Nikola086 Nikola086 komentáře u knih

Severka Severka Nina Špitálníková

Přečteno jedním dechem a mrazením v zádech. Nevěděla jsem, co mám od románu čekat, ale neskutečně mě kniha překvapila svým spádem celého děje.
Velmi se mi líbilo, že se autorka nebála poukázat na trochu jinou stranu KLDR a to konkrétně na vyšší vrstvu, která se má v porovnání s ostatními "jako prase v žitě" byť každý nese nějaké následky.
Rozhodně mi celé téma zůstane ještě dlouho v hlavě a budu o něm přemýšlet.

25.11.2023 5 z 5

Opožděné vzpomínky Opožděné vzpomínky Evelina Merová

Bylo zajímavé číst další z mnoha příběhů přeživších holokaustu. O to více jsem ocenila příběh po válce, kdy se malá Evelina dostala do zcela neznámé země a čekal na ni nový život.
Krásný příběh plný odvahy, naděje a pokory!
Vřele doporučuji přečíst.

24.10.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha se už tak zabývá dost nepříjemným tématem a autorka si ještě pohrála s datací vyprávění. Možná skrze toho jsem se do toho zamotala a po půlce jsem musela knihu odložit, vrátila jsem se k ní o něco později, kdy jsem ji dočetla daleko snáz. Řekla bych, že mi vše zapadlo do sebe a pochopila jsem i návaznost.

03.10.2023 3 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Troufám si říct, že toto byla nejlepší kniha autorky, kterou jsem četla! Čtivé čtení se zajímavým tématem. Autorka napsala krásný příběh odehrávající se v jiném prostředí 2.sv.v., ale prostředí velmi důležitém.
Knihu rozhodně doporučuji!

01.10.2023 5 z 5

Zprvu byla kniha velmi zajímavá, líbilo se mi, jak se autorka snažila vykreslit život hlavní hrdinky ještě před nemocí. Bohužel závěr knihy mě poněkud zklamal. Přišlo mi, že o anorexii až tolik nejde jako spíš o naivitu hlavní hrdinky. Kdyby kniha měla tento spád už od začátku, tak ji ihned odkládám.
Co naopak oceňuji je originalita příběhu. Autorka si vybírá zajímavá témata, která dle mého názoru jsou v knižním světě (alespoň u nás) trochu tabu.

17.09.2023 3 z 5

Kniha je velmi zajímavá jak svým stylem, tak tématem. Životice od mého bydliště nejsou nijak vzdáleny a přesto jsem o nich nevěděla, max z doslechu starších...
Není to lehké čtení. Někomu může dělat problém i velké množství zmíněných postav. Rozhodně doporučuji přečíst v nějakém klidném rozpoložení, jinak se v knize možná ztratíte :)

14.09.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Milý příběh plný romantiky, ale i smutku. Tahle kniha je skutečně pro dospívající, protože já měla už lehce problém smířit se s jistým chováním Lake...
Fascinuje mě, že autorka dokáže stále vymyslet originální zápletku i přestože je všem milovníkům knih CoHo jasné, jak to dopadne :D Na můj vkus to bylo možná moc ta zápletka, ale rozhodně kniha své kouzlo neztratila.

03.09.2023 4 z 5

Cíťa Cíťa Lenka Blažejová

Tahle kniha je úžasná. Při čtení jsem měla pocit, jakoby mi někdo skutečně četl myšlenky... Autorka náramně vystihla snad všechno, čím si právě introverti i citliví lidi procházejí.
Grafická stránka knihy mě uchvátila. I díky komiksovému zpracování se mile čte a čtenář se tak více soustředí na text.
Knihu jsem měla půjčenou z knihovny, ale po přečtení si ji MUSÍM pořídit i domů, protože se k ní rozhodně ještě vrátím

03.09.2023 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Po mysteriózním příběhu jsem sáhla po velmi dlouhé době a nelituju! Celá kniha byla čtivá, napínavá a občas ve čtenáři vyvolala mrazení po celém těle. Kniha ve mě vyvolala i dost smutku vzhledem k jistým okolnostem.
Velmi oceňuji knihu svou originalitou, nic podobného jsem nikdy nečetla a upřímně doufám, že autorka vydá něco v podobném duchu :)

31.08.2023 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Klasika, která rozhodně neomrzí! Náramně promyšlený příběh, který zapálí mozkové závity i svým čtenářům. Napínavé až do konce příběhu.
Menším mínusem byly francouzské věty, které nebyly nikdy přeloženy, já pochytila pár slov, ze kterých se dalo vydedukovat o čem je řeč, ale neznalí čtenáři nebudou vědět vůbec.

