Nespoutaná

Nespoutaná https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159562/barvy-lasky-nespoutana-RsL-159562.png 4 726 130

Barvy lásky série

Grace je mladá a nenápadná dívka, která se o muže zatím nijak dvakrát nezajímala. Během své stáže v Londýně se však setká s charismatickým Jonathanem Huntingtonem, který ji probudí ze spánku. Grace se s ním stále hlouběji a hlouběji propadá do světa temných tužeb, ztrácí se ve víru svého chtíče. Zatímco Jonathan stále více prahne po naplnění své milostné touhy, Grace si musí uvědomit, jak nebezpečné jsou její city.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Colours of Love - Entfesselt , 2012

havrmoni
10.04.2017 4 z 5

Tak jsem jsi po přečtení 50 odstínů spravila chuť. :) Mám radši knihy kde je pohled z obou stran,víc se mi líbí ten mužský. Kromě námětu ( bohatý,chudá,ředitel,asistentka,zkušený a nezkušená naivka),který je ve spoustě romant.knih nejen v 50,tu není moc podobnosti. Naivita Grace vydrží jen chvilku,je to sebevědomá a chytrá žena a Jonathan se bojí lásky. Do Greye z padesátek má hodně daleko.

EvikU.
05.04.2017 3 z 5

Docela pěkná kniha. Taková oddychovka. Hezky se četla.

nikol1774
23.03.2017 4 z 5

Kniha byla pěkná, hezky se četla. Co vytýkám je že kniha je tak z 85% stejná jako 50 odstínů šedi. Erotické scénky nechyběly, ale mohlo to být trochu odvážnější, oba se drželi dost zpátky. Od erotické knihy si představuji něco víc. Ale překvapila mě celkem příjemně. Jsem zvědavá na druhý díl.

sarahmoon
20.03.2017 4 z 5

Jsem ráda, že jsou i takovéto knihy... Naivní, jednoduše sladké, kouzelné s obrovským HAPPY ENDem. Upřímně nechápu, že jakákoliv kniha, kde jsou erotické scény se ihned porovnává s 50 odstínu šedi. Ano chápu, že dokonalý milionář s temným tajemstvím a jemná a naivní slečna jsou často hlavními postavami v tomto žánru. Ale asi by se mi nelíbilo, kdyby měli mít hlavní postavy v těchto knihách jiné rysy. (Těžko bych si dokázala představit romanticko-erotickou povídku s "Honzou" od vedle, který klopí pivo z lahve rozvalen v trenkách na gauči u televize.) :o) Tím nemíním nic špatného na našeho Honzíka :o) jen... no však víte ... snít není zakázáno ;o)

evca7271
11.11.2016 5 z 5

Za me moc pekna kniha a tesim se na dalsi dil.

tatjana1737
27.10.2016 3 z 5

!!! POZOR SPOILERY!!!
Budu opakovat jiné komentáře, ale opravdu je to tak trochu variace na 50 odstínů... Kdybych to měla shrnout do jedné věty: erotické scény pěkné, příběh poněkud naivní. Hlavní hrdinka - mladinká Američanka, chytrá ve svém oboru (díky čemuž získala zahraniční stáž), ale beznadějná ve vztazích k mužům. Potká muže s velkým M, který má však svoji stinnou stránku, a přestože se ona považuje za podprůměr, nesmírně ho přitahuje. Takže on poruší všechna svá pracovní i soukromá pravidla a sblíží se, přestože jí opakovaně říká, že mu jde jen o sex a chtíč. Na to, že je Grace panna, prožije úžasný první sex, její tělo odpovídá na jakoukoli jeho odezvu, a to i přestože v jejich fyzickém sblížení chybí jakákoli známka romantiky či něhy. A na konci knihy dojde i na Jonathanovy temné záliby (které čtenář už dávno vytušil, kdežto naše hrdinka tápe téměř do poslední chvíle)... Příběh je klišé staré jako lidstvo samo, ale budiž, to bych Kathryn Taylorové odpustila. To, že je její hlavní hrdinka ale úplně pitomounká, to už mi docela vadilo (ačkoli jí přiznávám více plusových bodů než Anastazii Steelové z 50 odstínů šedi), a Jonathan byl pro mne napsán taky poněkud ne-uvěřitelně. Ostatní postavy dotváří jen kulisy příběhu rostoucího chtíče mezi jimi dvěma: sympatický společník firmy a nejlepší kamarád hrdiny, správňácká mladší sestra - budoucí kámoška hrdinky, milá kolegyně z práce, které již po krátké době hlavní hrdinka poví první poslední, zklamaný ctitel - spolubydlící, který je sice dobře rostlý a celkově fajn kluk, ale proti Jonathanovi nemá šanci, démonický Japonec a navrch komplikovaný vztah k otci, kterýžto ale přeci jen budí trochu soucitu a vyvolá touhu čtenáře po usmíření se synem. Pocity hlavní hrdinky se týkaly jen její probuzené sexuální touhy, autorka to opravdu pojala jako červenou knihovnu, nevěřím, že v reálu by už jen po scéně, kdy Grace přijde o panenství, aby ji Jonathan řekl, že šlus a poslal ji domů, by si tato nepřipadala jako totální blbka a onuce, která byla využitá a zneužitá. Docela by mne zajímalo, jak by se Grace popasovala v reálu s pověstí coury - ty zmínky, které autorka na toto téma utrousila, podle mě docela sedí (ať je sex dobrovolný z obou stran, většinou z něj blbě vyjde ženská, která bude vypadat jako kariéristka přes postel a už nikomu nevysvětlí, že má i něco v hlavě a stáž si zasloužila díky znalostem). Kromě pochybných myšlenkových pochodů hlavních protagonistů obsahuje kniha i několik renonců - např. Jonathan deklaruje, že v práci to s nikým nedělal, ale příhodně má vedle kanceláře (ve které má mimochodem uložené kondomy) sousedící ložnici a v nočním stolku hedvábný šátek... Ale ať to nevyzní jen negativně - pokud čtenář nečeká žádnou propracovanou psychologii postav a zjevně či skrytě mu jde hlavně o čtení lechtivých scén, Taylorová nezklame. I když se slovní spojení "moje perla" vyskytovalo na můj vkus až příliš často (slovník synonym přece není tak nedostatkové zboží!), erotické scény byly popsány bez obalu a poutavě, takže pokud má někdo problémy v plnění manželských povinností, může se začíst, navnadit a ušetřit si tak milostnou předehru :-).

