paja0903 paja0903 komentáře u knih

Je mi líto, že musím napsat, že tahle kniha nebo-li scénář mě vůbec nezaujal. Říkala jsem si, jestli jsem v pořádku jestli mě nezasáhla nějaká kletba, protože je to sakra JKR, která mě naučila číst knihy - díky ní mám doma stovky knížek a když se mě někdo zeptá jaká je tvá oblíbená knížní série či v jaké knížce bych chtěla žít - odpovím vždycky HARRY POTTER - proč taky ne, vždyť je to tak nádherný příběh a vždycky když se začtu do "KAMENE MUDRCŮ" nechce se mi z té série vůbec pryč do reality, jenže tenhle scénář je něco jako kdyby JKR dala pánům volnou ruku a řekla napište si co chcete ale podmínka musí být taková, že musí být ze světa HP, ano ono to je ze světa HP ale je to blábol nechápu jak Voldemor**************** myslela jsem si, že to nejde nebo nás to JKR takhle učila nebo jsem to já špatně pochopila? Nemyslela jsem si, že HP bude tak špatný otec (na mě v povídce, kterou napsala JKR na Pottermore) působil jako dokonalý otec. Co to bylo s Ronem a co jeho dcera? Proč byla tak**********. A mohla bych mluvit o dalších věcech - asi si zahraji na Hazel z knihy "Hvězdy nám nepřály" a pojedu za JKR aby mi to vysvětlila jelikož já tomu nerozumím. Raději budu číst všechny novinky o HP, které jsou a snad přibudou na Pottermore a těšit se na film "Fantastická zvířata a kde je najít" ale tento blábol nehodí do mé sbírky o HP, ano je mi s toho do breku ale je to tak. Dávám jen jednu hvězdičku a to za Albuse a Scorpiuse a za to, že mi vykouzlili úsměv na rtech.
Možná tahle kniha vznikla záhadným kouzlem protože všichni záhadným kouzlem museli vědět co se dělo o 19 let poději, místo toho aby nechali plout fantazii

04.10.2016 1 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Touto knihou jsem prostě byla posedlá. Brala jsem jí kamkoliv jsem šla a neustále jsem o ní musela přemýšlet...Ne, takhle kniha by neměla být řazená do žánru Antiutopie. Tohle je něco co se opravdu může stát. Obchodování lidským tělem je dneska běžné...občas to slyšíme ale, že by to bylo zákonem dané...kdo ví...když si vezmeme, že někteří lidé čekají na transplantace několik let a stejně se jí nedožijí...kdo ví...třeba by to někdo uzákonil
Každopádně kniha byla hezky napsaná moc se mi líbila úvaha před každou kapitolou. Connor, Risa a Lev byli postavy, které nešlo nemít rád...hlavně mě se moc líbil Connor. Další věc je nápad, tahle myšlenka byla prostě tak ojedinělá, že se mi v hlavně nepromítalo nic co jsem už četla. Tohle byli prostě obyčejný lidé v obyčejném světě, kteří bojovali za svoje tělo a za svoje práva.
Doufám, že tohle nezůstane u jednoho příběhu jelikož opravdu toužím vědět, jestli nakonec bude svobodné právo o rozhodování o svém těle či to dopadne úplně jinak.

05.04.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jen jednou jedinou větou

"Samozřejmě, že se to děje v té hlavě Harry, ale proč by to proboha nemělo znamenat, že to není skutečné?"

