Věž vlaštovky

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Čtvrtá část ságy o Zaklínači. Vysogota z Corvia, zneuznaný filozof, který žije ve vyhnanství uprostřed močálů, nachází jednoho dne těžce zraněnou dívku. Ošetří ji a zachrání ji život. Čas plyne a ona mu vypráví svůj příběh, snažíce se zakrýt pramenem vlasů hlubokou jizvu hyzdící její tvář... Poznáváme příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích. Poznáváme co se dělo s bandou potkanů a seznamujeme se s nájemným vrahem, jehož jméno jest Bonhart. A setkáváme se se smrtí... Sledujeme putování Geraltovo a hledání Druidů, kteří by mohli vědět, kde se Ciri nachází. Narážíme na půlelfa Schirů, jehož úkolem je Geralta zabít. Sledujeme plameny a zakrýváme si uši před výkřiky upalovaných... Posloucháme, jak elf Avallac'h rozpráví o tajemném proroctví pronásledujícím Ciri, následujeme kroky Yennefer při hledání úkrytu mága Vilgefortze. Účastníme se soudu s vnímačkou Kennou. Dozvídáme se, jak Ciri přišla ke svému meči a koni... A na každém kroku je smrt, utrpení. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. K jakému? Kdo ví... Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Přišel věk meče a sekyry, věk vlčí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57094/vez-vlastovky-FAz-57094.jpg 4.72623

Zaklínač 6.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Wieża Jaskółki, 1997

Kniha Věž vlaštovky

AsiUrčitě

Ten to díl mě opět zase začal bavit. Velkou zásluhu má na tom to, že tam je hodně Ciri, jejíž příběh je poutavý, ale konečně se celkový příběh začíná dávat do pohybu. Objevují se zde také další postavy, které slouží spíše pro to, aby vyprávěly příběh z jiného úhlu pohledu, ale příběh jich samotných není pro celkový děj vůbec podstatný a ani mě moc nezajímalo, jak jejich dějová linka skončí. Autor se asi snažil o rozmanitost vyprávění, ale za mě by to tam vůbec nemuselo být. Nicméně pro mě jeden ze dvou nejlepších dílů ságy.

Hakate

klasika, kterou musí znát každý milovník fantasy, kdo nečetl, musí ihned napravit. Geralta nejde nemilovat.
Serie, ke které se vždy ráda vracím.

VeruMalfoy

Tenhle díl je napsán opravdu zajímavě. Zčásti přímým vyprávěním postav a zčásti normálním vyprávěním autora. Cítím, že tenhle díl nás vede k velkému vyvrcholení celého příběhu. Moc se mi líbil.

Šnek86
04.12.2020

V tomto díle po zmasakrování potkání bandy si Ciri léčí zranění v poustevníkově chýši v bažinách a vypráví mu svůj dlouhý příběh.Geralt a jeho družina po Ciri neustále pátrají, stejně tak jako Yennefer a všichni ostatní.Ciri se je vydává hledat, přičemž se musí dostat k tajemné věži vlaštovky.Bylo v tom i trochu gladiátora.Pokračuji dalším dílem.

n.ezn.amy
27.11.2020

Čtvrtý díl ságy o zaklínači, kdy opět více prostoru je zde věnováno Ciri, která je v močálech zachráněna Vysogotou z Corvia a líčí mu svůj příběh, kdy působila v bandě Potkanů a stala se zabijákem bez slitování. Geralt stále se svou družinou pátrá po Ciri. Smrt, utrpení a násilí je na každém kroku. Tento díl není oproti ostatním tak plynulý, ale skládá z jednotlivých obrazců, ale i tak se čte rychle

Michal879
06.11.2020odpad!

(+ SPOILER) Dle mého soudu nejhorší díl ze všech! Ani by mi nevadily časté skoky v dějových linkách, ale autor příliš přirovnává děj k tradičním legendám, a dokonce je propojuje. To má za následek trapný a prvoplánový děj který už nečerpá z fantasy světa Zaklínače, ale snaží se čtenáři podbízet něčím co už zn, a tak mu to je blízké. Časté citace slavných autorů už napovídají cosi jako autorův komplex méněcenosti, který samozřejmě není odůvodněný, ale stačilo by se více držet kánonu.

luculi
18.10.2020

Pro mě asi nejslabší díl. Hodně se cestovalo z místa na místo i mezi časovými liniemi. Z oblíbených postav jsem dostala minimum a mnohé pasáže byly nudné a zdlouhavé. A to, na co se člověk těšil, bylo třeba i na jeden odstavec. Přišlo mi to takové nedotažené a neúplné, jako přípravný díl před závěrem.

J.P.S.
01.10.2020

Tento díl ságy se od předchozích tří velmi liší, neboť příběh zde není líčen chronologicky, ale jsou zde představovány spíše samostatné "bloky" událostí, které se vzájemně překrývají. Děj se často vrací zpět v čase a popisuje události očima jiné postavy, čímž se otevírají jiné dějové linky, které se na sebe postupně nabalují. Tento "nový" styl vyprávění ságu opět trochu obohatil. Navíc v tomto díle přestává být Geralt ústřední postavou a tuto roli zde přebírá spíše Ciri, díky čemuž sága neupadí do stereotypu a naopak dostává svěží vítr. Závěrečná jatka, která Ciri připraví pronásledovatelům na zamrzlém jezeře, byla pověstnou třešničkou na dortu. A postava zabijáka Bonharta je naprosto famózní (je to arcilotr, ale za to, jak vykuchal Potkany, jsem mu upřímně tleskal, protože tuhle partu mladistvých gaunerů jsem upřímně nesnášel :)))

Zároveň si ale myslím, že tento díl ságy mohl být klidně i posledním, stačilo přidat pár kapitol a příběh se mohl důstojně uzavřít. Bohužel se tak nestalo a sága se dočkala ještě jednoho dílu, který už ale být nemusel (viz můj komentář ke knize Paní jezera).