MiskaMa MiskaMa komentáře u knih

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Zápletka byla originální, bavily mě obě dějové linie. Jsem zvědavá na další knížky ze série Kate Linville a Caleb Hale.

20.03.2023 4 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Skvělé čtení. Knížka mě zaujala, od začátku až do konce mě udržovala v napětí. Námět byl zajímavý, přesto jsem možná podle anotace čekala, že se děj bude více týkat Vanessy. Více postav v knize mi nevadilo, každá sehrála svoji roli. Co jsem úplně moc nepochopila, tak Noru a její oddanost k Ryanovi. Autorku jsem si přidala mezi mé oblíbené a ráda si od ní přečtu její další knížky.

17.03.2023 5 z 5

Sklouzni se v dešti Sklouzni se v dešti Lenka Parýzková

Emocemi nabitá kniha, která vás přinutí zamyslet se nad životem. Hlavní hrdince Lence jsem od začátku fandila. Občas se zasmějete, občas se vám chce brečet. Autorka parádně popsala prostředí psychiatrické léčebny, postavy pacientů i personálu.

11.03.2023 4 z 5

Na mě si nepřijdou Na mě si nepřijdou Vera Kurian

Zaujala mě anotace. Samotný příběh byl za mě slabší, k dočtení jsem se musela přemáhat. Škoda.

06.03.2023 3 z 5

Křehkost Křehkost Betsy Reavley

Kruté téma, silný příběh, který autorka dobře zpracovala.
Takové věci by se vůbec dít neměly.

04.03.2023 4 z 5

Dokonalí sousedé Dokonalí sousedé Rachel Sargeant

Rodinné a sousedské problémy. Každý z nich má svá tajemství. Děj rychle odsýpal, bavilo mě střídání současnosti všech sousedů, s minulostí neznámé Fiony. Obálka je taky lákavá. Vraha jsem teda neodhadla. Pro srovnání, Sousedská ruleta od Mattiase Edvardssona, kde téma sousedských vztahů bylo obdobné, mě zaujala více. Od autorky si ale přečtu ráda i další knížku.

28.02.2023 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Skvělá detektivka, která se mi navíc hodila do letošní čtenářské výzvy. Příběh se četl svižně, dokonce i můj tip na vraha byl správný. Rozhodně to nebyla poslední knížka, kterou jsem od autora četla.

26.02.2023 5 z 5

Než padne tma Než padne tma Emma Haughton

Doktorka Kate má co dělat sama se sebou a se svou minulostí, že je až s podivem, že prošla tak složitým výběrovým řízením na staniční lékařku výzkumné stanice na Antarktidě. Rozjezd byl pomalejší, konec zase rychle useknutý, úplně napjatá jsem nebyla a vraha jsem neodhadla. Přesto se mi knížka moc líbila. Charaktery postav autorka popsala skvěle, stejně tak mrazivou atmosféru Antarktidy. Až mi bylo líto, že knížka skončila.

Oceňuji zajímavé téma, nic z podobného prostředí jsem asi ještě nečetla. Klobouk dolů před lidmi z výzkumných stanic, musí to být náročné.

18.02.2023 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Do poslední stránky netušíte, jak to vlastně bylo a jak to dopadne. Autorka popsala prostředí ostrova tak, že si připadáte, že jste tam ztroskotali taky.

Knížka mě vtáhla do děje a vyplivla na konci a já litovala jen jedné věci, že jsem ji přečetla tak rychle. 5*

17.02.2023 5 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Tohle se povedlo! Thriller ideální na dlouhé zimní večery. Autorka parádně vykreslila atmosféru hor, prostředí chaty i charakteristiku postav, při čtení jsem si připadala, jako bych tam byla s nimi. Ze všech postav mi byla nejvíce sympatická Erin a Danny.

Místy mi přišlo, že jsem už podobný příběh četla a vybavila se mi Štvanice od Lucy Foley a taky Nevítaný host od Shari Lapeny.

05.02.2023 5 z 5

Fotografka Fotografka Mary Dixie Carter

Knížka byla hodně zvláštní, ale rozhodně byla zajímavá. S napětím jsem čekala, jak příběh dopadne, ale asi bych ho neoznačila úplně jako thriller. Obě hlavní hrdinky mi byly od začátku nesympatické a posedlé, jen každá jiným způsobem. Líto mi bylo jen malé Natálie a možná i tak trochu Iana. Konec překvapil.

03.02.2023 4 z 5

Líbánky Líbánky Rona Halsall

Vzhledem k tomu, že jsem četla autorčinu předchozí knížku Kruh, a ta se mi moc líbila, jsou pro mě bohužel Líbánky zklamáním. Děj je od začátku předvídatelný, takový nijaký. Co hodnotím kladně, je hezká obálka.

29.01.2023 3 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Knihy od autorky mám ráda, vždycky se jedná o napínavé, rodinné drama. Sympatická mi byla Alice i Beth, příběh měl originální zápletku a konec, který jsem nečekala a byl pro mě překvapením.

Těším se na autorčinu novou knížku Víkend plný viny.

29.01.2023 4 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

(SPOILER) Nedávno jsem dočetla knihu Hospodyně od Natalie Barelli a říkala jsem si, že hlavní hrdinka Claire je úplně šílená. Ale dokonalá přítelkyně Elizabeth, vlastně Julliet, je ještě o pár levelů dál. Knížka na to, jaká je to bichle, se četla sama, nešla odložit. Bylo to zábavné a napínavé zároveň. Líbila se mi i možnost nahlédnout trochu do prostředí letiště a světa aerolinek.

24.01.2023 5 z 5

Šťastný nový rok Šťastný nový rok Malin Maria Stehn

Neodolala jsem lákavé anotaci a povedené obálce a musím říct, že příběh mě bavil. Tři kamarádky z mládí a jejich rodiny společně slaví Silvestr a příchod nového roku. Nedopadne to ale úplně podle jejich očekávání a kromě novoroční kocoviny na povrch začnou vyplouvat tajemství, která s mnohými zacloumají. 4*

22.01.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Dobře se četla a byla zajímavá. Originální zápletka, nečekané zvraty. Claire byla svým způsobem šílená, divná, zlá a sarkastická, líbilo se mi ale, jak se chovala k malé Mie. Konec byl uspěchaný, vtěsnaný do pár stránek a poslední kapitola byla až moc velký happy end, ale za mě dobrý.

15.01.2023 4 z 5

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Napětí se pomaličku stupňovalo a mě čtení děsně bavilo. Konec byl pro mě nečekaný, překvapil.

02.01.2023 4 z 5

Sousedská ruleta Sousedská ruleta Mattias Edvardsson

Za mě byla autorova první knížka o něco lepší, než tahle. I tato byla rozhodně poutavá. Ale celkově mi žádná postava k srdci nepřirostla a ten konec jsem tak nějak čekala. Rodinu a sousedy si člověk prostě nevybere.

04.12.2022 5 z 5

Zlovůle Zlovůle Jørn Lier Horst

Další povedený a napínavý díl ze série odložených případů. Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne, líbí se mi styl psaní autora i postava vyšetřovatele. Těším se na další díl.

15.10.2022 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Děj rychle odsýpal, knížka se mi četla dobře, zápletka byla taky zajímavá. Hlavní postavy byly všechny nějakým způsobem divné, ale určitě v reálném životě docela uvěřitelné.

20.09.2022 4 z 5