Prokletý rod Palmisanů

Prokletý rod Palmisanů

V malé jihoitalské vesničce se na sklonku první světové války dvě ženy rozhodnou změnit osud novorozeného Vitantonia z rodu Palmisanů, jehož všichni muži zemřeli ve válce. Chlapec je proto vychováván coby dvojče Giovanny Covertiniové. Jak se Itálie pomalu vzpamatovává z hrůz a bídy války, obě děti společně vyrůstají, aniž by zapochybovali, že nejsou skutečnými sourozenci. Blíží se však další válka. Zatímco Vitantonio se začne skrývat, aby naplnil slib své matky, že nikdy nebude bojovat, Giovanna odchází do Španělska, aby podpořila tamní antifaštický odboj. Nakonec se však musí vrátit do rodného kraje, aby během bombardování a zvěrstev ustupujících nacistů našla bratra a skutečnou životní lásku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346473/proklety-rod-palmisanu-mxy-346473.jpg 3.255

La maldición de los Palmisano (2015)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

svat388
předevčírem

Kniha nebyla až tak špatná. Souhlasím s většinou komentářů - nenadchlo, neurazilo. Místy jsem měla problém prokousat se pasážemi z války, knihu jsem ale chtěla dočíst. Konec mě nijak nepřekvapil, předvídatelné.

Moonrose

Nenadchlo, neurazilo.

Renatecka

Vcelku dobré, ke konci mi pasáže o odboji proti fašistům připadaly zdlouhavé, ale příběh byl vcelku hezký a oceňuji, že to neskončilo jako pohádka. Jenomže tomu opravdu něco chybělo.. snad svižnost děje? Něco mezi 3 až 4 hvězdičkami, dávám 3.

josska

Knížka se mě líbila a bavila mě,měla jsem i slzy v očích,taky moc nechápu ty záporné komentáře,byla moc zajímavá,měla i zápletku překvapivou ...

knihovnička007

Moc hezká kniha. Nejvíce mne bavil začátek a konec-tedy líčení 1. a 2.sv. války. Prostředek-tedy život obou hlavních aktérů mne moc nebavil...
Z knihy jsem se dozvěděla hodně věcí o 2.sv. válce v Itálii. Nečekejte žádný příběh, toto je opravdu vojenské vyprávění a na konci je to i takto vysvětleno. Některé informace jsem si pak dohledávala na internetu, takže jsem se dozvěděla další věci, takže svůj účel kniha splnila.
Kniha se mi líbila, ač jsem od ní čekala trošku něco jiného....

bookcase

Nějak nechápu záporné komentáře, tenhle román se čte velmi dobře - mně tedy určitě - je to krásný příběh zasazený do zajímavých reálií.

whiolet

Kniha, která neurazí,ale ani nenadchne.
Od příběhu jsem čekala daleko víc. Nápad byl dobrý,ale zpracování knihy už tolik ne.
Průměrné čtení.

alexis818

Tak bohužel,tohle se nepovedlo.Jsem velmi zklamaná,hodně jsem se na knihu těšila,ale nastalo naprosté nic.Nelíbil se mi styl psaní aje to škoda, tuto tematiku mam velmi ráda.

Klára2216

Knihy na toto téma čtu poměrně často. Vyloženě jsem se na tuto knihu těšila, moc mě zaujal její obal a anotace.
Po otevření knihy ale přišlo velké zklamání. Čekala jsem typ rodinné ságy se záhadou, která tam vlastně ani nebyla, chyběla tam velká láska s tragédií, kterou kniha slibuje a celá kniha vlastně popisuje historii Itálie v dané době, moc popisuje válečné konflikty, až jsem se občas v ději ztrácela.
Byla by to krásná kniha, kdyby byla uchopena za druhý konec.

