(Ne)obyčejný kluk

August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky. Nyní nastupuje poprvé do školy, rovnou do páté třídy. Kniha je dokonale sestaveným kaleidoskopem pohledů samotného Augusta, jeho sestry Vii a jejích kamarádů i Augustových spolužáků na jednu a touž situaci, na to, jak na tuto velkou změnu reaguje on sám, jeho rodina i spolužáci. Celou knihou prostupuje laskavý humor, který usnadňuje mladým čtenářům se s tak náročnou tematikou vyrovnat. Je vhodný také pro starší / dospělé čtenáře!!!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167162/ne-obycejny-kluk-HS4-167162.jpg 4.6531
Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Wonder, 2015

Kniha (Ne)obyčejný kluk

Gabi_M

Příběh o statečném Augustovi, se kterým se život nemazlil. Části knihy jsou z pohledů různých postav, takže se dozvídáme pocity nejen z pohledu Augusta, ale i jeho nejbližších. Na konci jsme byla dojata k slzám.

VeruMalfoy
26.11.2020

Nádherná knížka o statečném klukovi, s kterým se život nemazlil, ale on se stejně nikdy nevzdal a dokázal svět kolem sebe rozzářit svým úsměvem, vtipem a dobrým srdcem. Nezáleží na tom, jací jsme navenek, ale záleží na tom, jací jsme uvnitř!

LillyM.
21.11.2020

Každý by ho viděl jinak, kdyby se díval.

Bajuli
01.08.2020

Moc krásný příběh. Když jsem si knihou četla, začla jsem být vděčná, za všechno. Kniha je i zfilmována, ale originál je stejně nejlepší, je zde více detailů a člověk si dokáže příběh více prožít.. Jedna z nejúžasnějších knih a příběhů, které jsem kdy četla!!!

BooksLoverAnn8
10.06.2020

Velice dojemný a čtivý příběh, od kterého se člověk jen tak neodtrhne. Kniha poukazuje na to, jak to lidé s postižením vůbec nemají lehké a čím vším si musí projít. Jsem ráda, že v knížce nebyly jen smutné věci, ale i spousta vtipných a zábavných momentů. Moc se mi knížka líbila.

Knihomolka506
20.05.2020

Příběh kluka, který se narodí s genetickou vadou. Příběh ukazuje jak někdy umí být děti zlý... Jak se s tím vyrovná malý Auggie a přesvědčí jeho spolužáky, že to tak není a že na to jak někdo vypadá až tak nezáleží?

Cress
25.04.2020

Tuhle knížky jsem si přečetla kvůli mé kamarádce, která ji naprosto miluje a budu jí za to navždy vděčná. Tahle knížka mi hodně přirostla k srdci a myslím, že nějakým způsobem se dotkne každého člověka.

Burák
16.02.2020

Tohle bylo takové pohlazení. Krásný rodinný příběh, odehrávající se během jednoho školního roku, kdy se sympatický kluk s vývojovou vadou obličeje musí poprat o své místo v kolektivu. Skutečný svět by byl asi o dost krutější a hlavní hrdina by to měl asi o dost těžší ale tenhle příběh skvěle poukazuje na sílu rodinných vazeb a přátelství a to prostě za přečtení stojí. Hodně jsem ocenila, že příběh je částečně vyprávěn i z pohledu ostatních postav, které nám dovysvětlí důvody k jejich chování.