, co se zde objeví.. hned mé 2 nejoblíbenější :)) Čarodějnická pasáž tvorby kapituly byla pro mě méně zajímavá, nicméně důležitá v pochopení děje. Zbytek byl luxus a zapálené čtení. 5 z 5

27.03.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak tohle byla PECKA!!! Naprosto originální nápad. Vykreslení utopistického Světa, a hlavně tedy Smrtek, to bylo něco suprovýho. Z některých postav čišel respekt jenom to člověk četl. Krásně promyšlený příběh plný zvratů, překvapení a moudrosti. Jednoznačně má letošní nejoblíbenější kniha - smekám před autorem! 5 z 5

02.11.2019 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Další mistr King!!! Někdy si až říkám, že ty příběhy snad musel prožít sám ... Tak důvěrně psané a až mrazivě uvěřitelné :)))

05.01.2019 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Opět další super díl "ujetého" týmu odd. Q :) Nic víc než doporučit nemohu !

11.07.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

SUPER !!! Už po shlédnutí filmu jsem se "třásl" až dostanu do rukou knihu :) A vyplatilo se ! Ve všech směrech jsem byl spokojený - obsahově , příběhem , kontextem , cooperací hrdinů - ale nebudu spoilerovat, nebojte ;) Ani si nedokážu představit ocitnout se v takové situaci, jako tady náš Marťan, a už vůbec bych nevymyslel ani zlomek toho co on, nutného k přežití. Hold vědátor SRDCAŘ ! Kdyby jste někdo věděl o podobné literatuře , prosím dejte mi vědět ... Už jen tahle prosba odráží kvalitu této knihy ;)

10.01.2017 5 z 5