(Ne)obyčejný kluk

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky. Nyní nastupuje poprvé do školy, rovnou do páté třídy. Kniha je dokonale sestaveným kaleidoskopem pohledů samotného Augusta, jeho sestry Vii a jejích kamarádů i Augustových spolužáků na jednu a touž situaci, na to, jak na tuto velkou změnu reaguje on sám, jeho rodina i spolužáci. Celou knihou prostupuje laskavý humor, který usnadňuje mladým čtenářům se s tak náročnou tematikou vyrovnat. Je vhodný také pro starší / dospělé čtenáře!!!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167162/ne-obycejny-kluk-HS4-167162.jpg 4.6460
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Wonder (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (145)

Kniha (Ne)obyčejný kluk

Přidat komentář
KajkaMicinka
11. června

Kniha byla super. Hned jak jsem ji dostala, začala jsem hltat stránku po stránce. Kniha Neobyčejný kluk, pojednává o životě Augusta, který říka svůj příběh. Neobyčejný kluk má několik částí, každá část je o jiném člověku který povídá o Augustovi, jak se sním cítí, co sním prožívá. Hodně mě mrzí, že není druhý díl.

Scheila
23. května

Nemohu uvěřit, že je už konec. :( Tak jsem si Auggieho zamilovala. Připadalo mi to, jako by to byl můj vlastní syn... tak skvěle to bylo napsané! Celý příběh je skvělý. Je tam krásně popsáno očima 10ti letého dítěte, jak lidi reagují na lidi s jinou tváří.. Chvílemi mi bylo dost úzko, brečela jsem, nebo jsem se smála. Víc se asi fakt říct nedá, jen... prosím, přečtěte si to, je to velmi krásná osvěta ohledně tohoto tématu. Jak by jsme měli vnímat....

marlowe
04. května

Zásady pana Browna na září: Když si můžeš vybrat, jestli budeš spravedlivý, nebo laskavý, buď laskavý.

Před nedávnem se v rozhlase MUDr. Cyril Höschl pozastavoval nad jakousi peticí obyvatel, kteří odmítali žít vedle lidí s handicapem (snad se v jejich čtvrti mělo stavět několik bytů pro takto postižené lidi). Signatáři petice argumentovali tím, že "JE budou potkávat a budou se NA NĚ muset dívat" – a pan doktor protiargumentoval tvrzením, že kontakt s lidmi "nějakým způsobem JINÝMI" přináší člověku daleko více kladů, než záporů.
A přesně o tomhle tahle krásná knížka je. O tom, že soužití s postiženým člověkem (byť třeba ve formě "soused", "kamarád" nebo "spolužák") dokáže člověka udělat lepším.

„V jiné Barrieho knize s titulem Malý bílý ptáček se píše…“ Začal listovat v malé knize ležící na řečnickém pultu, a když konečně našel hledanou stránku, nasadil si zase brýle na čtení. „Měli bychom si vytvořit nové životní krédo… snažit se být vždycky o trochu laskavější, než je třeba.“

Evžen82
17. dubna

Úžasná kniha. Moc se líbil pohled několika postav. Film mě ale zklamal, protože se hodně odlišoval od knihy.

Kamcatak
11. dubna

Toto vás chytí za srdce! A mnohokrát v průběhu celé knihy. Občas je to takové, kdy vám je upřímně smutno, protože víte, že svět, a že lidé dokážou být opravdu takoví - krutí, a nebo že často ubližují, a to i když ublížit nechtějí... A občas vás to chytne za srdce něžně, láskyplně, kdy vás to prostě zahřeje.
Nejen, že se kniha nádherně čte (a mnohokrát jsem se i upřímně zasmála), ale obsahuje i tolik důležitých poselství.

Pozn.: Četla jsem v angličtině a vřele všem doporučuji! Tím, že je to psáno z dětského pohledu, je to čtení opravdu snadné :)

tezzpoletsar
03. dubna

Naprosto dokonalá!! Bez jediné chybičky, krásně se četla, úžasný příběh! Těším se, až shlédnu film!:) Doporučuji všemi deseti!!!:)

Verča16
18. března

Ještě před knihou jsem viděla film byl neskutečný!!! Hned jsem si jo zamilovala! A kniha! Doporučuji všem i starším, mladším... V knize je několik krásných citátů! A nejvíc co se mi líbí je že v ty knize je to z různých pohledů postav a ne jen z Augustova. Moje nejoblíbenější postavy jsou: Augie, Via,Summer, Jack, ředitel. Augie to nemá lehký svůj život strávil v nemocnici a doma já sama bych nevěděla jak se s takovou situaci vypořádat. Kniha či film vás zasáhnou u srdce a ponaučení těch je tam spousta!!!

stolind
02. února

Kouzelná knížka napsaná z pohledu ještě kouzelnějších dětí, příjemná atmosféra, snadná angličtina. Jednoduchý ale krásně vyprávěý příběh.