(Ne)obyčejný kluk

August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky. Nyní nastupuje poprvé do školy, rovnou do páté třídy. Kniha je dokonale sestaveným kaleidoskopem pohledů samotného Augusta, jeho sestry Vii a jejích kamarádů i Augustových spolužáků na jednu a touž situaci, na to, jak na tuto velkou změnu reaguje on sám, jeho rodina i spolužáci. Celou knihou prostupuje laskavý humor, který usnadňuje mladým čtenářům se s tak náročnou tematikou vyrovnat. Je vhodný také pro starší / dospělé čtenáře!!!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167162/ne-obycejny-kluk-167162.jpg 4.6418

Wonder (2015)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

A235711
08. listopadu

Čím jsem starší tím mě baví dětští hrdinové víc a víc. Jejich pohled na svět je totiž jiný, svým spůsobem daleko čistčí. Nejhezčí na těchto knihách, že vrcholem dětského štěstí je skupina dobrých kamarádů. A o tom to celé je.
Opravdu se mi líbilo střídání pohledů, obzvláště ten Vii. Když uvidíte takto nemocné dítě, vždy začnete přemýšlet jak strašné to musí být v jeho situaci. Ale málokdo se zamyslí nad tím jaké to musí být pro toho sourozence vedle něho. Co všechno to obnáší.

Karcoolka2210
07. listopadu

Veľmi krásne podaný príbeh o chlapcovi, nie úplne bežnom vo výzore, ktorý nás dokáže naučiť veľa o tom, čo je v živote dôležité. Odporúčam! AJ

Pett

Ano, opět mě uchvátila ta skvostná obálka a já prostě musela s Auggiem nějaký ten čas strávit... a bylo to bájo... sice to plíživé úzko mi trochu pocuchalo záložku , jak jsem se o toho úžasňáka bála... ale pak jsem na něj byla už jen pyšnější a pyšnější... moc hezký příběh o vzájemné toleranci a lidskosti... o tom, že všichni jsme stejně neobyčejní a je třeba více vnímat obsah než jen obal... protože co je důležité, je přeci očím neviditelné ♥

veronika0269

Je to milé, hezké, většinu času uvěřitelné. Tím, jak o knize všichni mluví v superlativech, jsem asi čekala něco víc, ale i tak se mi kniha moc líbila. August je supr kluk!

slunicko1958

Knížka je určená dětem, ale o to s větším zájmem jsem se do ní pustila. Líbila se mi hodně. Děj vypravují různé postavy, vždy v ich-formě. Příběh postiženého chlapce, který se stydí za svou tvář, se čte lehce, probudí ve vás empatie i sympatie. A hlavně obdiv, protože to chce opravdu hodně odvahy sundat kosmickou helmu, za kterou schovává svůj znetvořený obličej, a vyjít ven. A do školy! Víme totiž, že lidé a děti obzvlášť dokážou hodně zranit.
Nezlobím se na autorku za typicky americký happy-end, třeba si děti u knížky uvědomí, jak by bylo na světě hezky, kdyby to tak bylo i ve skutečnosti.

xxxZlatonka

Vezmu to z trochu jiného pohledu než většina komentujících.
Mám velmi podobnou diagnózu jako Auggie (ačkoliv ne až tak závažné projevy jako on, naštěstí). Proto jsem si říkala, že ať je jeho život popsaný jakkoliv, nedokážu se s postavou ztotožnit kvůli odlišným zkušenostem a kniha bude jen hraní na city.
Částečně jsem měla pravdu. Život nefunguje tak, že v jednu chvíli jste "underdog" a najednou blik, každý vás uznává a jste na výsluní. Ne, tak to bohužel není.
Malinko mě zklamalo, že to není napsané trochu naturalističtěji. Ale co se dá čekat od knihy pro děti, že? :) Každopádně je pěkná a jestli si díky ní čtenáři uvědomí, že vzhled opravdu není vše, je to jedině dobře!