23.08.2023 4 z 5

Diamantové oko Diamantové oko Kate Quinn

Zprvu kniha moc neutíkala, přišlo mi vše až příliš popsané. Ale mělo to své důvody. Kniha po zhruba 100 stran začala utíkat hlavně vtažením čtenáře do děje, velmi dobře se četla a se zatajeným dechem jsem čekala, jak tohle všechno dopadne.
Děkuju autorům, kteří nezapomínají i na ženy, hrdinky, které v dnešní době nejsou vůbec známy. Proč nás ve škole učí o samých zloduších, ale o takových hrdinech se nikdo ani slůvkem nezmíní?
Rozhodně doporučuji všem čtenářům vyhledávající historické romány na skutečných podkladech.

23.08.2023 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Nevím pořád co si o tomhle díle myslet... naprosto skvěle odkryl zbytek tajemství, které čtenáře pronásledovaly v předešlých dílech... Na druhou stranu mi zápletka knihy přišla možná až moc přitažená za vlasy. Ale zase se to i vcelku hodilo ke stylu autora.

10.08.2023 4 z 5

Tohle nebyl úplně můj šálek kávy, byť mám klasiku ráda. Zpracování příběhu bylo velmi zajímavé a věřím, že autor si ještě získá mnoho dalších čtenářů.

02.08.2023 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Autorce jsem se výrazně vyhýbala. Zvědavost však byla mnohem větší a po neustálém chválení knihy ze všech stran, jsem si ji také přečetla.
Tohle byla fakt jízda. Naprosto originálně zpracované, autorka se nebála napsat věci tak jak jsou včetně značného množství sprostých slov. Celá kniha je psána velmi čtivě a na její přečtení vám bude stačit pouhý víkend.

01.08.2023 5 z 5

Vždycky jsem obdivovala celebrity, obzvláště ty, u kterých se zdálo, že žijí bezstarostný život, srší sebevědomím a nic jim nechybí. Matthew Perry tohle všechno vyvrací. Při čtení knihy mi bylo chvílemi neskutečně úzko. Hvězda, kterou miloval téměř celý svět, odkrývá jednu tvrdou realitu za druhou.
Jestli milujete seriál Přátelé, tak tahle kniha vás nesmí minout, protože i tento celý příběh je nedílnou součástí celého seriálu.

27.07.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Po knize jsem sáhla, aniž bych si předem trošku zjistila o co půjde a byla jsem opravdu velmi překvapená. Ze startu knihy trvá dlouho, než se dostanete k tomu skutečně podstatnému. Pak kniha začne vyvolávat veškeré emoce. Mrazení v zádech, lítost, vztek, znechucení, smíření...
Jedná se o velmi náročné téma, které dle mého názoru není pro každého. O to víc cením autorku, že se nebála tak tabuizovaného a kontroverzního tématu a dokázala vytvořit tak úžasnou knihu jako je právě Zahrada.

27.07.2023 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Mnohem lepší než první díl série! Děj ubíhal velmi rychle, kniha byla čtivá, napínavá. Volně navazuje na první díl ale autor už se vyhýbá přílišnému popisu krajiny jako tomu bylo u prvního dílu.
Velice se mi líbilo prolínání ich- a er-formy.
Vřele doporučuji!

17.07.2023 5 z 5

Skála Skála Peter May

Autor má velice specifický styl. V příběhu je vše barvitě popsáno, proto se dle mého názoru začátek knihy mírně vlekl. Zhruba od poloviny to byla neskutečná jízda. Geniálně navzájem propletené životy vstupovaly do vyšetřování a vy do posledních stran můžete jen hádat, kdo by mohl být oním vrahem. Což velmi oceňuji.

11.07.2023 4 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Náramně skvěle napsaný příběh z období 2. světové války pro náctileté čtenáře. Příběh má své kouzlo především díky autorovi, který si sám všemi hrůzami prošel a kniha díky tomu o to více zajímavější.
I přestože je kniha určena pro náctileté, tak si své čtenáře najde i mezi dospělými.

11.07.2023 5 z 5

Krásná novela s tak vážným tematem, které by se mohlo v literatuře objevovat více. Hořkosladký příběh, u kterého se po dočtení zamyslíte.

11.07.2023 5 z 5