Všechny barvy Země

Všechny barvy Země obálka knihy
Mé hodnocení:

Závěrečný díl vesmírné trilogie! Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov – na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat! -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149045/vsechny-barvy-zeme-149045.jpg 4.5406

Loď mezi hvězdami 3.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Shades of Earth, 2013

Kniha Všechny barvy Země

Schary

Nejlepší z trilogie. Líbilo se mi objevování nového světa a jeho tajemství. Románek mezi Synem a Amy graduje. Nelogické chování a rozhovory hrdinů v tomto díle nebily tak do očí, za to, to vynahradily činy mimozemšťanů. Rozhodně to není nejlepší sci-fi,co znám,ale čtivost knize nelze upřít.

Kyta

(+ SPOILER) Třetí díl série "Loď mezi hvězdami" je podle mě nejpovedenější, což je vidět i na hodnocení tady na databázi.

Příběh se postupně zaplétá, graduje a celé se to díky tomu četlo skoro samo. Ano, občas to zadrhávalo a ne vždy se mi do čtení chtělo, ale celkově mě zajímalo, jak se děj bude vyvíjet a jak nakonec vše dopadne. Líbí se mi, jak od začátku není úplně jasné rozzuzlení příběhu a jak ten konec vygraduje. Celý koncept o lidech dosud žijících na lodi, kteří přistanou na neznámé Zemi, je neskutečně zajímavý a pro mnohé poutavý.

Jedna věc, která mi vadí už od prvního dílu a táhne se celou sérií, je romantická linka. Prostě jsem ji autorce nevěřila a to občasné prokládání děje romantickými scénami vypadalo trochu nuceně. Možná si autorka byla vědoma toho, že romantická linka dodává příběhu nový rozměr, ale za mě se jí to nepovedlo. Vztah Amy se Synem mi přijde chladný, bez jiskry a v mých očích takový zanedbaný. Možná že kdyby tam vůbec nebyl, bylo by to lepší. Opravdu mi to kazí celý dojem z trilogie, což je určitě škoda, protože vesmírným fajnšmekrům bych tuto sérii doporučila.

Příběh je opět protkán tajemnem a neznámem, jak už jsme zvyklí z předchozích dílů. Autorka nám předkládala odhalení různých tajemství postupně, nechala nás hádat a nic nebylo tak zřejmé. Také opět nešetřila úmrtími. Potěšilo mě, že se zde neobjevovaly ty známé slangové výrazy v takovém množství jako třeba v prvním díle. Určitě nejsem jediná, které tyto výrazy bily do očí. Samozřejmě je to ale maličkost, kterou zmiňuji jen okrajově. Některé události působily plytce a neuvěřitelně. Nelíbily se mi občasné nesrovnalosti, například mi nejde do hlavy, jak Martin mohl začít důvěřovat člověku, kterého nikdy dřív neviděl nebo fakt, že kapitán lodi dá otestovat nějakou neznámou látku své dceři. Závěr knihy byl napínavý, vůbec žádné předvídatelné a zaběhnuté klišé, jak je často zvykem.

Nové postavy jako plukovník Martin nebo Chris se do příběhu krásně hodily. Martin působil nevyzpytatelně a z toho důvodu také nebezpečně, ovšem jeho jednání dávalo smysl. Chris mě jednoduše bavil; jeho zájem o Amy byl zase takové osvěžení příběhu. Trochu mě mrzelo, že Orion se v příběhu moc neobjevoval, protože potenciál měl.

Každý díl měl něco do sebe a šlo vidět, jak se autorka postupně zlepšovala. Tato vesmírná trilogie se mi celkově líbila a určitě nelituji jejího přečtení.

zandu
16.10.2020

Tak tento díl byl také velmi čtivý. Super. Nakonec se z toho vyklubala velmi podařená trilogie :-)

Monns
08.06.2020

Tak tohle mě hodně překvapilo. Vzhledem k tomu, že první díl jsem skoro ani nedočetla a druhý díl začala číst jenom proto, že už jsem ho měla půjčený, tak jsem hodně překvapená. Už druhý díl byl snesitelný a od tohohle se nešlo odtrhnout. Hlavní postavy přestaly být nesnesitelný a slovo úža se téměř neukázalo, což mě taky hodně potěšilo. Takže jenom škoda, že první dva díly nevypadaly stejně jako tento.

Souteska
23.05.2020

Celá trilogie mě nadchla, podle mě třetí díl je nejlepší.
Kniha je akční, přiměřeně romantická, ale hlavně mě donutila k zamýšlení nad tématy lidská svoboda, zodpovědnost, zlo, maskované zlo, zotročení lidí, u tohoto posledního dílu to platí nejvíce.

Shinju
14.05.2020

Taková škoda, že knižní série nemá více dílů.
Nevědomost bolí, důvěra a pravda je důležitá! Lidé by neměli žít ve lži.

Sarah11
11.04.2020

Paradoxně tento díl považuji za nejlepší ze série, ale pořád je to pro mě obrovský krok vedle. Někdy se zkrátka necháte zlákat nádhernými obálkami, ale příběh stojí za nic, což je bohužel i případ Lodi mezi hvězdami. Každopádně jsem ráda, že ve třetím díle hlavní hrdinka konečně dostala rozum a začala být docela snesitelná, stejně tak její protějšek. Tam ale všechna pozitiva končí.
Nejsem nějaký zapřísáhlý odpůrce milostných trojúhelníků jako většina lidí, troufnu si říct, že ve většině knih s nimi nemám problém, ale tady? Proč? PROČ?! Přišlo mi, jako kdyby autorka jela podle nějaké šablony a násilím tam našroubovala milostný trojúhelník jen proto, aby si mohla odškrtnout, že ho tam dala. Naprosto zbytečně a nesmyslně.
Co se týče uvěřitelnosti a reálnosti, jsem knihám schopná leccos odpustit (co si budeme, stejně nejsem žádný technický expert), ale tady už toho na mě bylo nějak moc. Parta děcek se dostane do tajného vesmírného modulu bez špetky úsilí, jeden z nich během chvíle dokáže přeprogramovat vesmírnou loď, kterou viděl poprvé v životě, dalšímu se s ní povede v pořádku doletět tam a zpět a přitom ještě stihne spoustu věcí, nad kterými vám nezbývá nic než jen kroutit hlavou... A pomyslnou korunu to dostane, když se hlavní hrdinka inhed skamarádí s lidmi, co byli odpovědní za smrt jejích blízkých.
Čekala jsem alespoň, že mě autorka ušetří opětovného oživování postavy, o které si všichni samozřejmě mysleli, že je mrtvá, ale nestalo se. Kdyby to nechala tak, jak to je, vyznělo by to dle mého názoru mnohem lépe.
Bohužel mi to celé přišlo jako příšerná slátanina a za celou sérii jsem nenašla nic, co by mě nutilo číst dál, snad jen to, že už jsem to chtěla mít co nejrychleji za sebou, abych se mohla pustit do něčeho lepšího.

Kacennnka
03.11.2019

Jako závěr série skvěle. Jelikož jsem četla celou sérii v kuse, byla jsem z celého universa trochu unavená a znuděná, ale okolo poloviny knihy mě to zase hrozně chytlo a ten konec teda páni, akorát bych ho chtěla trochu delší a dozvědět se víc.