Pokud ve vás tato kniha něco zanechala, prosím, šiřte to dál a přispějte k tomu, aby na nikoho nebylo nahlíženo skrze prsty, ať už je jako Auggie nebo se jednoduše nějak odlišuje. Pokusme se o to, aby se nám všem na téhle planetce žilo lépe. Děkuji ♥️

www.zivotsesyndomem.cz

JustMia

Líbilo se mi, že je to z pohledu více postav. Nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Smutná, ale úžasná. Auggie je super, ale já mám nejradši Jacka Willa :). Část z jeho pohledu se mi taky líbila nejvíce. Určitě stojí za přečtení. Úžasný je i film, škoda jen, že ve filmu je toho tak polovina oproti knize a něco kvůli zkrácení pozměněno :(. Ale stejně, film má 2 h. Knihu jsem určitě nečetla naposledy. Btw. má krásný obal a hlavně přebal

Ali88

Krásná knížka napsaná z pohledu několika lidí... prostě krásné a dojemné... :) Určitě za to stojí! :)

Ďumbierka

Knižka je určite určená hlavne mladším a detským čitateľom, ale mám taký pocit, že niekedy by si potrebovali prečítať takúto knihu aj starši a napr. aj niektorí rodičia. Kniha vo vás zostane aj po dočítaní ešte nejakú dobu a to je dobre. Naozaj ma to zasiahlo a hlavne po oboch tak rozdielnych stránkach. Po tej, akí vedia byť ľudia zlí a zákerní a aj po tej, akí vedia byť dobrí priatelia a láskaví. Všetci vieme, že je to tak aj v reálnom živote a o tom je aj táto knižka, aj keď sa to možno zo začiatku tak nezdá.

Anna 13

Knížka určená především mladším čtenářům mě velmi zaujala tématem, kterým se zabývá a hlavně samotným Auggiem, který je prostě kouzelný.

Autorka píše tak, že zaujme široké čtenářské publikum. Tímto příběhem zabaví jak děti, tak jejich rodiče a každá generace si z ní odnese opravdu mnoho důležitého pro svůj život.

Moc jsem nechápala, proč se autorka v části, kterou vypráví Justin, rozhodla pro psaní bez uvozovek, čímž mě rozhodila a čtení mi znechutila. Nenašla jsem v tom žádný smysl. Naštěstí to bylo asi jen deset stránek.

S Auggiem zažijete mnoho krásných i drsných chvil, na které budete s láskou vzpomínat.
Pro děti, které žijí se stejným syndromem se může Auggie stát jejich vzorem a může jim v mnohém pomoci.

Jelikož od dětství znám kluka se stejným problémem, bylo pro mě snadné si představit, jak Auggie vypadá. A jako člověk vídající ho denodenně jsem v něm neviděla nic, čím by se lišil. A nevzpomínám si, že by mě jeho podoba v dětství strašila nebo jinak vyváděla z míry. Byl obyčejný... a já ho dodnes obdivuji. Takže vlastně neobyčejný...

Přečtěte si tuto knihu. A dívejte se na lidi s hendikepem jinak...

janyska13

Ok, tato kniha je prostě úžasná.. Četla jsem ji sice dost dlouho a v angličtině a konečně se ji chystám koupit i v češtině, protože je prostě boží. :)

Natally356

Tato kniha je nejen pro mladší generaci, ale i pro ty starší. Bylo to zase něco jiného, než na co jsem zvyklá, ale strašně se mi knížka líbila.

Sameva

Dojemny pribeh chlapce, ktery se narodil s deformovanym oblicejem. Kniha popisuje udalosti jednoho skolniho roku z pohledu ruznych osob.

bobecek666

Pěkná knížka, hlavně pro mládež.

ibs
03. únoraodpad!

povinne citanie pre malych i velkych a v angl jazyku original je to

dennie3

Někdy je v jednoduchosti krása - a to platí o této knize. Jazyk je nenáročný, kapitoly krátké, děj není extra silný, ale myšlenka je nádherná. Buďme všichni hodnější, než je nutné, a svět se opravdu stane mírumilovným místem.

martina5069

Tak tahle kniha si u mě vysloužila jedno z hlavních míst v mé knihovničce, snad nikdy sem ještě nečetla tak strašně dojemný příběh u kterého bych půlku knihy probrečela. Kniha je sice určena pro mladší čtenáře ale měl by si ji přečíst opravdu každý bez ohledu na věk, třeba by lidi pochopily, co je v životě opravdu důležité a co ne, nebyli by k sobě tak zlí. Hodně sem s Augiim soucítila jelikož vím z mládí jaké to je zažít šikanu a být neoblíbená. Velké díky paní spisovatelce za tenhle nádherný příběh, bylo mi ctí si ho přečíst :-) Ještě teď utírám slzy. DOPORUČUJI !!!!!

Veeria

Nádherná, líbezná kniha s o mnoho skvostnějším obsahem. Příběh vhodný nejen pro děti. Myslím, že dokáže oslovit a pohladit všechny věkové kategorie.

