Ondra_P Ondra_P komentáře u knih

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Skvěle zachycená manipulace vedoucího, ale jinak nejsem asi správná cílová skupina. Kniha se vlekla a dočtení mi dalo zabrat.

14.03.2023 3 z 5

Příjemná jednohubka, která mě však nezasáhla tak silně, jako mnohé ostatní.

25.01.2023 3 z 5

Spousta informací o zemi, o které toho běžný čtenář moc neví.

22.01.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Jako u všech Bryndzových knížek i tady musím hodnotit jen pozitivně. Jsem rád, že se vrátila série s Erikou.

01.01.2023 5 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

Válka se stromy je knihou, která bude rozdělovat lidi na dvě poloviny. Já patřím k těm, kteří z ní unešeni nejsou.

10.12.2022 2 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Soubor povídek, jak už tomu bývá, některé byly slabší a jiné stály za to. Celkově beru tuhle dvojknihu jako povedenou.

05.12.2022 4 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Od knihy jsem dostal přesně to co slibovala - jednoduchou, srozumitelnou a čtivě podanou historii Československa v dobách komunismu. Palec nahoru za takovýto počin.

13.10.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Jako všechny předchozí knihy autorky, tak i Nepříliš šťastná rodina se čte s radostí. Vraha odhadovat až do konce knihy lze jen stěží, ovšem rozuzlení by mohlo být více propracované.

02.10.2022 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Příjemná kniha, která dokáže dojmout i předat poselství. Jen mě tak "nepohltila" jako předchozí knihy od Backmana, které jsem přečetl.

13.09.2022 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. I když člověk knihu na pár dní odloží, nic se neděje a pokračuje tam kde skončil, aniž by přemýšlel co proběhlo v předchozích kapitolách.

27.07.2022 4 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

No asi to nebude kniha úplně pro každého, ale mě sedla, příběh je skvěle napsaný a stránky se obracely téměř samy.

10.07.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Od Shari Lapeny už jsem četl povedenější knihy. Neříkám že je zlá, to ne, ale určitě bych od ní doporučil jiné knížky.

08.07.2022 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Autorka drží se svými strašidelnými domy od začátku téměř stejně nastavenou laťku. Víceméně nemám co vytknout, jen jsem se nedokázal pořádně začíst jako u předchozích knih a dočtení mi trvalo poměrně dlouho.

14.06.2022 4 z 5

Po nadšení z knihy 40 dní pěšky do Jeruzaléma jsem nemohl nenavázat další knihou od Ladislava Zibury. Musím říct, že jsem byl vzhledem k mým očekáváním mírně zklamán, každopádně další knihu si zase přečtu.

13.05.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tahle série je díl od dílu čím dál tím lepší, doufám že vzestupná tendence bude pokračovat i s dalšími díly.

26.04.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Vynikající! Tak rychle jsem ještě žádnou knihu nepřečetl. Napínavý příběh se skvělou atmosférou, kterému dodávají spád krátké kapitoly. Komu se líbila Trhlina, ten by určitě neměl minout i tuhle knihu.

26.03.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Ještě o něco povedenější než první díl. Napínavé a zamotané, tak jak má detektivka být.

22.03.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Pohled na život v Severní Korei očima uprchlíků z různých společenských vrstev i věkových kategorií. Velice zajímavá kniha, která mi rozšířila obzory o téhle tajemné zemi.

07.03.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Povedená detektivka, kde se příběh pěkně pomaličku poodkrývá až do konce knihy. Jossie Quinnová mě bavila, takže určitě budu pokračovat dalšími díly.

16.02.2022 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Opět velice silný příběh. Sice jsem byl ze začátku mírně zklamán, že se nebude odehrávat v Osvětimi, tak jako Tatér, ale zklamání záhy přešlo a ve finále jsem byl velmi spokojen.

03.02.2022 5 z 5