Nattali.ka Nattali.ka komentáře u knih

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Další pěkná kniha ze série, tentokrát poznáváme krásy venkova a také nechybí opět něco z gastronomie, což mám na těchhle knihách moc ráda. Zápletka v podobě nepříjemného a lehce děsivého souseda byla trošku vyhrocená, ale jak jinak dostat hlavní hrdiny, kteří se nemají rádi, aby bydleli pod jednou střechou. Ikdyž je to už 8. kniha ze série pořád neztrácí šmrnc a těším se na další.

02.01.2023 4 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Pěkné pohodové nenáročné čtení, sice mi přišlo že úplně vánoční atmosféra z toho nesálá, jako jsem čekala podle názvu, ale na zimu v Paříži to čtenáře naláká a jednotlivá místa jsou tam krásně popsány. Děj je samozřejmě jedno velké klišé aneb když 2 kamarádky potkají v Paříži 2 Francouze a každá se do jednoho z nich zamiluje. Tohle je pro mě vždy to nereálné, když se hlavní postava setká s naprostým cizincem a pak s ním tráví, v tomto případě, každičký den celé dovolené. Hodnotím průměrně, nejlepší na knize bylo seznámení s částmi Paříže.

01.01.2023 3 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Pěkné romantické čtení, nenáročné, přečetla jsem za víkend. Postavy byly sympatické, nic co by mi na nich vadilo a pro změnu příběh o dlouhodobém přátelství mezi klukem a holkou. Jediné co bylo pro mě dost nereálné, tak změna z kamarádství v něco víc během jednoho dne. Po tolika letech z čista jasna oba hlavní hrdinové během jednoho odpoledne viděli toho druhého jako přitažlivý protějšek a ne jako nejlepšího kamaráda, jakoby je náhle osvítil duch svatý. Zápletka jednoduchá a očekávaná, ale tak to má u těchto knih být a ani pořádný sladký happyend nechyběl. Za mě jedna z těch lepších knih tohohle oddechového romantického čtení.

01.01.2023 4 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

(SPOILER) Průměrná a nenáročná oddechovka, která by se dala přečíst za den. Nevím podle čeho je kniha pojmenovaná, zajímalo by mě, co tam bylo tak "nevhodného", ale tyto knihy jsou pořád na jedno brdo, tak je asi oříšek je pojmenovat, aby se všechny knihy nejmenovaly "šéf, nesnáším tě, nevhodné atd...". Kniha se četla dobře a svižně, ale v podstatě tam nebyla žádná zápletka, hlavní hrdinové knihy spolu tentokrát začnou chodit, zamilují se - ani se nesnaží dlouho odolávat nevhodnému vztahu - ale hned jej před všemi přiznají, takže žádné drama. Zápletka v podobě toho, že hlavní hrdina nechce děti, nese si smutnou životní událost, se kterou se 7 let snaží vypořádat a ejhle najednou se vše během 2 týdnů vyřeší, on si odpustí, změní názor na děti a žijí spolu šťastně až do smrti! Alespoň celou knihu prolínají retrospektivní kapitoly, ve kterých se nám Grantům příběh postupně rozplétal, jinak by to byla naprostá nuda.

11.08.2022 3 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

(SPOILER) Třetí díl hodnotím stejně jako díl první, byl čtivější než druhý. Příběh dávné lásky hlavních hrdinů se čtenářům pomalu odkrýval už od první knihy, takže nebylo překvapením, že zápletka se týkala otcovství holčičkyy Beccy. Postava Beccy byla v příběhu zábavným zpestřením. Co mě ve třetí knize už docela iritovalo bylo neustálé opakování stejných slovních spojení (jeho slova strhla mohutné obrané hradby, které si vybudovala za ty roky - v podstatě se Sydney a Tristan střídali ve stavění hradeb kolem svého srdce). Zvrat v podobě svatby z donucení byl trošku přitažený za vlasy a změna v nenávist, když se celý život milovali byla neuvěřitelná a nepravděpodobná.

04.08.2022 3 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

(SPOILER) Druhý díl ze série se mi líbil asi nejmíň. Sice měl, řekla bych, nejzajímavější zápletku ze všech tří knih, ale děj se nějak vlekl a nemohla jsem se do knihy nikdy pořádně začíst. Přišlo mi, že se v knize pořádně nic nedělo a asi mě hlavní hrdinové nějak neoslovili. Opět se setkáváme s postavou lamače srdcí Daltona, po kterém touží každá žena, avšak on se kvůli jedné náhle změní a už se nikdy na jinou ani nepodívá.

04.08.2022 2 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

(SPOILER) Čtivý příběh na pár dní na dovolenou nebo na víkend. Děj rychle plyne, ale na rozdíl od druhého a třetího dílu má poměrně slabší zápletku, v podstatě skoro žádnou. Celé rozuzlenní trvalo asi jeden den, kdy si Cal musel promyslet, zda zvládne život bez vlastních dětí, což Morgan zdrtilo... Příjemně působilo prostředí staveb a popisy renovací narozdíl od klasických kancelářských témat.

