Dokonalé ticho

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

24. listopadu se Angličanka Yasmin s desetiletou dcerou Ruby vydají na cestu přes severní Aljašku. Pátrají po Rubyině otci Mattovi, který se při katastrofálním požáru inuitské vesnice ztratil v polární divočině. S každou další mrazivou mílí se hrouží stále hlouběji do nekonečné polární noci. A Ruby, která je od narození úplně hluchá, musí čelit temnotě, v níž se nemůže dát vést ani zrakem. Nehodlá milovaného otce opustit za žádnou cenu. Avšak zima je svírá v ledových spárech stále pevněji… a kdosi je ve tmě sleduje. „Rosamund Luptonová ve vrcholné formě!“ Daily Mail „Elegantní, ledově jedinečný thriller – nic podobného už letos číst nebudete.“ The Observer...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291663/big_dokonale-ticho-xrn-291663.jpg 3.3235
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Quality of Silence, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (94)

Kniha Dokonalé ticho

Amitiel76
20. července

Mé první setkání s paní autorkou. A bohužel myslím, že bude i poslední. Pokud má být toto její vrcholové dílo, tak po těch dalších se nejspíš shánět nebudu. Její styl psaní, mi absolutně nesedl....
Jediné plus které kniha má, je dokonale vykreslená arktická zima, a ledová pustina severní Aljašky. A to tak dokonale, že ten mráz cítíte i teď v červenci, na gauči v přehřátém bytě. Ale označit knihu jako "mrazivý thriller", bych se přesto neodvážila. Spíš by jí slušela škatulka psychologického románu. Protože víc než čímkoliv jiným, se kniha zaobírá pocity a komunikací hluchoněmé holčičky. Z tohoto světa se dozvíte opravdu hodně. Ale co se týče napětí, dramat a vyhrocujících se situací jaké čekáte u dobrého thrilleru, toho jsem tu tedy moc nedostala. Když už se tu nějaká taková situace objevila, autorka ji doslova šetrně zametla pod koberec. Skvělý námět měl velký potenciál. Ale paní Rosamunda, se s ním moc dobře nepoprala. Škoda. Člověk by býval přimhouřil i očko nad nereálností děje, ale kdyby ten děj nebyl tak táhlý, nudný a bez náboje. Občas jsem se přistihla, že mi oči poletují nad písmenky, a myslí jsem úplně někde jinde. Nevnímám co čtu. A to je prostě špatně....
Za mě tak 2,5 hvězdiček.

Georgine
09. ledna

Nereálnost děje mi nevadila, kniha se četla velice dobře. Spíš mě zklamal konec, který byl tak trošku "useknuty", přesto hodnotím kladné, do příběhu jsem se ponořila, jak to u správné knihy má být.


Lucc93
16.07.2021

Skoro dočteno. Asi posledních 20 stran, jsem už nezvládla. Bylo to chvílemi hrozně zdlouhavé a pořad stejné, v některých částech na můj vkus zase šíleně zrychlené a až neuvěřitelné. Trosku mi to připomínalo postapokalyptickou literaturu. Za mě nic moc, plusy mohu dat aspoň hezké obálce.

PetraCy
08.05.2021

Zajímavý příběh, konec mohl být lepší...

Evkae36
11.03.2021

Zajímavý příběh, mohl být klidně trochu více podrobnější a rozvitý. Konec trochu slabší.

Kotscha
10.02.2021

Me kniha prekvapila spis pozitivne, bez ohledu na to, co je realne nebo neni. Cetla se mi dobre a bavila me postava Ruby, jen ten konec tedy uplne nevim, jak si vykladat...

Maciiik
09.02.2021

Příběh knihy mě oproti očekávání moc nechytnul, ani jedna z postav není příliš uvěřitelná (a o zakončení knihy ani nepíšu, protože to se nedělá). U knihy mě udržely hlavně postřehy ze světa hluché holčičky - co jí umožňují programy v laptopu a vibrační náramek, jak vnímá hudbu, že neslyšící někdy znakují ze spaní... Taky mě bavilo čtení o aljašské zvířeně. A úplně nejvíc mě zaujaly tweety z jejího účtu "Words_No_Sounds" = Slova bez zvuků (škoda že v reálu ten účet neexistuje):

"VZRUŠENÍ: Chutná jako pukající hvězdný prach; je cítit jako dosednutí přistávajícího letadla na zem; vypadá jako velká chlupatá kapuce na tátově inuitské bundě."

"HLUK: Vypadá jako blýskající se dopravní značky fluorescenčních barev; je cítit jako padající štěrk; hvězdný prach; chutná jako vzduch, který vydýchal někdo jiný."

"HRŮZA: Vypadá jako ruce proměňující se v medůzy; chutná jako koláče, které ožívají; na pohmat: je příliš blízko."

pige
12.01.2021

Ačkoli jsem si říkala, že je hlavní hrdinka velice naivní a přecitlivělá, nicméně příběh si mě získal a pohltil.
Oceňuji, že hrdinka si uvědomovala ohromné riziko, které s vlastní dcerou podstoupila. Nikdy neztratila lidskost.

Líbí se mi myšlenka, jak je všechno v ruchu města malicherné, jelikož nedokážeme v tom mumraji docenit základní a nepostradatelné věci.

1