Len2očka

Kniha se mi četla dobře,ale pravděpodobně se k ní už nevrátím.

dark.ma93

Nesud knihu podle obalu :( Tady jsem se zamilovala do obalu, ale kniha byla trochu zklamání, protože byla na mě moc dějepisně laděná namísto dialogů, niterních sond do srdcí hrdinů atp. To nebylo moc pro mě. Líbila se mi pouze kvůli ději a hlavní myšlence i když je to vlastně moc smutná kniha, kdy nikdo nepřežije.

nikol1774
31.12.2017

Moje první kniha s válečnou tématikou. Za mě hodně dobrá kniha, zajímavě propletený děj, jehož detaily mě nutily číst dál a dál. Líbilo se mi, že kniha měla i milostný děj. Mám ráda když se postupem čtení dozvídám osudy všech postav a to tahle kniha dokonale splnila. Je smutná, romantická a hodně jsem se při čtení zamyslela nad hrůzou války.
Je to skvělá kniha, ale nemohu říct, že je jedna z nejlepších.

Jane100
12.11.2017

Knížka s obrovským potenciálem, který však zůstal nevyuzit. Chyběla jakakoliv zápletka, bylo to jen takove vyprávění, a ještě docela bez šťávy.

raty
09.11.2017

Nádherný a zajímavě napsaný příběh. Spousta zajímavých informací o Itálii v době války. Na stylu psaní, který mi seděl, je znát, že autor je novinář.

RobertBo
04.11.2017

Parádní příběh a díky relativně krátkým kapitolám i dokonalé udržení napětí. Naprosto doporučuji, jeden z nejlepších historických románů, které jsem letos četl.

nadav
18.10.2017

Knihu jsem přečetla, ale jak se tady už píše níže, něco mi tam chybělo...

Imor
01.10.2017

Na knihu jsem se moc těšila, ale nebavila mě. Možná kniha spíš vhodná pro muže.

PetraBery
26.09.2017

Vitantonio a Giovanna, dvě děti vychovávané jako dvojčata, příběhy jejich životů před a během války. Kniha o prokletém rodu Italů, kde je pro matku přežití syna tou nejdůležitější věcí v životě. Anotace asi i odpovídá napsanému příběhu, přesto se mi kniha nečetla zrovna snadno a já nějak nevím proč... Placka na obale by dle mého měla být na jiné knize než je zrovna tato.

Babarunka
12.09.2017

Pro mě zklamání. Příběh má velký potenciál, ale kniha mi jednoduše nesedla.

Acquenta
12.09.2017

Moc jsem se na knihu těšila, dle popisu příběhu, ale docela mě zklamala. Při čtení jsem měla pocit, že mám v ruce spíše encyklopedii o Italské zemi, než pěkný a dojemný příběh. Děj byl zajímavý až ke konci, který jsem opravdu zhltla, ale na druhou stranu tak strašně smutný :-(

essidaven
08.09.2017

Právě jsem dočetla, ale na to že kniha má jen 300 stran jsem jí četla nezvykle dlouho. Také velmi váhám s hodnocením. Kniha byla čtivá a napsaná zajímavě, mám velmi ráda lidské příběhy na pozadí válečných událostí, ale bohužel tentokrát knize něco chybělo. Nebylo to úplně ono, líbili se mi věrně popsané historické události i osudový příběh, ale v knize bylo trochu moc beznaděje. POZOR SPOILER!!! Na mě také trochu moc brutální, jelikož v knize v podstatě přežila jediná důležitá postava z poměrně velkého počtu. Nemusím happy endy, ale tohle bylo až moc. KONEC SPOILERU. No takže znovu asi číst nemusím tak tři a půl hvězdy.

zuzana2599
03.09.2017

Právě jsem dočetla a přiznávám, že u této knihy je pro mě hodnocení obtížné.
Jsem plná rozporuplných pocitů, hlavní linka příběhu je krásná i dojemná, ale prostředí a hlavně okolnosti (politické) mi často nebyly srozumitelné a tím pádem mě čtení místy nebavilo. Je jisté, že za to mohou mé neznalosti.
Jednoduše mi tato kniha nesedla, ale to se stává. Pro ostatní bude třeba mimořádným zážitkem a tak to přece chodí v životě i v knižním světě...