Nattali.ka Nattali.ka komentáře u knih

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Pěkné oddechové čtení a útěk tentokrát do Japonska. Opět musím ocenit popisy prostředí a přiblížení japonských tradic a rituálů, které si čtenář opravdu prožije a přenese se do dané země, za mě je toto největší plus těchto knih, libi se mi většinou více než samotný příběh. Co se týká děje, tak mi zpočátku vadila litujici se hlavní hrdinka s neoprávněně nulovým sebevědomým. Dále se mi nelíbila matka hrdinky a její náhle prozření a změna jejího chování z ničeho nic. Na konci pěkné romantické gesto a vyznání lásky, ačkoli mi poslední scéna přišla trošku utnutá, postrádala jsem alespoň krátký epilog. Knihu řadím k těm lepším útěkům, ale stále vede Island ️.

07.01.2022 3 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Klasická oddechovka, když chcete nenáročné čtení na víkend. Připomínalo mi to motivem film Zkus mě rozesmát. Místy vtipné scény, některé trošku bláhové. Návrat z dovolené už mě tolik nebavil, ale snová dovolená na Maui je pěkný únik z reality všedních dní.

01.01.2022 3 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Knihu hodnotím průměrně, ze začátku to aspirovalo na 4 hvězdičky, protože se mi příběh místy líbil víc než Čekanka a Elois, ale nakonec ta jiskra, na kterou jsem čekala nepřišla. Souhlasím s názory, že hlavní hrdinové tak nepřirostou k srdci a nepřišli mi tak zajímaví, scény byly hodně předvídatelné a celkově soudím, že je čas na pauzu a na další díl Bridgertownů se jen tak hned nechystám.

30.12.2021 3 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Tuto knihu hodnotím o trošku lépe než předchozí, ale první 3 díly se mi asi líbily víc. Tento díl měl větší spád než ten předchozí, příběh zajímavější, čtivější a chytlavější, ale konec - náhlá proměny vášně v lásku po 1 týdnu - mi přišel trošku přeslazený a proměna (vztah k dětem) hlavního hrdiny během tak krátké chvíle na mě působila trošku nereálně. Dala bych 3,5 hvězdy, tedy napůl mezi předchozím dílem a prvními třemi.

02.12.2021 3 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Čtvrtou knihu ze série hodnotím o něco slabší než předchozí díly. Zpočátku mi dlouho trvalo se začíst a kniha mě začala bavit až v druhé polovině. Náhlé zamilovaní z čista jasna ze strany hlavního hrdiny mi přišel trošku přehnaný a nereálný.

24.11.2021 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Romantický, oddechový a poutavý příběh, který se dobře čte. Nejvíc se mi asi líbilo popisování emocí a hudby, ale vadila mi trošku hlavní hrdinka - její nedůvěra, vlastní nesebevědomí a neustálé ukvapené závěry, které si vytvářela z maličkostí byly nepochopitené. Linka "kamarádky" mohla být více propracovaná a vysvětlená, zejména důvody jejího chování. Závěr mi přišel ukvapený a nedokončený, hodnotím jako lepší průměr.

31.10.2021 3 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Zpočátku mě kniha moc nezaujala, stejně jak už zde padlo několikrát, kvůli motivu popelky, takže bylo jasné, jak děj bude pokračovat. Naštěstí "Popelčin" příběh byl krátký a zbytek knihy je už trošku méně předvídatelný a o něco napínavější. Sice mě překvapovalo, že hlavní hrdina svou Popelku nepoznal, ačkoli nad tím uvažoval, ale jinak opět pěkný příběh o dalším Bridgertonovi, ikdyž předchozí se mi asi líbily o něco více.

28.10.2021 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Druhý díl opět pěkné oddechové čtení. Dokonce mě do 2/3 chytnul víc než první díl a četla jsem jedním dechem. Škádlení mezi hlavními hrdiny a rádoby nenávist působila zábavným dojmem, ovšem děj po svatbě trošku ztratil jiskru, proto hodnotím stejně jako díl první.

18.10.2021 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Oddechová romantická kniha, svižně se čte a je zde pěkně nastíněna doba, ve které se dej odehrává - především postavení žen. Knihu jsem také četla až po zhlédnutí seriálu, tak jsem měla herce zažité, a tedy jsem si je bohužel nedokázala představit dle popisu v knize. Jak zde již zaznělo kniha se na rozdíl od seriálu soustředí pouze na dějovou linku dvou hlavních hrdinů, což mi vyhovovalo. Ráda si přečtu i další knihu o jednom z Bridgertonů.

