Mon12 Mon12 komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Musím se omluvit Ovemu, ze začátku mi přišel jako mrzutý dědek a nevěděla jsem, jestli mě bude bavit číst o něm celou knihu. Ale za chvíli jsem se chytla a četla, je to návykový příběh, který pomalu odkrývá celou osobnost hlavního hrdiny. Skvělý námět, zajímavé chvíle v ději, které Vás nutí k přemýšlení. Není to humorná kniha, i když jsem někdy měla pobavený úsměv na rtech, ale spíš kniha nutící k zamyšlení - aspoň pro mě.

24.12.2014 5 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

Čtivě napsaná kniha o neuvěřitelné vůli a statečnosti, nejenže se dokázala s danou situaci poprat a zvládla neskutečně náročnou cestu zpět do civilizace, ale také událost pravdivě bez příkras popsala a přiznala, co přesně prožívala. Obdivuju ji.

20.07.2014 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Poutavá a úžasně čtivá knížka, která čtenáře stále nutí k zamyšlení. V životě máme možnost volby a je jen na nás, jak se k tomu postavíme, jaký život chceme žít. Moc se mi líbilo, co sama autorka ke konci knihy říká: " Žádný jediný správný konec není. Každý si najde takový, jaký mu vyhovuje na základě jeho víry a naděje."

08.02.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dojemná kniha, naprosto mě dostala, díky ní moje spotřeba kapesníků při čtení radikálně stoupla. Bavila mě postava Louisy, která se snaží rozšířit si obzory a zažít v životě něco víc, ale skvělé bylo i postupné poznávání s Willem. Doporučuji, stojí za přečtení.

07.01.2016 5 z 5

Český lékař v srdci Afriky Český lékař v srdci Afriky Marcel Drlík

Svižně psaný cestopis, který jsem přečetla jedním dechem. Tíživou situaci autor popisuje s nadhledem, opravdu čtivé, doporučuji.

31.03.2015 5 z 5

Charlie a ukrytý král Charlie a ukrytý král Jenny Nimmo

Tahle série mě naprosto dostala, nemohla jsem se od knih odtrhnout. Sice místy trošku děsivější, ale Charlie má kolem sebe skvělou partu přátel, která mu vždy pomůže. Skvělé zpracování, napínavý příběh, doporučuju, stojí za přečtení.

10.11.2014 5 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Úžasná čtivá knížka, která vás zavede do kouzelného světa víl. Jen je škoda, že na další díly si musíme delší dobu počkat.

27.09.2014 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Kniha mě nejprve zaujala svojí nádhernou obálkou a když se k tomu přidaly i skvělé komentáře, bylo jasné, že si jí přečtu. Autorka mě naprosto dostala překvapivým dějem, vykreslením všech postav (i prarodičů) a také tím, že vlastně nevím, ke které straně bych se přiklonila. Nad knížkou musím stále přemýšlet, je to opravdu silný příběh plný emocí.

01.05.2014 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Úžasná kniha, která vyznívá i přes náročnost tématu pozitivně, je skvělé, že je čtivá jak pro děti, tak i pro dospělé. Kladně hodnotím vyprávění děje několika osobami a tím pádem i možnost nahlédnout, jak oni sami (nejen hlavní hrdina) se s danou situací sžijí a jak je ovlivňuje. Určitě knížku doporučuju!

13.03.2014 5 z 5

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

Naprosto úžasná kniha - příjemná, čtivá a plná informací o žítkovských bohyních, jaký vedly život, s čím se musely potýkat, jak vlastně probíhalo bohyňování, atd. Kniha se skládá ze dvou částí - Žítkovské bohyně a Žítkovské čarování, které obsahuje historky o bohyních. Jen je škoda, že je bohyňování už minulostí a že tradice lidové magie nepokračují dál.

"Náš svět je krásný i tím, že ne všechno v něm je vysvětlené a vysvětlitelné. Kéž by tomu tak bylo co nejdéle." (úryvek z knihy)

28.01.2014 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Neskutečně silný příběh, který mě naprosto pohltil a také donutil přemýšlet.

12.08.2018 5 z 5

Tajemství 13. nástupiště Tajemství 13. nástupiště Eva Ibbotson

Příjemná fantasy knížka, která mne vtáhla do děje, užívala jsem si každou stránku a moc mě bavilo krásné vykreslení postav.

03.12.2014 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Příjemné pohodové čtení na léto se šťastným koncem, čtení nenáročné, ale pro mě naprosto vyhovující - krásně jsem si odpočinula a příběh mi rychle utíkal.

10.08.2014 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Skvěle napsaná knížka, která popisuje život v koncentračním táboře z pohledu neznalého dítěte, nejsou tam vlastně vůbec použita slova: koncentrační tábor, plynová komora, atd. Konec jsem probrečela, ale knížku doporučuji, protože tak silný příběh, který vlastně celou dobu nevyznívá tragicky - jsou to jen náznaky, že se děje něco hrozného, stojí za přečtení i pro dospívající děti.

02.06.2014 5 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Obdivuji hlavně zpracování takového těžkého tématu, autorka skvěle přiblížila dřívější dobu, čtivě a poutavě popisuje každodenní úskalí běžného života v ghettu. Doporučuji k přečtení.

12.05.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělá zábavná oddychovka, opravdu jsem se u ní pobavila, krásně se čte. Pokračování už mě tolik neoslovilo, ale tento první díl je fakt super :-)

08.01.2014 5 z 5

Jak svést lorda Neda Jak svést lorda Neda Sally MacKenzie

Očekávala jsem jednoduchou, předvídatelnou romantickou oddychovou jednohubku a tu jsem dostala. Přesně u takovýchto knížek vypnu a odpočinu si. Sir Reginald je úžasný :-)

03.02.2015 4 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Trošku jsem se téhle knize vyhýbala a nechtěla jsem ji číst, ale jsem ráda, že jsem se rozhodla jinak.
Jak je psáno již v úvodu - zajímavá a citlivá knížka - to přesně tuto knihu za mě vystihuje. Příběh plynul rychle, opravdu jsem se snadno začetla a konec knížky dočetla v slzách (spíš probrečela), doporučuji :-)

12.07.2014 5 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Přímo příběhu a hlavní protagonistce Nele bych čtyři hvězdičky nedala, ale líbilo se mi, že se zde autorka zmiňuje o svých začátcích, taky mě zaujalo vyprávění o nových chutích a těším se na avizovanou kuchařku. Ráda nahlédnu do dřívější knihy Jak jsem proje(d)la svět, ta by mě taky mohla zaujmout, autorčiny kuchařky znám a jejich zpracování se mi líbí.

07.07.2014 4 z 5

Jenom ponožky nestačí Jenom ponožky nestačí Mark Lowery

Kniha vtipná, pobavila mě, ale je pravda, že místy jsem Michaela litovala, neměl to jednoduché - tady malá ukázka života s bratrem:
"Kdykoli se Ste snaží udělat na nějakou slečnu dojem, předstírá, že mě má rád, a snaží se nade mnou držet ochrannou ruku. Jednou – opravdu si nevymýšlím – mě nacpal do mého starého kočárku a tlačil mě celý den kolem parku, zatímco si povídal s holkama, protože podle všeho „ženy mají rady batolata“. Bylo mi deset."

13.06.2014 4 z 5