Zloději času

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tajemné příběhy ze starého Žižkova s originálními a humornými zápletkami s překvapivými pointami. Pokud si myslíte, že znáte starý Žižkov dobře, mýlíte se. Je fantaskní, mysteriózní a daleko poetičtější, než se na první pohled zdá. Tyto příběhy „Vonkovky“ navazují na tradici českých satirických povídek plných sarkasmů, černého humoru a originálních příběhů. Odpoutáte se v nich od všední reality a ponoříte se do fantazijního světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140697/zlodeji-casu-vE1-140697.jpg 4.384
Žánr
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Anahita
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Kniha Zloději času

Přidat komentář
zdenaR
20. srpna

Povídky opravdu nemusím, ale tyto mě přesvědčily, že není od věci občas si nějaké dobré přečíst. A tyto opravdu dobré jsou, čtou se jedním dechem a zároveň nutí k zamyšlení.
Líbilo se mi symbolické propojení všech povídek postavou pána Vonka a žižkovskou hospůdkou.
Povídky mají neotřelé náměty – andělé strážní jako domácí mazlíčci, fotoaparát s časovým předstihem zaznamenávající budoucí děje apod. Povídka Stará remingtonka – opravdu strašná představa, kdyby někdo dostal takovou moc, že může cokoliv proměnit ve skutečnost pouhým stisknutím jediné klávesy!
Povídky jsou skutečně velmi originální, zapojí naši fantazii a představivost.
Pane Jareši, to se Vám opravdu povedlo :-)))

knihovniceVS
11. července

Musím říct, že jsem se hodně bavila. S touto knihou jsem zahájila dovolenou - no a dovolená musela počkat, od knihy jsem se nemohla odtrhnout :-). Ilustrace byly zcela zbytečné, vůbec jsem je nevnímala. Absolutní mínus směřuje k vydavateli knihy, ta se mi bohužel rozpadla v ruce na jednotlivé listy ještě před polovinou, a to jsem byla první čtenář. Zavěšenou pizzu jsem (asi jako první) přirovnala k Hartlovým knížkám a teď jsem si v podstatě jistá, že Jarešovy knihy se mi líbí víc. Chtělo by to trochu píár... Co takhle oslovit pána Vonka? :-D

Šárková
14. května

Roky jsem žila kousek pod starým Žižkovem, a tak mě nápad napsat knihu z této čtvrti úplně dostal. Skvěle vypracovany styl autora s nadhledem se promítá v několika mysteriózních povídkách, na které si vzpomenete i po letech.

SteveP1
26. března

Číst se to dalo, ale že by mě to nadchlo, to teda určitě ne, kapánek neslané, nemastné. A konec poslední povídky, ten to zazdil úplně.Souhlas s komentářem Aileena.

pingu1
28. února

Knížka se mi dostala do ruky úplně náhodou, o to víc jsem byla překvapená :-) Povídky jsou originální, vtipné, moc se mi líbily. Ještě se k nim někdy vrátím :-)

Eicherik
05.07.2018

Čekal jsem příběhy více mysteriózní a méně ztřeštěné. Kladně hodnotím, že jsou povídky částečně propojené a že takovým ústředním místem této knihy je hospůdka U Habásků. Jako nejlepší povídky hodnotím titulní Zloději času a Profesor. Přesto, že jsem od knihy nedostal přesně to, co jsem očekával, tak její přečtení určitě není ztrátou času.

jessie01
10.09.2017

Čtivě napsané příběhy se skvělými pointami s nádechem mystična. I když tento styl nevyhledávám, kniha se mi velmi líbila :-)

Aileena
24.07.2017

Kdyby autor snížil počet povídek o pět a zbylým deseti věnoval ušetřený čas, mohlo by jít o skvělou četbu. Takhle už jsem se s tím druhé polovině trošku prala a poslední povídka mě bohužel v závěru totálně zklamala. Celkově čisté tři hvězdy. Pět povídek opravdu opravdu zaujalo a k přečtení bych doporučila.

1

Autor a jeho další knihy

Vítězslav Jareš
česká, 1969

všech 8 knih autora

Kniha Zloději času je v

Právě čtených1x
Přečtených91x
Čtenářské výzvě15x
Doporučených14x
Knihotéce42x
Chystám se číst43x
Chci si koupit4x
dalších seznamech1x