Jmenuju se Ozzy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Otevřená zpověď jednoho z nejznámějších, ale také z nejkontroverznějších rockových zpěváků současnosti. Se skupinou Black Sabbath a posléze jako sólový umělec získal za svou tvorbu bezpočet významných ocenění (Grammy 1993, 2000) a na celém světě prodal přes sto milionů hudebních nosičů. Osbourneovi byli hlavními protagonisty populární reality show The Osbournes hudební stanice MTV. Je otcem pěti dětí a se svou ženou Sharon žije v Kalifornii a v Buckinghamshire v Anglii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69963/big_jmenuju-se-ozzy-hrY-69963.png 4.8161
Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry

Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny
Originální název:

I Am Ozzy, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (47)

Kniha Jmenuju se Ozzy

Kozel
06. října

Ozzy...

Marně jsem se pokoušel přijít na úvodní větu svého komentáře. Nakonec myslím, že právě užití jména téhle ikony rocku je ideální způsob. Ozzyho jméno v sobě shrnuje vše; včetně toho, co od téhle životní zpovědi čekat. A přece má další esa v rukávu.

Jekyll a Hyde, to je Ozzy. Víc, než bych si pomyslel. Má ohromnej talent přitáhnout k sobě ty správné lidi, kteří ho celým životem provází. A že to je sakra životopis. Chudý kluk z Astonu, hyperaktivní dyslektik, který se - ani sám neví jak - dostal až na úplný vrchol. O to podivuhodnější jízda to je při vědomí, že Ozzy byl většinu času naprosto nevědomý. Všichni známe výsledek (vzestupy i pády) z nahrávek, pódií nebo reality show. A nemáme páru, co je za tím. Něco z toho dovede osvětlit tahle zpověď, která mě bavila. Neskutečně. Tři sta stran silného koktejlu emocí - od pobavení k dojetí. Můžeme se bavit o tom, do jaké míry se dá věřit vzpomínkám Ozzyho. Jistý však je, že text je to naprosto upřímným, bez příkras nebo snahy některé věci obhajovat. Prosté "tak to bylo, tak se to stalo, tak si to pamatuju". V mnohém člověka překvapí, co se skrývá za oněmi výsledky, které známe.

A v mnohém překvapí i sám Ozzy, ten chlap má u mě ještě větší obdiv. Tenhle velikán (kromě toho, že právem zasluhuje vědecké studie, jak to mohl všechno přežít), když má hlavu střízlivou, je ohromný sympaťák s nohama velmi pevně na zemi. Nejednou mě překvapil. I dojal. Např. když zmiňuje onu svou dyslexii a že ho mrzí neschopnost přečíst si knihy a vychutnat si je, což se pak odráželo v několika věcech v budoucnu. Nebo když popisuje vztahy Sharon a jejího otce. Nepříjemná věta přišla, když předvídal, že Lemmy přežije jeho a Keithe Richardse; tahle předpověď mu nevyšla.

Jinými slovy, ačkoli od původního vydání chybí v knize aktuálně posledních 12 let, rozhodně by tahle zpověď neměla chybět ve sbírkách fanoušků tvrdší muziky. A jak jinak, než za poslechu Black Sabbath nebo sólových desek.

Ešína
26. srpna

Čtení této knihy mě opravdu pobavilo, zděsilo i udivilo. Ozzyho životní příběh je neskutečná jízda. Můžu doporučit jak pro fanoušky tohoto blázna tak i pro ostatní, kteří jsou jen zvědavý nahlédnout do šíleného života prince temnoty.


Ira13
24. srpna

Vzala jsem si knižku na dovolenou, říkala jsem si, Ozzyho životopis to bude lehké čtení....ale byla to jízda. Nechtěla se mi ani odkládat.Neskutečný, že ten člověk ještě žije. Jeho písničky mám moc ráda, byla jsem na jeho 4 koncertech a jela bych hned zas

Ivann
09. července

Nikdy jsem nebyl fanoušek jeho kapely , ale po přečtení knížky jsem si některé skladby vyhledal. Čtení mě opravdu pobavilo a rozesmálo. Byl jsem mile překvapen.

Jenny46
26. června

( Audioknika )
Ozzyho život nebyl procházka růžovou zahradou a každý ví, jaký měl problémový život...
Jako mladá jsem byla jeho věrnou fanynkou a splnila si sen vidět Black Sabbath i Ozzyho naživo.
Poslouchala jsem po chvilkách audio a od srdce se zasmála. I když vím jaký to byl divoch jeho hudba si získala moje srdce a je to žijící legenda ...
Určitě můžu doporučit, skvělé vyprávění s Otakarem Brouskem 5*

Evaho73
13. června

Veľmi dobre zreprodukovaný životný príbeh, čo je po literárnej stránke veľké pozitívum.
Horšie sa mi hodnotí jeho obsah, ktorý vnímam ako veľkolepú  tragikomédiu...
Po prečítaní autobiografie mám v hlave iba jednú otázku: Ako je možné, že Ozzy stále žije ? Napadá ma iba jedno vysvetlenie, asi má v tomto živote ešte nejaké poslanie...
Osobne nedokážem obdivovať človeka, ktorý si neváži to najcennejšie, čo má, a to vlastný život. Nedokážem obdivovať človeka, ktorý ubližuje najbližším. Nedokážem obdivovať človeka, ktorý premárni svoj život i napriek talentu, ktorý dostal do vienka...

aralka
12. června

Uznávám Ozzyho jako zpěváka a takovou rockovou ikonu, umí udělat pořádnou show, byla jsem na několika koncertech jeho i s Black Sabbath, tu hudbu MILUJU asi 35 let a mám ji hodně naposlouchanou, tato kniha mě proto moc nepřekvapila, ale musím říct, že po přečtení si Ozzyho vážím ještě o trošku víc, protože prostě takové týpky, kteří si na nic nehrajou a řeknou, jak to fakticky bylo, nepovyšují se a dovedou přiznat chybu, navíc jsou vtipní, mám ráda. Nebudu moralizovat, jasně, že se choval divoce a někdy to fakt přeháněl, celý jeho život byla jedna velká jízda, ale nedá se mu upřít i citlivost, upřímnost a určitá sebereflexe. Kniha je skvěle napsaná a člověk si uvědomí, že když se za svým snem jde dostatečně urputně, výsledky se dostaví, přestože se to zpočátku zdá neuvěřitelné... jsem ráda, že jsem si knihu koupila..
https://www.youtube.com/watch?v=ZLyWIkMdoS4

ropo
06. června

Ten chlap je prostě magor, co všechno byl schopný udělat je až neuvěřitelné. Škoda jen, že si spoustu věcí také dokázal zničit alkoholem a drogami, ale líbí se mi na něm, když říká, že i na ty špatné věci nechce zapomenout, protože jen díky nim si může uvědomit své chyby a pokusit se je nějak napravit.
Doma jsem knihu četl a v práci poslouchal, obě formy podání jsou perfektní. Otakar Brousek skvěle vypráví. Za mě mohu jen doporučit.

1