Pád vzhůru

Příběh ze současného New Yorku o zdrcujícím pádu člověka až na nejhlubší lidské dno, o zoufalém boji, hledání sil na přežití a hlavně... o druhé šanci. Gerald von Hassel byl úspěšný mladý muž – špičkový obchodník z Wall Street. Měl jistou práci, solidní příjem, útulný dům v luxusní čtvrti, vůz Mercedes-Benz, milou přítelkyni… Co víc si přát? Jeho život plynul poklidně, stereotypně, bez jakýchkoliv výstřelků, přesně podle plánu. Jenže jednoho osudového rána dojde k nečekanému zvratu a souhrou zvláštních okolností přijde Gerald o všechny své dosavadní „jistoty“. Zůstane naprosto bez prostředků a hlavně bez přátel. Ze svého místa na výsluní se propadne hluboko na společenské dno. Skončí jako lidská troska bez domova, bez tváře, beze jména, ploužící se bezvládně po newyorských smetištích. Vyhublý, zarostlý, hladový, se rty rozpraskanými horečkou… Vydrží Gerald být svědkem vlastního potupného úpadku? Najde v sobě zbytek sil na přežití? Autor si lehce pohrává s otázkou karmy a karmického dluhu anebo s přírodními zákony příčiny a následku, případně lidovými „božími mlýny“. Pochopí Gerald, následky jakých činů z minulosti ho dostihly? Přinutí ho nová situace zpomalit a začít přemýšlet o tom, jak se dostat tam, kde by chtěl být, nebo dokonce svůj život přehodnotit? Pak by mohl dostat druhou šanci… Jsi tím, čím jsi byl, a budeš tím, čím jsi teď....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/226254/pad-vzhuru-226254.jpg 2.426

The Ticket!

Vydáno:, Jota

orinka3
20.09.2018

Asi se to moc číst nedá. Je to všecko strašně přetažené, zbytečně dlouhé a člověk stejně ví, co bude dál. Hvězdičku si autor vysloužil za ten nápad, i když....kdyby to šlo, tak by to byla jen půlhvězdička.

Beky
02.08.2017

Lehké oddechové čtení. Super námět, kniha se četla skoro sama, nicméně první část byla SUPER, zbytek knihy už bylo takové rychlé "zchlazení" kdy došlo zčista jasna k náhlému obratu ...

nikol1774
20.04.2017

Příběh se mi moc líbil, tak do poloviny.. První půlka knihy byla opravdu taková ze života, špatný den, završený tim že Gerald skončil na ulici. OK. Když se pak na ulici naučil žít a poznal přítele bylo pro mne trochu dojemné. Druhá polovina knihy bylo fantasy, který se skutečným životem nemá nic společného.
KAŽDÝ MÁ PRÁVO NA DRUHOU ŠANCI to byla věta, která mě na obálce dost zaujala. Ano, každý má právo na druhou šanci, ale komu bude v kapse vibrovat zelený lístek? Komu se jen tak zjeví manželka, dům a 6 000 000 na účtě? Odpověď je jasná, nikomu.
Kniha se ale hezky čte a pohádka je to hezká :)

Rup
18.05.2016odpad!

Strašný pamflet. Máme-li k dispozici tlačítko Doporučené, mohli bychom mít i nějaké DANGER! Doporučuji se této knize obloukem vyhnout, hrozí vážné nebezpečí poškození dobrého vkusu.

Alma5
03.10.2015

Slibná zápletka, byla jsem zvědavá, jak to autor vyřeší, zřejmě si však nevěděl rady a vymyslel nadpřirozené řešení. Nic proti tomu, ale mohlo být nějak "vysvětleno", proč se tak stalo a tak. Namísto toho pouze pár jaksi ezoterických myšlenek. I když vůbec nezavrhuji ezoteriku, nadpřirozeno a šťastné konce, tak v tomto provedení to bylo dost slabé.

Petra28
28.05.2015

Nejspíš jsem čekala něco jiného. Určitě jsou v knize místa k zamyšlení .. to hodnotím velmi dobře ... ale to "nadpřirozeno" je až příliš nadpřirozené.

jasmína
25.03.2015

Začátek skvělý, jen mě překvapily prvky sci-fi, ale zase je to první kniha, která ačkoli byla mířená na kouzla, a že vše dobře dopadne nejen v pohádkách, mě dokázala udržet v napětí od začátku do konce.

JanaDor
20.11.2014

Vždy než začnu číst novou knihu, tak se dívám, jaké předešlé díla autor napsal, jaké má komentáře a recenze. Tady to bylo všelijaké, spíše negativní, o to s větší zvědavostí jsem ji začala číst. Je psána na úplně jiné téma než ty minulé knihy a velmi mile mě překvapila. Je určená přímo pro podzimní chladné dny, protože krásně zahřeje. Je to pohádka s prvky poučení ve stylu „boží mlýny melou pomalu, ale jistě“ nebo „co se má stát to se stane“. Filozofické úvahy o dopadu až na dno, kde se člověk má možnost odrazit a zase stoupat. Konec byl tak trochu přehnaný, ale k tomuhle příběhu se skvěle hodí. A mě se prostě celá kniha líbila.
Příběh je napsán čtivě a laskavě, je pozitivní a v závěru knihy ukazuje svět v sluníčkovém světle, když dobří lidé dělají dobré věci. Já myslím, že takových knih je potřeba. Připomenou nám ty opravdové hodnoty, na kterých v životě záleží.

bezdomovci osud

Gary Van Haas