Nespoutaná

Grace je mladá a nenápadná dívka, která se o muže zatím nijak dvakrát nezajímala. Během své stáže v Londýně se však setká s charismatickým Jonathanem Huntingtonem, který ji probudí ze spánku. Grace se s ním stále hlouběji a hlouběji propadá do světa temných tužeb, ztrácí se ve víru svého chtíče. Zatímco Jonathan stále více prahne po naplnění své milostné touhy, Grace si musí uvědomit, jak nebezpečné jsou její city....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/159562/barvy-lasky-nespoutana-RsL-159562.png 4554

Barvy lásky (1.)

Colours of Love - Entfesselt (2012)

Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

avalonek

Musela jsem si jí přečíst znovu,a pořád je stejně krásná..

LadyHip

Přiznám se, že jsem čekala trochu víc. Nějak mě to nevtáhlo do děje do té míry, abych příběhu a postavám věřila. Šlo to tak nějak zvláštně rychle, chyběl mi ten zmiňovaný žár a vášeň. Nicméně i tak si určitě přečtu další díly, tak špatné to zas nebylo :)

4laras

Tato kniha se mi dostala do rukou, jen díky přirovnání k 50 odstínů...
Pod tímto jsem tyto dvě knihy srovnávala, ale asi tak v polovině knihy mi došlo, že jsou každá jiná. Snad už nic nebude jako 50 odstínů...
Jako jo, jsou tam ty samé prvky, ale to je ve velké většině těchto knih.
Grace i Jonathan bylo jednoduché si oblíbit, ačkoliv v tom mi pomohl spíše druhý díl.
Nenáročná literatura pro fajn odpoledne.

Ivanka83

Super oddychové počtení :-) Vůbec mi nevadí, že je to dost nereálné. Ráda se odpoutám od reality :-) Grace i Jonathana jsem si oblíbila.
A děkuji ti zuza_zuzule za knihu :-)

zuza_zuzule

Jednoduchý příběh plný romantiky a vášně, který své čtenářky rychle vtáhne do děje. :) Nenáročná četba. Kdyby někdo chtěl, nabízím nyní za sníženou cenu. :)

PavlínaAlžběta

Knížka do slova pro oddychový čas a pro určitý druh čtenáře. Prvně se mi dostal díl 3. tak jsem si konečně přečetla i půjčený díl 1. Nic těžkého, s několika zápletkami, čtivé s romantickým příběhem, erotikou, touhy a chtíče. Opět mladá hrdinka (jak už to v erotických sériích bývá) mě nevadila, ale ani neoslovila sympatiemi a hrdina dominantní. To už je prostě v erotických románech zvyk. A závěr? Znám díl 3. ale chybí mi 2. Takže časem kouknu po knihovně a pravděpodobně i e-shopech. Jestli mě zaujme více, nebude mě vadit tuto trilogii vlastnit za pár korun.

jani.ruzicko

Zajímavé, nenáročné, čtivé, chvílemi vtipné, k zamyšlení. Achjo, tak opět musím sáhnout i po dalším dílu, po tom velmi, velmi otevřeném konci. Koho by nezajímalo, jak to s nimi dopadne a proč je Jonathan tak odtažitý. Takže hrr na něj ;o)

Xena011
26.11.2017

Pěkné počteníčko, i když hodně nereálně. Někdy mi už naivita hlavní hrdinky a její fňukání lezlo krkem, ale jinak hezké, čtivé a nenáročné.

kleous
12.11.2017

velice čtivé a nenáročné, autorka umí upotat pozornost že se nemůžete odtrhnout, místy na mě až moc erotické ale napsané velmi vkusně a nevulgárně

09.11.2017

Hezký romantický a erotický příběh, který se dostane lidem pod kůži. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a přečetla jsem jí na jeden zátah. Fakt super čtení.

