(Ne)obyčejný kluk

August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky. Nyní nastupuje poprvé do školy, rovnou do páté třídy. Kniha je dokonale sestaveným kaleidoskopem pohledů samotného Augusta, jeho sestry Vii a jejích kamarádů i Augustových spolužáků na jednu a touž situaci, na to, jak na tuto velkou změnu reaguje on sám, jeho rodina i spolužáci. Celou knihou prostupuje laskavý humor, který usnadňuje mladým čtenářům se s tak náročnou tematikou vyrovnat. Je vhodný také pro starší / dospělé čtenáře!!!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167162/ne-obycejny-kluk-HS4-167162.jpg 4.6452

Wonder (2015)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Kniha (Ne)obyčejný kluk

marlowe

Zásady pana Browna na září: Když si můžeš vybrat, jestli budeš spravedlivý, nebo laskavý, buď laskavý.

Před nedávnem se v rozhlase MUDr. Cyril Höschl pozastavoval nad jakousi peticí obyvatel, kteří odmítali žít vedle lidí s handicapem (snad se v jejich čtvrti mělo stavět několik bytů pro takto postižené lidi). Signatáři petice argumentovali tím, že "JE budou potkávat a budou se NA NĚ muset dívat" – a pan doktor protiargumentoval tvrzením, že kontakt s lidmi "nějakým způsobem JINÝMI" přináší člověku daleko více kladů, než záporů.
A přesně o tomhle tahle krásná knížka je. O tom, že soužití s postiženým člověkem (byť třeba ve formě "soused", "kamarád" nebo "spolužák") dokáže člověka udělat lepším.

„V jiné Barrieho knize s titulem Malý bílý ptáček se píše…“ Začal listovat v malé knize ležící na řečnickém pultu, a když konečně našel hledanou stránku, nasadil si zase brýle na čtení. „Měli bychom si vytvořit nové životní krédo… snažit se být vždycky o trochu laskavější, než je třeba.“

Evžen82

Úžasná kniha. Moc se líbil pohled několika postav. Film mě ale zklamal, protože se hodně odlišoval od knihy.

Kamcatak

Toto vás chytí za srdce! A mnohokrát v průběhu celé knihy. Občas je to takové, kdy vám je upřímně smutno, protože víte, že svět, a že lidé dokážou být opravdu takoví - krutí, a nebo že často ubližují, a to i když ublížit nechtějí... A občas vás to chytne za srdce něžně, láskyplně, kdy vás to prostě zahřeje.
Nejen, že se kniha nádherně čte (a mnohokrát jsem se i upřímně zasmála), ale obsahuje i tolik důležitých poselství.

Pozn.: Četla jsem v angličtině a vřele všem doporučuji! Tím, že je to psáno z dětského pohledu, je to čtení opravdu snadné :)

tezzpoletsar

Naprosto dokonalá!! Bez jediné chybičky, krásně se četla, úžasný příběh! Těším se, až shlédnu film!:) Doporučuji všemi deseti!!!:)

Verča16

Ještě před knihou jsem viděla film byl neskutečný!!! Hned jsem si jo zamilovala! A kniha! Doporučuji všem i starším, mladším... V knize je několik krásných citátů! A nejvíc co se mi líbí je že v ty knize je to z různých pohledů postav a ne jen z Augustova. Moje nejoblíbenější postavy jsou: Augie, Via,Summer, Jack, ředitel. Augie to nemá lehký svůj život strávil v nemocnici a doma já sama bych nevěděla jak se s takovou situaci vypořádat. Kniha či film vás zasáhnou u srdce a ponaučení těch je tam spousta!!!

stolind

Kouzelná knížka napsaná z pohledu ještě kouzelnějších dětí, příjemná atmosféra, snadná angličtina. Jednoduchý ale krásně vyprávěý příběh.

Allla9

Dojemná knížka. Ukazuje, jak je těžké žít s odlišnou tváří. Jak dlouho trvá pochopit druhé. Ale i o tom, jak vzniká velké přátelství. Při četbě vás obejme naděje a láska.

Eliška12

Pěkná kniha , ale nemůžu říct , že by patřila mezi mé oblíbené .
Chápu ale názor lidí , kterým se kniha líbila ještě víc než mně a nemůžu říct , že by se mi nelíbila. Na doporučení kamarádky jsem sice očekávala něco víc , ale přesto mi kniha příšla docela zajímavá . Obdivuju Jacka Willa za jeho trpělivost a vzpouru proti Julianovi a nikdy nezapomenu na úžasnou Summer . Jsem ráda ,že jsem si knihu přečetla bohužel pro mne nebyla to pravé ořechové .