Kolka97
13.09.2016 4 z 5

Přijde mi to jako parodie na 50 odstínů šedi. Není to sice tak drsné, což je za mě plus, ale je tam hodně podobnosti.. i tak stojí za přečtení.

Ebony
19.08.2016 2 z 5

První hvězdička- za to že to byla "velmi" oddechová knížka a mě se momentálně takové čtení hodilo.
Druhá hvězdička- za to že kniha byla alespoň čtivá a tím myslím jenom styl psaní paní autorky.

Arwen329
14.08.2016 1 z 5

Vůbec mě kniha nezaujala. Velmi podobné s 50 odstínů šedi. Další díly číst určitě nebudu. :-(

Nelička
27.07.2016 5 z 5

Jedna z nejrychleji přečtených knih. Pravdou je, že je s 50ti odstíny jak přes kopírák, ale jelikož jsem je četla už před lety, tak mi to zas až tak nevadí..... Nicméně mám už zamluvený další díl :-)

Teres_B
28.05.2016 5 z 5

Prosím, víc takových knížek! :-)

petrusio
15.05.2016 5 z 5

Za mě skvělá oddychovka pro beznadějné romantiky, doporučuji. Čte se jedním dechem.

georginaa
13.05.2016 5 z 5

Každý pár má svojí barvu lásky a samozřejmě Grace má úplně rudou ale Jon ještě má míchanici. Jelikož si nepřizná co vlastně chce. Myslí chce něco jiného než srdcem. A teď je na Grace, aby to vše správně vzala do svých rukou a ukázala mu pravou lásku.

Mišule_11
12.05.2016

Kniha se mi líbila a hned jsem se do ní začetla..! :)) Takové příjemné oddechové čtení, co mě potěšilo a těším se na další díly! :)

Mellisek
03.05.2016 4 z 5

1 dil super,oddechovka uplne fajn i pribehem me zaujal jen me mrzelo ze to vice nerozjela o klubu a spory do budoucna s japoncikem :)

Gabush3nka
02.02.2016 4 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka, trošku jsem se toho ze začátku obávala. Padesát odstínů šedi apod., jsem nečetla, nejsem zrovna jejich fanda (díky té masové propagaci, to mě odradilo jak od knihy, tak i filmu), ale můžu říct, že tahle kniha mě opravdu bavila, dobře se četla a byla to po mých oblíbených thrillerech příjemná změna. Na Vánoce jsem dostala oba díly, po přečtení jsem se hned pustila do toho druhého, samozřejmě jsem chtěla vědět, jak to dopadne :))

patricie4693
22.01.2016

Přečteno za 11ti hodinovou (ne)pracovní směnu . To mluví za vše ;-)

Terectioncan
01.11.2015

Prostě nádhera :-)

zelvickaalenka
20.10.2015

pohádka s dobrým konce, bylo to velmi čtivé.. ale jak se psalo v komentářích níž..mějte doma oba dva díly najednou :-)

avalonek
25.09.2015 5 z 5

Na vase varovani jsem si z knihovny pujcila rovnou oba dily.A opravdu nelituji.Ta prvni konci tak,ze bych asi nevydrzela cekat nejakou dobu na dalsi.Kniha se cetla moc pekne.Hezky dej,pribeh a konec za me spokojenost.Zase mi to udelalo radost,kdyz to skonci dobre.Takovy pohadky ja rada:-)

erotika rodina Velká Británie vyrovnání se s minulostí

Kathryn Taylor