Petruska200
28.06.2017

sice jsem to precetla cele,ale nejak extra me to nezaujalo,do kazde dalsi kapitoly jsem se musela nutit

PerlaVanilla
19.06.2017

Knihu jsem nedočetla. Přestala mě bavit ve chvíli, kdy se začala točit pouze kolem sexu. Grace je Jonathanem od první chvíle úplně posedlá. A to mě neba :) Nejprve jsem dávala knize šanci, ale pak jsem zjistila, že tohle pro mne opravdu není. Knihu jsem odložila a už se k ní nevrátím. Až na tu obsahovou stránku příběhu, píše autorka velmi čtivou formou a dokáže vtáhnout do děje.

a.nnysek
05.06.2017

Příběh Grace a Jonathana se mi líbil, i když místy to bylo na mě až moc "mimo realitu". Určitě se k nim v budoucnu ještě vrátím.

havrmoni
10.04.2017

Tak jsem jsi po přečtení 50 odstínů spravila chuť. :) Mám radši knihy kde je pohled z obou stran,víc se mi líbí ten mužský. Kromě námětu ( bohatý,chudá,ředitel,asistentka,zkušený a nezkušená naivka),který je ve spoustě romant.knih nejen v 50,tu není moc podobnosti. Naivita Grace vydrží jen chvilku,je to sebevědomá a chytrá žena a Jonathan se bojí lásky. Do Greye z padesátek má hodně daleko.

EvikU.
05.04.2017

Docela pěkná kniha. Taková oddychovka. Hezky se četla.

nikol1774
23.03.2017

Kniha byla pěkná, hezky se četla. Co vytýkám je že kniha je tak z 85% stejná jako 50 odstínů šedi. Erotické scénky nechyběly, ale mohlo to být trochu odvážnější, oba se drželi dost zpátky. Od erotické knihy si představuji něco víc. Ale překvapila mě celkem příjemně. Jsem zvědavá na druhý díl.

sarahmoon
20.03.2017

Jsem ráda, že jsou i takovéto knihy... Naivní, jednoduše sladké, kouzelné s obrovským HAPPY ENDem. Upřímně nechápu, že jakákoliv kniha, kde jsou erotické scény se ihned porovnává s 50 odstínu šedi. Ano chápu, že dokonalý milionář s temným tajemstvím a jemná a naivní slečna jsou často hlavními postavami v tomto žánru. Ale asi by se mi nelíbilo, kdyby měli mít hlavní postavy v těchto knihách jiné rysy. (Těžko bych si dokázala představit romanticko-erotickou povídku s "Honzou" od vedle, který klopí pivo z lahve rozvalen v trenkách na gauči u televize.) :o) Tím nemíním nic špatného na našeho Honzíka :o) jen... no však víte ... snít není zakázáno ;o)

evca7271
11.11.2016

Za me moc pekna kniha a tesim se na dalsi dil.

tatjana1737
27.10.2016

!!! POZOR SPOILERY!!!
Budu opakovat jiné komentáře, ale opravdu je to tak trochu variace na 50 odstínů... Kdybych to měla shrnout do jedné věty: erotické scény pěkné, příběh poněkud naivní. Hlavní hrdinka - mladinká Američanka, chytrá ve svém oboru (díky čemuž získala zahraniční stáž), ale beznadějná ve vztazích k mužům. Potká muže s velkým M, který má však svoji stinnou stránku, a přestože se ona považuje za podprůměr, nesmírně ho přitahuje. Takže on poruší všechna svá pracovní i soukromá pravidla a sblíží se, přestože jí opakovaně říká, že mu jde jen o sex a chtíč. Na to, že je Grace panna, prožije úžasný první sex, její tělo odpovídá na jakoukoli jeho odezvu, a to i přestože v jejich fyzickém sblížení chybí jakákoli známka romantiky či něhy. A na konci knihy dojde i na Jonathanovy temné záliby (které čtenář už dávno vytušil, kdežto naše hrdinka tápe téměř do poslední chvíle)... Příběh je klišé staré jako lidstvo samo, ale budiž, to bych Kathryn Taylorové odpustila. To, že je její hlavní hrdinka ale úplně pitomounká, to už mi docela vadilo (ačkoli jí přiznávám více plusových bodů než Anastazii Steelové z 50 odstínů šedi), a Jonathan byl pro mne napsán taky poněkud ne-uvěřitelně. Ostatní postavy dotváří jen kulisy příběhu rostoucího chtíče mezi jimi dvěma: sympatický společník firmy a nejlepší kamarád hrdiny, správňácká mladší sestra - budoucí kámoška hrdinky, milá kolegyně z práce, které již po krátké době hlavní hrdinka poví první poslední, zklamaný ctitel - spolubydlící, který je sice dobře rostlý a celkově fajn kluk, ale proti Jonathanovi nemá šanci, démonický Japonec a navrch komplikovaný vztah k otci, kterýžto ale přeci jen budí trochu soucitu a vyvolá touhu čtenáře po usmíření se synem. Pocity hlavní hrdinky se týkaly jen její probuzené sexuální touhy, autorka to opravdu pojala jako červenou knihovnu, nevěřím, že v reálu by už jen po scéně, kdy Grace přijde o panenství, aby ji Jonathan řekl, že šlus a poslal ji domů, by si tato nepřipadala jako totální blbka a onuce, která byla využitá a zneužitá. Docela by mne zajímalo, jak by se Grace popasovala v reálu s pověstí coury - ty zmínky, které autorka na toto téma utrousila, podle mě docela sedí (ať je sex dobrovolný z obou stran, většinou z něj blbě vyjde ženská, která bude vypadat jako kariéristka přes postel a už nikomu nevysvětlí, že má i něco v hlavě a stáž si zasloužila díky znalostem). Kromě pochybných myšlenkových pochodů hlavních protagonistů obsahuje kniha i několik renonců - např. Jonathan deklaruje, že v práci to s nikým nedělal, ale příhodně má vedle kanceláře (ve které má mimochodem uložené kondomy) sousedící ložnici a v nočním stolku hedvábný šátek... Ale ať to nevyzní jen negativně - pokud čtenář nečeká žádnou propracovanou psychologii postav a zjevně či skrytě mu jde hlavně o čtení lechtivých scén, Taylorová nezklame. I když se slovní spojení "moje perla" vyskytovalo na můj vkus až příliš často (slovník synonym přece není tak nedostatkové zboží!), erotické scény byly popsány bez obalu a poutavě, takže pokud má někdo problémy v plnění manželských povinností, může se začíst, navnadit a ušetřit si tak milostnou předehru :-).