05.08.2014

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Sarah J. Maas - proč je ta spisovatelka tak vychvalovaná? Proč? Co je na knize tááááák úžasného? Hrdinka (jak popisuje kniha) má být nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým a neodhalitelným a všehoschopným - tak kde nastala ta chyba. Myslela jsem, že bude Celaena něco jako Arya Stark či někdo podobný ale ona je mezitím trapná princeznička, která záhadným kouzlem miluje knihovničku a zásadně červenou knihovnu a to nemluvím o tom jak je namyšlená kráva, kterou jsem chtěla na každé stránce nafackovat. No a pak tu máme Doriana a Chaol že? OHH počkat kniha vlastně nese young adult - to by byl hřích, kdyby tam nebyli dva kluci, co hlavní hrdince připadají moooooooooc krásný...
Achjo, kde nastala chyba proč mám před očima vlčí mlhu? Proč se mi kniha nelíbí? Proč mám pocit, že Celeana nebude Celeana ale někdo jiný? Proč Dorian bude určitě nějaký debil. Proč jsem si tu knihu musela koupit když obálka je škaredá a zadní stránka knihy tvrdí lež. Možná je to první kniha - možná druhá a další budou jiné...ale určitě to není Best Book Ever

27.08.2019 1 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Může mi někdo prosím vysvětlik povyk kolem této knihy? Proč Fragment udělal dokonalou propagaci ještě větší než ALBATROS u HP? A proč vlastně světový povyk?

Knihu jsem četla ve slovenčtině a tak nějak jsem nic nepochopila. Nebavilo mě to přitom draci mám ráda...Nejspíš jsem čekala něco ve stylu ERAGONA. Prostě fantasy jak si knížká nazývá. Ví vůbec dneska ty spisovatele co je fantasy?

"Fantasy je spojována s magií, čaroději, božstvy, kouzelnými meči a jinými zbraněmi, dobrodružnými výpravami skupinek hrdinů či se smyšlenými rasami jako elfové a trpaslíci."

Může mi někdo vysvětlit proč je tam zase porno? To dneska jsou lidi liný mít sex tak raději o tom čtou? (VizSarah J. Maas) Nebo proč to tam je? Nikde nevidím ani zmíňku, že ve fantasy mělo být něco ve stylu sexu. Je to otravné aspoň pro mě od toho máme jiné knihy

Opravdu ztráta času..Všechny knihy smíchané dohromady jak originální. Kdyby spisovatelka nechala jen draci, výcvik a všechno co k tomu patří kniha by byla...OMG geniální...je mi s toho smutno jelikož jsem čekala něco WOW...ale zase jsem dostala něco, co chci hodit do koše...opět jsem naletěla

26.03.2024 odpad!

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Opět něco co mi hlava nebere...kniha pro mě neměla hlavu ani patu...žádná postava mi nepřirostla k srdci a moje oči padaly únavou a já si přála knihu mít za sebou. Jediná Věc, která se mi na knize (tedy jestli se to dá říci, že je to kniha a titul Bestseller si zaslouží) je LA a tak jak si myslím, že to tam chodí - takže v tomhle jsem autorce věřila každé slovo. Propagace této knihy je geniální, že? Stačí Wattpad a je s tebe novodobí spisovatel ze vším všudy...chudáci ostatní spisovatele, kteří museli bojovat aby svoje dílo dostali na pulty . V 21 století stačí Wattpad a smlouva na knihu je na světě (viz Anna Todd, E.L. James či další...), možná kdyby kniha prošla stejnou cestou jakou si musí projít každý spisovatel knihu bych hodnotila 5 hvězdičkami ale tímto způsobem mě pořád pálí oči únavou a další dvě knihy číst nebudu....Navíc myslím, že slečna Estelle Maskame nepřišla s ničím novým...a ono to možná už s ničím novým přijít nejde....

28.07.2017 odpad!

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Poslední dobou čtu knížky, kdy hlavní hrdina je "holkař" a on toho využívá pro svojí potřebu a pak "bum" ona se najde šedá myška do které se on neodolatelně a beznadějně zamiluje. Posledních dobou jsem jich přečetla fakt moc...zajímalo by mě jestli to funguje i v reálu...ale zpátky ke knize...

Z pohledu Travise se mi ta knížka líbila více nedokážu říci proč, ale asi to bude tím, že se mi šíleně líbí jak on dokázal pochopit co je to láska, že holka není jen hračka, jak bojoval jako rytíř jen aby mu Abby odpustila a dala mi snad třetí šanci? Bože jak já opravdu toužila mít jeho doma..

