Moniska2410 Moniska2410 komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Úžasné sci-fi, které ani po desetiletí neztrácí na originalitě.
Kniha určitě donutí čtenáře přemýšlet, představovat si, jak by jednal on sám, porovnávat nejrůznější způsoby přežití v novém světě a uvědomit si, na čem vlastně v životě opravdu záleží.
Kniha, která se prostě nedá odložit, dokud nedočtete poslední stránku.
Trifidy teď nahradily zombíci, stejně se dají zabít, stejně zabíjí oni, stačí jedno kousnutí ( píchnutí) a je po vás.
Určitě si jí za pár let znovu přečtu.

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Bože,to byla tak nádherná knížka. Každýmu kdo jí bude teprve číst, upřímně závidím. O krásné přírodě a jedné moc šikovné holčičce, která zůstala sama v mokřinách a dotáhla to až na uznávanou spisovatelku knížek o přírodě, zvířatech. Konec mě dostal a vím, že tahle knížka ve mě bude hodně dlouho. Už teď se těším na filmové zpracování.

08.08.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje první kniha od paní spisovatelky a určitě né poslední. Kniha je rozdělena na tři části a každá část mě vtáhla a nepustila. Stačil jeden den a paní Mornštajnová se stala další českou spisovatelkou, která mi ukradla srdce ;-}

16.02.2021 5 z 5

Nejenom u nás,ale všude ve světě jsou zapomenuté tragédie,které by se měli připomenout. U čtení mi bylo ouzko,je strašné čeho jsou nekteří lidé schopni.

24.09.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

To bylo tak milé čtení, plné krásných myšlenek.
Krásná kniha o lásce nejen ke knihám.
O tom co nám knihy přináší, o přátelství, o naději.Od Knihonoše jsem toho moc nečekala, ale dostala naopak hodně.
Carl a Šaša se pro mě stávají nezapomenutelní knižní přátelé a navždy zůstanou v mém srdci.
"Já půjdu sám a ty sama vedle mě."

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Opět nádherná knížka,kde padl balík kapesníčků. Krásné a smutné zároveň. Kapitoly rozděleny na Tehdy a Teď.
Tehdy- nádherné kapitoly plné rodící se lásky.
Teď - nejhorší pocit je, když žena nemůže mít děti a to se bohužel Quinn stalo a tím začlo trápení této dvojice,kor když kolem nich bylo plno dětí. Pomalu se odcizovali a přesto se strašně milovali. Poslední možnost jak zachránit vztah je otevřít krabičku, krabičku do které si dali dopisy psané pro toho druhého a měli jí otevřít až o dost později. To co bylo ukryté v krabičce,bylo něco krásného,vzpomínka z minulosti, která mohla zachránit přítomnost.
Quinn i Graham se mi líbili od začátku. A epilog sem celý probrečela.

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Až uvidíš moře je krásná knížka a ve světle událostí poslední doby a přílivu uprchlíků, ji budete vnímat jinak, než byste ji vnímali dříve.
O řeckých uprchlících sem dosud nic nevěděla a jsem ráda, že se mi rozšířili obzory.
Příběh se hezky četl, vtahoval do děje a postupně vytahoval další karty se kterými se bude hrát.Jednotlivé osudy jsou skvěle propletené.
Přehledné rozdělení na jednotlivá časová období, sympatická délka kapitol.

Jsem přesvědčená, že by vás kniha určitě neměla minout. Já při dočtení slzela a věřím, že nezklame ani vás.

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Děj byl jednoduchý, čtivý, vtipný, žádné srdceryvné zvraty, nedorozumění, útěky atd. Já se při čtení bavila. Moje první kniha od této autorky a jsem opravdu nadšená.
Takhle jsem se u knihy dlouho nesmála, Doris/Poppy byla fakt neuvěřitelně ztřeštěná, ty její trapasy mě neskutečně bavily. Ryan byl pak opravdové zlatíčko, jejich vztahu jsem fakt moc fandila. Knihu jsem si opravdu užila a určitě mrknu i po dalších knihách od této autorky.

Knížku sem četla v rámci štafety, možná bych po ní jen tak nesáhla. A teď sem ráda, že sem se do štafety přihlásila.

Tohle je na štafetách to nejlepší,do rukou se nám dostanou knížky, po kterých by sme jen tak nesáhli.

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Moc povedený thriller. Po dočtení sem si řekla, tak je to pravda nebo lež?

15.06.2021 5 z 5

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

ANO ANO ANO
Miluju tenhle typ knížek, mafie ( tady teda spíš okrajově) sexy hlavní hrdina, hlavní hrdinka, která si nenechá nic líbit a od nenávisti k lásce. To vše tahle knížka má.

