nikol1774 nikol1774 komentáře u knih

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Série Božský mě prostě neskutečně baví. Všechny knížky se četly jedním dechem a tahle zrovna tak. Líbilo se mi, že Niall je takovej normální obyčejnej chlap, je svůj ale není to egoistickej ''debil'' jako chlapy v předchozích dílech. Je to chlap co má za sebou jak dobré tak špatné chvilky. Chvilky, které prožívá s Ruby jsou pro ni splněný sen a on časem zjistí, že ona je splněný sen pro něj. Moc se mi líbily na přeskáčku psané kapitoly z pohledu ženy i z pohledu muže.

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Z celé té série se mi Božský hráč líbil nejmíň. U předchozích dílů jsem si zvykla na to, že na to hned ''skočí'' spoustu maličkostí hned na začátku, ale tady to bylo jiné. Neskutečně se to táhlo dlouhou dobu spolu nic neměli ale oba chtěli. Kniha ale ukazuje i na to, že některé holky jsou neschopní flirtu asi jako někteří kluci. Ke konci začala být dobrá. I zde se objevilo spoustu detailů. Co musím vyzdvihnout je, že zde ukázali i na jiný způsob sexu a na to že je dobré neskákat do sexuálního vztahu po hlavě. U příběhu jsem se i dost nasmála. Na Hannu si člověk musí zvyknout.
Samozřejmě ani zde nesmím zapomenou napsat, že se mi moc líbilo jak spisovatelka psala kapitoly na přeskáčku z pohledu muže a z pohledu ženy.

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Skvělá knížka, přesto Božský bastard byl lepší. Po přečtení Božského bastarda jsem si oblíbila hlavní postavy natolik, že se mi nedařilo začíst se do Božského cizince. Začátek se trochu táhl, pak se to ale rozjelo a nápady sexu na veřejnosti se mi celkem zalíbily. Samozřejmě lechtivé scény plné detailů nechyběli ani zde. Konec velmi podobný předchozímu dílu.
Kapitoly psané z pohledu ženy a z pohledu muže u mě mají výrazné plus.

Já ho prostě miluju! Já ho prostě miluju! Franziska Gehm

Kniha spíše pro děti (12-13 let). Čte se snadno, v podstatě jí nemám co vytknout ale ani na ní není nic moc zvláštního co by se dalo vyzdvihnout. Trochu fantasy příběh. Četla jsem určitě i lepší knížky. (nutno dodat, že knížku jsem četla ještě na základní škole)

19.03.2017 3 z 5

Šmoulové - filmový příběh Šmoulové - filmový příběh Pierre Culliford

Knihu jsem četla jako malá a do teď si pamatuji, že byla totožná s filmem. Líbila se mi. Přesto zrovna u tohohle příběhu si raději pustím film.

Eglantýna Eglantýna Catherine Jinks

Duchařský příběh, který jsem četla jako menší, jsem si musela přečíst znovu i teď. Je zábavný, nudit se určitě nebudete.

19.03.2017 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Nečekala jsem, že celá kniha začne tak narychlo, nejdřív jsem si myslela, že je to špatně, ale po přečtení dalších dílů, jsem zjistila že to je přesně to co mě na ní bavilo nejvíc. Čte se snadno, po přečtení hlavní scény v jedné kapitole, se hned těšíte na další, jste zvědaví co přijde. Trochu mi to určitýma věcma připomínalo 50 odstínů šedi. Samozřejmě některé věci jsou tam dost přehnané. My holky nejsme hadrový panenky a když už s chlapem spíme po tolikátý za jednu noc, nejsme schopný se normálně postavit a minimálně to bolí jak blázen. Takže jestli se tuhle knížku chystá číst chlap (chlapec), tak je nutný ho upozornit aby si nemyslel, že to takhle funguje i v reálu :D Moc se mi líbilo, že spisovatelka psala kapitoly z pohledu muže i z pohledu ženy.

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Za mě tahle kniha maximálně pohořela. Jak jsem se odčetla nejsem jediná koho zarazili vulgarismy, které používá Dora. Spisovatelka chtěla nejspíš hodně zdůraznit, vztah mezi matkou a dcerou, ale i kdyby v reálném životě měl někdo hodně špatnej vztah se svou matkou myslím, že by si nedovolil to co Dora v téhle knize. Kniha se neskutečně táhne. Chybí jí zápletka, konec knihy má být rozuzlení, ale nakonec ani pořádně nevíte čeho a jak k tomu došlo. Nevím co bych na té knize našla dobrého.

19.03.2017 1 z 5

Moje ruka touží po meči Moje ruka touží po meči Marcus Sedgwick

O knize se píše, že je to Horor, ale podle mého názoru je to spíše Thriller. Kniha mě velmi překvapila, rozhodně kladně. Nečekala jsem, že mě to bude bavit tak hodně jako bavilo. Kdyby se někdy někdo rozhodl knihu zfilmovat, určitě bych se na ten film podívala. Je to hodně originální příběh, ve kterém nechybí láska. Vůbec nerozumím negativnímu hodnocení, některých lidí, dle mého názoru je to super kniha. Trochu mě mrzí, že byla tak krátká, rozhodně by se do ní dalo přidat spoustu maličkostí, které by knihu ještě více vylepšily.

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Kniha mě vůbec nebavila. Ke konci jsem už i přestala vnímat co čtu. Dočetla jsem jí jenom protože mi bylo blbé odkládat knížku, když jí nemám dočtenou.

18.03.2017 1 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Knihu jsem si koupila kvůli obálce, která se mi moc líbila. O ději jsem předem nevěděla vůbec nic. Koupila jsem si jí tady a ani nevím jak už jsem se k ní dostala. Když jsem jí ale otevřela a začala číst, naprosto mě zaujala. Mám svojí malou sestřičku a nedala bych na ní dopustit a proto jsem si knihu velmi oblíbila. Je zajímavě napsaná a když jsem o téhle knize psala recenzi do školy, sháněla jsem informace i o spisovatelce a hrozně mě zaujalo, že kniha nebyla napsána, kvůli spisovatelčině sestře, ale kvůli tomu že jí umřela maminka. V knize, jsem s hlavní postavou úplně soucítila. Když jsem se dostala ke konci a četla poslední dopis, neubránila jsem se slzám.

Máš cos chtěl, miláčku! Máš cos chtěl, miláčku! Jana Benková

Tohle byla jedna z mých prvních knih, kterou jsem si koupila a moc se mi líbila. Příběh je takový ze života. V době, kdy jsem jí četla jsme o ní s přítelem hodně mluvili, on nečte, ale zajímalo ho jak to všechno dopadne. Když jsem knihu dočetla a řekla mu jak dopadla, hrozně se rozčiloval a říkal, že ženy jsou fakt mrchy. Já na to mám jiný názor, ženy nejsou mrchy, ale když jim někdo ublíží, nebojí se zařídit odplatu i s úrokama. U většiny románů víte jak kniha skončí, většinou ''Šťastně až do smrti'' u téhle i když to není typický román to skončilo úplně jinak než jsem si mohla představovat. Myslím, že čtenář, který se jí chystá číst, jí bude stejně ohromen, jako já.

18.03.2017 5 z 5

Záhadná zmizení Záhadná zmizení Ami Margolin Rome

Kniha se četla jedním dechem. Koupila jsem ji v Levných knihách, z jediného důvodu a to že byla levná. Je na ní napsáno že je to pro čtenáře ve věku 14-ti let a je to pravda. Na mě byla celkem nezajímavá.

18.03.2017 2 z 5

Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Oscar Wilde

O téhle knize jsme si povídali ve škole. Je to jedna z knih, kterou si můžu vybrat k maturitě a když jsem na ni narazila v Levných knihách, vůbec jsem neváhala a koupila si ji. Obraz Doriana Graye jehož konec jsem bohužel znala, mě trochu nudil, nebylo to tak napínavé jak jsem si představovala. Trochu mě překvapily dlouhé monology, které ani nebyli tak zajímavé. Ovšem přes to všechno jsem si čtení celkem užila. Je to zajímavý děj, který je podle mého názoru originální. Kdybych nevěděla jak to dopadne, určitě by mě to bavilo číst víc.
Cantervillské strašidlo, bych označila jako pěkný konec, v porovnání s Obrazem Doriana Graye se mi určitě líbil tento příběh víc a trochu mě mrzí, že mu bylo věnováno jen 44 stran. Je možné, že tak soudím jenom proto, že konec tohoto příběhu jsem neznala.