NeradovaKatka NeradovaKatka komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dočetla jsem a dlouho jsem nemohla najít žádná slova. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tak uchvátila. Od začátku dokonale propracovaný příběh, zajímavý už postavou vypravěče a každá postava člověka chytne za srdce. Jak vše dopadne se dá trochu čekat, ale i přesto jsem konec knihy oplakala. Myslím, že knihu si koupím, aby mi v knihovničce nechyběla.

05.11.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

U této knihy je asi opravdu potřeba k ní časem dospět. Ale o to hezčí zážitek z ní potom člověk má. Kniha má své kouzlo, jsem zvědavá, jak na mě bude působit třeba za pár let.

29.09.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

I druhý díl mě okouzlil, Jeska je prostě neodolatelná. Těším se na další pokračování.

01.11.2016 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Boba prostě miluji a skvělý je i James! Oddanost jeden druhému a jejich přátelství je opravdu krásné a silné. Bylo mi opravdu líto, že kniha skončila a jen doufám, že nyní se oběma daří mnohem lépe.

14.02.2017 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Dlouho jsem na knihu čekala a opravdu mě nezklamala. Přečteno za necelé tři hodiny, nemohla jsem se odtrhnout! Jako milovník koček jsem si Boba opravdu zamilovala a celý příběh mě opravdu dostal. Osudy obou hrdinů mě dojímaly, obzvláště když se jedná o skutečný životní osud. Velmi se těším na druhý díl!

18.01.2017 5 z 5

I třetí díl pro mě byl opravdovým zážitkem a potěšením. Jeska je proste kouzelná a opět v knize člověk najde mnoho poučení a zároveň tolik energie a vnitřního klidu. Doufám, ze časem se dočkám dalšího pokračování.

07.11.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

klasika od Jane Austenové, která nikdy neomrzí a vždy potěší, vracím se k ní opakovaně již pár let

24.06.2016 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Skoro nemám slov, tahle kniha to je tedy síla. I v tak kruté době nacismu se najde člověk, který může něco změnit a pro něhož je život, lidská důstojnost a soucit něčím více. A ač podle knihy byl Oskar Schindler bohém, nakonec dovedl zachránit na tu dobu neskutečné množství lidí. Konec mě velmi dojal, teď konečně přijde na řadu i filmové zpracování.

04.04.2017 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Za mě rozhodně pět hvězdiček! Autorovo vyprávění je neotřelé, pestré a zajímavé. Netrpělivě jsem čekala na konec, kniha mě úplně pohltila. Je to úplně jiný žánr, se kterým se tak často nesetkávám, ale mohu vřele doporučit!

23.02.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Za mě naprostá spokojenost, kniha mě nadchnula, kočka jako vypravěč je opravdu neobvyklá, ale způsob, jakým vyprávěla byl zajímavý. Kniha je čtivá, občas sem byla i dojatá, kniha u mě navozovala pocit klidu a míru a také se člověk zamyslí sám nad sebou i nad svým okolím. Těším se na další pokračování.

04.10.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Na knihu jsem se těšila, četla jsem víceméně kladné recenze a opravdu jsem nebyla zklamaná. Téma, které mi normálně moc neříká bylo podáno s lehkostí a i když byla kniha plná nejrůznějších technických postupů, četla se mi dobře. Hlavní hrdina měl dobrý smysl pro humor i v těch vypjatých situacích, nedalo se mu nefandit až do úplného konce.

28.09.2016 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Podle mě zatím nejslabší kniha, jakou jsem od Dana Browna četla, Šifra i Andělé a démoni se četla skvěle, tady jsem měla chvílemi chuť knihu odložit a ani nedočíst. I když postava Roberta Langdona bylo pro mne velké plus :).

31.01.2014 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Já si nemohu pomoci, ale mě se kniha opravdu líbila. Byla čtivá, děj měl spád a pro mě byl konec opravdu překvapivý. Navíc to nádherné prostředí, kde se kniha odehrávala. Přišlo mi to z hlediska kvality jako návrat ke skvělé Šifře mistra Leonarda a Andělům a démonům.

08.10.2018 5 z 5

Dáma nikdy neprohrává Dáma nikdy neprohrává Sabrina Jeffries

Za mě rozhodne super čtení, takové příjemné odreagování :) zajímavá zápletka a vůbec mi nevadí, ze jsem začala od konce série, myslím,ze se pokusím sehnat i předchozí díly :)

26.02.2017 5 z 5

Těšila jsem se na pokračování příběhu o Harry Potterovi, nebyla jsem zklamaná, kniha měla zajímavý děj, bylo skvělé sledovat staré známé postavy a jejich životní cesty po tak dlouhé době. Nové postavy zase děj oživily a kniha vydaná ve formě scénáře byla také přijemným oživením.

04.10.2016 4 z 5

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Za mě jedna z těch rozhodně lepších romantických knížek a i když mám spíše radši období regentské Anglie, i tito hlavní hrdinové si mě získali a námět se mi velmi líbil.

19.09.2016 5 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Nevěděla jsem, co od knihy čekat, ale příjemně mě překvapila, taková příjemná oddechovka.

19.09.2016 4 z 5

Asi jsem od knihy čekala malinko více, přesto je to ale příjemná oddechovka, na léto naprosto ideální

18.07.2016 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tuto knihu jsem přečetla doslova jedním dechem a na konci jsem měla slzy v očích. Každý, kdo knihu přečetl prostě musí soucítit se všemi hlavními hrdiny. Kniha někoho donutí i k zamyšlení, proč i po takové době je tak významné téma stále opomíjeno.

22.10.2014 5 z 5

Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy Diane Ackerman

Za mě opět jeden kvalitně sepsaný příběh, který čtenáře seznamuje s hrdiny ze 2. světové války. Jsem zvědavá na filmové zpracování, neboť kniha se mi velmi líbila.

26.09.2017 5 z 5