nikol1774 nikol1774 komentáře u knih

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Moje druhá kniha od Nesba. Nejdřív jsem si říkala, že to je moje druhá a taky poslední kniha od Nesba, ale uprostřed knihy jsem začala mít pocit, že to určitě není moje poslední kniha od tohoto Norského spisovatele. Nebudu se tajit tím, že jeho knihy mě lákají jen kvůli prostředí ve kterém jsou děje zasazené. Norsko je jeden z nejkrásnějších států, které jsem poznala. A detektivky jedny z mých oblíbených knih. Tato kniha si mě získala díky originálnímu ději, který je velice napínavý a nepředvídatelný. Z jedné části jsem měla pocit, že je autor psychicky narušený a kdo knihu četl určitě ví o jaké části mluvím, ale ani to mě nedonutilo tuto knihu odložit a víc a víc jsem se zabírala do čtení. Těším se na jeho další knihy.

01.01.2018 4 z 5

Prokletý rod Palmisanů Prokletý rod Palmisanů Rafel Nadal (p)

Moje první kniha s válečnou tématikou. Za mě hodně dobrá kniha, zajímavě propletený děj, jehož detaily mě nutily číst dál a dál. Líbilo se mi, že kniha měla i milostný děj. Mám ráda když se postupem čtení dozvídám osudy všech postav a to tahle kniha dokonale splnila. Je smutná, romantická a hodně jsem se při čtení zamyslela nad hrůzou války.
Je to skvělá kniha, ale nemohu říct, že je jedna z nejlepších.

31.12.2017 4 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Musím říct, že jsem od této knížky moc neočekávala, ale mile mě překvapila. Naprosto jsem se sžila s postavami, byly mi hodně sympatický. Přála jsem jim jen to nejlepší. Jako bych já sama byla Denise. I když děti ještě nemám, pro mojí sestru bych udělala první poslední. Ve vztahu jsem chápala Denise ale i Taylora, občas bývám stejná jako Taylor. Malý Kyle byl moje oblíbená postava, přála jsem si aby se mu dařilo co nejlíp, aby ho měli všichni rádi a aby se naučil vše co má malý chlapec v jeho věku umět. Věta ,,Mám Tě rád mami.,, mě rozbrečela a zaroveň jsem byla šťastná.
Je to akční, romantický, zábavný. Za mě velmi dobrá kniha.

25.12.2017 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Vzhledem k tomu, že fantasy nemám ráda mě celkem překvapila tahle knížka. Jako u většinu knih jsem ani o téhle na začátku nic nevěděla, ale chtěla jsem dát ještě poslední šanci fantasy knížkám a opravdu zírám. Postavy mi přišly sympatický děj byl hodně zajímavý, ale zároveň to nebylo až moc přehnaný. Na závěr bych asi řekla jenom to, že to nebylo až tak špatný, ale další díl si nejspíš nekoupím.

03.12.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

No.. na knížku jsem se hodně těšila, spousta lidí mi ji doporučovali a světe div se, celkem mě zklamala.. zdála se být stejná jako všechny ostatní, děj byl předvídatelný (teď nemluvím o konci), až poslední strany mě dostaly. Najednou mělo všechno takový jiný nádech. Všechno se začalo vyjasňovat, opravdu bych jednou chtěla číst knihu, která bude od první stránky až do poslední zajímavá tak jako konec téhle knihy.
Celkově hodnotím 4* z toho důvodu že mi byli sympatický postavy a soucítila jsem s Anne, věřila jsem jí zatímco jí jiní podezřívali.
Ten konec.. nemyslela jsem si že únosce může být on. Ale pak mi to začlo zapadat, no a ty poslední řádky? Co to sakra mělo být? Ty mě donutí koupit si další díl, pokud nějaký bude. :)

29.11.2017 4 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Nějak se nemůžu rozhodnout zda se mi kniha líbila nebo ne. O knize jsem nevěděla vůbec nic dokud jsem jí neotevřela. Myslela jsem si, že kniha bude jednotná, bude mít jeden děj a začalo to skvěle. Trochu mi první příběh připomínal knihu ,,Kam se poděla Elizabeth,,. Jenže já otočím na další stránku a děj je úplně jiný. Všechny ty příběhy mě překvapily a všechny do jednoho mi přišly nedokončené. Něco tomu chybělo. Řádný konec. Zklamalo mě to.

25.11.2017 3 z 5

V zákulisí hotelu V zákulisí hotelu Jacob Tomsky

Kniha byla super, moc jsem od ní neočekávala, ale mile mě překvapila.. Jelikož studuji obor hotelnictví a učitelé se tváří jakoby bylo povolání v hotelu to nejlepší na světě, jsem ráda že jsem jsem si tuto knihu přečetla. Trochu mě mrzí, že knihu nepsal český autor (což samozřejmě nezazlívám knize, ani autorovi) jelikož hotely v Česku se výrazně liší od hotelů v Americe. Moc se mi líbilo, že autor napsal jak to doopravdy chodí.