Byla to skvělá jízda, chemie mezi hlavními hrdiny byla neskutečná, jen nečekejte knihu plnou sexu, to tady nenajdete. Ale pomalé poznávání se a že to mezi nima jiskří od prvních stránek.

Lucy sem si oblíbila, je skvěle trhlá, ty její myšlenkové pochody mě neskutečně bavili. Je sebevědomá, chytrá a ví co od života chce.

Asher typický bad boye, bývalý mafián a zabiják.

I když sem čekala víc erotiky, nelituju, vlastně sem spokojená, čtení sem si náramně užila a už se těším na další díl.

,,Neexistuje nic, co bych neudělal pro ty, které miluju."

V knize je playlist a určitě si písničky pusťte, skvěle doplní atmosféru celého příběhu.

12.10.2023 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Další kniha , která mě totálně dostala. Ty emoce, které sem zažívala ( smích, pláč,radost),to bylo tak nádherný. Tato knížka mi dneska dělala společnost v čekárně 2x a v kavárně. Prostě mi chybělo několik stránek a já nechtěla čekat než dorazím domů abych jí dočetla, až tak moc mě pohltila.Pátá kniha v pořadí a já Colleen miluju víc a víc. V knihovně na mě čekají další nepřečtené její knížky a já se na ně taaaaak těším.

08.06.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Děkuji, děkuji můj nový příteli. Za tvou odvahu, sílu a v neposlední řadě za to, že si se podělil o vše čím sis musel projít. Už první věta mi vehnala slzy do očí "Můj nový milý příteli,,
Celou dobu sem měla pocit, že sedíme v nějaké krásné kavárně, pijeme čaj a ty mi vyprávíš svůj příběh, usmíváš se stejně jako na obálce. V mém srdci už budeš navždy, můj nový příteli Eddie Jaku

31.01.2022 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Teda to byla jízda,to nešlo odložit. Děj mě vtáhl a nechtěl pustit. Jako matka skoro třináctiletého puberťáka se budu bát až mi zazvoní telefon s neznámým číslem. Co jsou schopni udělat rodiče pro svoje dítě. Určitě by to neměli číst moc úzkostlivé matky.

03.11.2020 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Během čtení mi několikrát běhal mráz po zádech.
Příběh zasažený do jedné rodiny byl mrazivý a atmosféru té doby autorka popsala skvěle.
Příběh nám také v několika zmínkách ukáže v jakých podmínkách Cristian a jeho vrstevníci žijí, jaké mají vyhlídky do budoucna a nevyhýbá se ani každodenním problémům jako je nedostatek jídla, odposlouchávací zařízení, cenzura, dodávky elektřiny.
Krátké kapitoly přidávají na čtivosti, nutí nás číst dál a dál.
Díky téhle knize se dozvíte, jak lidé trpěli v područí diktátora a zbytek světa o tom neměl ani ponětí.

Věta která vystihuje vše " Jestli komunismus je ráj, k čemu potřebujeme zdi, ploty s zákony, aby lidé neutíkali.

Na konci jsou navíc reálné fotografie, které odkazují na skutečnost z této doby.

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Začátek byl pro mně těžký, nemohla jsem se do knihy začíst. Teprve v druhé části knihy si mně příběh židovské dívky Mileny a esesmana Franze získal.
Ačkoli se děj odehrává na nejhorším a nejkrutějším místě na světě, příběh je velice silný a je důkazem, že láska je silnější než to největší zlo.
Kdo zachrání jeden život, zachrání celý svět, pravilo židovské rčení.
Jak nelidsky se dovede člověk chovat a jak zoufale se o svůj život dokáže rvát.
Jen si přeju, aby se takové zlo už nikdy neopakovalo.

Ač je tento příběh fikcí, je založen na skutečných událostech, které se opravdu staly.

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Moje první kniha od tohoto autora a určitě né poslední. Krátké kapitoly, které končí tak, že musíte rychle otočit a číst dál. Napínavá tak akorát, vyšetřovatel Jeff Winter veliký sympaťak a jeho mozek bych chtěla mít. Vraha známe hned od začátku a sledujeme, jak se k němu vyšetřovatelé přibližují. Psychopat v této knize je pravdu hodně zajímavý a ta lobotomie, to musím uznat že byl naprosto skvělý nápad autora. No a ten detailní popis toho, jak se to provádí, bylo mi pěkně ouzko.