Kolka97
13.09.2016

Přijde mi to jako parodie na 50 odstínů šedi. Není to sice tak drsné, což je za mě plus, ale je tam hodně podobnosti.. i tak stojí za přečtení.

Ebony
19.08.2016

První hvězdička- za to že to byla "velmi" oddechová knížka a mě se momentálně takové čtení hodilo.
Druhá hvězdička- za to že kniha byla alespoň čtivá a tím myslím jenom styl psaní paní autorky.

Arwen329
14.08.2016

Vůbec mě kniha nezaujala. Velmi podobné s 50 odstínů šedi. Další díly číst určitě nebudu. :-(

Nelička
27.07.2016

Jedna z nejrychleji přečtených knih. Pravdou je, že je s 50ti odstíny jak přes kopírák, ale jelikož jsem je četla už před lety, tak mi to zas až tak nevadí..... Nicméně mám už zamluvený další díl :-)

Teres_B
28.05.2016

Prosím, víc takových knížek! :-)

petrusio
15.05.2016

Za mě skvělá oddychovka pro beznadějné romantiky, doporučuji. Čte se jedním dechem.

georginaa
13.05.2016

Každý pár má svojí barvu lásky a samozřejmě Grace má úplně rudou ale Jon ještě má míchanici. Jelikož si nepřizná co vlastně chce. Myslí chce něco jiného než srdcem. A teď je na Grace, aby to vše správně vzala do svých rukou a ukázala mu pravou lásku.

Mišule_11
12.05.2016

Kniha se mi líbila a hned jsem se do ní začetla..! :)) Takové příjemné oddechové čtení, co mě potěšilo a těším se na další díly! :)

Mellisek
03.05.2016

1 dil super,oddechovka uplne fajn i pribehem me zaujal jen me mrzelo ze to vice nerozjela o klubu a spory do budoucna s japoncikem :)

Gabush3nka
02.02.2016

Knihu mi doporučila kamarádka, trošku jsem se toho ze začátku obávala. Padesát odstínů šedi apod., jsem nečetla, nejsem zrovna jejich fanda (díky té masové propagaci, to mě odradilo jak od knihy, tak i filmu), ale můžu říct, že tahle kniha mě opravdu bavila, dobře se četla a byla to po mých oblíbených thrillerech příjemná změna. Na Vánoce jsem dostala oba díly, po přečtení jsem se hned pustila do toho druhého, samozřejmě jsem chtěla vědět, jak to dopadne :))

patricie4693
22.01.2016

Přečteno za 11ti hodinovou (ne)pracovní směnu . To mluví za vše ;-)