Věž vlaštovky

Čtvrtá část ságy o Zaklínači. Vysogota z Corvia, zneuznaný filozof, který žije ve vyhnanství uprostřed močálů, nachází jednoho dne těžce zraněnou dívku. Ošetří ji a zachrání ji život. Čas plyne a ona mu vypráví svůj příběh, snažíce se zakrýt pramenem vlasů hlubokou jizvu hyzdící její tvář... Poznáváme příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích. Poznáváme co se dělo s bandou potkanů a seznamujeme se s nájemným vrahem, jehož jméno jest Bonhart. A setkáváme se se smrtí... Sledujeme putování Geraltovo a hledání Druidů, kteří by mohli vědět, kde se Ciri nachází. Narážíme na půlelfa Schirů, jehož úkolem je Geralta zabít. Sledujeme plameny a zakrýváme si uši před výkřiky upalovaných... Posloucháme, jak elf Avallac'h rozpráví o tajemném proroctví pronásledujícím Ciri, následujeme kroky Yennefer při hledání úkrytu mága Vilgefortze. Účastníme se soudu s vnímačkou Kennou. Dozvídáme se, jak Ciri přišla ke svému meči a koni... A na každém kroku je smrt, utrpení. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. K jakému? Kdo ví... Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Přišel věk meče a sekyry, věk vlčí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57094/big_vez-vlastovky-FAz-57094.jpg 4.63114

Zaklínač 6.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Wieża Jaskółki, 1997

Kniha Věž vlaštovky

niki-chan

Pokračování zajímavé i přes fakt, že tento díl je plný vedlejších odboček a postav. A během čtení mám pocit, že ani nevím, která bije :D Tak už se nemohu dočkat velkého finále.

ela2710

Veža lastovičky sa mi veľmi páčila, aj keď v nej bolo veľa vedľajších postáv a knižka bola vlastne ich rozprávaním, radí sa k mojim naj z tejto série. Dej sa zameriava najmä na Ciri, ktorú nájde Pustovník ťažko ranenú. Stará sa o ňu a Ciri mu porozpráva svoj príbeh. Dozvieme sa ako vlastne prišla k svojim zraneniam a aj čo sa stalo s ostatnými Potkanmi.
V knihe sú aj kapitoly o Zaklínačovi, ktorý ju hľadá aj so svojou vernou družinou. Tiež toho zažijú veľa na svojej ceste za druidmi, od ktorých chce Zaklínač získať informácie o Ciri a zapoja sa do nejedného boja.
Yennefer sa v tejto knižke vyskytuje pomenej, ale tiež sa dozvedáme o tom, čo sa s ňou deje.
Ciri prenasleduje veľa nepriateľov a každý z iného dôvodu. Dokáže im ujsť a nájsť Vežu lastovičky?

Okrem vtipných a sarkastických hlášok, ktoré fakt môžem a spríjemňujú mi čítanie každej knižky, ma veľmi baví aj postava Ciri a celkový prerod jej postavy. Z malej ustráchanej princeznej sa stáva obávaná bojovníčka, ktorá má mimoriadne schopnosti a ide za svojím cieľom.
Som veľmi zvedavá, aký záver pre nás autor pripravil.

Frosty128

Samotné jádro příběhu je stále hodně poutavé a čtivé, i když to pátrání a mluvení o Ciri už začíná být dost únavné. Podle mého to není dost nosná zápletka na 6 knih. Oproti velmi konzistentnímu pátému dílu je zde spousta odboček a různých způsobů vyprávění s mraky vedlejších postav, které nemají žádný vliv na příběh, což mě místy vyloženě iritovalo. Nepotřebuji vědět, že nějaká postava, která byla součástí 58. družiny, pátrající po Ciri, támhle někde svědčí u soudu. Místo toho bych se rozhodně radši dověděl něco o Bonhartovi, Riencovi, Kalousovi a vůbec o komkoliv, kde zasahuje do samotného děje. Pokud bude poslední díl psaný ve stejném duchu, tak představa toho samého + dalších 100 stran mě trochu děsí.

Kami33

Tak nám to pěkně pokračuje a já se těším na další díl.

Maki21

(+ SPOILER) Tentokrát tato kniha je spíše o Ciri než o Geraltovi, ale není to vůbec na škodu. Děj se opět posouvá, dozvídáme se další posuny v ději např. jak Ciri přišla ke své typické jizvě na tváři. Opět velmi napínavá, a dobrodružná fantasy kniha, u které až do konce netušíte jak to celé dopadne. Natož jak dopadne celá série o Geraltovi a Ciri.

No sem zvědavá, jak se celý příběh bude nadále vyvíjet. Je to stále víc a víc napínavý a trochu i zamotaný a to co se tam všechno děje se jen tak nedá pobrat najednou. Člověk si to potřebuje postupně vstřebat do sebe, aby všechno pochopil tak, jak by měl. Takže to vidím následovně. Jeden den klidu a pak se vrhnout na díl Paní jezera.

cérka
27.12.2021

Audiokniha
Příliš složitě a obšírně vyprávěný příběh si tentokrát vyžadoval opravdu velkou pozornost. Chvilka nepozornosti ihned znamenala skok o jednu kapitolu nazpět. Musela jsem se opravdu soustředit a přemýšlet kdo je kdo a hlavně kdy se to ono událo. Uf, až mě z toho někdy bolela hlava.
I tak mě příběh opět velmi bavil a s chutí jsem se pustila do dalšího dílu.

puczmeloun
28.11.2021

Ta první a poslední kapitola. Fantasy western jako vyšitý, úplně to vidím zfilmované... U začátku zvlášť s ohledem na lokalitu bažiny a rámování oknem do chatrče. Drsnosti přibývá, humoru ubývá, děj se po předchozích dvou pomalejších knihách rozjíždí, tajemství odhalují, přibývá trochu té kontinentální perspektivy k dřívějšímu zaměření převážně na Ciri a Geralta. Někdy je kvůli stylu psaní nutné dávat pozor více než dříve a při poslechu audioknihy se soustředit, ale výsledek proplétající různé časy, postavy, styly i pohledy stojí za to. Podivuhodný mix ("dějový patchwork"), který dodává Věži vlaštovky na zajímavosti.