04.08.2022 3 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Knihu hodnotím spíše jako podprůměrnou oddechovku. První polovina knihy mě téměř nebavila, neustálé sexuální narážky a dvojsmysly působily velmi pubertálně a myslela jsem si, že dokonce knihu odložím a nedočtu. Jedinné, čím byla kniha zajímavá bylo to vaření, protože děj byl téměř nulový. Po drobné zápletce se kniha trošku rozjela a dala jsem ji šanci, ovšem to bylo vše, jasné rozuzlení zamilováním, kdy hlavní hrdinka náhle opustí od svého nezávazného života a rozhodne se kvůli farmáři, který ji tak změnil život, vrhnout se rovnou do rodinného života ve svém rodném městečku, které tak nesnášela.

10.07.2022 2 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Hodnotím jako lepší průměr, četla jsem od autora lepší knihy, ale i horší. Příběh dvou mladých lidí z různých světů, kteří se do sebe zamilují. První polovina knihy je především romantika, místy až trošku nudná, vzhledem k úsečnému stylu psaní a druhá půlka je spíše drama, možná trošku přitažené za vlasy. Zakončení mi přišlo třošku urychlené, uvítala bych trošku delší závěr. Čtivé, ale nic, od čeho by se nedalo odrthnout, vždy mi trošku trvalo se začíst.

30.06.2022 3 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Pohodové čtení na jeden víkend. Klasický přechod od nenávisti k lásce v práci - tentokrát ne šéf a asistentka, ale dva kolegové, kteří bojují o povýšení. Motivem to bylo podobné knize "miluji tě, nenávidím tě" od Ch. Lauren. Opět se setkáváme s hrdinou, který si hraje na "grázla", protože si myslí, že si nezaslouží lásku, kvůli událostem z minulosti. V knize mi chyběla zápletka, která byla skoro nulová, takže čtenáře nečeká ani malinké překvapení, čímž byl děj prostě jen nudně ukončen tak, jak samozřejmě každý čeká.

20.06.2022 3 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Romantické čtení o osudové lásce, zároveň ovšem velmi smutné. Když jsem začala číst, přišlo mi to nějaké povědomé až jsem zjistila, že příběh jsem již viděla zfilmovaný, což mě od čtení trošku odradilo, jelikož jsem věděla, jak to skončí, tak mi docela trvalo knihu dočíst. Vyhrocený konec s nepravděpodobným zakončením jakožto završení té oné jedinné osudové lásky mi přišel trošku přehnaný. Autor má lepší knihy a dokonce bych řekla, že film se mi líbil více.

20.06.2022 3 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

(SPOILER) Za mě teda dost slabší kniha. První část knihy úplně o ničem, chování a především smskování postav bylo úplně pubertální. V druhé části se děj zápletkou trošku rozjel, tak byla kniha čtivější. Místy mi přišlo, že bylo poznat, že knihu psaly 2 autorky (popis vážné situace a náhlá vsuvka úplně o něčem jiném nebo změna na sexuální řečičky). Vztah hlavních hrdinů působil strašně na sílu, plus nechat si vytetovat její jméno po ani ne 2 měsíčním vztahu, nedlouho po tom, co si nechal předělat jméno bývalé přítelkyně, bylo úplně absurdní. Zápletka i celkově příběh byl prostě nereálný a nepravděpodobný. Mám sice ráda tenhle styl oddechovek, kde se neočekává příliš, ale u téhle knihy tak vysoké hodnocení opravdu nechápu.

07.05.2022 1 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Čtivé, chytlavé, sice typický příběh přechodu nezávaznosti k lásce a jasný konec hned od začátku, že sukničkáře proměníme ve věrného může a budou spolu žít šťastně až na věky, ale kdo by tyhle konce neměl rád? Bylo tam i pár překvapivých scén a věcí, na které jsme si museli počkat, takže knihu hodnotím pozitivně. Co se mi moc nelíbilo byly psané příspěvky na blogu a až moc častých detailů z červené knihovny. Letištní prostředí bylo příjemnou změnou od podobných knih s neustále omýlanými příběhy o zlém šéfovi a podřízené.

18.04.2022 4 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

Neurazí, nenadchne. Hodnotím průměrně. Postavy vcelku sympatické, oceňuji, že hlavní hrdina nebyl vykreslen jako namakaný frajírek, po kterém všechny holky touží a on střídá jednu za druhou, ale byl to naopak normální a spolehlivý kamarád. Četlo se to dobře, ale téma náhlé proměny přátelství v lásku pro mě není moc uvěřitelné. Nemůžu v těchto příbězích například pochopit, že tam ta chemie nebo zalíbení mezi dvěma kamarády, co spolu tráví tolik času, během těch dvou let nikdy nebyla a najednou po sobě začnou tak moc toužit. Stále vede série Božský a kniha Miluji tě, nenávidím tě.