Samozřejmě v téhle knize chybí hodně věci, které jsou v "Krásná katastrofa" vůbec si nevzpomínám, že by tu byla scéna s tetováním a s tou novou postelí, kde bylo slovo "Holubička" - které by pak pěkně lezlo na nervy... ale dobře i tak se mi to líbilo a až moc. A to nemluvím o epilogu, který byl s celé knihy prostě nejkouzelnější.
A když se nad tím zamyslím - ani nevím, kdyby mě někdo řekl, kdybychom se hádali co bych řekla přitom: "Jdi domů Travisi"
"Ale ty jsi můj domov"

02.08.2014 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

V tomhle světě jako v HP bych sama chtěla žít. CC prostě vymyslela svět, který se mi líbil a já v něm toužila žít. Moc se mi líbilo jak dokázala vypracovat postavy, které jsem toužila mít doma - hlavně Jace, toho arogantního a domýšlivého kluka. A to nemluvím o čarodějovi jménem Magnus Bane - jak já jeho hlášky prostě zbožňuji. Clary mi občas lezla na nervy ale hrozně jsem si jí oblíbila a záviděla jsem jí. CC má hrozně velký smysl pro humor, celou její knihu jsem se moc bavila.
Teď si myslím, že lovci stínu existují a v našem světě je prostě ještě jeden ukrytí svět a hlavně všechny báchorky jsou pravdivé

16.07.2014

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Sarah J. Maas - proč je ta spisovatelka tak oblíbená? Vždyt já si nedokázala oblíbit ani jednu knížní sérii. Ze začátku se mi zhnusila kniha Skleněný trůn kde hlavní hrdinka má být nejlepší zabiják všech dob a přitom ona sama čte červenou knihovnu a musí se učit bojovat? Pardon? Co?

Po letech jsem si řekla, že dám druhou šanci a jak koukám...Vůbec nevím co jsem četla a o čem bylo těch 785 stránek? To i JK Rowling a fénufův řád kde je skoro 1000 stránek je kniha blbé zvrušení, zábavi a kniha se čte sama.

Tady jsem se musela do všeho nudit. Bryce byla blbá sexy pí****, která se trochu usměje a chlapovi stojí jeho nádobíčko...a to nemluvím o dalších postavách o kterých ani nevím jak se jmenují. Natož o čem byl děj...hlavně, že je všude sex, vulgarismus, drogy - proč ne že...bude to trhák jako další knihy kde je toto téma :D :D :D

Škoda těch peněz.

16.10.2023 1 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Vůbec nevím co k celé sérii napsat...je pravda, že knihy se čtou sami...mají i nádherné moudra, která se mi neskutečně moc líbila..ale...bohužel ale...
Hlavní hrdinka Beatrice mi lezla na nervy a to neskutečně moc. Vytáčela mě od první kapitoly. Přišla mi, že o ničem nepřemýšlela, byla neskutečně sobecká viz. nechápu co je na tom, že někdo pláče před ostatními? Vrhala se po hlavně za ničím o čem neměla ponětí jen aby dokázala, že ona je Neohrožená viz to jak se postavila před terč, jen aby dokázala, že je kamarádka Alberta a že házet nožem umí každý, či jak se zachovala k bratrovi...chápu byl taky trouba ale...a to jsou tři důvody z tisíců. Další věc co mi neskutečně vadilo, byla ta romantická zápletka...chápu to...láska je důležité v každém příběhu ale tady mi to neskutečně připomínalo a asi nejsem sama... Stmívání viz "Jsem jeho a on je můj" či "Po jeho boku jsem sama sebou" ne fakt mě nebavilo číst o tom jak se jen líbají či se snaží mít sex či jak se hádají ve stylu "Tobiasi ti mi nevěříš"- bylo to otravné...hlavně ta věta: "Tobiasi ale tobě je 18 a mě jen 16!" to jako vážně?
Každopádně moc se mi líbila myšlenka Genetiky" škoda, že jí spisovatelka věnovala takovou malou pozornost a další plus bez ohledu na to jaký odpor jsem měla k Tris, jsem ráda jaký osud měla...hlavní hrdinové, kteří nás doprovázejí příběhem přece nemusí vždycky zůstat ************* Takže za mě, za celou sérii 3 hvězdičky

