nicole1990 nicole1990 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Hodně dlouho mě takhle žádná knížka nedostala jako knížka Heřmankove údolí. Anička byla opravdu silná žena má můj obdiv.

01.10.2020 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Počet hvězdiček nestačí jak úžasně napsaná to byla kniha, i když byla o těžké době.

19.09.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Naprosto nádherne vyprávění o 3 generacích žen. Hlavně o nelehkem osudu za válek a komunistického režimu. Je to moje třetí knížka přečteš od autorky a musím říct, že opět skvělá i když se neobesla bez slz.

10.10.2018 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Jedním slovem užasné a poutavé vyprávění dvou sester z války.. Neobešlo se to bez slz hodně smutný příběh, napsala bych co mě nejvíc dostalo,ale obsahovalo by to spoilery takže každý po přečtení uvidí sám jak na něj knížka zapůsobí... Byla to hrozně krutá doba deportace do koncetračních táboru,oddělování matek od dětí atd... Obě sestry pomohli a zachránili životy spoustu lidem.

06.07.2018 5 z 5

Musím říct,ze se mi to četlo hůř než první díl nejhorší je,ze se tohle opravdu dělo sousedi se udavali,lidi se báli apod. Hrozná doba

15.01.2024 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Četlo se to skvěle ,ale příběh brutální to sem teda mistama měla co dělat .

08.01.2024 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Moc krásný , ale smutný příběh

07.06.2023 5 z 5

Miluji tě...i s natáčkama Miluji tě...i s natáčkama Alena Jakoubková

Hláška achjo mě teda neuvěřitelně vytáčela jinak mám knížky Aleny Jakoubkové moc ráda . Akorát o dětech jako o harantech by psát nemusela. Na Radima jsem měla neskutečný nervy to byl neskutečně odporný chlap a ta jeho matinka to musela být ježibaba. Ještě,že Chiara dostala rozum.

26.09.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Za mě slabší než předešlé díly nepamatovala jsem si vůbec souvislosti a ztrácela jsem se v postavách. Ale Kim opět skvělá.

26.05.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Knížka se četla doslova sama. Takový klasický příběh manželství, které se stalo po čase stereotypem. Ve vztahu Alice a Richarda chyběla komunikace a porozumění. Každý ve vztahu potřebuje občas za něco pochválit nebo dát najevo lásku a náklonnost. Richard mi přišel jako strašný ignorant. Ve finále mi Richarda bylo líto vše si uvědomil bohužel pozdě.

17.05.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Mám ráda romantické příběhy. Tohle byla opravdu krásná oddechovka. Dozvěděla jsem se spousta zajímavých věcí o Kodani. Spoustu věcí jsem si i vygoglila a doufám, že se tam jednou podívám a ochutnám místní speciality.

07.05.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Naposledy jsem HP četla ještě jako dítě spíš jsem koukala na HP filmy. Už dlouho jsem se chystala, že si opět přečtu knížky. Je to moc krásný příběh a myslím si, že na HP není nikdo starý. Je pro každou věkovou hranici. Určitě doporučuji. A hlavně je moc krásné tohle ilustrované vydání takže se mi krásně hodí i do výzvy ????

02.02.2021

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Skvělá knížka Irma byla moc silná žena. Měla můj obdiv. Bylo mi líto Kristynky a Peti nechápu jak může matka odložit své dítě. Ještě, že měli Magda a Irma mateřské city narozdil od Edity a děti se ujali.

24.10.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Hodne depresivní kniha. Ta matka byla na ránu bylo mi Báry fakt líto. A ten konec ten mě teda fakt dostal, takový konec jsem nečekala.

28.04.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Docteno během pár dnů a opet super mělo to spád. Snad nejhorší noční můra každého rodiče únos dítěte. Kim opět vyřešila skvěle případ. A konec mě teda dostal když odhalila třetího pachatele.

13.02.2019 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

nádherný vánoční příběh :-)

17.12.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hrozně ctiva a smutná kniha, která se neobesla bez slz.

20.07.2018 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

nádherný příběh akorát jsem nepochopila rozhodnutí Stelly proč s Danem neutekla nebo proč ho nikdy nekontaktovala mohli prožít krásnou lásku.. Knížka mě doslova pohltila četla se skvěle

22.03.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

knížka která mě naprosto dostala přečtenou jsem ji měla za dva dny nešlo prostě přestat číst jak to bylo napínavé.. Myslela jsem si,že vím kdo dítě unesl, ale nakonec to byl někdo uplně jiný. Hodně odporný a promyšlený zločin do toho matka trpící psychozou takže jsem si říkala zda to přeci jen nemohla být vlastní matka, že by dítě zabila a manžel aby ji chránil ji pomůže odklidit tělo.. určitě stojí za přečtení napínavé od začátku do konce. Až na dost drsný a takový zvláštní závěr..

05.03.2018 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Opět super čtení hlavně jsem se dozvěděla víc o Trinity. Určitě stojí za přečtení .

30.05.2024 5 z 5