Dokonalé ticho

24. listopadu se Angličanka Yasmin s desetiletou dcerou Ruby vydají na cestu přes severní Aljašku. Pátrají po Rubyině otci Mattovi, který se při katastrofálním požáru inuitské vesnice ztratil v polární divočině. S každou další mrazivou mílí se hrouží stále hlouběji do nekonečné polární noci. A Ruby, která je od narození úplně hluchá, musí čelit temnotě, v níž se nemůže dát vést ani zrakem. Nehodlá milovaného otce opustit za žádnou cenu. Avšak zima je svírá v ledových spárech stále pevněji… a kdosi je ve tmě sleduje. „Rosamund Luptonová ve vrcholné formě!“ Daily Mail „Elegantní, ledově jedinečný thriller – nic podobného už letos číst nebudete.“ The Observer...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291663/dokonale-ticho-xrn-291663.jpg 3.5175
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

The Quality of Silence (2015)

Kniha Dokonalé ticho

klaraskolkova

Ze začátku mě kniha vůbec nenadchla, děj se vlekl a přemýšlela jsem, že knihu vůbec nedočtu. Po nástupu Yasmin a Ruby do náklaďáku ale kniha získala správnou šťávu a četla jsem ji jedním dechem. Nádherné vylíčení aljašského mrazu a země nikoho, navíc ozvláštněné popisem Rubyiny hluchoty. Nejvyšší hodnocení nedávám jen kvůli pro mě slabšímu začátku.

Míša02

Přišlo mi, že v knize se toho za celou dobu vlastně moc nestalo. No a ten konec....

artepeli

Příběh odjinud. Prostředí bylo výborně vykreslené, musela jsem si zavírat okno. Ale příbéh sám o sobě mi přišel trochu přitažený za vlasy a tak trochu předvídavý. Nicméně plusové body za nový nápad.

hruskovalucie93

Skoro dočteno. Asi posledních 20 stran, jsem už nezvládla. Bylo to chvílemi hrozně zdlouhavé a pořad stejné, v některých částech na můj vkus zase šíleně zrychlené a až neuvěřitelné. Trosku mi to připomínalo postapokalyptickou literaturu. Za mě nic moc, plusy mohu dat aspoň hezke obálce.

Peti081

Z knihy opravdu sálal chlad,ale napětí tam moc nebylo,spíš jsem byla unavená z neustálé jízdy a dočetla jsem jen,abych se dozvěděla konec.Příběh se mi zdá dost nepravděpodobný a tak bohužel dost velké zklamání.

micha-ella

Z téhle knížky mi byla docela zima. Když je nějaký příběh přehnaný a nepravděpodobný, tak mě nebaví ho číst.

monika0356

Bylo to zase něco jiného než obvykle čtu, ale svým způsobem se mi ta kniha líbila. Nepřečetla jsem jí jedním dechem, ale hrozně jsem Yasmin a Ruby fandila :)

bbara155

Můj druhý pokus přečíst knihu této autorky mě přesvědčil, že tohle opravdu není můj šálek kávy. Už to zkoušet nebudu.

Rosamund Lupton

Rosamund Lupton