Nudlesmakem Nudlesmakem komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Velmi čtivě napsaná kniha, s neodolatelným popisem přírody a osamělosti hlavní hrdinky, které celou dobu nezbývá než držet palce a na konci překvapí.
Velice se mi líbila.

06.08.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Laskavá, dojemná knížka, kterou shltnete za jedno, dvě odpoledne.

27.01.2024 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Poslouchala jsem jako audioknihu a musím smeknout před perfektním namluvením paní Cibulkové. Příliš nevyhledávám audioknihy namluvené ženskými hlasy, ale její tón, schopnost dramatizace postav, její frázování mě opravdu nadchly.
Pravda, válečných příběhů je poslední dobou víc než dost, avšak po delší době je podle mně Zlodějka knih jedna z těch, která svou citlivostí, zdánlivou nevinností a zároveň humorem a šibalstvím, která stojí za to, zařadit ji do domácí knihovny.

31.08.2021 5 z 5

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Vlastně nevím, jsem z toho rozpačitá. Podle mě je ten příběh odvyprávěn až příliš romantickým pohledem. Způsob, kterým je napsaný, podle mne ubírá na síle obsahu.

14.01.2021 2 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Další klasika, která neomrzí. Četli jsme ji ve školce, děti lišce dost fandily. A dost se nasmály jejím kouskům.
Také poskytuje mnoho příležitostí poučit děti, jak některé věci fungovaly dříve.
Jak by řekla kmotra liška :"Mordyje kopyto, to je ale hezká pohádka!"

18.02.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Poprvé čteno dětem, znám jako pohádku z televize, ale kniha je opravdu kouzelná. Její jazyk a humor asi víc doceňuji nyní, v dospělém věku, ale dětem se také velmi líbila.

31.08.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Přečteno jedním dechem. Když pominu hrůzu toho tématu, tak je to poeticky psaná kniha s příjemně nečekaným koncem.
Moje první setkání s autorkou a motivace k přečtení dalších jejích knih je vysoká.

10.01.2021 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knihu jsem četla kdysi do školy a nijak mě to neoslovilo. Dnes, po letech se mi příběh velice líbil.

10.03.2022 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Ano, možná je to kniha spíše pro děti a mládež, ale i mne na pokraji krize středního věku nadchla. Zábavné, dobrodružné, čtivé. A protože hraničáři pořád pijí kávu, velmi se mi zvýšila denní spotřeba Nescafé. :-)

02.01.2022 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha se mi moc dobře četla. Klasická detektivka. Připomínala mi něčím Perryho Masona. Byť se jednalo o soukromého detektiva a ne právníka. Cormoran Strike mě zkrátka nadchl. Zřejmě se přidá k zástupu mých oblíbených detektivů. A jeho sekretářka Robin také. Inu, co se dá dělat. Budu si muset přečíst další jejich příběhy. :-)

14.01.2021 5 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Čteno asi po milionté. Četla jsem poprvé jako holka a úplně mě to uchvátilo. I dnes se ráda vracím k Durrellovým knihám. Celý život toužím jet na Korfu, nejen kvůli této knize, ale i dalších od Durrella. Laskavý humor, přesvědčivé popisy přírody a zábavná rodina byli a zůstanou v mém okruhu oblíbených knih.

31.03.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi čtivě napsáno. Příběh je skličující, naléhavý, smutný.
O hvězdičku méně dávám, protože si myslím, že to chtělo rozepsat na větším prostoru. Ale možná určitá úsečnost toho příběhu vytvoŕila správný pocit zoufalství v ději.

27.05.2021 4 z 5

Mám k Pipi rozporuplný vztah.Jako dítě jsem jí milovala, když jsem ji četla později tak mi připadala podivná. Po 15 letech ji čtu znovu ve školce dětem a zase mě moc baví a líbí se mi a jim také. Ještě jsem měla možnost poslechnout si ji namluvenou Bárou Hrzánovou a to je teprve bomba!
Tak já nevím...přečtu si ji zase třeba za 15 let s nějakými vnoučaty a uvidím, co na ni budu říkat zase po letech.:-)

07.06.2022 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Nejprve se mi zdálo, že to bude proti druhému dílu zábava. Pravda, je to taková holčičí vztahová věc, člověk trochu doufá, že Robin a Strike se dají dohromady celou knihu, takže detektivka je na pozadí. Ale spousta zbytečného opakování věcí, co se již udály. Spousta natahování příběhu. Trochu nuda. Podle mě se to dalo napsat bez těchto vycpávek na mnohem méně stránkách.
Ale konec se mi líbil, takže vytrvám a půjdu i do další knihy.

19.06.2021 3 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Zajímavé prostředí, které bylo vykreslené tak, že se v člověku opravdu všechno svíralo, přitom nic strašidelného.
Děj napínavý, ne, že by se kniha musela přečíst úplně jedním dechem, ale těšila jsem se, jak se příběh vyvine a říkala si...mám si přečíst další díl, nemám si přečíst další díl a pak....poslední 2 strany rozhodly.MUSÍM SI PŘEČÍST DALŠÍ DÍL!

23.01.2024 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Oddechová detektivka čtená hlavně proto, abych do čtenářské výzvy mohla přidat Propast smeri a série mi dávala smysl. Neurazila, ale ani nenadchla.

30.01.2022 2 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Miluji ji už od dospívání. Vrátila jsem se k ní asi po 100 letech, abych se ujistila, že to opravdu byla skvělá kniha a nezklamala.

26.12.2023 5 z 5

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

Dojemný horor pro děti. Líbí se mi sociální témata Williamsových knih, humor, lehkost a zároveň morální poučení, které z příběhu vždy vyplyne velmi nenásilně.
Četla jsem 6 letému chlapečkovi (ačkoliv je kniha určena asi spíše pro děti o chlup starší) a moc se mu líbila a kupodivu se ani nebál.

07.06.2022 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Minulý rok jsem ji začala číst a po asi 30 stránkách odložila. Ale znáte to nutkání - to se přeci MUSÍ dočíst. Tak jsem se do ní pustila znovu. A zase ten začátek jako 1000x omletý western a pak náhle se tam začaly dít další a další věci. Vždy jsem si něco myslela a ejhle ukázalo se, že to je jinak a než se bych řekla Nesbø...byl konec.
Takže skvělé.

25.01.2022 5 z 5

Agathe Agathe Anne Cathrine Bomann

Víc mě zaujala obálka knihy než příběh sám. Je čtivě psaná, pár poetických souvětí, ale do knihovny určitě nezařadím.

25.05.2021 2 z 5