26.03.2016 1 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Achjo achjo achjo proč jsem věřila tomu, že druhý díl bude o ničem jiném než o tom, jak spolu spí, hádají se opět zase nejsou spolu zase jsou spolu a bla bla bla bla...nuda nuda a nuda a jasně ten třetí díl je o tom velké tajemství, že...že je Harry pardon Hardin gay. A tohle, že je pravá láska? Pardon asi si představuji lásku jinak a ne kdy ona poslouchá jako hodinky jen proto, že ho moooc miluje či on se musí změnit jen proto, že jí moooc miluje...
Ne tohle není kniha ani neměla být a už vůbec to neměl být bestseller.

28.02.2016 odpad!

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Tato spisovetlka měla nádherné knihy než napsala tutu série šlo její psaní ke dnu jako titanic. Pak přišla kráva jménem Sarah J. Maasová a vše co jsem nemyslela, že by mohlo ve fantasy existovat (počkat ne ve fantasy to je něco jiného) - pardon - young adult kde je možné splácat vše dohromady a dostanete titul "NEJČTĚNĚJŠÍ KNIHY ROKU"

Tato kniha mě naštvala a tehdy jsem si uvědomila, že jedním z mých největších rozhořčení je, když autor píše ženskou postavu tak, aby byla silná a nezávislá, dokud se jí velký sexy muž nedotkne jakýmkoli způsobem a ona se pak „neovládá“

Myslím, že komentář @VeDny napsal/a vše co jsem chtěla napsat. Ztáta času.

Myslím, že mě Jennifer Armentrout a Sarah J. Maasová (a další psisovatele, kteří začali psát tyto kraviny) mě inspirovaly abych se stala též spisovatelkou. Jsem si jistá, že to dokážu. Co může být horšího? Když tyto nesmysli, kde chlap si stáhne kalhoty ukáže "bimbase" ona se "udělá" být horší než napsaly oni dvě? (celý svět skoro) a myslí si, že je to sexy vzrušující

05.04.2024 odpad!

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Jak vidím, tak budu opět jediná, kdo měl opět špatný výtisk knihy. Kniha byla trapnou kopii knihy "HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY " která je stejná blbost jako toto. Říkám si jestli mám vůbec city, proč mě to netrápilo, že hlavní hrdinka má Hodgkinův lymfom a samozřejmě (jak už to bývá, to by jinak nebylo dramatické) musí přece ******* jinak bychom nepotřebovali tisíce kapesníčku a nedej bože kdyby se náhodou hlavní hrdinka vyléčila kniha by neměla to kouzlo...
Pro mě děj knihy velké klišé...ok...láska je krásná věc a každý jí prožívá jinak ale až takhle? Jim je nějakých 8 let a hned se políbí a slibují si láska na celý život? Proboha jsou to děti co ty vědí o lásce? Maximálně to, že se občas dají pusu a chytnou se za ruce - ale tohle? Až když člověk dospívá...ok...tak tam bych to brala a i chápu proč byl Rune naštvaný - myslím, že měl zůstat naštvaný a kouřit jednu cigaretu za druhou líbil se mi více takový než když ze s něho stala cukrová vata. A jeho slovo "Poppymin" - mě vytáčelo skoro na každé stránce k tomu oba používala slovo, která jsem si musela zvýraznit jenže to bylo všechno. Kniha mě prostě vytáčela tím jak mě neustála dokazovala, že hlavní hrdinové jsou pořád pořád a pořád beznadějně do sebe zamilovaný a nemůžou bez sebe žít. S takovým párem bych se fakt kamarádit ani nechtěla. Škoda, že kniha opravdu byla jak filmová romance z Hollywoodského scénáře.
Kniha je opravdu jak čokoládová poleva, kterou sníte a divíte se jak může být tak sladká až nereálně sladká možná je občas dobré snít o té čokoládové lásce a o klukovy s modrými pomněnkovými očima - škoda, že pro mě tato čokoládová poleva nechutnala - ale sakra Rune - jeho norština a cigarety (jo a ještě jedno klišé takových lidí co přestanou ze dne na den kouřit je fakt málo Rune jo a kvůli holce vůbec ne. OKAY?)

