Ondra_P Ondra_P komentáře u knih

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Fantom z Blackwoodu jednoznačně překonal mé nadšení z předchozích knih ze série Strašidelné domy. Skvěle vystupňovaný děj, takže se mi těžce odkládala kniha po dočtené kapitole. Tak a teď už se jen těšit na další knížku od Darcy Coates.

15.01.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Na začátku knihy jsem byl docela v rozpacích, říkal jsem si, že to asi nebude čtení dle mých představ. Jenže jak dny v knize ubíhaly, tak se začal můj názor měnit. Je to velice povedený cestopis a rozhodně budu ve čtení knih autora pokračovat.

02.01.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Co jiného od Roberta Bryndzy čekat, než skvělou detektivku. I další díl ze série s Kate Marshallovou Propast smrti je opět vynikající a fanoušci autora budou rozhodně potěšeni.

25.12.2021 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

I když už z anotace je jasné, o čem celý příběh je a jakým směrem se bude vyvíjet, přesto bylo jeho čtení napínavé. Kniha se četla jedním dechem a to především díky střídání pohledu rodičů a taky proto, že všechny situace jsou lehce uvěřitelné.

25.11.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Mezi spoustou knih, popisujících zvěrstva nacistů páchané v Osvětimi, by rozhodně neměla zapadnout tahle, která líčí šílenosti v našich komunistických lágrech. Silný příběh, který se i přes všechny ty hrůzy dobře četl.

10.11.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Napínavá a hlavně skvěle napsaná kniha, která se četla téměř sama. I když jsem během čtení měl nějaké vlastní teorie, tak mě konec překvapil.

07.11.2021 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Velmi se mi líbilo prostředí lunaparku kde se příběh po většinu času odehrává. K úplné spokojenosti mi však chybělo více napětí.

30.10.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silný příběh, který je napsán naprosto precizně, takže se čtenář snadno vcítí do kůže hlavní hrdinky. V knize se střídá vyprávění dcery a matky, což bylo super. Kniha má spád a dobře se čte.

16.08.2021 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Opět povedená kniha od Darcy Coates, chybělo mi sice trochu více napětí, ale i tak jsem se dobře bavil. Těším se na další příběh o strašidelném domu.

09.08.2021 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Jak už bylo zmíněno. První polovina skvělá, napínavá.. Druhá polovina nudná a čtení se i u tak tenké knížky táhlo. Zatím nejslabší ze 4 Karikových knížek co jsem četl.

16.06.2021 3 z 5

Přežila jsem Osvětim Přežila jsem Osvětim Krystyna Żywulska (p)

Silný příběh, ovšem kniha je napsána trošku jiným způsobem, než knihy které vycházejí nyní, takže mně úplně nevtáhla a četl jsem ji vždy po kouscích.

11.06.2021 4 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Kniha se mi moc dobře nečetla, neustále jsem ji odkládal a nemohl jsem se začíst. První polovina slabší, závěr už měl docela spád.

17.04.2021 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Dojemný příběh, ve kterém si mrzutý Ove postupem času získal moje sympatie.

27.02.2021 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Dechberoucí příběh se spoustou zvratů a překvapení. Závěr bude čtenáře rozdělovat na dvě poloviny. Já patřím k té spokojenější :-)

07.02.2021 5 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Velké zklamání. Asi jsem čekal od knihy něco jiného. Začátek nebyl tak špatný, ale později mě některé pasáže doslova nudily a byl jsem rád, že mám knihu za sebou.

29.01.2021 1 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Mlha nad Shadow Sands je další vynikající knihou Roberta Bryndzy. Bavila mě ještě víc než Kanibal z Nine Elms. Doporučuji.

19.01.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Stejně dobrá jako předchozí série s Erikou. Fanouškům Bryndzy se určitě bude líbit a ani mě nezklamala.

11.01.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Knihy Shari Lapeny jsou pro mě zárukou, že si čtení užiji. Nejinak tomu bylo u knížky Jeden z nás, příběh mě zaujal hned od začátku a napnutý jsem byl až do konce. Doporučuji.

03.01.2021 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Stejně skvělé počtení jako Medvědín, na který tahle kniha plynule navazuje. Nemám co vytknout a doporučuji.

29.12.2020 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Úžasná kniha. Silný příběh, ve kterém jsou všechny postavy dokonale vykresleny. Rychle jsem se začetl a duchem přenesl do Medvědína. Doporučuji.

11.12.2020 5 z 5