13.04.2022 3 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Pěkný pohádkový příběh, čtivý a poutavý. Prvních pár kapitol mi trvalo se začíst a podrobné popisy procesu pachu krve a porcování zvěře byla na mě trošku moc. Líbila se mi popisovaná magická atmosféra lesa a postupná změna vztahu mezi kráskou a zvířetem. Konec příběhu mě trošku zklamal, rozuzlení na mě působilo těžkopádně, nepromyšleně a bylo velmi rychle utnuté. Knihu hodnotím kladně, četla se mi dobře, rychle a bylo fajn uniknout na chvíli do fikce a přečíst si tentokrát jiný příběh o "krásce a zvířeti".

24.03.2022 3 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Pěkná kniha s originální myšlenkou příběh rozdělit a pomalu rozplétat ve dvou různých příbězích. Musím říct že příběh s autonehdou byl mnohem poutavější a víc mě bavil. V druhém příběhu mohla být lepší zápletka, než jen rozchod kvůli nepřipravenosti na dítě (natož nevlastní). Myšlenka knihy s paralelními světy na základě jednotlivých rozhodnutí čtenáře vede k zamyšlení a je v podstatě dost zajímavá. ("Pokaždé když hodíte mincí padne panna i orel. Když hodíte mincí a padne panna, nacházíte se prostě ve světě kde padne panna. Ale existuje ještě i jiná verze, která vznikne v té vteřině, kdy hodíte mincí a padne orel. Každou vteřinou každého dne se svět dál a dál štěpí na nekonečné množství paralelních světů....")

07.03.2022 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

(SPOILER) Pěkné a chytlavé čtení, příběh s vtipnými momenty doplňovalo i pár dojemnějších. Asi do poloviny knihy mě to bavilo opravdu hodně, hašteření hlavních hrdinů a postupný přechod od nenávisti k přátelství a nakonec samozřejmě k lásce. Přišlo mi, že zvrat přišel moc brzy, tedy nějakých už 100 stran před koncem, takže rozuzlení, tedy usmíření hrdinů přišlo posléze, a tak závěr mi přišel poněkud zdlouhavý až místy nudný, především velká změna postavy Richarda, nevěřil na lásku a najednou se z něj stal přeslazený manžel, který v každé větě používá "miláčku, zlatíčko.." To bylo podle mě trošku přehnané ta náhlá změna. Dodatek baby šéf bylo příjemným happyendem, ačkoli v druhé části knihy už jsem nečetla tím jedním dechem jako na začátku. Ano je to klišé, bylo jasné hned o začátku, kam to směřuje, ale od toho tyhle knihy jsou ne? :) Takže tentokrát můžu tento typ " zlý šéf verus asistentka" hodnotit pozitivně.

14.02.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Opět moc krásné čtení, autorka svými detailními popisy prostředí a jídla opravdu umí zařídit, aby se člověk přenesl do dané destinace. Postavy byly sympatické a četlo se mi to moc dobře, protože Švýcarsko je pro mě srdcovka. Plný počet hvězd nedám jen proto, že to bylo maličko až moc přeslazené všechno to "řízení osudu" a taky ukázka toho, jak jednoduché je přestěhovat se do jiné země a otevřít si zde kavárnu během chvíle je podle mě trošku mimo realitu a příliš idealistické.

02.02.2022 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

(SPOILER) Za mě zklamání, nechápu tolik vysokých hodnocení zde. Hlavní hrdinové sice docela sympatičtí, hrdinka sice s přehnaným sebevědomím ale budiž. Neustálé opakování slov očko a harém byly otravné. Chování postav a jejich konverzace mi po většinu času připadalo naprosto pubertální, a taky časté dvojsmysly nebo ujišťování se, že jsou přece jen kamarádi. Výměnu partnerů kamarádů druhou noc na chatě a naivní procitnutí ani radši nekomentuju. Ano je to oddechovka, tak trošku červená knihovna, člověk nemůže čekat nic extra, ale existují mnohem lepší knihy podobného žánru. Na to že hrdinům bylo tuším 26 a 28, kdybych se to v půlce knihy nedozvěděla, chováním bych je zařadila k 15letým puberťákům, v tom případě by toto chování bylo pochopitelnější.

24.01.2022 1 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Do knihy jsem se zpočátku nedokázala začíst, několik měsíců jsem se k ní opakovaně vracela s donucením, až za polovinou mě trošku chytla. Závěr mě příjemně překvapil, ačkoli jsem už před koncem měla tušení, takže jsem nebyla tak napjatá. Jako plus oceňuji krátké jasné kapitoly z pohledů jednotlivých postav. Celkově jsem ráda, že jsem to nevzdala a nakonec knihu dočetla, ale nebyl to můj šálek čaje.

14.01.2022 2 z 5