18.03.2018 odpad!

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Jsem moc ráda, že jsem na tuhle sérii narazila - tahle sérii se "vyryla" do mého srdce a bude tam tak dlouho dokud budu milovat knihy. James mel postavy, které bych si přála aby vylezli z knihy a byli tu se mnou i ve skutečnosti.
Minho - tvůj sarkasmus a tvůj smysl pro humor bylo to co jsem potřebovala a držel mě v tom nejtmavším koute světa
Thomas - Vždycky jsem ti říkala "Bude to dobré" a přitom jsem ve na tebe jen usmívala a věřila ti, že to zvládneme.
Newt - Ty jsi ten, kdo byl nejvíce poškozený a zlomený lidé jsou ti nejmoudřejší - děkuji, že si v tom příběhu byl a držel nás pohromadě.

07.10.2015 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Co vlastně říci o této knize? Je to složité, jelikož je to jen "povídka", která nikdy neměla spatřit světlo světla natož aby se dostala do knihkupectví. Ale v dnešní době může knihu napsat každý a když má "dobrou známost" kniha je světě. Není mi 15 let a ani 20 let takže nemám ponětí, co je to Wattpad (za mích časů se povídky psaly na stránku, která byla o HP fanfiction.potterharry jelikož já nic jiného nečetla), takže jsem knihu brala jako každou jinou.
V knize nebyla žádná postava, která by mi přirostla k srdci - což mě mrzelo. Myslela jsem si, že si postavu Hardin zamiluji. (Jelikož jsem vždycky mela pro takové kluky slabost a to jméno jsem si musela v duchu přejmenovat jelikož jsem s ním mela problém) ale chápu to, a vím o kom povídka je napsaná) Myslela jsem, že bude sarkastický a ne jako v knize, kde některé jeho věty přišli ubohé. Pro mě v knize nebyla žádná propracovaná postava o které bych mohla říci WOW." A Tessa? Ta byla tak hloupá, že jsem jí chtěla vytrhat vlasy. Nejvíce mě nejspíš mrzelo to, že je "slečna spisovatelka" dala dohromady už v první knize (ano ano ano..konec byl tak nečekaný a plný zvratů, že máme další knihy) myslela jsem si, že když je tolik knih, že postavy budou spolu někdy v předposlední knize, že začátek bude jen "pošťuchování" a ono zase nic. Jsem si jistá, že další knihy budou jen o tom jak spolu spí, nemůžou spolu být, pak přejde šokující tajemství..pak zase spolu nemůžou být a jééé on už je konec a oni přece jen spolu jsou? :-O jak nečekané...postavám jsem vůbec nevěřila, že jsou do sebe zamilované a jehich slova "Miluji tě" zněli v té knize jako samozřejmost (jinak by to nikdo nečetl) - kniha je hodně špatná ale i přesto si koupím všechny díly jelikož občas potřebuji vědět, že jsou ještě blbější postavy a lidé než jsem já sama a jsou kdy, kdy nechci o ničem přemýšlet.

15.08.2015 odpad!

V ringu V ringu Katy Evans

Naprosto úžasná knížka. Přečetla jsem jí za 2 hodiny. Jak já toužím mít posteli Remingtona....bože jak já Brooke moc záviděla...