Postavy si lehce získají vaši pozornost. Zamilovala jsem se do Auggieho. Nejen. Každá postava má svůj příběh a má čtenáři co předat. A to je na všem to ONO.

Naleznete zde mnoho, co vám vykouzlí úsměv na rtech, zahřeje, ale rovněž možná i rozesmutní.

Velký obdiv autorce, která brilantně vyjádřila psaným slovem dětské myšlení, jednání a pojímání světa, kdy věří na pohádky a ve šťastné konce. Na to bychom neměli zapomínat. Na víru v dobro a lepší svět, lepší vztahy mezi lidmi.

Pokud si k vám tato kniha najde cestu, určitě jí dejte šanci a věnujte jí svoji pozornost, může vám předat mnoho. :)

Za mě zkrátka skvostné a ráda tento literární kousek doporučuji každému.

LittleNightOwl
19.11.2017

Naprosto okouzlující! Do Auggieho se nejde nezamilovat. Je to krásný dojemný příběh, který spoustě lidem otevře oči a snad i trochu ovlivní v každodenním životě. :)

nelly2712
12.11.2017

Jednodussi cetba, ma to hezkou myslenku a cte se to dobre, doporucuju jako cetbu napr k mori :)

JáČtenářka
20.10.2017

Kniha se mi upřímně moc nelíbila ale charakteristiku má

Veronika33
20.10.2017

Kniha sa mi neskutočne páčila a chytila za srdiečko. Príbeh Auggieho ma dojala, bol neskutočne pútavý, isto si ho opäť prečítam. Odporúčam prečítať!!!

eLeR
18.10.2017

Obyčajná tvár je skoro rozprávkový príbeh, lebo dobro v ňom vyhrá nad zlom. Príbeh, ktorý sa ale v skutočnosti žije asi veľmi ťažko. Je to písané podľa zaužívanej šablóny, kde viete kde to všetko bude smerovať ... ale pre deti to musí byť úžasné čítanie. Netradičné na knihe je to, že je rozdelená do častí a každú tú časť rozpráva iný rozprávač. Vďaka tomu môžete vidieť jednu situáciu očami viacerých zúčastnených. A o čom to všetko vlastne je? ... že krása nie je všetko a pozerať sa nestačí len očami, ale aj srdcom.

SknihouVrukách
18.10.2017

Kniha naplnila moje očakávania. Páči sa mi, že kniha je z viacerých pohladov. Knihu hodnotim ako fajn odychovku, zo záujímavým obsahom. Kniha tiež obsahuje, zaujímavé myšlienky. Potencial knihy je veľmi veľký. Mýslím si, že by si ju mali prečítať deti, ktoré niekoho šikanujú kvôli jeho vzhľadu. Odporučam všetkým. 4*/5*

Mindy
02.10.2017

Brečela jsem skoro pořád, ať to bylo z pohledu Augusta, jeho sestry nebo maminky,moc pěkné a dojemné

pe.placha
30.07.2017

Knížka byla čtivá, dalo by se říci taková oddechovka. Konec trošku pohádkový - happy end, ale vzhledem k tomu, že je primárně určena pro dospívající, nemám s tím problém..

Aquarii
13.07.2017

Těším se na filmové zpracování téhle adaptace. Skutečné příběhy s tímhle postižením máme i u nás a na Slovensku....viz www.zivotsesyndromem.cz

misisekc
31.05.2017

Kniha může na první pohled působit jako dětská, ale podle mého tomu tak určitě není, s klidným svědomím bych ji doporučila i starším. :) Já ji tedy četla v angličtině (která není nijak těžká, takže je knížka vhodná i pro méně zkušené angličtináře), každopádně byla velmi čtivá. Jak již tu bylo několikrát zmiňováno, možná by to v realitě celé probíhalo trochu jinak, ne zas tak růžově, ale líbí se mi myšlenka toho, že jsou mezi námi stále hodní lidé a „nezkažené” děti. Zkrátka milá, oddechová knížka na zamyšlení, kdy se v jeden moment usmíváte a ve druhém pláčete (já jsem hrozná cíťa, takže pláču při každé příležitosti, vy to možná budete mít jinak). :)

bookwoman
24.05.2017

Musím uznat,že knížka byla super na zamyšlení.Děj byl čtivý.

LucyA7
12.02.2017

Úchvatná knížka, nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout, i když je možná určená opravdu spíš pro dospívající čtenáře. Těžko říct, zda by v reálném životě všechno skončilo takovým happyendem, ale to laskavé a lidské poselství z ní prostě nelze jen tak "zaklapnout" s poslední stránkou knihy.