Rodné hnízdo

Jana Herrmannová v této knize s humorem i s nostalgií zaznamenala historii své rodiny, základním způsobem propojenou s jejím vlastním příběhem. Málokde se setkáme s tak přesvědčivým a v nejlepším slova smyslu zábavným zachycením atmosféry padesátých a zejména šedesátých let minulého století a jejich pokračování. Rodina Herrmannových, skládající se z české maminky, židovského otce a jedné dcery, je navzdory převážně polemické debatě, která v ní neustále probíhá, soudržná a neoddělitelně vzájemně připoutaná. Do tohoto vztahu vstupuje příbuzenstvo z obou stran včetně těch, kteří zahynuli za války, nebo odešli po roce 1968 do emigrace. Kniha Rodné hnízdo je mimo jiné vyprávěním o tom, že všichni někam patříme a že i přes všechny nesnáze a někdy i pohromy je dobré žít. I když to není vždycky lehké....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337488/big_rodne-hnizdo-kux-337488.jpg 44

Kniha Rodné hnízdo

35alice
28.09.2020

Zatím jsem v první stovce stránek, ale okouzlila mě autorčina čeština. Po čase se zase můžu potěšit jazykovou a vypravěčskou dovedností.

bookcase
23.10.2017

Zajímavé osudy jedné rodiny. Moc mi neseděl styl, kterým je to psáno, ale to je jen můj subjektivní pocit.