Všechny barvy Země

Závěrečný díl vesmírné trilogie! Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov – na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat! -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/149045/vsechny-barvy-zeme-149045.jpg 4.5374

Loď mezi hvězdami 3.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Shades of Earth, 2013

Kniha Všechny barvy Země

Kacennnka
03. listopadu

Jako závěr série skvěle. Jelikož jsem četla celou sérii v kuse, byla jsem z celého universa trochu unavená a znuděná, ale okolo poloviny knihy mě to zase hrozně chytlo a ten konec teda páni, akorát bych ho chtěla trochu delší a dozvědět se víc.

1Booklover

Naprosto skvělé vyvrcholení vesmírné trilogie.
Syn s Amy přistanou na planetě, ale už od začátku to nemají jednoduché. Spory mezi lidmi že Země a lodi, podivná stvoření, která útočí na kolonii, mimozemšťani, kteří zabíjí jednoho člověka po druhém....
Moc se mi líbilo propojení s 1. a 2. dílem.
Čeho jsem si všimla, tak že se ve všech třech dílech objevuje stejná ,,zápletka", že někdo někoho zabíjí a vy pomalu zjišťujeme kdo/co to je + odhalujete další a další tajemství a lži.
Takové odhalení nepřítele jsem nečekala. Naprosto mě dojala poslední Synova slova a když kniha skončila, tak jsem si jen říkala: ,,já chci další díl".
Doporučuji i těm, kteří stejně jako já o vesmíru... normálně nečtou.

MarryMikuskova

Práve som dočítala tento posledný diel z trilógie a ... WHAT THE .... ?!

Už pri prvom diely bolo jasné, že to bude jedna z mojich najobľúbenejších sérii, ale ten koniec? To som naozaj nečakala. Autorka opäť prekonala moje vysoké očakávania. Planéta Centauri bola síce plná rôznych krásnych a zaujímavých vecí, ale i prekvapení a nebezpečenstva, presne ako som dúfala. Hlavne prekvapení. Veľmi veľa prekvapení. Už som si po dvoch knihách mohla zvyknúť na to, že ma autorka takmer pri každej kapitole niečím prekvapí, no nedalo sa. V jednej chvíli čakám jedno, nakoniec sa aj tak stane niečo iné, ešte viac šokujúce. Nech žije nepredvídateľnosť! :D

Vzťah k postavám sa vôbec nezmenil Všetky zbožňujem. Všetky! Aj tie prispôsobivé, aj tie menej prispôsobivé. O to viac ľúto mi bolo, keď jedna po druhej zomierali. No a vytvoriť nejaký milostný trojuholník v poslednom diely trilógie? Vážne? Tak to naozaj veľmi pekne ďakujem. Kto sa má potom vyznať vo svojich citoch?

Čo sa prekladu týka, zaznamenala som v texte o niečo viac chýb, ako v druhej knihe. No popri tom čo všetko sa dialo, som to takmer nevnímala. Príbeh je naozaj úžasný. Prepracovaný do najmenšieho detailu. Úplne ho zbožňujem a odporúčam ho prečítať naozaj každému.

A spomínala som, ako veľmi zbožňujem obálky tejto trilógie? A že som rada, že vydavateľstvo CooBoo pridalo do kníh aj plánik lode Universum? Nie? No, tak teraz to už viete. (No hej, je to pre mňa vzácnosť, pretože ani len ten prvý diel, ktorý vydalo slovenské vydavateľstvo, takúto špecialitku nemalo.)

A teraz sa idem zahrabať niekam do kúta a plakať, že je koniec.

TheJollyRoger

Já milostný trojúhelníky můžu, když se teda dobře podají a mají nějaký smysl. Tady to bylo dost zbytečný, taky to bylo nakonec dost jinak (tak proč s tím vůbec začínat?), ALE Chris měl aspoň normální jméno, takže vlastně díky za něj.
Jako u dalších YA knih, kde je ne moc dobrá ani sympatická hlavní hrdinka, moc nechápu, co na Amy všichni mají. Existuje tolik úžasných hlavních hrdinek (kde spíš chápu, že o ní ti kluci bojují), jenže tohle ten případ rozhodně nebyl a já jsem prostě velký fanoušek silných ženských postav. Velké minus.
Půjdu proti proudu: Čekala jsem celou knihu asi jinačí, lepší. Zajímavé a lehce napínavé momenty tam jistě zase byly, ale když si vzpomenu na takový klenot, jako je Stovka, tohle byl slabý odvar vesmírné tématiky. Začala jsem se v tom všem asi ve 3/4 knihy ztrácet a to mě nebavilo. Konec byl v podstatě nijaký a slabý. Nejzajímavějším dílem trilogie byla jednoznačně dvojka, ale ani tu nebudu mít potřebu si kdykoliv v budoucnu znova přečíst.

Hřibče

Velmi povedené zakončení celé série. Poslední díl se mi zdál o chlup lepší, než 2. díl. Byl velmi napínavý a i když jsem už od půlky tušila, jak to dopadne, tak i přesto musím říct, že závěr knihy byla teda síla. Velmi mě bavilo objevování nového světa a líbilo se mi, jak ho spisovatelka popsala. Vůbec by mi nevadilo, kdyby série měla ještě pokračování, každopádně za mě maximální spokojenost. Už se těším, až si přečtu bonusovou e-novelu. :)

Knihomolka10942

Opravdu skvostné zakončení série! Knížka si po celou dobu čtení udržela svou napínavost, že jsem se od ní prostě nemohla odtrhnout. tato série je jedna z nejlepších, ne-li nejlepší knižní trilogie kterou jsem si kdy mohla přečíst!:-D

Kasandra109
15.12.2018

Pěkné zakončení série.

Knihomolka10
08.10.2018

Pane jo. Tenhle díl byl nejlepší z celé trilogie. Bylo moc zajímavé, jak objevovali novou planetu a nástrahy s ní spojené. Konec byl vážně moc napínavý a já jsem ráda, že to skončilo tak, jak mělo. Trochu mi tam chyběl nějaký epilog nebo tak něco, abychom se dozvěděli jaký je jejich život, když už se tak nějak zabydleli. Na to, že mi první díl moc nesedl se mi tento díl moc líbil. Knížka si zaslouží 5 hvězdiček.