Sebranka

Sedmiletý klučina, který není schopen mluvit, pokud do toho nepočítáme nekonečné opakování předpovědi počasí a echolalické odpovědi… Roztomilá holčička, kterou její biologičtí rodiče týrali, a proto má poškozený mozek a nedokáže číst… Desetiletý „drsňák“, který na vlastní oči viděl, jak jeho nevlastní matka zabila jeho otce, a který putuje od jedněch pěstounů k druhým… A nakonec plachá dvanáctiletá dívka, která do speciální třídy přišla z katolické školy. Co je její problém? Je těhotná. Čtyři děti, z nichž každé si už stihlo prožít svoje, se sejdou v jedné třídě, aby se společně učily nejen číst a počítat, ale také překonat své problémy, nebo se s nimi „jenom“ vyrovnat. Dílčí úspěchy i neúspěchy, drobné radosti, ale také neshody a dohadování jsou v téhle třídě na denním pořádku. Co se mohou v takové třídě naučit? Třeba to, že si mohou vzájemně pomáhat a brát ohledy na druhé. Čtivý příběh nesourodé čtveřice dětí a jejich učitelky, která občas překročí hranice své profese a do jejich osudů se vžívá více, než by se od ní čekalo, osloví čtenáře předchozích knih Torey L. Hayden. Kniha je určena zájemcům o skutečné příběhy s psychologickou tematikou a lidem, kteří se věnují práci s dětmi s handicapem a poruchami chování. Torey L. Hayden je autorkou řady velmi úspěšných románů, které představují skutečné příběhy z prostředí škol pro děti s poruchami chování. Pracuje jako speciální pedagožka a rodinná terapeutka. Žije v USA. V Portálu vyšly její knihy Spratek, Dračice a mazánek, Zvíře a Tygřice....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161924/sebranka-OEL-161924.png 4.8181
Literatura světová, Povídky, Romány
Vydáno, Portál

Semebody Else´s Kids, 1981

Kniha Sebranka

hanicka258

Torey, jste mým vzorem.

karol.cadex

S psychicky poznamenanými dětmi pracuji v rámci studia a doufám, že s nimi budu pracovat i později. Autorka má na tyto děti velmi zajímavý pohled a i přes některé přešlapy to s nimi opravdu umí a rozumí jim. Bohužel ať už v USA nebo tady v ČR není často možné přes legislativní a byrokratický kolos takovým dětem pomoci. A moc bych si přála to změnit.
Kniha je smutná, úsměvná a kdo se s dítětem s rizikovým chováním nebo jakýmkoli postižením nesetkal, nechť si knihou otevře oči. Za vším je původce, který dítěti ublížil, ať už ve formě rizikového rodiče nebo nemoci.

Měňavka

Sebranka - to je opravdu trefný název. Seberte nejbeznadějnější dětské duše a přiveďte je do třídy k Torey. U čtení této knihy jihne moje pedagogické srdíčko. Kéž bych jednou mohla být jako tato paní učitelka. A je to vůbec učitelka? Vidím ji jako anděla, co má nadpozemskou trpělivost a hlavně vždycky ví, co má říct a udělat, aby to zafungovalo. Knihu opravdu doporučuji všem, kteří pracují s dětmi. Je to velice inspirující a hlavně plné naděje. I to, co vypadá naprosto ztraceně, není nikdy ztracené. Důkazem jsou pokroky, které děti dokážou udělat při správném postupu, jednání a hlavně se srdcem na pravém místě.

nikikostadinova

Bylo mi půjčeno, byla jsem zvědavá. Četla jsem bylo to fajn. Okolo strany 185 mě to natolik rozlítilo, že nemohu jinak a hodnotím plným počtem hvězd. Díky, díky moc.

kulatina
19.12.2019

Poslední přečtená kniha od autorky - speciální pedagožky, která dostává do své první třídy čtyři emočně postižené děti, a po celý školní rok se snaží odstraňovat jejich nejistoty s okolního světa. Svým entuziasmem a tvůrčími schopnostmi i za cenu obětování vlastního soukromého života se jí daří dostat děti z nejhoršího, tak aby se mohly začlenit do normálního života. Tuto její autobiografickou zpověď umocňuje epilog na konci knihy, kde autorka popisuje, kam se které děcko v životě dopracovalo. Slzičky mi ukáply. Pět hvězdiček za to že jsi, Torey L. Hayden. Mrzí mě, že mám za sebou všech Tvých 8 knih, které mě inspirovaly, poučily, naplnily... Co mám po tomhle velkým tématu číst dál?

Sariklen
30.11.2019

Perfektní! :) Sedí mi styl, kterým autorka pracuje s dětmi, protože je velice podobný tomu, jakým s nimi pracuji já. Proto je pro mě kniha ještě více inspirativní, mohu použít různé její přístupy a náhledy na věc ve své praxi. Skvělá knížka! :)

ThrisaManx
05.09.2019

Sebranka je rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem letos přečetla. Autorka nám v ní představuje svůj příběh o tom, jak se stará o maličkou třídu čtyř dětí. Různě poznamenaných dětí. Autista. Týraná holčička s poškozeným mozkem, takže se nemůže naučit číst. Chlapec, který se nedokáže smířit s tím, že na vlastní oči viděl vraždu svého otce. Dvanáctiletá dívka. Těhotná.
A zvrácený školní systém.

Příběh se čte velice dobře a je fakt silný. O to víc, že je skutečný. Konec byl pro mě hodně emotivní, melancholický, nostalgický. Obdivuji práci autorky, já bych toto dělat nemohla. Doporučuji strašně moc.

ještěrka38
08.07.2019

Hodně silný příběh...konec mě neskutečně dojal...

Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval
Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval