Prokletý rod Palmisanů

Prokletý rod Palmisanů

V malé jihoitalské vesničce se na sklonku první světové války dvě ženy rozhodnou změnit osud novorozeného Vitantonia z rodu Palmisanů, jehož všichni muži zemřeli ve válce. Chlapec je proto vychováván coby dvojče Giovanny Covertiniové. Jak se Itálie pomalu vzpamatovává z hrůz a bídy války, obě děti společně vyrůstají, aniž by zapochybovali, že nejsou skutečnými sourozenci. Blíží se však další válka. Zatímco Vitantonio se začne skrývat, aby naplnil slib své matky, že nikdy nebude bojovat, Giovanna odchází do Španělska, aby podpořila tamní antifaštický odboj. Nakonec se však musí vrátit do rodného kraje, aby během bombardování a zvěrstev ustupujících nacistů našla bratra a skutečnou životní lásku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346473/proklety-rod-palmisanu-mxy-346473.jpg 3.311

La maldición de los Palmisano (2015)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Imor

Na knihu jsem se moc těšila, ale nebavila mě. Možná kniha spíš vhodná pro muže.

PetraBery

Vitantonio a Giovanna, dvě děti vychovávané jako dvojčata, příběhy jejich životů před a během války. Kniha o prokletém rodu Italů, kde je pro matku přežití syna tou nejdůležitější věcí v životě. Anotace asi i odpovídá napsanému příběhu, přesto se mi kniha nečetla zrovna snadno a já nějak nevím proč... Placka na obale by dle mého měla být na jiné knize než je zrovna tato.

Babarunka

Pro mě zklamání. Příběh má velký potenciál, ale kniha mi jednoduše nesedla.

Acquenta

Moc jsem se na knihu těšila, dle popisu příběhu, ale docela mě zklamala. Při čtení jsem měla pocit, že mám v ruce spíše encyklopedii o Italské zemi, než pěkný a dojemný příběh. Děj byl zajímavý až ke konci, který jsem opravdu zhltla, ale na druhou stranu tak strašně smutný :-(

essidaven

Právě jsem dočetla, ale na to že kniha má jen 300 stran jsem jí četla nezvykle dlouho. Také velmi váhám s hodnocením. Kniha byla čtivá a napsaná zajímavě, mám velmi ráda lidské příběhy na pozadí válečných událostí, ale bohužel tentokrát knize něco chybělo. Nebylo to úplně ono, líbili se mi věrně popsané historické události i osudový příběh, ale v knize bylo trochu moc beznaděje. POZOR SPOILER!!! Na mě také trochu moc brutální, jelikož v knize v podstatě přežila jediná důležitá postava z poměrně velkého počtu. Nemusím happy endy, ale tohle bylo až moc. KONEC SPOILERU. No takže znovu asi číst nemusím tak tři a půl hvězdy.

zuzana2599

Právě jsem dočetla a přiznávám, že u této knihy je pro mě hodnocení obtížné.
Jsem plná rozporuplných pocitů, hlavní linka příběhu je krásná i dojemná, ale prostředí a hlavně okolnosti (politické) mi často nebyly srozumitelné a tím pádem mě čtení místy nebavilo. Je jisté, že za to mohou mé neznalosti.
Jednoduše mi tato kniha nesedla, ale to se stává. Pro ostatní bude třeba mimořádným zážitkem a tak to přece chodí v životě i v knižním světě...