(Ne)obyčejný kluk

August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky. Nyní nastupuje poprvé do školy, rovnou do páté třídy. Kniha je dokonale sestaveným kaleidoskopem pohledů samotného Augusta, jeho sestry Vii a jejích kamarádů i Augustových spolužáků na jednu a touž situaci, na to, jak na tuto velkou změnu reaguje on sám, jeho rodina i spolužáci. Celou knihou prostupuje laskavý humor, který usnadňuje mladým čtenářům se s tak náročnou tematikou vyrovnat. Je vhodný také pro starší / dospělé čtenáře!!!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167162/big_ne-obycejny-kluk-HS4-167162.jpg 4.6582
Literatura světová, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Wonder, 2015

Kniha (Ne)obyčejný kluk

veronika4937

Opravdu nádherně napsaný příběh o malém chlapci s vrozenou deformací obličeje. Sama mám syna s rozštěpem obličeje, což ani zdaleka není tak rozsáhlá vada, jako v případě Auggieho, ale určitě mu ji časem přečtu. Knížka je skvěle napsaná a věřím, že si v ní najdou své jak dospělí, tak děti. Kapitoly jsou kraťoučké, čte se opravdu dobře.

Denca423

Knížka se mi líbila sice už jsem jí jednou přečetla ale i tak neztratila své kouzlo a doporučuji jí všem co je trochu baví čtení a nebo nemají co číst. Myslím si že by se mohla líbit jak mladším tak i starším čtenářům

Zverak

Jak název napovídá kniha je o neobyčejném klukovi, který to má v životě těžké a nikdo se sním z jednoho důvodu nechce bavit. Má totiž znetvořený obličej. Jedná se o knihu, která je psaná z pohledu opravdu hodně osob. V příběhu se perspektivy různě přepínají. Kniha je podle mě vhodná třeba po těžkém dni. Kniha je totiž opravdu milá, taková oddechovka. Ocenil bych lepší ilustrace, ale možná je autorův zájem aby byly ilustrace takové jaké jsou. Dávám 4 a půl hvězdičky z pěti.

Popko

Pěkná kniha k relaxaci, citlivá, milá..

postrach

Moc dobře napsaný příběh.Povedlo se i filmové zpracování.

rozina351
04.12.2021

Skvělé. Velmi oceňuji, že kniha je psána z perspektivy osoby s postižením, i z perspektivy nejbližší rodiny. Osvětová kniha, příběh je velmi přirozený a jemný, autorce se podařilo téma zpracovat velmi civilně, nepateticky, ale přesto dojemně. Je to kniha, o které musím po přečtení dlouho přemýšlet.

Tirisa
14.06.2021

Zase se to ve mně jednou pořádně všechno pere. Celou dobu, co jsem knížku četla, jsem si říkala, že to je asi vážně spíš pro děti a přitom jsem se několikrát přistihla, jak mě štve, že už ji musim odložit a čekat zase na nějakou volnou chvilku ke čtení...
Taky jsem si celou dobu říkala, že se těším, až bude dcera trošku větší a bude si to sama moct přečíst...
A už jen jak tenhle komentář píšu si uvědomuju, že nejde jinak než dát pět a doporučit.

Damaj
08.05.2021

Zajímavá knížka s hodně silným příběhem o chlapci s deformovaným obličejem. Popisuje těžkosti života očima malého chlapce, jeho sestry a kamarádů. Vhodné i pro děti, ale i dospělé.