Mrtvá zóna

Mrtvá zóna je v pořadí pátým románem Stephena Kinga a podle všech dostupných statistik prodeje knihy patří mezi jeho nejúspěšnější. Jde o příběh, který se do určité míry – a skutečně do určité míry – odlišuje od ostatních autorových hrůzostrašných próz. Je to vzrušující a napínavý příběh, jehož děj se odvíjí na pozadí skutečných historických událostí ve Spojených státech v sedmdesátých letech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/877/big_mrtva-zona-UBK-877.jpg 4.31294
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Dead Zone, 1979

Kniha Mrtvá zóna

kyssling

Zajímavá kniha, prostřední část mě připadá jakoby autorovi docházel dech, ale ten úplný závěr a poslední dva dopisy mě vehnaly slzy do očí, asi už stárnu ...

faba

Audiokniha. Čte Jan Hyhlík dvorní "předčítač" S. Kinga. Jeho přednes mně vyhovuje a zvykl jsem si na to. Vlastně jsem od něj slyšel nejvíce knih.
Mrtvá zóna je opět skvělá látka a musím předeslat, že si to určitě někdy přečtu. Typické téma S.Kinga. Žádný horror, je tichá hrůza, co se s člověkem děje, psychologie postav a nic tu není náhodně a zbytečně popsáno. Stejně tak to ukázal v Duma Key, Dolores Claiborneová, Doktoru Spánku a pod. A opět reálie z americké společnosti daného období, kdy se děj odehrává.

Rania

Trochu jiný King. Více psychologie. Dej pomalu plyne, krasne se čte, bude jedna z mých oblíbených Kingovek (To se mi nelíbilo).

Raddkaa

Tak trochu netypická Kingovka. Žádné potoky krve, tajemno ani husí kůže, ale jednoznačně to mělo něco do sebe. Klobouk dolů před vykreslení psychologie postav. Ta byla opravdu na vysoké úrovni. A jak už to u Stephenových knih bývá opět se četla velice dobře a závěrečná část byla naprosto fenomenální.

MíšaS.

Jediné, co knize mohu vytknout je ten rychlý konec, ke kterému se vlastně plížíme 90% knihy. Ale je to moc pěkné plížení, na které jsem u Kinga zvyklá a mám ho ráda. Za ten rychlý konec bych možná ubrala tak 0,5 *, ale na půlky se tady nehraje, takže za mě 5*.

lukas5944

Moje prvotina od Kinga. Ano stydím se a kaju se:-) Neuvěřitelně napínavé a čtivé. Občas jsem i otevřel pusu údivem. King je génius. Chystám se teď na Osvícení ale stejně jsem Johnymu Sáru fakt přál. Proč sakra tenkrát večer odjížděl?? :-D

Lajtwing

Johny Smith, jehož velkou část života s ním prožijete, prošel fascinujícím příběhem. Cítil jsem vše, co autor chtěl, s knihou se mi vůbec nechtělo spěchat. Izolace od společnosti, tíha vědění a nenaplněná očekávání. Nutnost konat ve prospěch nevysvětlitelného, vyššího dobra. Od začátku do konce skutečně zajímavé paranormálno. Mrtvou zónu budu rozhodně mít na vrcholu seznamu Kingových děl, pokud někomu budu chtít něco od něj doporučit.

BrooksWasHere

Fantastické čítanie od začiatku až po koniec.