Pavcitko Pavcitko komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Po přečtení Dívky v ledu jsem se velmi těšila na Noční lov, ale bohužel musím uznat, že kniha neměla takový šmrnc jaký jsem čekala. Zápletka vcelku nezajímavá, víte kdo je vrah a jen čekáte jak a kdy se nechá chytit. Nicméně čtivý styl zůstal, uplně bych ji nezavrhovala.

07.11.2017 3 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Kniha je opět skvělá, líbila se mi, ale opět se mi zdá, že se z toho dalo vymačkat ještě víc napětí. Závěrečná scéna šokovala, ale autor nám nejdříve něco tvrdí a o pár stran dále nám tvrdí něco jiného, najednou scéna vypadala jinak, ale všichni jsme zvrat čekali, už jsme na něj zvyklí z předešlých knih.

07.10.2021 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tentokrát jsem až tak nadšená nebyla, nezklamala mě, ale četla se tak nějak plynule bez velkých zvratů, šoků a dramatických scén. Závěrečná část s chycením vraha mi přišla trošku odbytá, dalo se z toho vyždímat víc. Ale kvalitu si udržela, půjdu na další díl.

22.08.2021 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Přečteno jedním dechem, nicméně něco mi tam vadilo. Vrah jako vždy brutální, vysoce inteligentní a perfektní protivník Robertovi. Dostává ho až na psychické dno. Ač vyšetřování běželo, trošku mi vadilo znát totožnost vraha celou knihu. Malinko to ubralo na celkovém napětí knihy. Ale rozhodně stála za přečtení a honem na další díl.

19.02.2021 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Po brilantním druhém díle následuje třetí kniha a mám pocit, že trochu ztrácí dech. Autor sází na jistotu, že kdo dočetl až sem, tak už dočte do konce. Čtenář zkrátka chce vědět jak to nakonec všechno bylo. Nicméně přišlo mi to už malinko přehnané a překombinované, ale i tak stojí za dočtení.

11.08.2020 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Četla jsem nejdříve Jáchyma a byla to jízda, děj měl spád, četlo se to samo. Ale když jsem potom začala číst Veroniku, už jsem věděla která bije a moc mě to nebavilo. Dočetla jsem docela znuděně. Nicméně oceňuji ten neotřelý nápad a tři hvězdy jsou zasloužené.

10.06.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Opět smekám před promyšlenou reklamou. Velká marketingová akce, ale kniha sama slíbené napětí nepřinese. Děj je od začátku tuctový, nezajímavých postav a jmen příliš a zápletka to nezachrání. Prvních sto stran se prakticky nic neděje, druhá stovka taky nic a poslední třetina to bohužel nezachrání přestože to překvapivé rozuzlení tam je. Dalo se z toho určitě vymáčknout daleko víc.

16.04.2020 2 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Zajímal mě druhý díl s podivným doktorem v hlavní roli. Pan doktor nám tu poněkud vyrostl, co se týká policejního prostředí, už v něm umí do značné míry chodit. První polovina knihy tak nějak plynula a teprve až v druhé půlce se nám to napětí začlo stupňovat. Nakonec hodnotím jako zajímavou ikdyž z konce se asi dalo vytřískat víc.

04.02.2020 4 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Jedna kniha, tři příběhy třech různých lidí, které se postupně spojí v jeden. Většinou mě více dějových linií nebaví, ale tady to neplatilo. Tři drsné životní příběhy napsané velmi citlivě ale i mrazivě. Zanechá ve vás stopu, jen tak na ni nezapomenete.

29.12.2019 4 z 5

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

Příliš mě nenadchla, myšlenka zajímavá, ale bavilo mě to tak do půlky knihy. Předchozí kniha autora se mi líbila o hodně víc.

03.04.2019 2 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Jako fanoušek knih od Tess nemohu hodnotit záporně, četla jsem od ní lepší, ale i horší. Každopádně napětí nechybí, zápletka poměrně zajímavá a konec jsem nezvládla rozluštit ikdyž se mi hlava vařila. Doporučuji.

14.05.2018 4 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Pro mě velké zklamání. Recenze, díky které jsem knihu koupila zněla fantasticky, ale ve finále je kniha tuctová, děj docela nudný a od začátku víte jak to dopadne. Některé kapitoly jsou až nesmyslně popisné a mimo děj, že vás to i nudí. Konec zbytečně zdlouhavý a o ničem. I přes to dávám tři hvězdy za čtivý styl, nápad a promyšlenou reklamu.

10.10.2017 3 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Kniha, stejně jako všechny od Tess, se velmi dobře čte, záplatka zaujme nicméně ten konec mi přišel až příliš rychlý a jednoduchý, myslím, že se z toho dalo dostat víc. I přes to se mi líbila a rozhodně doporučím.

07.09.2017 4 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Na knihu jsem se velmi těšila, ale ve finále jsem se musela nutit do čtení abych ji neodložila. Myšlenka zajímavá, ale celé zpracování mi nesedělo. Děj rozvláčný, místy nezajímavý a konec ne až tak překvapivý. Hodnotím jako průměrnou.

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Série s inspektorkou Stoneovou mě neskutečně baví. Těším se na každou další knihu. Krátké svižné kapitoly i napětí nechybí v žádném díle. Nicméně už mě malinko přestává bavit šťourání se v minulosti Stoneové, už několikrát se celá zápletka točila kolem její smutné minulosti a nevím proč se v tom nadále ,,pitvat". Přečetla jsem sice jedním dechem, ale nepatří mezi nejlepší.

29.01.2021 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Velice zdlouhavá záležitost, nápad to má, zaujme, ale místy se velmi dlouho nic neděje. Nevím jestli se pustím do další od tohoto autora, rozhodně mám v knihovně lepší kusy.

28.06.2020 3 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Tentokrát jsem sáhla vedle, neseděl mi ani styl psaní ani zápletka, horko těžko jsem se tím prokousávala. Ale věřím, že své fanoušky si našla.

01.07.2018 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Četla jsem ji jako novinku po výborných recenzích, ale musím se přiznat, že to nebyl šálek mého čaje. Špatně se mi četla, děj mě nezaujal, mám raději jiné žánry.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se dobře čte, zápletka je zajímavá a docela vás nutí ke čtení, ale samotný konec knihy příliš nenadchne a ani nepřekvapí. Hodnotím jako průměrnou.