nikol1774 nikol1774 komentáře u knih

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Kniha se mi neskutečně líbila. Četla se jedním dechem, dlouho jsem si jí přála až mi nakonec přítel udělal velkou radost. Názorná ukázka lásky, přátelství, rodiny i chyb. V Římě jsem byla a všechno jsem si dávala dohromady a spojovala s místy, jež v knize byly popsány.
Moc se mi líbilo, že autor nechával čtenářům volné stránky pro jejich poznatky, že mluvil (psal) přímo jim.
Myslím, že kniha mi v srdci zůstane ještě dlouho.

21.04.2017 5 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Tuto knihu jsem objevila v Levných knihách a koupila si jí, bez toho abych věděla co mě čeká. Strašně moc mě příběh zaujal. Je to pěkně napsaná knížka, kterou by měli číst děti na základní škole jako povinnou četbu a povinně by si jí měl přečíst i každý učitel, který šikanu ignoruje.
Co jsem na knize trochu nepochopila, proč se Jonathan rozhodl pro tu nejstrašnější sebevraždu. Když se nad tím zamyslíme - Nejhorší smrt je smrt v plamenech.

20.04.2017 4 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Moje hodnocení je jednoznačně záporné. A vím přesně čím to je. Nějak mi uniklo, že kniha má tři díly. Na MegaKnihách jsem tuto knihu objevila s tím, že zkusím jiný žánr než čtu a s tím, že by se mi mohla líbit, jelikož mám ráda Sci-Fi filmy.
To, že čtu třetí díl nějaké série jsem zjistila až doma, když jsem knihu otočila.
Kniha se mi ale i tak četla špatně, nerada jsem se k ní vracela a dočetla jí jenom proto abych měla klid.
Nicméně kdyby byla kniha zfilmována kouknu se na ní ráda.

20.04.2017 1 z 5

Pád vzhůru Pád vzhůru Gary Van Haas

Příběh se mi moc líbil, tak do poloviny.. První půlka knihy byla opravdu taková ze života, špatný den, završený tim že Gerald skončil na ulici. OK. Když se pak na ulici naučil žít a poznal přítele bylo pro mne trochu dojemné. Druhá polovina knihy bylo fantasy, který se skutečným životem nemá nic společného.
KAŽDÝ MÁ PRÁVO NA DRUHOU ŠANCI to byla věta, která mě na obálce dost zaujala. Ano, každý má právo na druhou šanci, ale komu bude v kapse vibrovat zelený lístek? Komu se jen tak zjeví manželka, dům a 6 000 000 na účtě? Odpověď je jasná, nikomu.
Kniha se ale hezky čte a pohádka je to hezká :)

20.04.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na tohle nejde nic říct... Kniha je dokonalá. Byla jediná od které jsem se fakt nemohla odtrhnout, napínavá od začátku až do konce. Každé ráno dojíždím hodinu do školy vlakem ale ani z daleka se nepodobám Dívce ve vlaku. Je to hrdinka. Celou dobu jsem jí věřila a byla naštvaná na ty kdo z ní dělali labilního člověka. Celou dobu jsem si myslela, že to udělala Anna, celou dobu až do konce jsem o tom byla přesvědčená.. Tohle jsem ani při nejmenším nečekala. To, že se sám přiznal a ochotně jim všechno vyprávěl, to se mi nějak nezdá, ale budiž. Za mě fakt hodně dobrá knížka.

05.04.2017 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Kniha mě překvapila, nic jsem o ní nevěděla, když jsem jí kupovala. A abych se přiznala koupila jsem si jí jenom proto, že se moje malá ségra jmenuje Kateřina. Po přečtení si myslím, že moje sestra bude jako každá Kateřina v knize, všem klukům zlomí srdce.
Co napsat ke Colinovi... mě by takový typ kluka nezaujal. Samotný příběh mě překvapil celkem mile. Je to zas něco originálního, což se v takový spoustě knih dá napsat jen velmi obtížně. Líbilo se mi, že autor psal dodatky k příběhu dolu na stránku. A oceňuju i závěr knihy, teď už nemyslím příběh, ale část kdy Daniel Biss popisuje matematické grafy. Je dobře, že i když už to nemá moc spojitost s příběhem to v knize je, knihu to ozvláštňuje, ale věřím že jak už autor psal, minimálně polovina lidí co knihu četla si dodatek v knize nepřečetla.

