(Ne)obyčejný kluk

(Ne)obyčejný kluk

August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky. Nyní nastupuje poprvé do školy, rovnou do páté třídy. Kniha je dokonale sestaveným kaleidoskopem pohledů samotného Augusta, jeho sestry Vii a jejích kamarádů i Augustových spolužáků na jednu a touž situaci, na to, jak na tuto velkou změnu reaguje on sám, jeho rodina i spolužáci. Celou knihou prostupuje laskavý humor, který usnadňuje mladým čtenářům se s tak náročnou tematikou vyrovnat. Je vhodný také pro starší / dospělé čtenáře!!!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167162/ne-obycejny-kluk-167162.jpg 4.6355

Wonder (2012)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

ibs
03. únoraodpad!

povinne citanie pre malych i velkych a v angl jazyku original je to

dennie3

Někdy je v jednoduchosti krása - a to platí o této knize. Jazyk je nenáročný, kapitoly krátké, děj není extra silný, ale myšlenka je nádherná. Buďme všichni hodnější, než je nutné, a svět se opravdu stane mírumilovným místem.

martina5069

Tak tahle kniha si u mě vysloužila jedno z hlavních míst v mé knihovničce, snad nikdy sem ještě nečetla tak strašně dojemný příběh u kterého bych půlku knihy probrečela. Kniha je sice určena pro mladší čtenáře ale měl by si ji přečíst opravdu každý bez ohledu na věk, třeba by lidi pochopily, co je v životě opravdu důležité a co ne, nebyli by k sobě tak zlí. Hodně sem s Augiim soucítila jelikož vím z mládí jaké to je zažít šikanu a být neoblíbená. Velké díky paní spisovatelce za tenhle nádherný příběh, bylo mi ctí si ho přečíst :-) Ještě teď utírám slzy. DOPORUČUJI !!!!!

Veeria

Nádherná, líbezná kniha s o mnoho skvostnějším obsahem. Příběh vhodný nejen pro děti. Myslím, že dokáže oslovit a pohladit všechny věkové kategorie.

Postavy si lehce získají vaši pozornost. Zamilovala jsem se do Auggieho. Nejen. Každá postava má svůj příběh a má čtenáři co předat. A to je na všem to ONO.

Naleznete zde mnoho, co vám vykouzlí úsměv na rtech, zahřeje, ale rovněž možná i rozesmutní.

Velký obdiv autorce, která brilantně vyjádřila psaným slovem dětské myšlení, jednání a pojímání světa, kdy věří na pohádky a ve šťastné konce. Na to bychom neměli zapomínat. Na víru v dobro a lepší svět, lepší vztahy mezi lidmi.

Pokud si k vám tato kniha najde cestu, určitě jí dejte šanci a věnujte jí svoji pozornost, může vám předat mnoho. :)

Za mě zkrátka skvostné a ráda tento literární kousek doporučuji každému.

LittleNightOwl
19.11.2017

Naprosto okouzlující! Do Auggieho se nejde nezamilovat. Je to krásný dojemný příběh, který spoustě lidem otevře oči a snad i trochu ovlivní v každodenním životě. :)

nelly2712
12.11.2017

Jednodussi cetba, ma to hezkou myslenku a cte se to dobre, doporucuju jako cetbu napr k mori :)

JáČtenářka
20.10.2017

Kniha se mi upřímně moc nelíbila ale charakteristiku má

Veronika33
20.10.2017

Kniha sa mi neskutočne páčila a chytila za srdiečko. Príbeh Auggieho ma dojala, bol neskutočne pútavý, isto si ho opäť prečítam. Odporúčam prečítať!!!

eLeR
18.10.2017

Obyčajná tvár je skoro rozprávkový príbeh, lebo dobro v ňom vyhrá nad zlom. Príbeh, ktorý sa ale v skutočnosti žije asi veľmi ťažko. Je to písané podľa zaužívanej šablóny, kde viete kde to všetko bude smerovať ... ale pre deti to musí byť úžasné čítanie. Netradičné na knihe je to, že je rozdelená do častí a každú tú časť rozpráva iný rozprávač. Vďaka tomu môžete vidieť jednu situáciu očami viacerých zúčastnených. A o čom to všetko vlastne je? ... že krása nie je všetko a pozerať sa nestačí len očami, ale aj srdcom.
uvidíme, ako obstojí film ... https://www.csfd.cz/film/466388-wonder/prehled/

SknihouVrukách
18.10.2017

Kniha naplnila moje očakávania. Páči sa mi, že kniha je z viacerých pohladov. Knihu hodnotim ako fajn odychovku, zo záujímavým obsahom. Kniha tiež obsahuje, zaujímavé myšlienky. Potencial knihy je veľmi veľký. Mýslím si, že by si ju mali prečítať deti, ktoré niekoho šikanujú kvôli jeho vzhľadu. Odporučam všetkým. 4*/5*

Mindy
02.10.2017

Brečela jsem skoro pořád, ať to bylo z pohledu Augusta, jeho sestry nebo maminky,moc pěkné a dojemné

pe.placha
30.07.2017

Knížka byla čtivá, dalo by se říci taková oddechovka. Konec trošku pohádkový - happy end, ale vzhledem k tomu, že je primárně určena pro dospívající, nemám s tím problém..

