olcab olcab komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moc pěkná kniha, i přes pasáže v koncentráku, přes tyfus, který byl zkázou pro většinu obyvatel Meziříčí, milostné zklamání a zradu Hany, a vlastně těžký život v období před válkou, během ní a poválečných letech. Ano, kniha je odkazem na tuto dobu a připomínka na holocaust. Doporučuji!

17.08.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Jak jinak, opět výborné! Nemám co dodat, viz moje hodnocení k Nočnímu lovci :-)

03.04.2020

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Moje první kniha od tohoto autora dočtena, perfektní, žádné zdlouhavé vyšetřování, kniha měla spád a hlavně konec byl dokončen, vše vysvětleno na rozdíl od některých thrillerů a detektivek, kde se vše usekne na jednu stránku a konec. Těším se na další knížky od Chrise, mám koupenou celou jeho tvorbu. :-)

27.04.2016 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Velkolepý, krásný román z počátku lékařství. Putování mladého Roberta Coleho z Anglie napříč Evropou až do Persie jsem si s každou stránkou užívala. Pustila jsem si po přečtení film, ale nedá se srovnat s touto knihou, pozměněný, samozřejmě tam spoustu věcí chybělo. Kniha mě nesmírně obohatila o poznatky jak z lékařství, tak z popisu středověkých míst a života. Výborné. Zasloužila by si více hvězd, než jen pět, tedy aspoň za mě.

10.01.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Nemůžu jinak, než opět hodnotit nejvýš. Během tří týdnů jsem od tohoto "ďábla" přečetla tři knihy - Hovor se smrtí, Popravčí a Noční lovec, kterým uděluji taky nejvyšší hodnocení, protože od prvních stránek po poslední se nedá jinak, než stále číst...:-))
Oblíbila jsem si dvojici Hunter a Garcia. Nevím, kde Carter na ty nápady chodí, ale vidím i podle hodnocení, že to dělá moooc dobře, jeho knihy jsou velmi dobře čitelné a zpracované a udržuje čtenáře v napětí od začátku do konce.
Čeká mně s panem Carterem ještě asi polovina jeho knížek, které si doufám, vychutnám taky.

27.02.2020 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Skvělé, skvělé. Napínavé od začátku do konce. Pořád jsem knihu odkládala, nechtělo se mi do ní a teď nelituji, ba naopak, je mi líto, že jsem ji dočetla. Už dlouho mě žádná kniha tak nepohltila, jak tato. I přes vysoký počet stránek byla pro mě krátká a četla bych dál :-) Knihu navíc korunoval výborný překlad P.Medka. Přijde čas, že si ji přečtu znovu. Doporučuji!

04.08.2018 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Vyšinutý vrah s vyšinutými rodiči, jeho deník, vyšetřovací tým na čele se sympatickým Porterem a skvěle vypracovaný příběh, tak to všechno mi dává k hodnocení plný počet hvězd. Mě to prostě bavilo a ani bych se nedivila, kdyby autor napsal pokračování, protože ten konec se k tomu přímo nabízí.

16.12.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Parádní kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Doufám, že si ještě nějakou od těchto autorek přečtu. Rozhodně stojí za přečtení.

04.07.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Jooo, bylo to dobré, moc dobré a brutální, jak je zvykem tohoto autora. Chválím za námět a samozřejmě za napínavé čtení. Jen tak dál pane Carter!

16.01.2018 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Vynikající kniha, psychologicky propracovaná. Autor si se mnou pěkně hrál, stále jsem tápala, kdo je pachatel. No a to nejlepší nakonec. Konec knihy jsem přečetla jedním dechem, rozuzlení příběhu bylo šokující. Těším se na další autorovu knihu.

04.05.2016 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Vynikající autor, který si podmanil svými knihami s dvojicí detektivů Huntera a Garcii spoustu čtenářů. Jak se začtete, tak nemůžete přestat. Jediný autor , kterému dávám vždy plný počet hvězd.

03.04.2020 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Povedená detektivka, první setkání s touto autorkou. Po dlouhé době jsem se těšila a užívala si čtení tohoto prvního případu náčelnice Kate, která ve mně vzbudila sympatie. Zajímavý popis života amišů, prostředí, a celkově dobře zpracovaný kriminální případ mi dává podnět pokračovat dalším dílem této talentované spisovatelky.

