Zloději času

Tajemné příběhy ze starého Žižkova s originálními a humornými zápletkami s překvapivými pointami. Pokud si myslíte, že znáte starý Žižkov dobře, mýlíte se. Je fantaskní, mysteriózní a daleko poetičtější, než se na první pohled zdá. Tyto příběhy „Vonkovky“ navazují na tradici českých satirických povídek plných sarkasmů, černého humoru a originálních příběhů. Odpoutáte se v nich od všední reality a ponoříte se do fantazijního světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140697/zlodeji-casu-vE1-140697.jpg 4.384
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Anahita

Kniha Zloději času

zdenaR

Povídky opravdu nemusím, ale tyto mě přesvědčily, že není od věci občas si nějaké dobré přečíst. A tyto opravdu dobré jsou, čtou se jedním dechem a zároveň nutí k zamyšlení.
Líbilo se mi symbolické propojení všech povídek postavou pána Vonka a žižkovskou hospůdkou.
Povídky mají neotřelé náměty – andělé strážní jako domácí mazlíčci, fotoaparát s časovým předstihem zaznamenávající budoucí děje apod. Povídka Stará remingtonka – opravdu strašná představa, kdyby někdo dostal takovou moc, že může cokoliv proměnit ve skutečnost pouhým stisknutím jediné klávesy!
Povídky jsou skutečně velmi originální, zapojí naši fantazii a představivost.
Pane Jareši, to se Vám opravdu povedlo :-)))

knihovniceVS

Musím říct, že jsem se hodně bavila. S touto knihou jsem zahájila dovolenou - no a dovolená musela počkat, od knihy jsem se nemohla odtrhnout :-). Ilustrace byly zcela zbytečné, vůbec jsem je nevnímala. Absolutní mínus směřuje k vydavateli knihy, ta se mi bohužel rozpadla v ruce na jednotlivé listy ještě před polovinou, a to jsem byla první čtenář. Zavěšenou pizzu jsem (asi jako první) přirovnala k Hartlovým knížkám a teď jsem si v podstatě jistá, že Jarešovy knihy se mi líbí víc. Chtělo by to trochu píár... Co takhle oslovit pána Vonka? :-D

Šárková

Roky jsem žila kousek pod starým Žižkovem, a tak mě nápad napsat knihu z této čtvrti úplně dostal. Skvěle vypracovany styl autora s nadhledem se promítá v několika mysteriózních povídkách, na které si vzpomenete i po letech.

SteveP1

Číst se to dalo, ale že by mě to nadchlo, to teda určitě ne, kapánek neslané, nemastné. A konec poslední povídky, ten to zazdil úplně.Souhlas s komentářem Aileena.

pingu1

Knížka se mi dostala do ruky úplně náhodou, o to víc jsem byla překvapená :-) Povídky jsou originální, vtipné, moc se mi líbily. Ještě se k nim někdy vrátím :-)

Eicherik
05.07.2018

Čekal jsem příběhy více mysteriózní a méně ztřeštěné. Kladně hodnotím, že jsou povídky částečně propojené a že takovým ústředním místem této knihy je hospůdka U Habásků. Jako nejlepší povídky hodnotím titulní Zloději času a Profesor. Přesto, že jsem od knihy nedostal přesně to, co jsem očekával, tak její přečtení určitě není ztrátou času.

jessie01
10.09.2017

Čtivě napsané příběhy se skvělými pointami s nádechem mystična. I když tento styl nevyhledávám, kniha se mi velmi líbila :-)

Aileena
24.07.2017

Kdyby autor snížil počet povídek o pět a zbylým deseti věnoval ušetřený čas, mohlo by jít o skvělou četbu. Takhle už jsem se s tím druhé polovině trošku prala a poslední povídka mě bohužel v závěru totálně zklamala. Celkově čisté tři hvězdy. Pět povídek opravdu opravdu zaujalo a k přečtení bych doporučila.

Vítězslav Jareš
česká, 1969