momo01 momo01 komentáře u knih

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Tohle taky vážně nedám: Příliš mnoho patosu, změť životních mouder, která se opakují a všichni alespoň intuitivně známe. Na beletrii nuda, na duchovní literaturu plytkost, na odbornou literaturu nepravdy a povrchnost.

24.04.2015 odpad!

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Na začátku jsem se musela trochu prokousávat, ale pak se "to" rozjelo a byla jsem napnutá, jak malý gaťky...

22.04.2015 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Prostě pohádky pro dospělé. .. Nic moc hlubšího, ale Geralt má charisma (a když ho čte J. Dvořák tak dvojnásob). Byla to fajn oddechovka.

22.04.2015 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na začátku jsem se smála nahlas, pak jsem se semtam pousmála, pak mě začaly neskutečně štvát opakované vtipy a nakonec mi to všechno už bylo jedno a nudila jsem se.

15.04.2015 1 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Napětí místy tak natahované, až to byla nuda. A zvraty událostí místo zvýšení dramatičnosti posilovalo "humornou" stránku knihy.

12.04.2015 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Četla jsem ji svému šestiletému synovi, sama bych se do ní nikdy nepustila. Mě mnohem víc okouzlila Tonička Bolavá od Pratchetta. Příběh Harryho Pottera jsem ale brala jako knihu pro děti a za ten hezký čas, který jsme spolu se synkem strávili a za to, že celou knihu zvládl poslouchat, i když je bez obrázků a byla na dlouhé pokračování dávám o hvězdu víc, než bych byla ochotná dát jen za sebe.

05.04.2015 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Prvních 200 stránek bych vydatně zkrátila - četla jsem dál jen kvůli doporučení, jinak bych skončila a knihu zařadila možná mezi odpad. Od vyprávění Minky má zajímavější spád. I přes množství stránek je ale můj celkový dojem takový, že příběh klouže po povrchu.

15.03.2015 2 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Každá povídka je trochu jiná, ale přesto se mezi nimi táhne červená nit, která je mezi sebou propojuje. Mám radost, že konce nejsou příliš předvídatelné. Je v nich tajemno a taky humor, což u tohoto žánru není příliš obvyklé. Místy mi bylo líto, že některé nejsou delší. Zároveň smekám před autorovou fantazií.

20.02.2015 4 z 5

Úspěch a jeho spirituální dimenze Úspěch a jeho spirituální dimenze Jiří Kuchař

Místo knihy měly vzniknout 3 zajímavé články. Bohužel kniha na mě nepůsobila celistvě a jednotlivá témata se mi nepropojovala, jak by měla. A ach ty autocitace: na větu: "jak jsem již psali v knize Poznej sám sebe" jsem se stala alergická.

10.02.2015 1 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ove je starý mrzout, kterého si zamilujete. A rozhodně stojí za to s ním strávit čas při čtení této knížky.

03.02.2015 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nedokázala jsem se odtrhnout. Připomínala mi trochu Kupkovy Krvavé jahody a říkám si, že je dobře, že se můžeme o těchto osudech dočíst. Dojmy a střípky z ní si asi budu ještě dlouho vybavovat.

01.02.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Možná kdyby mi bylo o nějakých 20 let míň, tak bych ji hodnotila o nějakou hvězdičku víc...Ale v mém tady a teď mi nijak zvlášť nesedla. Ani humor, který se sem tam objevil, mi to nevykompenzoval. Přesto chápu, že může mít pro spoustu lidí osobité kouzlo a mezi řádky si něco najdou. Já jen prostě zrovna nejsem na stejné cestě.

25.01.2015 2 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Tý jo, to bylo fakt dobrý!!!
Autor opět promyšleně prolíná dvě časové a dějové linie, není zde snad žádné hluché místo. Příběh krásně plyne. Už se nemůžu dočkat, až se dostanu k třetímu dílu.
Můžu vřele doporučit audiopodobu- skvělý Jiří Dvořák a bezva vybraná hudba.

20.01.2015 5 z 5

Vykupitel duší Vykupitel duší Iveta Pačutová

Nádherný příběh. Skvěle vykreslené jednotlivé postavy. Příběh krásně plyne a nikde se nezadrhne, lehce udržované napětí, jak to bude dál. A navíc magický realismus, který je pro mě bonusem.

07.01.2015 5 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Je o tom, jak s láskou přistupovat i k "jiným" dětem. O tom, jak se nevzdát. Jak mít radost i z malých pokroků a jak je vidět. A o tom, jak rozvíjet v dětech to dobré.
Zpočátku měla pro mě kniha trochu pomalejší rozjezd, ale pak postupně gradovala, až jsem se do příběhu Tor a jejich dětí vžila a nechala se zcela pohltit jejich příběhem.

24.12.2014 5 z 5

Obdivuju, že někdo dokáže napsat tolik stran o tom, jak malá holčička bloudí v lese a přitom udržet čtenářovu pozornost. Přesto tato kniha podle mě patří ke Kingovým průměrným knihám. Nepatří k těm, ke kterým bych se vracela - ani v myšlenkách, ani jako čtenář, proto 3 hvězdy.

21.12.2014 3 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

zpočátku mi trvalo se do knihy zabrat, přišlo mi, že autorka věci rozebírá příliš obšírně a dopodrobna. Ke konci dojde v knize u několika postav k silným uvědoměním a tam by klidně stálo za to si s emocemi víc pohrát, což úplně neproběhlo.
Na druhou stranu mi nepřekáželo znát identitu vrahů, zajímavější bylo objevovat co je k tomu vedlo.

09.12.2014 3 z 5

Inspirující kniha. Autorka ukazuje trpělivý přístup a jak je důležité dětem nastavovat jasná pravidla a hranice a být srozumitelní, čitelní a důslední. Povedla se jí skvělá věc. Klobouk dolů.

03.11.2014 5 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Rozvleklý začátek, kdy čtenář od prvních stran rámcově ví, co se stalo a přitom cca 100 stránek policie hledá pohřešovanou ženu. Pak se to celé začlo komplikovat politickými komploty. Nic pro mě. Nedokázala jsem ani dočíst.

02.11.2014 2 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Příjemná oddychovka se skvělým humorem.

29.10.2014 4 z 5