Dokonalé ticho

24. listopadu se Angličanka Yasmin s desetiletou dcerou Ruby vydají na cestu přes severní Aljašku. Pátrají po Rubyině otci Mattovi, který se při katastrofálním požáru inuitské vesnice ztratil v polární divočině. S každou další mrazivou mílí se hrouží stále hlouběji do nekonečné polární noci. A Ruby, která je od narození úplně hluchá, musí čelit temnotě, v níž se nemůže dát vést ani zrakem. Nehodlá milovaného otce opustit za žádnou cenu. Avšak zima je svírá v ledových spárech stále pevněji… a kdosi je ve tmě sleduje. „Rosamund Luptonová ve vrcholné formě!“ Daily Mail „Elegantní, ledově jedinečný thriller – nic podobného už letos číst nebudete.“ The Observer...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291663/dokonale-ticho-xrn-291663.jpg 3.5141

The Quality of Silence (2015)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Babo

Přidávám se k těm, kteří považuji celý příběh za bujnou a současně nepravděpodobnou fantazii autorky.
Je ale tak málo knih odehrávajících se v závějích sněhu , že jsem ji dočetla. :-))))
Autorčin styl psaní se mi ale líbí a tak si přečtu i 3. knihu a uvidím.

Handaa

Bohužel nemůžu knihu úplně hodnotit, neboť jsem ji nepřečetla celou. Musela jsem se do ní nutit, ne a ne se začíst, zkoušela jsem to tak 10x, ale prostě to nešlo a myslim, že už ji ani nikdy nepřečtu.

Maky141

Kniha se mi libila, sice nebude patrit mezi me top knihy. Musela jsem se docela prokousat tim zacatkem, ale potom jsem se nemohla od knihy odtrhnout, abych vedela, jak to dopadne.

Lucie430

Po pro mne poutavé knize Sestra a skoro stejně dobré knize V plamenech přišlo Dokonalé ticho a pro mne bohužel naprosto nečtivá kniha, kterou jako jednu z mála, jsem nebyla schopna, ani po několika měsících vracení se k ní, dočíst.

atevi4

Taková nevyrovnaná knížka... úvahy neslyšící holčičky a její vztah ke světu, slovům a k rodičům u mě bodovaly... naproti tomu ta "thrillerová linka", jak už tu bylo řečeno, těžko uvěřitelná... ale pak zase to vylíčení Aljašky, zase body přidalo... Takže za přečtení stojí, každý si v ní něco vybere.

Beruska18
28.11.2017

Nějak jsem se bohužel nemohla začíst, děj mě moc neoslovil ....

Ajinka126
14.11.2017

OU. Tohle mě nebavilo. Každou stránku jsem se nutila číst. Nezajímal mě ten příběh. Přišlo mi to absurdní s sebou na Aljašku tahat dítě. Na druhou stranu právě glossy a myšlenky malé Ruby bylo to nejlepší na celé knize. Některá její přitovnání jsou nádherná.

Apanka
23.10.2017

Dávám 3* za to, že tuhle spisovatelku mám ráda a obě knihy sem totálně žrala. Ale tohle byla fakt nuda a šlápnutí vedle. Ani už nevím moc o čem to bylo.

irefir
12.10.2017

Dost zvláštní kniha, několikrát jsem ji chtěla odložit, ale vydržela jsem do konce. Souhlasím s některými komentáři, že příběh je dost naivní a nereálný. A po přečtení knihy určitě netoužím po dovolené na Aljašce:)

Michaeles
22.09.2017

Dávám dvě hvězdy jen proto, že se kniha docela dobře četla a druhou zato, že se kniha odehrávala na Aljašce. Jinak je kniha naprosto o ničem.

SPOILER:

Asi tak 200 stran popisování, jak ženská, která v životě neřídila kamion, do něj sedne a jede tou nejstrašnější a nejnebezpečnější krajinou jakou si můžete jen představit, bez toho aniž by se ji cokoliv stalo. Pak dojede (to zbývá asi posledních 50 stran) a je tu velké rozuzlení a "začátek" knihy, kde se alespoň něco děje.

Toňula
11.09.2017

Stejně jako ostatním i mně připadala kniha velmi zvláštní, celkem originální téma i zpracování, akorát opravdu těžko uvěřitelné a úroveň vyprávění taková nevyvážená.. Místy myšlenkově velmi hluboké a jindy docela nudné a na konci až přitažené za vlasy..Předchozí knihy byly o dost lepší.

ufounseztratil
24.07.2017

Hezké metafory. Ale jakmile hrdinky vylezly z kamionu, úroveň šla dolů. Typicky americký konec, neuvěřitelný a naivní. A to to psala Angličanka.

Maňule
22.07.2017

Docela jsem ráda, že mám dočteno. Předchozí autorčiny knihy mě nadchly, takže jsem se těšila....., ale zdlouhavé popisy, nevěrohodný děj a takový prazvláštní ustřižený konec. Snad to příště bude lepší.

