MiskaMa MiskaMa komentáře u knih

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Jak už bylo psáno pod mým hodnocením, mezi thrillery bych knížku ani náhodou neřadila. Ale ... Bylo zajímavé sledovat Alex, začínající právničku a její postupnou proměnu. Na jedné straně peníze, sex, drogy, alkohol, večírky a firemní večeře, x hodin v práci a převážně jen pánská společnost a na druhé straně její osobní život, který se jí najednou jevil jako jedna velká nuda.

01.11.2021 4 z 5

Chyba jejího manžela Chyba jejího manžela Sheila O'Flanagan

Knížka o nevěře, ztracené důvěře a hledání sebe sama. Přestože mi hlavní hrdinka byla sympatická i příběh byl vcelku čtivý, nebyl to zrovna můj šálek kávy.

20.10.2021 3 z 5

Poslední manželka Poslední manželka Karen Hamilton

Vcelku zajímavý příběh o přátelství žen a o jejich tajemství z minulosti, které vyplývá na povrch až po dlouhé době, v jejich dospělosti.

Marie mi přišla od začátku zvláštní, ale když se děj postupně vyvíjel, fandila jsem ji.

11.10.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Knížka je čtivá a celkem napínavá, jako všechny autorčiny knížky. Příběhy Shari Lapeny mám ráda, protože umí parádně popsat postavy, situace a prostředí.

Trochu mě zklamal překombinovaný závěr.

07.10.2021 4 z 5

Všechny tvoje lži Všechny tvoje lži Harriet Tyce

Hlavní hrdinka naivní, matky spolužaček na facku.

Co mi přišlo tak trochu navíc a nepřesvědčivé, tak byla část, kde hlavní hrdinka Saddie v rámci své práce pomáhala řešit ten soudní případ. Taky některé situace, třeba jako ta s manželem, mi přišla přitažená za vlasy, i když po přečtení knížky chápu, že do příběhu se to nějak muselo zakomponovat.

Příběh byl díky krátkým kapitolám čtivý, místy i napínavý. 3*

27.09.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Ideální oddechovka na podzimní deštivé odpoledne. Předměstí, znuděné paničky a jedna velká drbárna, kde každý každému vidí do oken.

Líbilo se mi střídání vyprávění postav, zápletka, hned několik podezřelých a taky, když se rozjelo vyšetřování, kolik toho prasklo na některé sousedy. Přesto pachatele odhalíte vcelku brzy. Aspoň myslím. :)

18.09.2021 4 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Na knížku jsem narazila úplnou náhodou v knihovně. Líbila se mi zápletka, ale ke konci už se děj začal zbytečně zamotávat a zdlouhavě táhnout. Hlavní hrdinka byla podle mě dost naivní, příběh celkově v reálném životě je těžko uvěřitelný. Přesto můžu říct, že mě to vcelku bavilo. 3*

25.08.2021 3 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Knížku jsem přečetla na jeden zátah. Napínavé rodinné drama. Líbilo se mi vyprávění tchyně a snachy na přeskáčku a střídání minulosti se současností. Zajímavé bylo, jak určitou situaci popisovala tchyně a jak tu stejnou situaci viděla snacha a zase naopak. Situace přesně jako přes kopírák v reálném životě. Konec mě překvapil.

Za mě 4*, doporučuji a těším se na knížku Hodná sestra. :)

19.08.2021 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Začala jsem číst a četla a četla. Silný příběh Liny a její rodiny mě tak vtáhl do děje, že jsem knihu přečetla za jeden den.

Knížka je plná bolesti, utrpení a hrůz, ale taky plná soucitu, naděje a lásky. Konec jsem probrečela.

19.07.2021 5 z 5

Ráda tě poznávám Ráda tě poznávám Rachel Winters

Romantika, taková oddechovka na víkend. Jak knížka skončí, jsem začala tušit už po přečtení pár kapitol.

Přestože knížka byla psaná vcelku vtipně, podruhé už se k ní vracet nebudu.

