111moni 111moni komentáře u knih

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Netuším, proč kniha Fredrika Backmana zařazuje do humoru, ještě hůře do komedie. Všechny, co jsem zatím četla, včetně této v sobě nesou určitou hloubku a humor je jen součástí příběhu. Kniha, která rozhodně není o tom, že rozesměje, spíše donutí zamyslet , že v tom všem nejsme sami. Všichni máme své ...

06.12.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Skvělá kniha, autorka opět nezklamala,napětí,děj, kterým stále udržovala pozornost,naprosto skvěle napsaná kniha.Člověk se ztotožní s dějem a chce jej sám posunout dopředu, popoběhnout,někdy až do zadržení dechu.Výborná.
A čekáme na další Kim ;)

26.08.2017 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Ač jsem se poměrně vůbec nedokázala zorientovat kdo je Erika, nepřekáželo mi to v požitku. Napínavé, čtivé, ubíhalo to. Zapletená zápletka mě opravdu bavila, za mě bod k tomu, že nemusím číst úplně detailní popis vraždy. Dobré čtení, dobrá kniha.

07.02.2023 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Nevím, jak to ta paní dělá,ale každá její kniha je velmi zdařilá, jak po stránce zápletky, tak po obsah obecně. Žádné velké vycpávky popisující 24hodinový západ slunce,a přesto si dokážete scény z knihy představit v reálu.Děj má spád a drží čtenáře , jako by chtěla autorka říct, teď jsem tady já, vše stranou. Za mne opět výborně, jsme ráda, že jsem autorku "objevila" a těším se na další.

23.01.2020 5 z 5

Mám ji raději než Staříka, Nambeko je úžasná, sekundující číňanky, dva Holderové a do toho všeho atomová bomba, navíc, atomová bomba ve Švédsku.Nevím, jak kdo si představuje humoristický román, knihu,ale já takto, vemte absurditu a napište kolem ní příběh. je to, jako když si děti vymýšlí příběhy, nereálné, plné snů, které se nestanou a přesto nádhetné, unášející.Tady vtipné .

31.08.2017 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Já vám nevím, jestli tam, nazpátek, vlevo, vpravo, pořád je to skvělé. A to je tak všechno, co se k tomu dá napsat, protože jediné, co se by to vystihlo lépe je si to přečíst.

19.05.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Zlo číhá, vrazte tam několik podivných týpků a čtenář přemýšlí, který z nich to bude. Dobře se to čte, trochu mě rušila odbočka s návštěvou "taťky", ono nic nebývá jen tak, obzvlášť v knize, kde se mučí a zabíjí a dlouhodobě to někomu prochází. Mlha, nemlha, děj má směr a autor k němu směřuje, byť si se čtenářem krapet pohrává a nenaservíruje mu to jen tak, velmi dobře se to četlo a místy člověk zapomněl na čas.

15.12.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kdo hledá hluboký literární zåžitek,nečtěte,kdo se chce pobavit,zasmát,nehledá hluboké myšlenky, jen si chce odpočinout od vážnosti světa,otevřete a čtěte...A nehledejte za ničím nic,užije si společnosti tak různorodé, jak si ani nedovedeme představit,situací tak absurdnìch a přitom uvěřitelných.Nakonec,kdo může dostat v restituci hrad...Bavte se.

15.07.2018 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Musím říct, že několik dějových linek mě ze začátku dost mátlo, skoro jsem chtěla knihu odložit, ale zase to tajemství, že ano. Jedna kniha, která by vydala za seriál, postavy, které si oblíbíte a taky ty, které vám dost lezou na nervy, a příběh, který je velmi dobře propracovaný, čtenář nemá pocit, že je nějaká stránka zbytečně. Autorka si dala práci i s detaily a knihu to obohacuje. Asi to nebude mé denní čtení, ale určitě to není poslední čtení.

16.09.2021 5 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Tak první dojem, autorka by měla psát rychleji :-) vypadly mi vztahy z minulých knih, nicméně jsem se chytla. Příběh opět neměl chybu, autorka umí zaujmout a držet čtenáře , vést jej po stopě. Mám její styl ráda pro to, že nepoužívá vycpávky, čtenář je pohlcen příběhem.

18.07.2021 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Od počítače, mobilu ke knihám z venkova,minulost,která zasahuje do přítomnosti,tajemství,která měla zůstat skrytá a i přes snahu nechat minulost spát,jsou odhalena.Všechny postavy vykresleny s dokonalistí,že má člověk pocit,že je zná.Zàvěr stejně překvapivý, jako u minulé knihy.Velmi dobře se četla, jedna z knih,ještě jednu stranu a je råno.

