O chytré kmotře lišce

O chytré kmotře lišce https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24163/bmid_o-chytre-kmotre-lisce-XtL-24163.jpg 5 417 75

V hájovně U Pěti buků se nevedlo bystrému liščeti špatně. Od lidí se naučilo mluvit, číst i psát. Ale když vyrostlo, chtělo do světa. A tak liška utekla a zabydlela se v blízkém lese. Protože byla nejen chytrá, ale i vynalézavá a odvážná, pustila se do neuvěřitelných dobrodružství. S uzenářem Špejlíkem třeba uzavřela smělou sázku o výtečnou šunku, kterou samozřejmě vyhrála, a ještě přitom stačila provést pěkné kousky v celém městečku. Jelikož však liška byla poctivá a spravedlivá, získala si přízeň samotného knížepána. A co bylo dál? To už se dozvíte ve veselém vyprávění Josefa Lady, doprovázeném jeho báječnými obrázky.... celý text

zaz
27.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Josef Lada nás vezme do pohádky..., někdy stačí pohledem zavadit o jeho vidění světa... Když se vrátím do reality, uvědomím si, že příroda je krása všech krás, stačí se jen dívat. Tuto zkušenost mi vždy připomene obrázek od Lady. Vnoučatům se také líbí, to mne potěší dvojnásob. V knihovně si vybereme vždy jen jednu knihu a po přečtení se společně těšíme na další. A že jich je ! Hádáme, kolik jich na polici na nás čeká příště.

RonnieSmithx
10.12.2023 5 z 5

Knížka, která ukazuje, že je týraní zvířat špatné. 10/10.

Paris2000
30.11.2023 5 z 5

Něco nádherného.
Kniha potěší jak děti, tak i dospělé, kteří se vrátí nazpět a pamatují si scény z večerníčku dabovaného Jiřinou Bohdalovou.

mám připravené i jiné knihy Josefa Lady :-) ;-)

Janizoun
22.09.2023 5 z 5

O chytré kmotře lišce je moc pěkná knížka, která mi opět připomněla mé dětství. Lištičku jsem zařadila jako čtení na dobrou noc a mým malým ratolestem se vyprávění moc líbilo. Další milá knížka od Josefa Lady, která baví, líbí se stále a je oblíbená u dětí i v dnešní době, z toho mám obrovskou radost.

Hoblinka
09.09.2023 5 z 5

Nejlepší kapitola je Sláva telefonu.

Artim
27.03.2023 5 z 5

Hned jsem si vybavil onen večerníček J. Bohdalovou nadabovaný. Četba se mi tak spojila i s ostatními smyslovými vjemy a vše zapadlo do nostalgické parádní vzpomínky. Díky!

Ishir
15.03.2023 5 z 5

Krásný příběh o lišce. Je to klasika.

mia.com
30.01.2023 5 z 5

Jedna z mých oblíbených pohádek. jako snad všechny od pana Lady.

Hakate
23.08.2022 5 z 5

A samozřejmě i tato kniha byla moje nejoblíbenější :))

Čmeláček
05.07.2022 5 z 5

Nesmím zapomenout na jednu z nejoblíbenějších knih svého dětství a že fakt kmotra liška měla za ušima! :))) Skvělá kniha!

heavy66
01.06.2022 5 z 5

Pro tuhle chytrou kmotru lišku, která pobavila a rozesmála celé generace dětí, přeji všem liškám, ať žijí v klidu a míru v našich lesích, a bezpečně se vyhnou myslivcům, pytlákům i motoristům!

Zlatinka.Emilly
05.04.2022 5 z 5

Česká klasika s roztomilými obrázky. Vyčůraná liška, která "okradla" řezníka se nakonec projevila jako upřímná a poctivá. Rozhodně budeme s dětmi číst znovu a znovu.

Nudlesmakem
18.02.2022 5 z 5

Další klasika, která neomrzí. Četli jsme ji ve školce, děti lišce dost fandily. A dost se nasmály jejím kouskům.
Také poskytuje mnoho příležitostí poučit děti, jak některé věci fungovaly dříve.
Jak by řekla kmotra liška :"Mordyje kopyto, to je ale hezká pohádka!"

Andrea864
06.02.2022 5 z 5

Knížka, která pobaví malé i velké čtenáře...Využiji do čtenářské výzvy.

Šebestová3
09.11.2021 5 z 5

V dětství jsem četla snad tisíckrát ...a ani v dospělosti, po tísícprvé nezklamala!

katka134
21.06.2021 5 z 5

Čtení o mazané a chytré lišce zpříjemnilo horký den.
I po letech zůstává příběh o šunce mým nejoblíbenějším.

Pivka1
18.05.2021 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství a mládí. Přečtená snad tisíckrát ( podle toho i vypadá ), ale vracím se i teď, v letech babičky, abych si připomněla mazanost kmotry lišky. Obrázky pana Lady samozřejmě dávají kmotře lišce ten nezapomenutelný punc.

lordchaos
19.03.2021 5 z 5

Hezké čtení, které se snad líbí každému, kdo má dětskou duši. V televizním večerníčku jsem lišce hrozně závíděl tu velkou šunkovou kýtu schovanou ve vykotlaném stromu. Mnoho let jsem o ní jen tajně (a mlsně) snil, až mi ji (včetně knížky) nakonec daroval bratr ke třicátým narozeninám. Jen ji tehdy neschoval do stromu.

yellow
18.03.2021 5 z 5

Jako malá jsem ji měla namluvenou na kazetě a ráda ji četla. Po letech jsem se k ní vrátila, abych ji přečetla dceři a stále se mi líbí. Dcera je zatím moc malá, aby rozuměla tomu, co čtu, ale věřím, že za pár let ji příběhy kmotry lišky přečtu znovu a tentokrát si je užijeme obě.

Gibis
10.02.2021 5 z 5

Další krásná kniha mého dětství, kterou jsem si později znovu připomněla se svým synem a teď už čeká na vnoučata. Do dneška, když na výletě vidíme vykotlaný strom, tak nakukujeme, není-li tam šunka od řezníka Špejlíka :) Děkuji mé oblíbené uživatelce georginaa za připomenutí ;)

pohádky pro děti zfilmováno Večerníček lišky

Josef Lada
česká, 1887 - 1957
2009  93%O chytré kmotře lišce
2005  94%České Vánoce Josefa Lady
2007  96%Kronika mého života
2003  90%Nezbedné pohádky
2007  89%Bajky

Kniha O chytré kmotře lišce je v