Aquarii
13.07.2017

Těším se na filmové zpracování téhle adaptace. Skutečné příběhy s tímhle postižením máme i u nás a na Slovensku....viz www.zivotsesyndromem.cz

misisekc
31.05.2017

Kniha může na první pohled působit jako dětská, ale podle mého tomu tak určitě není, s klidným svědomím bych ji doporučila i starším. :) Já ji tedy četla v angličtině (která není nijak těžká, takže je knížka vhodná i pro méně zkušené angličtináře), každopádně byla velmi čtivá. Jak již tu bylo několikrát zmiňováno, možná by to v realitě celé probíhalo trochu jinak, ne zas tak růžově, ale líbí se mi myšlenka toho, že jsou mezi námi stále hodní lidé a „nezkažené” děti. Zkrátka milá, oddechová knížka na zamyšlení, kdy se v jeden moment usmíváte a ve druhém pláčete (já jsem hrozná cíťa, takže pláču při každé příležitosti, vy to možná budete mít jinak). :)

bookwoman
24.05.2017

Musím uznat,že knížka byla super na zamyšlení.Děj byl čtivý.

LucyA7
12.02.2017

Úchvatná knížka, nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout, i když je možná určená opravdu spíš pro dospívající čtenáře. Těžko říct, zda by v reálném životě všechno skončilo takovým happyendem, ale to laskavé a lidské poselství z ní prostě nelze jen tak "zaklapnout" s poslední stránkou knihy.

hopla
16.12.2016

Ano, je to opravdu kniha spíš pro dětské čtenáře, jimž může dát naději, že v lidském životě dobro, přátelství a laskavost dokáží zvítězit nad zlem, hloupostí a povýšeností. V reálném životě by tento příběh byl zřejmě o poznání krutější, ale pokud by si dokázal najít cestu alespoň do části z těch hlaviček rodících se despotů a dokázal některé z nich přesměrovat k volbě lidštějšího chování k druhým, splnila by kniha svůj účel.

Kiwi24
13.12.2016

byla to vážně hezká a dojemná kniha.

ivca3710
14.11.2016

Úžasná kniha! Znáte ten pocit, kdy dočtete knihu a řeknete si: "Bože, to bylo naprosto boží!" ?? Já jsem si to řekla po přečtení téhle knihy :) Škoda, že to nemá pokračování..

Aquarii
19.08.2016

o Treacher Collins syndromu, kterým trpí hlavní hrdina v ČR existuje web www.zivotsesyndromem.cz

buccaneerka
01.08.2016

Kniha je napsaná naprosto geniálním způsobem. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tak pohltila, že jsem chtěla číst pořád dál. August sám sebe nepopíše hned na začátku, což ve čtenáři vzbudí zvědavost, zda se to někdy z knihy dozví. Jde vlastně o citlivou sondu do myšlení a vnímání lidí, kteří se pohybují v okolí postiženého člověka. Možná nám to může pomoct, až budeme v kůži některé z postav této knihy.

ChytráVčelka
14.07.2016

Knihu jsem četla při hodině čtení ve škole. Doteď nevím jak na ní reagovat ikdyž jsem jí četla před půlrokem.. Ale asi mně to tolik nezaujalo :(

JajaCZ
14.07.2016

Nádhená kniha, ktorá chytí za srdce.

JajaCZ
14.07.2016

Krásna kniha, ktorá dlho po dočítaní zanechá hlboký dojem.

HermionaKnihom
24.06.2016

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Neskutečně mě chytla za srdce. Uvědomila jsem si, že mám být ráda za to, co mám atd. Knihy byla lehce napsaná a hodně se mi líbilo rozdělení knihy na části a malé kapitolky. Knížka se mi neskutečně líbila.

adelinka
21.06.2016

veľmi krásny príbeh malého chlapca,ktorý sa narodil s tak strašne poškodením tváre, že ani po operáciach sa nedá povedať, žeby mu to pomohlo......príbeh sa číta úplne ľahko, odporúčam si prečítať aj deťom od 10 rokov a aj dospievajúcim, aby pochopili, že krása nie je o tom, aký naozaj človek je...v závere knihy som si poplakala od dojatia - chlapec ktorému sa deti vyhýbali, si ich svojou povahou nakoniec získal....

kamibe
01.05.2016

Velmi působivý příběh, svěže napsaný. Na prvotinu opravdu velmi zdařilá práce. Oceňuji krátké kapitoly a postupné, skoro detektivní odhalování různých skutečností. Musela-li jsem ve čtení přestat, snažila jsem se ke knize co nejrychleji vrátit.
V závěru mě napadalo, jak je pravdivé to, co se nám děje v životě vlastně pořád: jak se s námi musí stát něco opravdu hodně nepříjemného, až hnusného, a teprve vzápětí (časový rozptyl může být velmi různý) se ukáže, k čemu skvělému ta hnusota v našem životě pomohla.
Budou-li číst knihu rodiče spolu s dětmi, nabízí se jim mnoho nejrůznějších námětů k úvahám a rozhovorům, a to nejen o čteném příběhu, ale o životě vůbec.

DDBerry
23.04.2016

Je to jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četl

Nielada
03.04.2016

Skvělá kniha. Téma chlapce, který se narodil s vážnou vrozenou poruchou je podáno z pohledu postiženého hlavního hrdiny, jeho sestry, přátel. Člověku dojde, že těžké to není jen pro Augusta, ale i pro jeho sestru a rodinu. Kniha není ale vůbec depresivní. Nabízí plno zamyšlení o hodnotách, o tom, v čem doopravdy spočívá štěstí, o tom, že těžký životní úděl může člověka posunout dopředu a umožnit mu dozrát. Zároveň oceňuji vtip a lehkost, s jakou je napsána. Četla jsem ji už podruhé a opět jsem měla silný zážitek. Ve škole ji máme nakoupenou ve více kusech a čteme v šesté třídě. Doporučuji!!! Otevírá spoustu témat k debatě (a děti baví).

Vance
29.03.2016

Nádherná knížka. velice mě pobavila někdy i chytla za srdce. Doporučuji všem.