07.08.2019 5 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Skvělá kniha, zápletka, která se rozmotávala velmi pomalu a opatrně , krok za krokem.Výborně se to četlo,postavy propletené a osudy spolu s nimi. Minulost, která dohání přítomnost.

19.04.2018 5 z 5

Tuto knihu mám ráda, to jak Alan bere svůj život jako povinnou účast kamkoli jej to zavede s kýmkoli se setká, s jakou lehkostí dělá, co umí vyhazuje věci do povětří.A po útěku z domova v tom pokračuje, nachází přítele, prchá a dělá to, co musí , co zbývá 100letému - trochu žít :-) Je to kniha, kdy se člověk proplétá dějinami, setkává se se státníky a přitom si užívá každou stránku.

31.08.2017 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Mám pocit, jako by se autor pomalu zklidňoval, ne ve špatném smyslu, od naprosto zběsilého Bubble, kdy jsem měla pocit, že mě technologie sežerou, je tady najednou je vesnice kde čas plyne svým tempem a příběh může začít. A jak to na vesnici bývá, jsou tady nesváry, neshody, románky, a do toho přijede policajt z velkoměsta a právě, když se stane vražda. Kniha baví, od začátku do konce, a musím říct, že jsem neměla ani potřebu nějak hádat "kdo je vrah" , prostě jsem si čtení a příběh užívala,ať se ukážou. A ukázali.

28.07.2022 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Po minulé knize, kdy kniha nebyla úplně plná napětí, je opět zpět příběh, který má spád, zápletka, která se kroutí jako klubko a rozmotat jej není jednoduché, obzvláště, pokud jde o smrt dítěte. Velmi podařená detektivka, která se čte na pár nadechnutí. Postavy pro čtenáře L. Penny důvěrně známé,jejich kousek příběhu.

10.08.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za mně velký objev,velmi dobře napsanå detektivka.Zajīmavá zápletka,dėj,který má spád a udržuje čtenáře ve střehu,osobní život hlavní hrdinky se přīběhem proplete v souvislosti, nicméně nepropīrá detaily a nezasahuje čtenáře do detailu, přīliš nezabīhå.Rozhodně jdu na další.

18.09.2019

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Začnu tím, že mám pocit, že se rozmohl takový ...no, prostě, co kniha, to aspoň zmínka o rasismu, jakoby to byl knižní plán. Nicméně kniha opět skvěle napsaná, napětí, vztahy, propletení případů a vyústění. Konec, jako by byl už , na rozdíl od začátku knihy, poněkud v poklusu. Shrnuto, skvěle se to četlo, zápletka zajímavá, ale po předchozích knihách jsme tak nějak čekala více. Těším se na další

30.01.2019

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Co napsat, jako by se člověk vracel o prázdninách k babičce a tam ho čekalo čtení pod peřinou. Vražda ve známém prostředí, mezi známými lidmi, s jejich příběhy, a přesto nové postavy, nové pohnutky, nová zášť, nebo stará? A mezi tím vším osobní příběh o pocitech k nejbližším,o domýšlení si jejich pohnutek k činům. Kniha bez brutality, "jen" taková vražda uprostřed malé klidné vesnice...a rozmotávání klubka lidských charakterů, tužeb,snů, i těch nesplněných.

05.05.2018 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Možná to vypadá, že se vše točí kolem hlavní postavy, ale proč ne, je hlavní postava. A vyráží na lov toho, kdo se prohrabává její minulostí a snaží se ji ji drastickým způsobem připomenout. Roztáčí se kolotoč vzpomínek a situací, které měly zůstat minulostí. Autorce se musí nechat, že příběhy, které vypráví čtenáře drží, soukromý život postav pouze nastíní, neodbíhá tak dalece aby se čtenář začal nudit. Postavy jsou uvěřitelné, příběh se rozvíjí a směřuje k rozuzlení a vyřešení, obdivuji i to, že konec není pak situován na jednu stánku ve smyslu - vrahem je zahradník, ale je propracován se všemi důvody, které k tomu vedly.

04.02.2021 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Četlo se to dobře, není to nic hlubokomyslného, žádná myšlenka, co by obrátila život, tedy až na tu, že pomsta je aktuální stále a je jako spirála, dá se vytočit do neuvěřitelných otáček. A jak řekl už pan Lustig v pohádce, svět je malý a o náhody v něm není nouze. Kdo chce oddechovku, trochu praštěnou, nechce hledat žádné poučení z příběhu, je kniha pro něj.

28.12.2020 5 z 5