21.04.2019 4 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů vůbec. Beštia je napínavou detektivkou, kterou napsal podle skutečných událostí. Od začátku do konce je kniha velice poutavě napsána, všechny jeho díla mám ve slovenštině, což dává nezaměnitelnou atmosféru při čtení a hlavně vtipnou komunikaci mezi mordpartou. Je to napínavá detektivka, odlehčená vtipkováním právě touto partičkou. Právě proto doporučuji si přečíst nejenom toto dílo ale všechny jeho knihy /tomu, komu to nevadí / ve slovenštině.

12.04.2017 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Vtipně dojímavý, až smutný příběh opravdu svérázné Eleanor Oliphantové ve mně zanechal nezapomenutelný zážitek z této knihy. Asi bych si ji nekoupila, ale nalákalo mě vysoké hodnocení a můžu říct, že jsem udělala dobře, že jsem si ji přečetla. V některých pasážích jsem se dobře bavila, v některých mi bylo smutno... Prostě za 5✭

06.08.2018 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

První třetina knihy rozvleklá nuda, nuda a ještě jednou nuda. Myslela jsem, že knížku odložím a nedočtu. Nicméně jsem ji dočetla. Toto dílo za thriller a bestseler nepovažuji, mám přečteno daleko více kvalitnějších thrillerů, které na sebe tolik neupozorňovali, jako tahle kniha. Takže dávám 2* jako odměnu sobě, že jsem ji dočetla.

30.12.2016 2 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Nezapomenutelný a krásný příběh ženy-trestankyně, která se ocitla mnohokrát na pokraji smrti. Příběh plný utrpení, odvahy a lidskosti této silné a výjimečné ženy. Nezapomenu na tuto čtivě napsanou knihu.

17.06.2020 5 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Věřit svému příteli, nebo se utápět v pochybnostech podezírání, nedůvěry?
Tento thriller je vystavěný na základech důvěry hlavní představitelky Morgan k jejímu příteli Dannymu, který je obviněný z vraždy nevlastní dcery.
Jak se může přátelsví z pochybnosti důvěry změnit v lidskou tragédii...
Vynikající, jeden z nejlepších, co jsem za poslední dobu četla.

26.04.2020 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Další skvělý thriller, který, jak je známo, navazuje na Čtvrtou opici. Čtení jsem si nesmírně užila, i když mi tento díl trval o trochu déle z nedostatku času. Rozhodla jsem se dát "pouze" 4 hvězdy, protože mě naštval ten konec. To si autor z nás trošku vystřelil :)
Takže si počkám na pokračování...

13.06.2019 4 z 5

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

Jmenuju se Ozzy

Říkali mi, že bych tuhle knížku vůbec neměl psát.
No...vysral jsem se na ně - protože tady je.
Úplně stačí, abych si teď aspoň na něco vzpomněl...

Doprdele. Já si přece nevzpomenu vůbec na nic.

No, možná až na tohle...

Tak takhle začíná kniha a Ozzy začíná vzpomínat a začíná jeho šílená jízda rockovýho života plná chlastu, koksu, prášků proti všemu a na všechno.
Takhle jsem se teda už dávno nepobavila :-))
Knihu jsem sehnala jako jeden z posledních výtisků a jsem nesmírně ráda, že ji vlastním. Ozzy vzpomíná od svýho dětství až skoro po současnost na svoje začátky v rockové kariéře, která zahrnuje asi 40 let. Vysvětluje jak to vlastně všechno bylo /třeba s ukousnutou hlavou netopýra, ukousnutou hlavou holubice na návštěvě u Bushe v Bílém domě.../ a vůbec si nebere servítky na všechny svoje eskapády, kdy byl vlastně permanentně pod vlivem alkoholu, koksu a sedativ. Ano, neměl to jednoduché, aby se dostal na špičku rockových kapel, ale za jakou cenu?! Nicméně si ho vážím za to, co dokázal, mám ráda Black Sabath i jeho sólovou tvorbu.
Byl to šílenec a kdyby nebyl, tak asi nevznikne ani tato kniha a ani jeho skvělá alba. Musím vyzdvihnout taky skvělý překlad L. Šenkyříka.
Doporučuji přečíst všem rockerům...a třeba i nerockerům.

28.10.2018 5 z 5

Skála Skála Peter May

Skoro všechno bylo už o knize v komentářích napsáno. Na mě udělala velký dojem za poutavě vykreslené charaktery postav a za krásně popsanou přírodu nehostinného ostrova Lewis, o kterém jsem věděla jen pramálo. První kniha od tohoto skvělého autora a těším se na další...

29.01.2017 5 z 5