111moni
12.07.2017

Za mě tedy nejslabší ze tří knih, dočetla jsem,nicméně jen abych dočetla.Předchozí dvě byly naprosto skvělé. Tady byla zápletky předvídatelná a děj nějak plochý.

mautina7
18.06.2017

Předně obdivuji spisovatelku za její rešerši života na Aljašce, to se mi líbilo. Příběh samotný už na mě působil příliš bizarně, matka se s neslyšící dcerou sama vydá s náklaďákem (který nikdy neřídila, na faktu moc nemění to, že je to fyzička, dle mého názoru) a ještě má za zády maniaka, který se je snaží zabít.

Dousabel
01.06.2017

Je to hrozně zvláštní kniha. Stejně jako dvě předchozí, ale tahle ještě víc. Trochu mi to místy připadalo jako sci-fi, asi jako kdybych si půjčila raketu a odletěla do vesmíru :) Říká se, že láska hory přenáší, ale nevím, jestli by nějaká máma vystavila své dítě takové šílenosti. Doporučuji možná číst v zimě, pro lepší atmosféru :D

SimonaP
25.05.2017

Stráášně zdlouhavý začátek, pořád se jede, jede, jede, mrzne, a nic se neděje. Poslední čtvrtina je napínavá, ale nějak mi to nestačilo. Zrychlené vysvětlení jak a proč mi opravdu k dobré knize nestačí.

karolina5333
14.05.2017

Náhodou je to velmi dobrá kniha!Přiznávám, že ze začátku se mi taky nečetla úplně dobře, ale naštěstí nemám ve zvyku rozečtené knihy odkládat, a tak jsem se mohla dopracovat do skvělé druhé třetiny knihy a neméně zajímavého finále.Doporučuji vydržet!

dominika2585
11.05.2017

Pomalý rozjezd. Od začatku jsem se do čtení musela nutit. Nedočetla jsem.

sarkap123
24.04.2017

Super, takový trochu jiný, mrazivý thriller. Měla jsem od knihy menší očekávání, takže jsem nakonec příjemně překvapena, jak mě kniha bavila.

jllv
14.04.2017

Nebylo to úplně špatný. Chvilka mě kniha bavila, chvilkama ne. Ale předchozí 2 knihy od autorky se mi líbily mnohem více.

nase_zuzu
31.03.2017

Nic moc teda. Přečetla jsem za jediný den a nic si z toho neodnesla. Spíš mi vadilo, jak nereálný příběh to byl.

ArwenAragorn
29.03.2017

Jsem už velká holka a vím, že nálepka bestseller ještě nemusí znamenat dobrou knihu. V tomto případě neznamenalo. Velice vleklý, dost nudný a nepravděpodobný děj. Půlku * přidávám za neobvyklé (a tím asi nejzajímavější) prostředí, ve kterém se příběh odehrává.

martina.culik
25.03.2017

Na to, že se v prvních 2/3 vlastně nic moc nedělo, se mi knížka četla dobře. Chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to šlo ráz na ráz.

nikol1774
19.03.2017

Četla jsem spoustu recenzí před tím než jsem si knihu koupila a troufnu si říct že 90% recenzí bylo kladných. Když jsem ale otevřela knihu a začala číst, docela mě zklamala. Hrozně dlouho trvá než se vůbec dočtete k něčemu záživnému, tím chci říct že je kniha neskutečně zdlouhavá. Vůbec jsem se do ní nemohla začíst. Ke konci začala být zajímavá a trochu mě to hnalo dopředu, ale ke konci kdy Matt vysvětluje co se vlastně stalo se to zase táhne. Přesto, že mám ráda takovýhle žánr mě tahle kniha moc nebavila.

Laura99
10.03.2017

Knihu jsem dostala dostala od dcery a jsem za ní ráda. Po všech krimi, které nyní čtu je to jiného soudku. Těšila jsem se, kam mě děj zavede a nezklamala. Doporučuji.

Jitkarka
01.03.2017

Ze začátku trochu zdlouhavé, ale potom super, napínavé a čtivé. Hodně zajímavá kniha.

Mišule_11
27.02.2017

Překvapivá kniha! :) Napínavý příběh odehrávající se z kabiny kamionu na Aljašce, který skoro celou dobu řídí sebevědomá žena a její desetiletou dcerkou, hledající svého manžela a otce! Zamotaný příběh, který se dobře čte a není jen z jednoho pohledu! Pokud budu mít možnost určitě bych si ráda přečetla i předchozí dvě autorčiny knihy! :)

radka73
25.02.2017

Kniha se četla dobře. Konec mohl být lépe propracovaný, nečekala jsem takové rozuzlení.
Začátek se rozjížděl pomalu, ale pak jsem se chytla a četla jedním dechem.

Olga.S
23.02.2017

Absolutně nechápu ocenění. O neuvěřitelný děj ani tak nejde, ale kniha zdlouhavá, žádný děj. A konec? Působí na mě jako snaha o environmentální osvětu, jednoduše zvláštní dílo.