03.04.2017 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Nedávno když jsem četla poslední erotickou knihu jsem psala, že kdyby náhodou někdo měl něco originálního aby mi dal vědět a kamarád mi přinesl tuhle knihu. Nejdřív jsem jí nedávala vůbec žádné šance, ale když jsem jí otevřela začala jsem koulet očima. Knížka je sexuální od první do poslední stránky a konečně to není klasickej erotickej děj (šéf a asistentka). Po přečtení knihy jsem si řekla jediný a to ''wow''. Takhle knížka je fakt krutá.
Pět hvězdiček jsem nedala protože když třicetiletý chlap spí s dvanáctiletou holčičkou a ještě k tomu to chtěla ta holčička tak to už mi to přišlo dost přehnaný.

31.03.2017 4 z 5

Báječný lhář Báječný lhář Susann Pásztor

Kniha mi přišla svým způsoben dobrá. Byla celkem zajímavá. Až na to, že jsem skoro do poslední chvíle nenašla pořádnou zápletku. Takže knihu jsem četla, četla a až když ke konci přišlo něco zajímavýho došlo mi, že to je ta zápletka celýho příběhu. Možná jsem hloupá a prostě jsem to nějak přehlídla nebo mi to nějak vyklouzlo, ale u mě tahle kniha moc nezabodovala.

31.03.2017 2 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Oproti prvnímu dílu byl tenhle trochu originálnější. Už mi tolik nepřipomínal 50 odstínů šedi, až na ten začátek, jak přes kopírák. Tato kniha je již 6 erotická kniha kterou jsem četla a příběh je takový pořád stejný, arogantní děvkař, který nakonec nechce žádnou jinou ženu než ženu, která vystupuje v knize jako hlavní postava. Vždy se hraje podle těch pravidel a pak podle těch, nakonec se něco zvrtne a nakonec udělá ten muž velký gesto (většinou jde o zasnoubení) ''a žili spolu šťastné až do smrti'' Všechny tyhle erotické knihy jsou na jedno brdo. Ale v rámci možností celkem pěkná.
Kdyby mi mohl někdo doporučit erotickou knihu, která má fakt originální děj a né takový jaký jsem zde napsala, budu vám moc vděčná.

24.03.2017 4 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Kniha byla pěkná, hezky se četla. Co vytýkám je že kniha je tak z 85% stejná jako 50 odstínů šedi. Erotické scénky nechyběly, ale mohlo to být trochu odvážnější, oba se drželi dost zpátky. Od erotické knihy si představuji něco víc. Ale překvapila mě celkem příjemně. Jsem zvědavá na druhý díl.

23.03.2017 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Kniha mě strašně nadchla, ze začátku mě mátlo jak to bylo s tím jejím útěkem, nakonec mi to ale všechno začalo dávat smysl. Mělo to strašně krásnej příběh s krásným koncem. Love story jak vyšitá.
Co musím vytknout je, že se nějak neshodovali její vlasy, chvíli psali že měla vlasy hnědé, pak blonďaté, pak psali že když žila s manželem měla vlasy dlouhé blond, pak když utekla tak se ostříhala a měla vlasy krátké a hnědé, mátla mě obálka, nějak všechno.
Kdybych měla srovnat knihu a film, tak příběh je stejnej, to co je hlavní je i v knížce i ve filmu, ale jinak se to všechno hrozně liší. Nechtěla jsem si knížku kazit filmem, ale pak jsem neodolala a film si pustila a fakt se toho nemusí nikdo bát, je to úplně jiný.

Cesta staletími Cesta staletími Zdeňka Jordánová

Tohle byla knížka díky, který jsem se do čtení pustila a začalo mě tolik bavit. Půjčil mi jí táta a to byl ten první okamžik kdy jsem zjistila, že mě baví úplně jiný věci než tátu. Knihu jsem dočetla, ale rozuměla jsem jí jen tolik málo. Všechno se mi to motalo dohromady a vůbec mě to nebavilo. Nakonec jsem z toho něco málo pochytila, ale jinak hrůza.

20.03.2017 1 z 5

Proč jsme se rozešli Proč jsme se rozešli Daniel Handler

Knížku jsem měla půjčenou od kamarádky, ale sama bych si jí nekoupila. Četla se celkem snadno. Bylo v ní spousta ilustrací, spousta krásných ilustrací a díky nim byla zbytečně dlouhá. Ilustrace byly sice pěkné ale kniha by se bez nich obešla, naopak si myslím že bez nich by byla lepší a člověk by měl možnost využít svojí představivost. Příběh takový zvláštní. Neurazí ani nenadchne. Kniha je spíše pro puberťáky.