13.10.2021 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Sympatický hlavní hrdina, oceňuji, že to nebyl klasický příběh "bad boy", aneb kluk co se nechce vázat a naivní holka, která doufá, že ho změní, ale bylo to tentokrát naopak. Jako oddechové čtení sice fajn, ale příběh pro mě nebyl natolik poutavý, že bych se od něj nemohla odtrhnout.

02.10.2021 2 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

(SPOILER) Lehké oddechové čtení, takový průměr. Opět se setkáváme s tématem zlomeneho srdce, kdy se hlavní hrdina nechce vázat vztahem, protože ho jednou žena opustila a tak už žádný vztah nikdy nechce. Toto téma už začíná být ohrané, jednou se spálit a tak zanevřet na všechny. Zápletka byla ale velmi překvapující, a tak konec knihy byl mnohem zajímavější než předchozí dvě třetiny.

11.09.2021 3 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Kniha mě skoro vůbec nezaujala. Když pominu jasný konec, který je zřejmý hned od začátku, tak jako to u tohoto typu knih bývá a jen je otázkou času, kdy se jeden z nich podvolí, tak se mi nelíbilo chování hlavní hrdinky. Styl psaní mi na začátku knihy přišel strašně křečovitý a dialogy zvláštní a nepřirozené. Mám sice ráda tenhle typ oddechového čtení, ale za mě tohle moc poutavý příběh, od kterého bych se nemohla odtrhnout, nebyl.

05.09.2021 1 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Letní oddechové čtení, kdy je pěkně popsána příroda i atmosféra dané země tak, jak to autorka umí. Ovšem příběh slabší, nelíbily se mi povrchní postavy a nsebevědomá hlavní hrdinka. Zápletka úplně banální a nerealistické zvraty, které se určitě nemohou stát během týdne. Některé pasáže byly nudné a konec mi přišel nedokončený.

16.08.2021 2 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Velmi silný příběh, četla jsem jedním dechem a těžko jsem se od čtení mohla odtrhnout. Líbí se mi, jak je kniha napsaná a čtenář se dokáže vcítit do hlavní hrdinky. Neumím si představit ocitnout se v její situaci, ani jak bych jednala já.

23.07.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Oddechové čtení, ale za mě o dost slabší než první díl. Hlavní postavy mi nepřišly tolik zajímavé a "drama", které si hrdinové nesou z minulosti mi přijde přehnané. Chvílemi mě některé pasáže nudily a nebylo to čtení, které by mě pohltilo a nedalo se od knihy odtrhnout.

19.07.2021 2 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Pěkné, oddechové, příjemné a chytlavé čtení. Příběh sice prvoplánový a konec je jasný hned od začátku, ale příběh byl poutavý a nebyly zde téměř žádné nudné pasáže. Jediné co, tak hlavní hrdina a jeho emoční výkyvy byly na kluka docela přehnané.

11.07.2021 4 z 5

Žena, která mi ukradla život Žena, která mi ukradla život Marian Keyes

Reálný život, ale na mě poměrně pesimistická kniha. Jedinné, co se mi na knize líbilo byly úvodní citáty. Myšlenka dobrá, ale kniha mě moc nebavila.

28.06.2021 1 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

(SPOILER) Oddechový příběh, ale příliš mě nenadchl. Zpočátku se to velmi táhlo, bylo to místy nudné a spoustu pasáží nereálných a typických náhod. Oceňuji ale závěr, který nebyl jasný hned od začátku, ačkoli mi epilog přišel trošku nedokončený a utnutý. Dále rozhodování mezi dvěma muži, kdy mi byl sympatičtější chvíli jeden a pak druhý a nevěděli jsme, kterého si nakonec zvolí. A taky fakt, že do závěru nebylo jasné, zda se hlavní hrdinka vrátí zpět do Londýna nebo zůstane v NY. Každopádně osobnost hlavní hrdinky mi příliš neseděla a nebyla mi sympatická, ačkoli její útěk do NY se mi moc líbil, poté se z ní stala sebelitující se ex.

28.06.2021 2 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

(SPOILER) Další příběh o bohatém, pohledném šéfovi a jeho nešikovné asistence, ale tentokrát velké zklamání. Začátek ušel, ale zbytek byl tak předvídatelný! Zápletka naprosto jednoduchá a banální a neustále se opakující dvojsmyslné narážky na šéfův banán byly otravné.

14.06.2021 1 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Kniha mě moc nenadchla, čekala jsem od ní víc, dle hodnocení zde. Prvoplánové, jasná zápletka hned od začátku.

29.05.2021 2 z 5