24.09.2022 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Po knížce sem sáhla díky výzvě na databázi knih a upřímně sem tomu ráda. To byl takový bizar, až to bylo super. A ty kresby, ty byly nádherný.
Příběh je velmi zvláštní. Tajuplný až děsivý, ale jsem ráda, že měl jen tak málo stran, protože se obavám, že kdyby příběh byl delší, ztratil by na temné a ponuré atmosféře, kterou chtěl autor ve čtenáři zanechat.
Určitě sáhnu po jeho dalších knížkách.

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Knížku sem si vybrala z mého dlouhého nepřečteného seznamu, že mi bude dělat společnost na dvě odpoledne. Dala sem jí za jedno, nešla odložit. Knížka je rozdělena na dvě části, mě se líbily obě. V první se dozvídáme co se stalo a v druhé proč a jak. Díky krásnému popisu prostředí, sem měla pocit, že v té úžasné krajině sem taky.

03.11.2020 5 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Od knížky se nešlo odtrhnout, je čtivá od první až po poslední stránku.

Hlavní i vedlejší postavy jsou velmi sympatické, teda až na dvě blbky, kdo četl tak mi dá určitě za pravdu.

Střídání kapitol z pohledů obou hrdinů , za mě velké plus a dodalo knížce svižné tempo.
Neskutečně moc mě bavila ta jejich romantická linka, ten jejich vývoj vztahu, bylo to skvělé až nádherně romantické.

Riley mi byla strašně moc sympatická, úplně obyčejná holka, která to má v hlavě srovnané a jde si za svým snem, stát se zpěvačkou. Ale nemá peníze na drahou školu a tak zkouší štěstí a chodí po konkurzech. Šťastnou náhodou získá práci v bufetu jedné prestižní hudební školy a zde se setká s Julianem.

Juliana sem si oblíbila od začátku, i když je členem velmi populární kapely, chová se úplně normálně, žádný nafoukaný magor. Mezi oběma to začne jiskřit v podstatě od začátku. Jen Julian nechce další začínající zpěvačku, která se teprve snaží prosadit, protože v minulosti si něčím podobným už jednou prošel a nedopadlo to zrovna dobře. Proto mu to ze začátku docela blokuje jeho vztah s Riley.

Vadilo mi, že texty písní nebyly přeloženy. Jasně, anglicky teď umí skoro každý, ale za mě tam měl být jak český tak i anglický text, aby čtenář věděl, o čem vlastně zpívají.

A další věc, kdo vymýšlí fotky na přebal knížky???? Vůbec, ale vůbec Julian neodpovídá popisu v knize
Čtou ty, co to mají na starost vůbec ty knížky???
Není to první a počítám ani poslední kniha, kdy postavy neodpovídají popisu. Vnímáte to taky????

19.05.2023 5 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Na začátek musím říct....... Co to k sakru jako bylo????
Ta emocionální nálož která se na mě sesypala. Autorka si pohazovala s mým srdcem jak kdyby to byl jen nafukovací míček. Měla sem pocit, že jsem na horské dráze, smích, radost, pláč, nasrání, prostě všechno dohromady se ve mě mísilo.

Jak sem byla naštvaná na konci prvního dílu, že mi přišel konec uspěchaný a já bych ho brala o pár stránek delší, tak začátek druhého dílu mi to vynahradil. A já to vše opět prožívala s nima, jak kdybych na tom hřišti byla taky.

Lili a Aleka sem si zamilovala v prvním díle a jsem moc ráda, že i v tomto díle na ně natrefíme a to několikrát. Vždyť bez nich by to nebylo ono

Jacka sem si oblíbila už v prvním díle, takže sem se na jeho příběh nesmírně těšila, kdo by ho nemiloval. Úplně ho mám před očima a teda řeknu vám, toho chtějí všechny
Reily mi byla sympatická od začátku, ano udělala chybu, ale ruku na srdce kdo jí nikdy neudělal. A obzvlášť, když vám vyhrožují lichváři.

Opět tu je nějaké tajemství, jen tady zasáhne bulvár a jejich zprávy, které jsou, jak už to u takových novin bývá zvykem z jedné třetiny pravdivé a zbytek jedna velká lež. A i z pití vody se dá udělat alkoholik.

Musím říct, že Haku sem si zamilovala, ale Tanec tak ten mě totálně pohltil, rozsekal a jen tak mě ze svých spárů nepustí.
Doufám, že bude ještě nějaká knížka o těchto namakaných ragbystů

Já se s Vámi loučím a jdu hledat letenky na Nový Zéland a Vy si knížku určitě přečtěte

Stojím za svým kapitánem

03.03.2023 5 z 5