20.03.2017 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Knížka stejně krásná jako první díl. Spisovatelka je skvělá. K příběhu bych jen napsala, že mě neskutečně zarazilo, že se v příběhu objevila Lily. Pořád jsem tomu nemohla uvěřit. V podstatě se celý příběh točil jenom kolem ní. Dívka je sice drzá až to není hezký, ale naprosto jsem věděla jak se cítí. Soucítila jsem s ní a mrzelo mě že jí nikdo nerozuměl. Samozřejmě koncem jsem byla nadšená. Lily našla štěstí a stejně tak ho našla i Lou, která si ho zasloužila ze všech nejvíc. Krásnej příběh.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Na tohle knížku nemám slov. Je dokonalá ve všech ohledech. Neskutečně silnej příběh, byla jsem nadšená začátkem, prostředkem i koncem. Né že by mě těšila smrt Willa. Doufala jsem, že nakonec dá přednost životu a lásce, kterou mu Lou nabízela. Nestalo se. Byl podle mně trochu sobeckej. Jojo Moyes je skvělá spisovatelka. Moc jí obdivuju. Co mě mrzí, že film se dost liší a ovlivnil mě natolik, že kdykoliv myslím na tu knihu vzpomenu si na herce z filmu a na to prostředí z filmu, i když jsem si ho představovala úplně jinak, možná líp. Film jsem před knihou neznala, upřímně neznala jsem ani kousek příběhu z knihy. Naskytla se mi příležitost půjčit si knihu od kadeřnice a tak jsem kývla. O to víc mě mrzí, že druhý díl se jmenuje Život po tobě, měla jsem v ruce Než jsem tě poznala a Život po tobě a když už jsem začala číst první díl a jakž takž věděla o co jde, nemusela jsem číst dál, protože mi název druhého dílu prozradil jak skončí tento příběh.

20.03.2017 5 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Edgar Allan Poe

No co na tuhle knížku napsat. Rozhodně je napínavá, každá povídka mě něčím zaujala, ale některé jsou na mě až příliš morbidní. Vypíchnout kočce oči je na mě fakt moc. K některým povídkám mám fakt odpor, ale některé jsou dobré.

20.03.2017 1 z 5

Dárek Dárek Cecelia Ahern

U téhle knihy mě hrozně zaujal děj, zaujalo mě kolik věcí si člověk může odnést z jedné knížky. Bylo mi líto rodiny, kterou Lou zanedbával, ale zároveň mi bylo líto i jeho protože si myslím, že v hloubi duše chtěl se svou rodinou trávit čas, ale práce mu to neumožňovala. Když jsem se dostala k tomu, že dal Gabe Louovi pilulky fakt mě nenapadlo na co jsou. Takový trochu fantasy příběh, ale byl svým způsobem kouzelný. Originální nápad. Pořád jsem čekala, že Lou nabídne Gabeovi bydlení cokoliv, když pak nakonec zjistil kde ''bydlí'' a ono nic, Lou je částí svého já bezcitný parchant. To jak kniha skončila mě strašně vylekalo, myslela jsem, že se to nějak vyřeší, že to byl jen sen cokoliv ale že to nemůže být pravda, když se Lou konečně vzpamatoval, stala se tahle věc a ještě na Vánoce. Poslední rozhovor, který se odehrál mezi ním a dětmi mě velmi dojal, málem jsem se neubránila slzám.

20.03.2017 4 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Kniha mě velmi zaujala. Ze začátku jsem jí nedávala šanci, ale potom mě začala bavit. Líbilo se mi zpracování. Četla se krásně, za chvilku byla přečtená celá. Originální nápad jak se snažit zachránit manželství. Do poslední chvilky jsem netušila kdo je Tazatel 101, čekala jsem spíš, že se nakonec opravdu sejdou a dají se dohromady, za žádnou cenu mě nenapadlo, kdo to opravdu je. Z konce jsem byla nadšená, bylo to dojemné.

20.03.2017 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Četla jsem spoustu recenzí před tím než jsem si knihu koupila a troufnu si říct že 90% recenzí bylo kladných. Když jsem ale otevřela knihu a začala číst, docela mě zklamala. Hrozně dlouho trvá než se vůbec dočtete k něčemu záživnému, tím chci říct že je kniha neskutečně zdlouhavá. Vůbec jsem se do ní nemohla začíst. Ke konci začala být zajímavá a trochu mě to hnalo dopředu, ale ke konci kdy Matt vysvětluje co se vlastně stalo se to zase táhne. Přesto, že mám ráda takovýhle žánr mě tahle kniha moc nebavila.

19.03.2017 2 z 5

Ukryté city Ukryté city Diana Palmer

Každý příběh byl něčím jiný. Nemůžu souhlasit s předchozí recenzí. Bavily mě oba příběhy, ani jednomu nemám co vytýkat. Kniha se četla snadno. Příběhy jsou krátké přesto do nich spisovatelka vepsala všechno co bylo potřebné. Dle mého názoru si u knihy hezky odpočinete, nemyslíte na nic jiného. Kniha nenadchne ani neurazí. Takový průměr.

19.03.2017 3 z 5