Nikkiproch Nikkiproch komentáře u knih

Will Will Mark Manson

Kniha mě poměrně mile překvapila, jedná se o zajímavý vhled do duše a života slavné osobnosti. První polovina byla svižná, začátky kariéry zábavné a zajímavé. Druhá polovina se už přehoupla do filozofování a bilancování. Vysvětlení oscarové facky chybělo (kniha byla napsána rok předtím), tak možná vyjde i druhý díl. ;-)

15.04.2024 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Tolik bezmoci na stránkách jedné knihy. Psáno skvěle, osobitým stylem RT, ale už také autorsky vyzralejší.
Kolik takových žen mezi námi je a my si toho ani nevšimneme

26.03.2024 5 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Oproti dvěma předchozím knihám slabší oddychovka. Napsáno ale opět velmi kvalitně.
Jelikož nejsem svým věkem cílovka, nebudu dávat hvězdičky.

09.03.2024

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Otázka není, na co se díváš, nýbrž co vidíš.
Příjemná odpolední jednohubka, k zamyšlení. Všichni bychom asi chtěli vstoupit do takové půlnoční knihovny.

17.02.2024 4 z 5

Řetěz z trnů Řetěz z trnů Cassandra Clare (p)

Užila jsem si celou sérii, po Pekelných strojích to byl další skvělý příběh.
Protože mě tohle universum moc baví, naprosto odhlédnu od opakujících se vzorců ve všech liniích.
Moc by se mi líbil další příběh, ideálně o dětech této generace, jejichž prarodiče by byla generace z Pekelných strojů a tak dál pokračovat. Třeba jednou :-)

15.02.2024 5 z 5

Řetěz ze železa Řetěz ze železa Cassandra Clare (p)

Už nejsem young adult, ale tohle mě přesto strašně baví a miluju to. Vůbec mi nevadí, že se opět opakuje vztahový trojúhelník, který už všichni víme, jak dopadne, dobová nelogičnost i nesrovnalosti. Vtáhne to do děje s každou knížkou a já rovnou přecházím k dalšímu dílu.

15.01.2024 5 z 5

Řetěz ze zlata Řetěz ze zlata Cassandra Clare (p)

Série komplet, pouštím se do čtení!
Miluji to a dám 5 hvězdiček, přestože jsou linie hlavních postav poměrně “neoriginální a tak nějak kopírují sérii Pekelných strojů. Ale protože miluju Lovce stínů, jsem ráda za každou stránku strávenou v jejich univerzu.

14.11.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Příběh mě bavil, přestože byl víceméně předvídatelný. Pohádka. Je nutné se prokousat nudným začátkem. Asi ale zůstanu u knih ze “současnosti od této autorky.

24.10.2023 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Hvězdičku ubírám za slabý začátek. Nejzajímavější byla pro mě část babiččina příběhu. Můžu o tom číst tisíckrát a pokaždé mi bude z těch hrůz běhat mráz po zádech.

07.10.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Pro mě literární skvost. Trocha fikce, trocha historie - dohromady neobyčejný příběh o obyčejně neobyčejných lidech a jejich osudech, příběh, ve kterém by se jistě mnoho přeživších války našlo a nám nezbývá než se podivovat, co všechno dokázali přežít a zvládnout.

04.06.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tohle nebyl můj šálek kávy. Naivní a předvídatelná romanťárna, jako film na Hallmarku. Ale neříkám, že špatná, je to takové milé oddechové čtení, ale pro jiné čtenáře/ky.

03.05.2023 2 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Co všechno si uvědomíme, až když pochopíme, že život netrvá věčně.

24.04.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Šestá kniha autorky a další literární skvost. Bravo! A. Mornštajnová je za mě nejlepší českou spisovatelkou dnešní doby.
Fuj, až mi běhá mráz po zádech. Jakmile mi došlo, o co tady vlastně jde, bylo mi až zle, ale nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Ta bezmoc je mezi řádky hmatatelná. Kéž by se tohle nikdy žádnému dítěti opravdu nestalo...

24.04.2023 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Věřím, že tato kniha v době svého vydání musela být dechberoucí, tolik předčila svou dobu, ve které byla napsána. S odstupem času ale už svou překvapivost ztrácí. Nicméně seriálové zpracování se za mě velmi povedlo, alespoň tedy první série, která je přenesla příběh do aktuální doby.
Poslechnuto jako audiokniha, Zuzana Kajnarová a její skvělý projev mě donutili doposlouchat až do konce.

19.04.2023 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Nadčasová romantická klasika s hořkosladkým happyendem.
Některé vášnivé rozhovory a podrobné popisy mě místy nudily, jinak jde ale o romantický skvělý román, který předčil svou dobu.

19.04.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Tohle rozhodně není pohodové čtení na nedělní odpoledne. Viktorie Hanišová je mistryní rodinných dramat. Kniha se asi od druhé třetiny nedá odložit. Musela jsem číst dál a dál. Skvělá a mrazivá kniha.

02.04.2023 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Už je třetí díl???
Poslední dobou i ve svých mid-30 ujíždím na young adult a tohle je teda něco pro mě! Má to děj, zápletku, trojúhelník, je to zamotané a zároveň přehledné, předvídatelné a zároveň překvapující, prostě mě to opravdu baví a už se nemůžu dočkat přeložení dalšího dílu.

28.03.2023 5 z 5

Rodné hnízdo Rodné hnízdo Jana Herrmannová

Příběh židovské rodiny autorky, psané humorně, ale zvláštní květnatou češtinou, že pro mě občas bylo těžké udržet pozornost. Začetla jsem se až po půlce knížky. I tak hodnotím celkem kladně.

20.03.2023 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Zakončení grišovské série. 1 * strhávám za na můj vkus ukvapený konec vzhledem k dynamice celého příběhu. Čekala jsem asi trochu něco jiného. Každopádně pokud máte rádi fantasy, stojí za přečtení.

07.03.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Petra Soukupová mě bavila už potřetí. Běžný každodenní život a stres z rodinného života v dnešní době. Neveselá kniha, u které je čtenáři líto, že už je konec a nedozví se víc.

23.02.2023 5 z 5