02.08.2014

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Proč je tahle kniha v modré barvě? Neměla by patřit mezi červené s největším hodnocením? Sakra, vždyť je důležité téma a ano, může se to stát i mně...komukoliv....bohužel...
S Melindou jsem prožívala každou sekundu. Nutila mě smát se, plakat a radovat se. Neumím si představit, jak se musela cítit, co sakra prožívala, ale jedno vím jistě, že ten ošklivý zážitek jí už nikdo nevymaže z hlavy a bude jí doprovázet po celý její život. Jenže ona to nevzdala a našla v útěchu v malování - ano stromy jsou moc krásné a nikdy nepromluví - ale ona......
Jsem ráda, že tahle kniha vyšla i v česku (protože film je film i když nádherný ale neřekne tolik jako kniha) a i když je krátká, žádné dlouhé dialogy jen prostě pocity a myšlenky mě naplnily ničím krásným.
Na konci knihy je takový menší rozhovor ze spisovatelkou - dostala mě ta část, kdy se jí nějaký kluci zeptali proč hlavní postava této knihy byla naštvaná když se jí stala ta věc...myslím, že nad touhle větou stojí hodně velké zamyšlení a má tisíce důvodu "PROČ?"

07.04.2017 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Je smutné, že tahle kniha nedostala svůj vlastní film, přitom by si to zasloužila více než kniha od Veronica Roth - opravdu. Je smutné, že některé knihy mají perfektní propagaci a všechno, a přitom jsou to zbytečné knihy, a pak jsou tu knihy, které mají sotva propagaci a přitom jsou tak výjimečné tak živé, že si užíváte každou stránku knihy, pláčete s postavami a sdílíte všechno co oni. Sama osobě tahle kniha patří mezi té, které si zaslouží mít místo v knihovničce což se o knize Divergence říci nedá.
Postavy jménem Day a Juny jsem si zamilovala hned jak jsem se s nimi seznámila. A svět, který vytvořila Marie Lu je jak vytištěný z nějakého akčního Hollywoodského filmů. Měl všechno co takové filmy mají. Vojáci, kteří položí život za vlast a jsou cvičení už od miminek dále hlavní hrdiny, kteří jsou silný a umí tak moc bojovat, že jsou sami překvapeni kde se to v nich bere. Prostě akce, která dělá tuhle knihu dokonalou, postavy kteří se do sebe zamiluji pomaličku a přitom nemají nějaké zbytečné nudné až trapné dialogy jako zmiňovaná Divergence. Prostě dokonalý svět, který se mi četl s radostí bez nějakých pochybností či koulení očima a kdyby to šlo dám více jak 5 hvězdiček.

26.05.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Mě ta kniha nebavila....ani nevím o čem byla....
Proč má každý spisovatel pocit, že když něco napíše, že to tu ještě nebylo? Kdybych neměla tolik načteno přišlo by mi to jako zajímavý nápad ale to by mi to nesmělo připomínat Hunger Games a Selekci. Schopnosti v téhle knize mě moc vytáčeli...nevím co to bylo za nápad tam napsat (aspoň mě to trochu připomínalo) Percy Jacksona a schopnosti ala řecká mytologie.
Další 2 - 3 knihy si nepředčtu

30.01.2016 odpad!

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Musím uznat, že po předčtení knihy "Pushing the Limits" kde se mi líbili postavy Echo a Noah, ke kterým jsem se ráda každý večer vracela, jsem si myslela, že už mě žádná kniha od téhle spisovatelky nenadchne a ono hele....
Kniha "Dare You To" se mi líbila ještě více. Skoro těch 445 stran uteklo pouhým jedním mrknutím oka. Kniha byla více rozpracovaná a promyšlená do detailu, což mi najednou přišlo, že u knihy "Pushing the Limits" více věcí chybělo, ale přece jenom první kniha od spisovatelky a i tak zaujala. Tyhle knihy se mi libí s toho důvodu, že spisovatelka si vzala části života, kde poukazuje na to, že někteří lidé nemají dokonalý život, jak si vždycky myslíme, že ty "nejbohatší lidé" mají problémy se kterýma si neví rady a do toho ještě přidá lásku, která sice není jako od Williama Shakespeara ale přece, kdo by nechtěl od nějakého kluka, který za vás bojuje slyšet, že jste pro něj ojedinělá.
A přece jen doufám, že CooBoo vydá další knihy jako je "Crash intro you", která je jenom o Isaiah Walker, či nová kniha, která je opět o Echo a Noah - "Breaking the Rules"

01.12.2014 5 z 5