12.07.2021 3 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Knížka byla čtivá. Líbily se mi krátké kapitoly i rozdělení knihy na tři části, z pohledů tří členů rodiny.

Konec mě překvapil. Doporučuji!
Těším se na knížku Sousedská ruleta, která teprve vyjde.

05.07.2021 4 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Ideální oddechovka na víkend :)
Hodnotím jí asi stejně kladně, jako autorčinu knížku Fáma.

22.06.2021 4 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Knížka jako taková se mi četla dobře, bohužel mě zklamal její konec. Čekala jsem aspoň nějaké vysvětlení.

Hodnotím jí ale lépe, než autorčinu knížku Chůva.

09.06.2021 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Bohužel, jak rychle jsem knížku přečetla, tak rychle na ni asi zapomenu.

02.06.2021 3 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Knížka mě zaujala už obálkou. Jak bylo níže zmíněno, čtení první půlky knížky se táhlo, protože jsem se neustále vracela na začátek, kdo s kým vlastně tvoří pár a celkově jsem měla ve vztazích osazenstva trochu zmatek. Ještě štěstí, že příběh vyprávělo jen pár aktérů a ne všichni. Druhá půlka mě naopak překvapila, jak rychle jsem ji přečetla. Někdy mě napadlo, že tohle by už mohl být vrah a zase se to napínavě zvrtlo.

Co bylo parádně vykreslené, bylo prostředí. Úplně jsem si živě představovala, jak vypadá surová příroda Vysočiny, Chata, chatky u jezera a všichni účastníci, kteří byli skoro všichni na facku. Za mě 4 *, bavilo mě to.

18.04.2021 4 z 5

Když narcisté zestárnou Když narcisté zestárnou Nina W. Brown

Knížka rozhodně splnila moje očekávání. Pokud máte stárnoucího rodiče, se kterým vždy bylo, je a bude „těžké vyjít“, Vaše vztahy nebyly nikdy nejvřelejší a kontakt byl spíš jen ze zdvořilosti ( a nejde ten kontakt z nějakého důvodu utnout, výrazně omezit), tak si knížku určitě přečtěte.

V knížce najdete charakteristiku narcistických rodičů a jakou roli u nich hraje proces stárnutí. Knížka nabízí dostatečné množství cvičení a rad, jak alespoň v rámci možností vycházet s těmito typy rodičů a ochránit duševní rovnováhu, nejen tu svoji, ale také svých dětí, partnerů, manželů, vnoučat ....

Ke knížce se určitě budu postupně vracet. (Stejně jako se vracívám ke knížce Budu vůbec někdy dost dobrá od Karyl McBride).

13.02.2021 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Knížku jsem si chtěla přečíst původně přes Vánoce, ale naštěstí jsem se k ní dostala až teď. Proč naštěstí? Protože jsem si myslela, že mě pozitivně a vánočně naladí. Přesto, že jsem od knížky čekala něco jiného, je to nádherná knížka. A i když to není nijak veselé čtení, každá povídka má svoje kouzlo, svůj příběh, nad kterým jsem se po dočtení zamyslela. Určitě si i do budoucna ráda přečtu něco dalšího od autorů, kteří do knížky povídky napsali.

29.01.2021 4 z 5

Malá kniha otázek pro nevěstu a ženicha Malá kniha otázek pro nevěstu a ženicha neznámý - neuveden

Krásná titulní stránka. Je fajn si zavzpomínat, připomenout, co bylo před lety, plus dozvědět se o sobě něco nového nebo nečekaného...
Knížku určitě doporučuji, nás pobavila a zabavila na pár večerů. :)
Je to taky určitě super tip na dárek!

29.09.2020 5 z 5

Přej si opatrně Přej si opatrně Hallie Ephron

Knížka byla čtivá, s napínavou zápletkou. Události nabraly rychlý spád a nutily mě v průběhu čtení zamýšlet se, kdo asi takový plán mohl vymyslet. Konec mi přišel rychle useknutý, ale dávám pět hvězdiček. Bavilo mě to.

19.06.2020 5 z 5