25.11.2017 4 z 5

Mělo to smysl?! Mělo to smysl?! David Menasche

Krásná knížka. Moc mě mrzí, že nemáme ve škole žádného tak úžasného učitele.
To se stalo profesoru Menaschemu je sice běžná věc, ale v každé knížce mě to hodně zasáhne a donutí mě se nad tím znovu zamyslet. Donutí mě to vážit si všech členů mojí rodiny, protože vůbec nezáleží na věku. Rakovina může postihnout i děti. Je to neskutečná věc.
Tuhle knížku bych z pár důvodu dala přečíst některým našim učitelům, zvláště těm, kteří nám nedovolí vyjádřit náš názor a stojí si pouze za tím svým. Potřebovala bych někoho jako byl Menasche.

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Hodně jsem se na tuhle knížku těšila a musím přiznat, že mě trochu zklamala. Části kde se píše o jejich minulých životech mě nebavily, ale četla jsem je z důvodu, že jsem se těšila na části, kde bude život současný. Musím uznat, že bez těch ''nudných'' pasážích by to nebylo ono.
Knížka mě donutila se na reinkarnaci koukat z jiného hlediska.

16.11.2017 4 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Taková kniha pro puberťáky. Podle mého názoru je to jenom přepsaný klasický romantický film pro mladý. Četla se hezky. Postavy mi byli sympatické. Ale znám i lepší knihy.

16.11.2017 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Super knížka. Super děj. Bylo to pěkně napsaný, ale musím se přiznat, že jsem se v tom zpočátku neorientovala. Asi kolem 50 stránky jsem teprve přišla na to jak je to psané a musela jsem si je přečíst znovu abych pochopila komu se co stalo. Po tomhle zádrhelu už se četla sama. Konec mě úplně překvapil.

16.11.2017 4 z 5

Dlouhou jsem tuhle knihu sháněla po bazarech, až mi ji jednou koupil táta k narozeninám. Jsem ráda za to jak skončila, z prvního dílu jsem byla tak nadšená, že jsem ho přečetla během jednoho dne. Tuhle knížku jsem četla tři dny a jen z toho důvodu, že jsem neměla moc času. Nádhera sama o sobě. Kéž by byl třetí díl, chci vědět jak žijí, chci vědět jak se jim daří.

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Další moje maturitní kniha a zároveň kniha, kterou jsem četla nejdýl ze všech co jsem kdy četla. Nebavilo mě to. Opravdu nezáživná kniha, děj se táhle. Je v ní pouze pár částí, které nejsou nudné, ale dají se číst.

16.11.2017 1 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Maturitní kniha. Jediný důvod pro přečtení. Pro mě naprostý utrpení.

16.11.2017 odpad!

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nějak zvlášť mě to nenadchlo. Ale k zamyšlení je to dobrý. Knížka rozhodně není pro děti.

16.11.2017 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nebýt tohle kniha, která byla obsažená v mým maturitním kánonu, nikdy bych jí nečetla a nikdy bych nevěděla o co bych přišla. Super zápletka, super konec, do poslední chvíle jsem netušila kdo Sněhulák je. Ostatně to já nevím u žádný detektivky. Jsem hodně zvědavá na film, na který se v nejbližší době chystám. Ale už teď vím, že film se knížce nemůže vyrovnat. Top příběh. Jedna z mých oblíbených detektivek.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Díky bohu, že jsem si tuhle knihu vybrala do maturitního kánonu!! Krásná kniha a přesně tak i film. Podle mého názoru je kniha v některých věcech lepší než film, ale film je taky krásný. Mrzelo mě, že ve filmu spolu pan Darcy a Elizbeth tolik nemluví, knížka to vše ale zpravila. Na posledních pár stránek kdy si toho oba měli tolik co říct budu vzpomínat ještě dlouho. Opravdu nádhera od začátku až do konce.

23.09.2017 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Další kniha k maturitě. Tohle už byla opravdu hrůza. Nelíbil se mi autorův styl psaní. Nelíbil se mi děj. Nic. Opravdu bych knihu nedoporučovala.

16.09.2017 1 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Na tuhle knihu jsem se chystala už hrozně dlouho, akorát jsem měla strašně moc dalších knih do kterých jsem se chtěla pustit a nedostala jsem se ke koupi téhle. Nakonec to ale dopadlo tak, že jsem si tuhle knihu vybrala k maturitě a dostala se mi do rukou. Měla jsem nějaké starší vydání a tato knížečka byla malinká akorát do ruky a měla malinko stránek, takže byla přečtená hned. Byla nádherná od začátku až do konce. Jsem strašně ráda, že jsem si knihu mohla přečíst a budu se modlit za to abych si jí vytáhla i u maturity.

16.09.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí díl se od předchozích liší tím, že Cormoran řeší svůj vlastní případ. Dost morbidní jako předchozí díl. Co vytýkám je český překlad. Celou dobu jsem si tajně přála aby se Robin vykašlala na Matthewa a dala se dohromady s Cormoranem. A ono pořád nic a nic, až když konečně jede Cormoran na svatbu tak jsem si myslela, že něco. Akorát z českého překladu není jistý jak to dopadlo. Neskutečně mě to naštvalo. Chci další díl. Potřebuji další díl. Rozhodně si tohle přečtu znovu. Opravdu jedna z mých oblíbených sérií.

16.09.2017 5 z 5